• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Loder1899 verkleint gat tussen Ford Focus ST en RS

Auteur: Dennis, gepost 26 oktober 2008 om 19:41 – 31 Reacties

Ford Focus ST Loder1899


Qua vermogen en prestaties zit er een redelijk gat tussen de Ford Focus ST en de onlangs geïntroduceerde Focus RS. De RS is met 300 pk ruim 33 procent sterker dan de ST die zich met 225 pk moet zien te redden. Tuner Loder1899 heeft dit gat verkleind door de ST naar 270 pk te tillen.

De winst van 45 pk werd bereikt door wijzigingen in het motormanagement van de 2,5 liter 5-cilinder turbomotor. Daarnaast werd een sport-katalysator gemonteerd en heeft men ervoor gezorgd dat de ST middels sport-luchtinlaat iets vrijer kan ademen. Vertaald naar harde cijfers betekent dit een winst van 0,3 seconden op de sprint naar 100 km/u. Deze duurt nu nog 6,5 seconden. De originele topsnelheid van 241 km/u wordt afgerond op 250 km/u.

Aan de cosmetica is ook gedacht. Aan het exterieur zijn een paar kleine wijzigingen doorgevoerd. Denk aan een gewijzigde voorbumper en grille, van achteren een carbon diffuser. Tot slot werd de ST verlaagd en mogen 20 inch lichtmetalen velgen het plaatje afmaken.

De Focus ST kost ruim 34.000 euro en het is nog even de vraag wat de RS straks gaat kosten, maar ik verwacht dat het uiteindelijk goedkoper is om direct een RS te kopen dan een opgedirkte ST. Als je al een ST hebt en de komst van de RS je een beetje dwars zit, dan kan dit natuurlijk wel weer interessant zijn. Feit blijft wel: de RS is nog steeds de baas en is er bovendien van huis uit voor gemaakt. (bron: loder1899)

Ford Focus ST Loder1899

Ford Focus ST Loder1899

Ford Focus ST Loder1899

Ook interessant!

  • Video: schapen hoeden met Ford Focus RS
    Video: schapen hoeden met Ford Focus RS
  • Mountune Ford Focus ST is de RS die we nooit kregen
    Mountune Ford Focus ST is de RS die we nooit kregen
  • Ford Focus ST Edition
    Ford Focus ST Edition is doekje voor het bloeden
  • Gaat de vernieuwde Ford Focus weer een verkooptopper worden?

Nieuwste artikelen

  • Video: Automobilist schrikt zich het apezuur
  • Gespot – De enige echte Rimac op Nederlands kenteken
  • Ford maakt standaard onderdeel een betaalde optie (en met een goede reden)
  • Automerk maakt revven bewust onmogelijk in deze sportcoupé met verbrandingsmotor
FacebookTweetPinLinkedIn

focus, focus-st, Ford, loder1899, tuning

Vorig bericht: « Rare Bentley kopen? Mentley Insanne [Update]
Volgend bericht: Ford Focus Zetec S voor de Britten »

Lees Interacties

Reacties

  1. deVia zegt

    26 oktober 2008 om 19:45

    kijk! dit is een goede mod! mooi strak gehouden, maar wel net even iets dikker! klasse!

    Login om te reageren
  2. Jesper zegt

    26 oktober 2008 om 19:50

    Wat een loeder… ehh, Loder…
    Wit staat een Focus niet, laat staan die Autostyle bumper….
    nee, beter spaar je gewoon door voor die RS – in het groen!!

    Login om te reageren
  3. clijde zegt

    26 oktober 2008 om 19:57

    Ik vind allen maar wit mooi als het gaat over ford rs…. :)

    Login om te reageren
  4. Tago zegt

    26 oktober 2008 om 19:57

    hij lijkt nu als de oude Leon.. bleh!

    Login om te reageren
  5. Hugo zegt

    26 oktober 2008 om 20:08

    Ben helemaal niet zo’n Ford man, maar die ST modellen heb ik altijd al kunnen apprecieren!

    Login om te reageren
  6. Bertus zegt

    26 oktober 2008 om 20:13

    Ik vind het al gauw teveel. voorspoiler is niet echt fraai, en die wielen vind ik ook niks. Verder netjes gedaan, al vraag ik me af wie er nou op zit te wachten.

