• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

MAN laat de toekomst van trucks zien met de Concept S

Auteur: ricardo, gepost 18 september 2010 om 13:05 – 57 Reacties

MAN Concept S

Goed idee, vrachtwagentjes gewoon strak en gestroomlijnd maken in plaats van lelijk en vierkant. Misschien dat ze voorliggers dan eindelijk met meer dan 2 km/u verschil gaan inhalen.

We duiken weer even in de wereld van vrachtwagens. Voor de 2010-editie van de IAA show in Hanover heeft MAN namelijk deze futuristische truck in petto: de Concept S. Dat het een toekomstideetje is wordt wel duidelijk als je naar de banden kijkt. Laagprofielbanden op een 40-tonner? Right. Verder is de Concept S gemaakt met het oog op zo min mogelijk luchtweerstand. Iets dat meer truck-fabrikanten zouden moeten doen.

Verder meldt MAN vol trots dat deze concept-truck 25% minder brandstof gebruikt en 25% minder CO2tjes uitstoot dan een vergelijkbare truck. Knap, want ze vertellen er verder niet bij wat voor een motor er in ligt, of in komt te liggen. Maar ach, trucks als deze kunnen de files wellicht een beetje aangenamer maken. High-res foto staat HIER.

Ook interessant!

  • Video: dit bedoelen ze met een verwarde man
  • Video: auto rijdt man omver bij tankstation
  • Video: man speelt verstoppertje na politieachtervolging Zoetermeer
    Video: man speelt verstoppertje na politieachtervolging Zoetermeer
  • Video - vrachtwagen heeft onverwachte lading

Nieuwste artikelen

  • Deze Porsche op Marktplaats is in vier jaar zestig procent afgeschreven
  • Lijst F1 coureurs 2025: wie vonden wij na Verstappen de beste?
  • BMW heeft voor iedere Nederlander een 3-Serie gemaakt
  • Mathieu van der Poel klaar voor het veldrijden met zijn Lamborghini Sterrato
FacebookTweetPinLinkedIn

concept, man, trucks

Vorig bericht: « Saab 900 Turbo Limousine te koop
Volgend bericht: Hoe snel heb jij ruzie in de auto? »

Lees Interacties

Reacties

  1. Bumer zegt

    18 september 2010 om 13:13

    Kan met z’n looks gelijk in productie :P

    Login om te reageren
  2. Ollie-j zegt

    18 september 2010 om 13:14

    Lijkt op een Boba-fett helm:
    [img]http://www.vegatransports.com.au/australianstarwars/bobafett2.jpg[/img]

    Login om te reageren
  3. robin.l zegt

    18 september 2010 om 13:19

    met 2km per uur verschi inhalen….wat flauw aangezien dat alleen maar komt door de snelheidsbegrenzer zonder bergrenzer loopt een truck zon 140 tot 160km/pu….nou jij weer

    Login om te reageren
    • bpc zegt

      18 september 2010 om 14:11

      @robin.l: heeft hij ook remmen stuurinrichting banden veren voor 140 trouwens zonder begrenzer haalt een vrachtwagen echt geen 140 laat staan 160! 120 mayby

      Login om te reageren
      • DonEmilio zegt

        18 september 2010 om 21:31

        @bpc: Nou, heb enkele jaren geleden met een nieuwe volvo bus 140 gereden.Ook halen vele Mercedes bussen en trucks deze snelheid wel als er geen begrenzer op zit.En met die remmen zit het overigens ook wel goed hoor.

        Login om te reageren
        • bpc zegt

          18 september 2010 om 21:57

          @DonEmilio: een vrachtwagen weegt volgeladen wel een pak meer ! en rij zo eens duizendende kilometers alles slijt sneller remmen zijn daar niet op gebouwd en de banden helemaal niet met dat gewicht ! het gaat hier niet om eens 10 km 140 te rijden he motorisch is dit nog best te doen maar de rest , trouwens het zou ook veel meer kosten in onderhoud en dat zien de maatschapijen niet zien zitten

          Login om te reageren
          • JanC zegt

            20 september 2010 om 14:04

            @bpc: We spreken niet over praktisch dat die dingen harder kunnen, maar dat de regelgeving er voor zorgt dat trucks elkaar met 2km/h verschil inhalen.

