• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Hij is er! De Jaguar XKR GT2

Auteur: ricardo, gepost 24 september 2009 om 20:49 – 56 Reacties

Jaguar XKR GT2

We hebben er even op moeten wachten, maar dat wordt nu beloond. De Jaguar XKR GT2 is af en zal volgend jaar aan de startlijn verschijnen van de American Le Mans Series.

Maar voordat het racegeweld volgend jaar losbarst zal er dit weekend al getest worden met de nieuwe Jag. Hij zal dan meerijden met de Petit Le Mans. Samen met RSR (RocketSport Racing) heeft Jaguar deze volbloed racewagen ontwikkeld. RSR is opgericht door Paul Gentilozzi, een verdienstelijk ex-coureur. Samen met zijn zoons runt Gentilozzi het raceteam dat al sinds 1985 bestaat.

De XKR GT2 is gebaseerd op de gewone XKR. Volgens Jaguar is de aluminium carrosserie zeer geschikt om te gebruiken voor de XKR GT2. RSR heeft bij de ontwikkeling veel hulp gekregen van de ingenieurs bij Jaguar. Zij ontwierpen de race-onderdelen, en RSR maakte daar vervolgens een lichtgewicht carbon versie van. Verwacht wordt dat ze volgend jaar hoge ogen zullen gooien bij de ALMS.

Ook interessant!

  • Deze Le Mans winnende Jaguar kun je nieuw kopen
  • Waarom de 24u van Le Mans is uitgesteld
  • Porsche LMDh
    Een eerste blik op de gloednieuwe Porsche Le Mans auto
  • Video: Robin Frijns verhoogt hartslag van man met vlag

Nieuwste artikelen

  • Is de Renault Twingo wel of niet een klassieker?
  • De ideale speciale editie voor bemoeiallen is hier
  • Is deze EV-technologie toch niet het ei van Columbus?
  • Oei, de BMW iX3 is ‘bijna uitverkocht’
FacebookTweetPinLinkedIn

gt2, Jaguar, le-mans, Racing, xkr

Vorig bericht: « Helikopters gaan auto’s controleren in Flevoland
Volgend bericht: ING kapt per direct met sponsoring Renault F1 »

Lees Interacties

Reacties

  1. Johan zegt

    24 september 2009 om 20:50

    Erg vet.. Wel een beetje laag..

    -edit: first comment spam-

    Login om te reageren
  2. daviddewijnnl zegt

    24 september 2009 om 20:51

    Vet, die spoilert!

    Login om te reageren
  3. Eric zegt

    24 september 2009 om 20:51

    Nu een beperkte wegversie aub?

    Login om te reageren
  4. r0b1n zegt

    24 september 2009 om 20:53

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  5. CarWasher zegt

    24 september 2009 om 20:54

    uhm, ik vind het allemaal wel zo zo…
    die spoiler is wle leuk, de kleuren en de paintjob ook, maar waarom die gele lampen en de slechte kwaliteit foto’s

    alsmede, ik vind hem sjeiker zonder al die mooie ”snelheids bumpers”

    Login om te reageren
    • robbie zegt

      24 september 2009 om 21:12

      @CarWasher: auto’s in de GT2 klasse moeten VERPLICHT gele lampen hebben!

      @Johan: het is een raceauto! Nogal logisch dat ie laag is.

      Weinig mensen met verstand van zaken hier zo te zien…

      Login om te reageren
    • bpc zegt

      24 september 2009 om 21:46

      @CarWasher: de gele lampen duiden aan dat hij in de gt2 rijd

      verder dikke wagen te gekke spoiler zouden er geen bedrijven zijn die zoiets roadlegal maken (gwn uit intresse)

      Login om te reageren
  6. RolfdeVries zegt

    24 september 2009 om 20:56

    OMG, dit is de coolste lemans klasse bak die ik ooit gezien heb!

    Die kleuren, die wide-body, die sidepipes.

    Alleen jammer van die spoilert en velgen, ze passen niet bij de stijl

    Login om te reageren
  7. lamdi zegt

    24 september 2009 om 20:59

    @ eric

    wat nou beperkt? :lol:

    Login om te reageren
  8. Tommeke zegt

    24 september 2009 om 21:09

    -edit: nutteloze bijdrage-

    Login om te reageren
  9. Jeroen zegt

    24 september 2009 om 21:17

    Lelijke velgen zeg, dan heeft Corvette toch mooiere op de 06.