    Login om te reageren
  7. Roadronner zegt

    26 oktober 2008 om 20:22

    Beetje loze tuning, eerder kwam Wolf al met een kit die 300pk uit de 2.5 turbo motor haalt… Dat lijkt me meer RS-waardig dan wat Loder1899 hier nu doet ;)

    Login om te reageren
  8. Axel zegt

    26 oktober 2008 om 20:28

    0,3 seconden sneller op de 100? 250 km/h in plaats van 241? Waar gaat dit eigenlijk over? Ik neem aan dat de reacties hierboven als grapje zijn bedoeld.

    De tijd is namelijk voorbij dat snelle en vette auto’s cool zijn. Het vergaat de auto’s precies als het roken: dat was vroeger stoer, en nu moet je je schamen.

    Waarom?

    1. Er is precies 0,0 km weg in Nederland waar je 250 km/h kan en mag rijden.
    2. Nederland is het meest drukbevolkte land ter wereld, waar absoluut geen ruimte is voor alleen maar de gedachte aan “sportief rijden.”
    3. Auto’s zijn killers, waarvan de impulsenergie kwadratisch toeneemt met de snelheid. Totaal ongeschikt als speeltje, dus.
    4. Auto’s worden nog steeds bestuurd door mensen die zich niet van de bovenstaande punten bewust zijn. Dit is een verschijnsel van shockerende onaangepastheid.
    5. Auto’s worden worden nog steeds bestuurd door mensen die een glaasje teveel op hebben. Dus: de auto is voor deze groep een totaal ongeschikt stuk speelgoed.

    Mooie RS? Mooie ST? Nog dikker? Nog vetter? Het is een primitieve passie die je over enkele jaren alleen nog stiekem thuis in gedachte kan beleven. Wacht maar af!

    Login om te reageren
  9. AMG Powerrr zegt

    26 oktober 2008 om 20:32

    Mooi bakkie

    Login om te reageren
  10. Tommy zegt

    26 oktober 2008 om 20:41

    @Axel: Wat is dat met jou? Ook al een slechte jeugd gehad? Die tuner probeerd ook alleen maar aan z’n centen te komen. Ik kan nog wel een heel rijtje dingen bedenken wat nog veel slechter zijn in de wereld dan dit. Deze kit is ook in het buitenland verkrijgbaar, misschien hebben Duitsers hier wel baad bij.

    Login om te reageren
  11. csl zegt

    26 oktober 2008 om 20:48

    Alweer zo’n kansloze pk-monster op zijn voorwieletjes!!
    Voor 34000 euro haal je tegenwoordig een nette E46 M3 SMG!! op.

    Login om te reageren
  12. Ford zegt

    26 oktober 2008 om 20:52

    WAT??? Ban die ‘Axel’ van deze site, beetje auto-hatende teksten lopen vertellen.
    Deze site is bedoeld voor snelle auto’s, en voor jou duidelijkheid er is wel plek in NL om je auto op z’n staart te trappen, de circuits. en anders rijden we ff door naar DE.

    Wat doe jij eigenlijk op deze site als je niet van sportieve auto’s houd, ga jij je nou maar stil in je milleu hoekje verbergen met je toyata prius.
    Nee dat is een mooie auto.:S:S

    De tijd dat snelle auto’s koel zijn is nooit voorbij, ze worden zelfs steeds sneller.
    En dan gaan we maar een jaartje of 10 eerder dood, we hebben wel genoten van het leven. in plaats an at we 10 jaar extra leven en moeten rijden in een Prius.

    Oja en het meest drukbevolkte land is China.
    .
    .

    En over de Loder1899 ford focus, een paar pk extra is nooit mis.
    Maar de auto zelf moeten ze niet aanpassen die is al super mooi van zichzelf!

    Login om te reageren
  13. ZeRoo zegt

    26 oktober 2008 om 20:53

    Axel is slecht voor autoblog.

    Login om te reageren
  14. Jochempie zegt

    26 oktober 2008 om 20:53

    “laat staan die Autostyle bumper….
    nee, beter spaar je gewoon door voor die RS – in het groen!!”

    Lol die is echt bijna hetzelfde als op de RS XD

    Login om te reageren
  15. Jochempie zegt

    26 oktober 2008 om 21:00

    “1. Er is precies 0,0 km weg in Nederland waar je 250 km/h kan en mag rijden.”

    Dat laatste klopt.

    “2. Nederland is het meest drukbevolkte land ter wereld, waar absoluut geen ruimte is voor alleen maar de gedachte aan “sportief rijden.””

    Jawel en die vind je meestal in een verwarmde garagebox.

