• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Kaplow! Auto’s vaker total loss dankzij veiligheidsfeatures

Auteur: jaapiyo, gepost 7 mei 2017 om 14:51 – 29 Reacties

Cayenne-schade


Het klinkt in eerste instantie wellicht tegenstrijdig, maar dat is het eigenlijk niet.

Sterker nog: het is eigenlijk nieuws in dezelfde categorie als het ‘baanbrekende onderzoek‘ over vieze leasebakken van afgelopen week.

Moderne veiligheidstechnologie kan namelijk ongelukken voorkomen of je behoeden van ernstig letsel als het toch fout gaat, maar kost ook een bom duiten om te fixen als het stuk is. Volgens Bob Tschippert, medewerker van het bedrijf Risk Theory, zorgt dit ervoor dat de hoeveelheid auto’s die total-loss worden verklaard stijgt.

Het vervangen van een airbag nadat die ontploft is kost al gauw duizend Ekkermannen. Bij meerdere airbags praat je dus vrij snel over een bedrag van enkele duizenden Euro’s. Daarbij komen met name bij een frontale botsing tegenwoordig nog reparatiekosten voor allerlei sensoren van de moderne veiligheidssystemen in de neus.

Naarmate meer auto’s met dit soort technologie ouder en dus minder waard worden, zal bij gelijkblijvende prijzen voor vervangende onderdelen er een extra reden bijkomen om auto’s economisch total loss te verklaren. Voor verzekeringsmijen is dat ongetwijfeld een goed excuus om de premies nog een stukje op te voeren (via Automotive News).

Ook interessant!

  • Video: auto wordt aangereden door onverzekerde auto
  • Mijn Auto: Lamborghini Urus van Elias
    Mijn Auto: Lamborghini Urus van Elias
  • Mijn Auto: BMW i8 van Ruben
    Mijn Auto: BMW i8 van Ruben
  • Mijn Auto: Suzuki Ignis Sport van Indra
    Mijn Auto: Suzuki Ignis Sport van Indra

Nieuwste artikelen

  • Vreemde Hyundai-occasion met 280 pk is uniek voor Nederland
  • Bugatti vestigt nieuw wereldrecord dat niks met snelheid te maken heeft
  • Kijk, zo moet je een chique auto samenstellen
  • Ford Mustang Shelby keert terug, alleen niet zoals je verwacht
FacebookTweetPinLinkedIn

airbag, autoverzekering, geld, schade

Vorig bericht: « Auw! Voormalig kampioen crasht BMW M5 Safety Car
Volgend bericht: Het mysterie van de 911 Carrera RSR 3.8 en Bin Laden »

Lees Interacties

Reacties

  1. marc94 zegt

    7 mei 2017 om 15:17

    En dan nog de enorme kreukelzones waardoor bij een kleine aanrijding een auto al de helft korter is.

    Login om te reageren
    • granlusso zegt

      7 mei 2017 om 15:36

      @marc94: Kreukelzone lijkt me onbespreekbaar, ik heb liever dat m’n auto in de kreukels zit dan dat alles wat mijn eten scheidt en ontleedt en verwerkt tot poep van binnen afscheurt.

      Login om te reageren
      • marc94 zegt

        8 mei 2017 om 12:49

        @granlusso: waar ik op doel is wat @lekbak hier onder ook zegt over het winkelkarretje.

        Ik reed ooit met een renault kangoo en toen reed er een nieuwe passat achterin. Dat was zo zacht dat het meer weg had van over een stoeprand heen rijden maar dan net iets te hard.
        Toen ik uitstapje was bij de VW de koplamp naar binnen geknald, het hele zijscherm als een accordeon ingeklapt en de motorkap stond omhoog.
        Voor een miezerig tikje.

        Natuurlijk liever de auto als jjj zelf maar ze kunnen overdrijven.