    En de spoiler is niet echt mooi ofzo(de bevestiging, die stangen die krom lopen)

    Login om te reageren
    • robbie zegt

      24 september 2009 om 21:54

      @Jeroen: Bij een raceauto gaat het er niet om of iets “mooi” is. Het gaat erom dat iets snel is! Die ophanging van de achterspoiler wordt door heel veel merken toegepast. Onder andere Aston Martin en Audi gebruiken deze ophanging ook bij hun LMP1 auto’s.

      @Laurens, de V8 Vantage GT2 kan toch wel beschouwd worden als ene redelijk mislukt project. Volgens mij heeft er nog nooit eentje een race uitgereden. Ook zijn er geen(?) teams mee die gebruik van die auto. Het is een beetje een doodlopend spoor…

      Login om te reageren
      • Laurens zegt

        24 september 2009 om 22:05

        @robbie: races uitrijden is budget. Maar de vraag was, is het in de basis dezelfde auto?

        Login om te reageren
        • robbie zegt

          24 september 2009 om 22:15

          @Laurens: Nee hoor, Aston Martin/Prodrive heeft de auto gewoon niet goed (door)ontwikkeld. Hoe verklaar je anders dat de motoren elke keer in de soep lopen? Dat heeft niks met het budget van de teams te maken. Teams kopen een ‘kant en klare’ raceauto bij Aston Martin Racing en die blijkt vervolgens zwaar onbetrouwbaar te zijn.

          Login om te reageren
          • Laurens zegt

            24 september 2009 om 22:21

            @robbie: niet met je eens. Een race uitrijden is preparatie, zie bijvoorbeeld de Spyker, na jaren hebben ze dat ding eindelijk betrouwbaar.

            Om races te winnen moet je daar bovenop ook nog een goede auto hebben. Misschien had Aston Prodrive wat meer budget moeten geven?

            Login om te reageren
            • robbie zegt

              24 september 2009 om 22:28

              @Laurens: Ik denk niet dat je Spyker kan vergelijken met het V8 Vantage project. Het Spyker Squadron is een fabrieksteam en ze zijn constant bezig met het ontwikkelen van de auto/motor etc. Er is geen ‘klaar’ product. Het wordt constant bijgeschaaft.

              Aston Martin Racing/Prodrive presenteerde een auto die (naar eigen zeggen) ‘af’ was. Die werd vervolgens verkocht aan klanten. Alstublieft, hier is een competitieve raceauto voor de GT2 klasse. Net zoals Porsche dat ook doet en Ferrari. Maar wat blijkt? De V8 Vantage is nog helemaal niet klaar om te racen. De klanten die zo’n auto gekocht hebben zijn niet gericht op het ontwikkelen van een auto. Ze missen de kennis. Ze rekenden erop dat ze een goede auto gekocht hadden van Aston Martin.

              De teams hebben dus wel degelijk genoeg budget om een auto te runnen, maar ze zijn er niet om de auto te ontwikkelen.

              Als je bedoeld met “races uitrijden is budget” dat Aston Martin veel meer geld (en moeite) in de ontwikkeling had moeten steken. En dat ze langer hadden moeten wachten voordat er auto’s verkocht werden aan klantenteams dan ben ik het helemaal met je eens.

              Login om te reageren
              • Laurens zegt

                24 september 2009 om 22:36

                @robbie: ok.

                Altijd een beetje een Aston probleem geweest, mooie techniek maar niet echt betrouwbaar. Houdt ze exclusief en daardoor toch weer waardevast :-) En die klanten, pech voor ze.

              • robbie zegt

                24 september 2009 om 22:45

                @Laurens: Met de DRS9 en DRS9 met hebben ze bewezen dat ze het wel kunnen. Eerst als fabrieksauto goed ontwikkelen en daarna verkopen aan een heleboel klantenteams. Ik gok dat ze met de V8 Vantage GT2 iets te snel zijn gegaan. Persoonlijk hoop ik dat ze volgend jaar de veel betrouwbare V12 in de V8 Vantage lepelen :D

              • Merry zegt

                25 september 2009 om 08:44

                @robbie:
                Hoe zit het nou met de nieuwe FIA GT regels?want wat ik heb begrepen gaat heet de GT1 en GT2 op de schop.