    “3. Auto’s zijn killers, waarvan de impulsenergie kwadratisch toeneemt met de snelheid. Totaal ongeschikt als speeltje, dus.”

    Daarom zijn er de zogenaamde trackdays.

    “4. Auto’s worden nog steeds bestuurd door mensen die zich niet van de bovenstaande punten bewust zijn. Dit is een verschijnsel van shockerende onaangepastheid.”

    Een gevalletje shockerende generalisatie, als ik zo vrij mag zijn. Er is een klein deel van de automobilisten die zich inderdaad niet kan beheersen in het verkeer en daarmee anderen onnodig hoger ongevalsrisico laat lopen. Maar wat maakt het nou uit als er niemand anders in de buurt is? Je leeft toch niet om achter de geraniums te zitten?

    “5. Auto’s worden worden nog steeds bestuurd door mensen die een glaasje teveel op hebben. Dus: de auto is voor deze groep een totaal ongeschikt stuk speelgoed.”

    Het lijkt me dat je gaat autorijden met een glaasje op omdat je denkt dat je nog wel even terug kan rijden, niet omdat je zin hebt om een stuk te gaan scheuren met je bak terwijl je gezopen hebt. Speelgoed dus enkel wanneer men nuchter is.

    “Mooie RS? Mooie ST? Nog dikker? Nog vetter? Het is een primitieve passie die je over enkele jaren alleen nog stiekem thuis in gedachte kan beleven. Wacht maar af!”

    Terwijl jij dat doet, ga ik verder met m’n carriëre om zo’n auto voor de deur te krijgen!

    Excuses dat ik me met deze ongecompromitteerde blogger bezig hield.

    Login om te reageren
  16. femke halsema zegt

    26 oktober 2008 om 21:18

    Axel , jij rookt sigaren die aan 1 kant vastzitten!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Login om te reageren
  17. ruud zegt

    26 oktober 2008 om 21:22

    Axel rijdt een oude snoek uit 1900 V chr. en stemt Groenlinks.
    en is boos op de wereld omdat andere wel plezier kunnen maken.
    en hij niet want hij is elke dag bezig om onze planeet en stukje gezonder te maken.
    hahahaha SUKKEL!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Login om te reageren
  18. yannee zegt

    26 oktober 2008 om 21:40

    dikke bak wel, toch liever een clio RS( véél goedkoper) of astra OPC :)

    Login om te reageren
  19. Roadronner zegt

    26 oktober 2008 om 21:56

    Axel vindt het leuk om reacties uit te lokken, en bijna iedereen hapt toe ;)

    ontopic: Doe mij deze maar: http://www.autoblog.nl/archive/2006/01/01/ford_focus_st_door_wolf

    Login om te reageren
  20. G. de Groot zegt

    26 oktober 2008 om 22:10

    @ Axel,

    Geloof je het zelf?

    Login om te reageren
  21. MC zegt

    26 oktober 2008 om 23:32

    @ axel

    volgens mij zit je op de verkeerde site.

    denk dat deze site wel leuk voor je is:
    http://www.bomenoverleven.nl
    zag dat ze nog vrijwilligers zoeken, dus zal ik je alvast aanmelden?

    Login om te reageren
  22. dubbele axel zegt

    26 oktober 2008 om 23:43

    *reactie van axel leest en besluit Aston Martin DB9 van verlanglijstje te halen*

    *dan toch maar met de bus naar college gaat*

    *zich bedenkt en niet met de bus gaat want die verbruikt diesel en daarom de trein pakt*

    *zich nog een keer bedenkt en dan maar met de fiets gaat, want de trein verbruikt stroom*

    *dan maar in de schuilkelder gaat zitten, want de fiets wordt in een fabriek gemaakt*

    *in de schuilkelder naar autoblog suft enn zich ergert aan de reactie van axel*

    Login om te reageren
  23. MC zegt

    26 oktober 2008 om 23:48

    @axel
    als je moet wachten tot je vrijwilliger bent heb ik nog een leuk nummer voor je: bomen zijn relaxed!
    http://www.youtube.com/watch?v=S-5zAym2bJQ

    Login om te reageren
  24. Tombnolz zegt

    26 oktober 2008 om 23:51

    Best mooi dit apparaat! En het wit gaat ‘m zeer zeker wel. Ik zie wel liever volledig rode achterlichten.