        Login om te reageren
  2. lekbak zegt

    7 mei 2017 om 15:20

    Ook die kreukelzone’s niet vergeten. Om de kracht zoveel mogelijk op te vangen plooit een auto al bijna aan de voorkant als je het winkelkarretje tegen de bumper laat komen.

    Login om te reageren
  3. smiley70 zegt

    7 mei 2017 om 15:23

    Om het betaalbaar te houden moet je je airbags ook niet bij de dealer kopen, maar uit de kofferbak van een Roemeen op de Beverwijkse automarkt.

    Login om te reageren
    • poes zegt

      7 mei 2017 om 15:28

      @smiley70: feitelijk koop je dan dus je eigen gejatte airbag terug…

      Login om te reageren
    • Dutchdriftking zegt

      7 mei 2017 om 15:30

      @smiley70: precies.

      Login om te reageren
      • 406_v6 zegt

        7 mei 2017 om 19:35

        @dutchdriftking: weet je wel zeker dat ie past

        Login om te reageren
  4. eaudi zegt

    7 mei 2017 om 15:24

    Begrijpelijk. Al die electronica en sensoren… kostbare grap. Toen er een keer een 1e serie Ka uit de bocht was gevlogen (het was glad) tegen mijn geparkeerde Audi leek er op het oog weinig schade. De Ka nog minder… die kon nog rijden. De Audi had zo bleek rond de 12k schade omdat er heel veel sensoren (pre sense, airbag, adaptive cruise etc.) vervangen moesten worden. Die ook weer getest moesten worden etc.

    Login om te reageren
    • rufctr01 zegt

      7 mei 2017 om 16:14

      @eaudi: ik wist niet dat airbags klappen als de auto gewoon geparkeerd staat….

      Login om te reageren
      • eaudi zegt

        7 mei 2017 om 17:18

        @rufctr01: de airbags waren er niet uit, maar er schijnen sensoren te zitten achter de bumper, dus ook voor de airbag, heb ik me laten vertellen. En ook op andere plekken.

        Login om te reageren
        • granlusso zegt

          7 mei 2017 om 22:42

          @eaudi: Die sensoren zorgen dus ervoor dat de airbags ploffen als je in de auto zit.

          Login om te reageren
    • phevtreb zegt

      8 mei 2017 om 00:08

      @eaudi: had hetzelfde met een Mercedes E W212, ik had hem over een betonpaaltje gereden, airbags geklapt gordelspanners aangespannen. Dashboard, stuur en gordels vervangen koste €16k terwijl de zichtbare schade aan de buitenkant 1,5K koste.

      Login om te reageren
  5. volvo-s60-adept zegt

    7 mei 2017 om 15:25

    Goeie ouwe tijd, toen je een oude Peugeot crashte en ‘m zo goed als helemaal kon repareren met een eind hout en een vuistje, tywraps en zelftappers…

    Login om te reageren
  6. stfu zegt

    7 mei 2017 om 15:28

    Hoe blij ik ook ben met mijn Tesla, ik ben ontzettend bang voor schades. Een spatbordje kan al zo 2.500 euro kosten.

    Login om te reageren
    • xiran zegt

      7 mei 2017 om 16:02

      @stfu: pas op voor een hoge stoep. De onder dorpel repareren is heel duur. De accu’s zitten daar.

      Login om te reageren
      • stfu zegt

        8 mei 2017 om 09:28

        @xiran: accu’s zijn goed beschermd maar heb gelukkig ook luchtvering.

        Login om te reageren
        • xiran zegt

          10 mei 2017 om 21:09

          @stfu: klopt maar ze durven bijna niet dorpels uit te deuken.

          Login om te reageren
  7. Erik zegt

    7 mei 2017 om 15:40

    Het is allemaal de schuld van de regering. Alles moet veiliger en minder gewonden/verkeersdoden. Dat roept om meerdere veiligheidsmaatregelen in auto’s. Maakt auto’s duurder, zwaarder en de regering wint (BMP/MRB). De verzekeringen winnen ook (premies omhoog) en de fabrikanten winnen ook (hogere prijzen/winstmarges). Ik ken maar één verliezer: de automobilist.