              • robbie zegt

                25 september 2009 om 18:37

                @Merry: Bij GT racing het je het ‘probleem’ dat de regelementen van de FIA en ACO (= Le Mans) een beetje door elkaar heen lopen. Tot nu toe werden zowel in het FIA GT als LMS dezelfde soort auto’s gebruikt. Maar de GT1 auto’s zoals we die tot nu toe kennen zullen volgend seizoen niet terug keren. Dan komt er wel een nieuwe GT World kampioenschap met auto’s die GT1 heten en daar speciaal voor ontwikkeld zijn. Auto’s die daar aan deelnemen zijn: Nissan GT-R, Ford GT, Murcielago LP670 SV en nog 3 auto’s. Er mogen namelijk maar 6 verschillende auto’s deelnemen.

                Deze auto’s zullen niet te vinden zijn in de Le Mans Series (en ALMS). Ook is het nog niet zeker of deze auto’s te zien zullen zijn op Le Mans. Als dat het geval is zal GT2 dus de enige GT klasse zijn die we op Le Mans zullen zien.

                GT1 wordt dus meer een niche en GT2 zal meer aandacht krijgen. Daarom beginnen merken als Corvette, Jaguar, Lamborghini en BMW daar nu ook mee.

  10. CarWasher zegt

    24 september 2009 om 21:18

    @robbie, sorry, dat wist ik niet, maar evengoed vind ik het wel zonde:P.

    Login om te reageren
  11. BMW330Ci zegt

    24 september 2009 om 21:22

    Die achterspoiler is gruwelijk

    Login om te reageren
  12. mikkeeey zegt

    24 september 2009 om 21:24

    hoe lelijk is die auto

    Login om te reageren
  13. Bws zegt

    24 september 2009 om 21:25

    errrrrug lelijk!! hoe vernaai je een zakelijke bak als jaguar hahah

    Login om te reageren
  14. Citrofiel zegt

    24 september 2009 om 21:26

    Ik vind het toch zo belachelijk. Een raceversie van een van zichzelf zo statige auto als een Jag. Het conflict dat dat oproept aan het uiterlijk van zo’n auto vind ik heel lelijk. Maar goed, mooi zijn is nooit het doel van een raceauto.

    Login om te reageren
  15. RenesisHP zegt

    24 september 2009 om 21:29

    Die spoilerlip aan de voorkant is speciaal voor overstekende marshalls. Voetgangersveiligheid ten top.

    Hier wil je gewoon niet voor springen. :D

    Login om te reageren
  16. lincoln zegt

    24 september 2009 om 21:30

    wat is die leaping cat op de zijkant suf zeg ..
    lijkt wel of ie “pootje” wil geven ipv springen ..

    Login om te reageren
  17. Ralph zegt

    24 september 2009 om 21:32

    De doodsteek voor de Aston Martin Vantage GT2?
    Een soort van zuster moord…

    Lelijk? Het middel heiligt het doel… races winnen.

    Login om te reageren
  18. RenesisHP zegt

    24 september 2009 om 21:38

    Vraag mij af hoe lang het duurt voordat sjonnie die spoiler massaal gaat misbruiken.

    Login om te reageren
  19. Laurens zegt

    24 september 2009 om 21:41

    Dit is toch nog steeds een joint project met Aston? Leuk als ze dan tegen elkaar (aan) gaan rijden…

    Login om te reageren
  20. diedjee zegt

    24 september 2009 om 21:43

    Hoe plat hij ligt; top
    Paintjob; okay, wel eens met Lincoln (pootje ipv springen)
    Velgen; saai
    Spoiler; om te janken zo lelijk

    Login om te reageren
  21. Citrofiel zegt

    24 september 2009 om 21:47

    @RenesisHP: Sjonnie in een XKR? Dat gebeurt hopelijk nooit… Of denk je dat deze spoilers op Golfjes geplakt gaan worden? Haha, gekke sjonnie. :D

    Login om te reageren
    • RenesisHP zegt

      24 september 2009 om 21:50

      @Citrofiel:

      Er zullen best wel gekken voor te vinden zijn. Voor die Golfjes dan.