    @ Axel

    Je hebt het misschien niet door, maar wij, heren, beoefenen hier onze hobby en die is nadenken en dromen over auto’s en onze gedachten wisselen. Als jij denk dat je met je reactie ook maar 1 blogger van de auto-microbe kan afhelpen heb je het wel heel erg verkeerd op. Terwijl wij ons over enkele jaren, volgens jou, zullen moeten schamen, dan moet jij dat nu al beginnen doen. De auto heeft rijk en arm mobiel gemaakt, zorgt voor massaal veel tewerkstelling en is het laatste decennium exponentieel veel veiliger en onwaarschijnlijk veel zuiniger geworden. Of je denkt dat je 2CV’tje wierook produceert?

    Login om te reageren
  25. MC zegt

    27 oktober 2008 om 00:06

    *over axels mening nadenkt en auto inruilt voor een paard (een paard met een groen energielabel)*

    Login om te reageren
  26. Stephan zegt

    27 oktober 2008 om 08:50

    Ik zeg het nog maar een keer! Pumaspeed en pumabuild kunnen hem al naar 300 pk tillen zolang die ST uit is. Niks nieuws onder de zon.

    http://www.pumabuild.co.uk/mods_focus_st.htm

    Vanaf stage 4 zit ie boven de 300, met mogelijkheid tot boven de 400 pk als je echt wilt!

    Login om te reageren
  27. trotsky zegt

    27 oktober 2008 om 10:16

    @ alex,

    hoewel je stellingen natuurlijk wel steek houden, is het weinig zinvol ze hier te posten. Meer dan wat flauwe reproducties van het politiek incorrecte Clarkson evangelie zal je er niet mee bereiken. (love that show btw)

    Ik beschouw me zelf ook als een autoliefhebber, maar dan grotendeels om de esthetische kwaliteiten. Aangezien ik het budget noch de stuurmanskunsten heb voor een snelle bolide, kan het me dus weinig schelen of een wagen al dan niet 0,3 seconden sneller optrekt. Van een onbereikbaar supermodel hoef ik ook het karakter niet te weten. Voor de meeste posters hier zijn dergelijke details echter wel belangrijk, afgaand op de soms wel verhitte discussies. ‘leven en laten leven’ kan ik dus enkel besluiten. een motto die milieubewuste mensen als jij (en ik) toch hoog in het vaandel zouden moeten voeren.

    p.s. ik kan niet wachten tot de kleinzoon van Appeltje in ‘klassieker gespot’ het over de prius heeft en ons respectieve nageslacht mijmert over de tijd dat elektrisch rijden nog puur en avontuurlijk was. :)

    Login om te reageren
  28. trotsky zegt

    27 oktober 2008 om 10:24

    @ axel dus ipv van alex,

    Login om te reageren
  29. Janjaapkarelkees zegt

    27 oktober 2008 om 10:25

    Axel
    Er zijn zat wegen in nederland waar je 250 kan rijden, of het mag is een ander verhaal. Als je de juiste auto hebt, is het makkelijk mogelijk.
    Ik weeet niet wat de impulsenergie is, maar ik denk dat je kinetische energy bedoelt. De impuls (momentum in het engels) neemt namelijk linear toe met de snelheid. De kinetische energie neemt wel kwadratisch toe met de snelheid. Maar dit is een natuurwet, dat geld dus voor elk voorwerp.
    En rijden er ook niet nog steeds mensen met een glaasje te veel op op de fiets? Dat mag ook niet en de kinetische energie van een fiets neemt ook kwadratisch toe met de snelheid…

    Login om te reageren
  30. Majinstar zegt

    27 oktober 2008 om 10:52

    Ik vind Ford een degelijk merk, met scherpe prijzen. Alleen kan ik de overgevoelige/lichte koppeling niet van ze waarderen. Beetje jammer dat ze de ST optrekken naar de RS ( exclusiviteit hoort er wel bij, met name het onderscheiden van de modellen ). Ford is ook aan het leren net als Audi.

    Hahahaha :D

    Login om te reageren
  31. Tombnolz zegt

    27 oktober 2008 om 16:02

    @ trotsky: “p.s. ik kan niet wachten tot de kleinzoon van Appeltje in ‘klassieker gespot’ het over de prius heeft en ons respectieve nageslacht mijmert over de tijd dat elektrisch rijden nog puur en avontuurlijk was. :)”

    looooooooool

    Oja, ik vind dat Ford goed bezig WAS (Mondeo, S-Max, facelift van C-Max & Focus), maar de nieuwe Ka & Fiesta zijn aartslelijk.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North