In de Big Apple heeft Mercedes de overtreffende trap van de S500 Coupe gepresenteerd.
Met een wagengewicht van ruwweg 2.000 kg en een vermogen van 585 pk is deze S-Klasse Coupé – de opvolger van de CL-Klasse – momenteel het hoogst haalbare op coupégebied van Das Haus. Uiteraard totdat de S65-versie zich aandient, maar zover zijn we nog niet. Eerst pakt de achtcilinder de spotlights op de New York International Autoshow.
De dubbelgeblazen 5,5 liter V8 onder de langgerekte kap levert 585 pk en 900 Nm aan koppel. Schakelen gaat met een zeventraps AMG SPEEDSHIFT MCT, die je in de achterwielaangedreven versie in 4,3 seconden naar de 100 km/u brengt. De 4MATIC-uitvoering (met Airmatic luchtvering en ADS Plus) doet dat sprintje bijna een halve tel sneller (3,9s). De topsnelheid ligt op een begrensde 250 km/u en het drinkgedrag komt uit op 10,1l/100km.
Naast Magic Body Control (toktok) komt de S63 AMG Coupé met een tilt-functie, waarbij de vering in de bochten tot 2,5 graden kan variëren, waardoor de hellende carrosserie het ‘hangende’ gevoel moet tegengaan.
In Nederland wordt de S63 – samen met de S65 – uitgeleverd vanaf 27 september. Duurt nog even, daarom HIER de livepics als zoethouder.
16 reacties
OT: teeeeerrrrriingggg jantje want een affengeil gebakje!!
En ik zie niet echt een manier
Als je er in 1 ruk mee naar Saint Tropez wil blazen is het natuurlijk een ideale auto, jammer dat je wel 50 jaar terug in de tijd moet om dat ook daadwerkelijk te kunnen..
En dat ligt niet aan Pre-Safe.