      Ze moeten toch iets om met zo´n hok op te vallen.

      Login om te reageren
  22. Edman zegt

    24 september 2009 om 21:53

    @ Robbie

    Dan kan je geïrriteerd zijn, maar er staat evengoed een pleonasme in je reactie… :P

    Login om te reageren
  23. Citrofiel zegt

    24 september 2009 om 21:55

    @RenesisHP: En precies daarom snap ik niet waarom ze allemaal Golfjes willen hebben. Daar zijn er al zo veel van dat je aanpassingen moet doen om op te vallen. Koop dan gelijk een opvallende auto! :roll:

    @Edman: Je doelt op ‘moeten verplicht’?

    Login om te reageren
    • RenesisHP zegt

      24 september 2009 om 22:00

      @Citrofiel:

      Ik snap het ook niet. Ze schijnen degelijk te zijn. :lol:

      OT.

      Bottomfeeder vs Cat. Wie gaat dit winnen?

      Login om te reageren
  24. Edman zegt

    24 september 2009 om 22:00

    @ Citrofiel

    Yes Ma’am!

    Login om te reageren
  25. mrB zegt

    24 september 2009 om 22:03

    de spoiler mist wat ze in de vliegtuigindustrie “winglets” noemen. Die zorgen er voor dat het verlies aan lift (of downforce in dit geval) veel minder is. Je ziet wel bij andere andere gt-racers de verticale stukken. Aerodynamica is tegenwoordig toch best belangrijk, dus ik denk niet dat deze jaguar erg hoog zal eindigen.

    Verder vind ik de astin-martins stukken mooier…

    Login om te reageren
    • robbie zegt

      24 september 2009 om 22:13

      @mrB: De winglets zitten er inmiddels op hoor ;) Op bovenstaande foto’s is de auto namelijk nog niet helemaal af. Hieronder wat foto’s van de auto gemaakt op het circuit:
      http://www.endurance-info.com/version2/galerie-photo.php?page=242&np=1

      PS Wat zijn “astin-martins”???

      Login om te reageren
      • mrB zegt

        26 september 2009 om 16:14

        @robbie: oops, klein tik foutje gemaakt. moet natuurlijk aston martin zijn :P (waarom zit die o nou weer naast de i?)

        Login om te reageren
  26. Edman zegt

    24 september 2009 om 22:14

    @ Robbie

    Sommigen vinden het uiterlijk van een racewagen wel degelijk belangrijk. Ik bedoel, kijk naar de GT2 klasse, waar deze XKR ook voor bedoeld is. Al die auto’s moeten ook hun merk promoten cq. hun identiteit. Welk merk wil dat ‘sportieve’ auto’s produceert wil nou niet met racewagens geassocieerd worden? Toch een stukje marketing, dunkt mij. Impliceerd dat niet dat uiterlijk er enigzins toe doet?

    Login om te reageren
  27. Edman zegt

    24 september 2009 om 22:15

    Hè bah, zet ik zelf een fout in m’n tekst:

    *Welk merk dat ’sportieve’ auto’s produceert wil nou niet met racewagens geassocieerd worden?

    Login om te reageren
  28. Johan zegt

    24 september 2009 om 22:20

    @ Robbie,

    Tuurlijk weet ik dat. En inderdaad.. Weinig verstand van auto’s (Maar weet wel overduidelijk het verschil tussen lelijk en mooi)

    Login om te reageren
  29. guzmann zegt

    24 september 2009 om 22:48

    Bij het ontwikkelen van die achtervleugel hebben ze zich wel sterk laten inspireren door de Audi R15 geloof ik…

    Login om te reageren
    • robbie zegt

      24 september 2009 om 22:59

      @guzmann: Waarschijnlijk wel ja ;) De ‘Swan neck’ achtervleugel zie je plotseling overal opduiken:

      Acura LMP1

      Aston Martin LMP1

      Audi R10

      En dan ben ik er misschien nog wel 1 of 2 vergeten.

      Login om te reageren
      • super zegt

        24 september 2009 om 23:40

        @robbie:
        interssant ding, vraag me af of dat ontwerp een “passieve” actieve spoiler is? Of maken die paar vierkante cm die ze extra winnen op het lage druk deel van de spoiler door daar geen pootjes te monteren nou zoveel verschil voor de effectiviteit van de spoiler?