    Kunnen we weer allemaal normaal rijden en met respect, hebben we al deze elektronische zooi niet nodig en maakt dit het autorijden weer betaalbaar.

    En toen werd ik wakker ………………

    Login om te reageren
    • pomoek zegt

      7 mei 2017 om 16:50

      @erik2907: Je punt is: De regering wil minder doden en gewonden in het verkeer, en wij als verkeersdeelnemers zijn “de verliezers”? Tja, zo kun je het ook zien…

      Login om te reageren
      • lekbak zegt

        7 mei 2017 om 17:42

        @pomoek: de regering wil minder verkeersdoden en laat zich verleiden door de industrie om dat te zoeken bij de auto’s. Er is maar één goede manier om de doden te beperken en dat is handhaving. Niet nog veiligere auto’s, niet extra regels maar doodgewone handhaving. Maar dat kost geld èn maakt de politici niet populairder bij de grote bedrijven (lees: geeft ze minder kans op een lucratief baantje als ze klaar zijn met liegen en bedriegen).

        Login om te reageren
        • pomoek zegt

          7 mei 2017 om 21:25

          @lekbak: Jouw argumentatie lijkt verdacht veel op het verhaal van “the integrated approach”, enige jaren geleden verzonnen door de autolobby om juist te voorkomen dat er méér veiligheidseisen aan auto’s zouden worden gesteld. Een leuke documentaire hierover vind je hier: https://www.npo.nl/de-slag-om-brussel/01-04-2010/VPRO_1139539.

          Login om te reageren
        • phevtreb zegt

          8 mei 2017 om 00:10

          @lekbak: lijkt mij dat handhaving toch ruimschoots kostendekkend kan zijn..

          Login om te reageren
          • lekbak zegt

            8 mei 2017 om 06:16

            @phevtreb: alleen de makkelijkste handhaving. Dus met een kastje langs de weg zitten enzo. Maar blijkbaar is onze overheid zo groot en log dat een paar agenten die €500 aan boetes uitdelen per uur niet rendabel zijn.

            Login om te reageren
  8. turbotoll zegt

    7 mei 2017 om 15:59

    En ook “goed nieuws” voor de fabrikanten. Die zijn immers alleen geintereseerd in het verkopen van nieuwe auto’s. Vandaar de vaak werkelijk schandalige prijzen voor onderdelen.

    Login om te reageren
  9. ThomasBol zegt

    7 mei 2017 om 16:33

    Enige tijd geleden mee gemaakt dat een Nissan Leaf total gegaan is omdat de navi gestolen werd en daarmee de kabelboom beschadigd raakte.

    Login om te reageren
  10. e36thuglife zegt

    7 mei 2017 om 16:36

    Yo daarom worden dus al die airbags en gordelspanners gestolen want die total loss waggies die gaan uiteindelijk wel weer de weg op maar dan met de onderdelen van een soortgelijk gestolen model.

    Oh ja, “Ekkermannen” is echt een Diederickwoord. Zeg gewoon doekoe of floes of kapot veel barkies of zo want ik hoor gewoon die Gooische R als ik “Ekkermannen” lees!

    Login om te reageren
  11. smulders zegt

    7 mei 2017 om 17:36

    Dit maakt mij zenuwachtig voor schades. Als iemand bij mij achterin parkeert is de auto total-loss en krijg ik van de verzekering een bedrag waar ik geen soortgelijke auto van kan kopen. Ik heb dan liever dat de schade gerepareerd kan worden.

    Login om te reageren
    • Erik zegt

      7 mei 2017 om 18:17

      @smulders: je kunt altijd de schade uitbetaald krijgen met behoudt van het wrak. Laat je hem repareren bij beun om de hoek met onderdelen van Beverwijk en daarna keuring bij de RDW. En rijden maar weer.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North