        Login om te reageren
        • robbie zegt

          25 september 2009 om 18:33

          @super: Geen idee wat voor soort spoiler het is. Zo technisch ben ik niet ;)

          @Ramshoek: Vergeet de nieuwe Corvette GT2 niet ;) En wat betreft de M3 GT2 moet ik je toch een beetje corrigeren. De ACO heeft de M3 goedgekeurd en nog dit jaar zal de M3 GT2 al in Europa racen! Weliswaar het VLN Endurance Kampioenschap (op 3 &1 17 oktober). En ook in Azie zal de M3 GT2 zijn opwachting maken, namelijk op 31-10/1-11 tijdens de Asian Le Mans Series in Okayama, Japan. Het grootste ‘probleem’ met de homologatie van de M3 GT2 is het feit dat er nu een transaxle versnellingsbak is gemonteerd.

          Login om te reageren
  30. Armbeiter zegt

    25 september 2009 om 00:17

    @ super
    1. Als men denkt dat het verschil uit maakt past men het al toe. Ook al maakt het in werkelijkheid (bijna) niks uit.
    2. En voor de racerij geld natuurlijk ook dat alle kleine beetjes helpen. Heel veel kleine beetjes zijn samen een groot stukje.

    Login om te reageren
  31. bleegh zegt

    25 september 2009 om 02:29

    alle mooie lijnen op deze auto zijn verdwenen. Ook al is dit een racewagen, Jaguar heeft een naam hoog te houden, deze GT2 is wanstaltig, Jaguar onwaardig

    Login om te reageren
  32. Ramshoek zegt

    25 september 2009 om 08:43

    GT2 is de afgelopen jaren toch een beetje een Ferrari / Porsche challenge geweest.
    Spyker doet het de laatste tijd steeds beter, maar slechts met 1 auto, net als Aston Martin met een V8 Vantage, hoewel ook dat een auto met potentie lijkt. In de ALMS zien we ook nog wel eens een Panoz of een Ford GT, maar echt overtuigend zijn die deelnames niet.
    Dit Jaguar project lijkt serieus net zoals het BMW M3GT2 project dat natuurlijk ook is, maar die laatste gaan we n.a.w. niet in Europa zien, aangezien de ALMS BMW een wat vrijere interpretatie van het reglement heeft toegestaan om een echt race onderstel onder hun Beamer te kunnen schroeven. Op LeMans komt BMW er daardoor voor alsnog niet in…

    Da’s ook een beetje de makke van het GT2 reglement. In Europa is het de klasse ná de GT1. In Amerika is het dé GT klasse, maar daar zijn ze weer wat creatief met het reglement.
    Veel fabriekanten kiezen daarom voor GT3. Een duidelijk en eenduidig reglement en veel nationale en internationale series waar je met zo’n GT3 aan de slag kunt.

    Login om te reageren
  33. Kap zegt

    25 september 2009 om 09:21

    Lijkt zo wel heel erg op een getunede Toyoya Supra

    Login om te reageren
  34. sjorsx87 zegt

    25 september 2009 om 10:43

    Zeer fraaie auto! En voor de mensen die hem niet mooi vinden: daar merk/zie je niks van als je over het circuit knalt…Ben erg benieuwd naar de prestaties en betrouwbaarheid!

    Login om te reageren
  35. Lustigson zegt

    25 september 2009 om 11:31

    Het schijnt dat Nigel Mansell in gesprek is om de Jag te gaan besturen.

    Login om te reageren
  36. RenJie zegt

    25 september 2009 om 16:03

    Mooie GRRRR-“houders” voor de achtervleugel! Echt een poes.

    Login om te reageren
  37. sarcast zegt

    25 september 2009 om 18:44

    wat een lelijk hok, nee bedankt

    Login om te reageren
  38. P-Olivier zegt

    6 december 2009 om 18:18

    jammer dat ze ( in eerste instantie ) niet naar europa komen! kan alleen maar een toegevoegde waarde in het gt2 kampioenschap worden! een concurrent te meer voor Porsche en Ferrari ( bmw? )

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North