            Login om te reageren
  4. mario zegt

    18 september 2010 om 13:22

    Tegen de tijd dat dit soort dingen op de A12 rijden, schrijf je koe met de korte ‘oe’

    Login om te reageren
    • Max zegt

      19 september 2010 om 12:03

      @mario: Ik moest lachen, +1 voor jou.

      Login om te reageren
  5. dw zegt

    18 september 2010 om 13:27

    Wal een gaaf model, zal alleen niet echt uitvoerbaar zijn in de praktijk, er moeten nog enorme spiegels aan, en ik denk dat de motor niet zo goed gaat koelen zo met die dichte neus

    Login om te reageren
    • marco0ow zegt

      18 september 2010 om 15:53

      @dw:

      Spiegels gaan in de toekomst vervangen worden door camera’s die dan geprojecteerd worde op je voorruit! Wat nu ook al gedaan wordt bij BMW dacht ik! Want spiegels zorgen sowieso alvoor 10-15% weerstand oplevere.

      Login om te reageren
  6. zdev zegt

    18 september 2010 om 13:29

    Stiekem vind ik de Amerikaanse variant met die grote neus mooie dan die platte Europese trucks. Vooral de huidige Renaults zijn spuuglelijk.

    Login om te reageren
  7. Tom zegt

    18 september 2010 om 13:38

    Zoals Robin inderdaad zegt vrachtwagens zijn begrensd vandaar dat ze traag voorbijsteken. Maarja truckers zullen altijd en overal door mensen dat er niets van kennen slecht bekeken worden en negatief in het nieuws komen, ze zouden is allemaal een week moeten staken zullen we eens zien wie dan het laatst lacht.

    Login om te reageren
  8. the-budel-guy zegt

    18 september 2010 om 13:42

    vind deze toch iets mooier http://www.ttm.nl/wosimages/1959_299.jpg

    maar van mij mogen die begrenzers wel iets hoger ligen (110/120) maar dan alleen voor in haal acties dus niet om gewoon 120 te gaan rijden

    Login om te reageren
  9. Beetje Verward zegt

    18 september 2010 om 13:56

    @the budget guy

    En denk je dan echt dat je als trucker dan 80-85 gaat rijden? Da’s een onmenselijke opgave.

    Gewoon zo laten. En de trucks van nu zijn gewoon prachtig.

    Login om te reageren
    • the-budel-guy zegt

      18 september 2010 om 14:06

      @Beetje Verward: gewoon meer controleren dus jij vind het leuk om 10 minuute achter zon beest te zitten voor dat hij heefd ingehaald en daarbij als ze te hard rijden valt dat zo af te lezen

      Login om te reageren
  10. Buyck zegt

    18 september 2010 om 14:01

    Eindelijk eens een truck waar we van opkijken!

    Knap die mensen die het ontwikkeld hebben ontbreekt het allezins niet aan visie!

    Login om te reageren
  11. Larrs zegt

    18 september 2010 om 14:24

    Ik denk dat deze nog steeds veel wind vangt. Misschien er een neus op doen en die stroomlijnen.
    Zoals Scania bijvoorbeeld. Die heeft een korte en aflopende neus.

    Login om te reageren
    • JanC zegt

      20 september 2010 om 14:05

      @Larrs: Het gaat om zoveel mogelijk lading in 18 meter te vervoeren. Een neus neemt teveel laadvermogen weg.

      Login om te reageren
  12. rs zegt

    18 september 2010 om 14:26

    http://farm4.static.flickr.com/3407/3269285562_3d201d6e76.jpg

    Colani deed het al eerder ;)

    Login om te reageren
    • MRStephan zegt

      18 september 2010 om 16:50

      @rs: Ik moest ook gelijk aan die Colani creaties denken, keertje op Discovery gezien. Dat is pas gestroomlijnd, maar denk niet dat we dat snel op de weg zien. Deze is ook heftig;

      Login om te reageren
  13. de sjonnies zegt

    18 september 2010 om 14:27

    Onzinverhaal, de huidige vrachtwagen wordt al voor een groot gedeelte in de windtunnel ontwikkeld, waarbij subtiele details belangrijk zijn, afgeronde hoeken op de cabine, de hoogte en breedte verhouding van de cabine, de hoek van de voorruit etc.
    Zoals de extra luchtweerstand die de spiegels geven en de werveling tussen cabine en oplegger zijn het meest belangrijke.
    Natuurlijk kan deze zo maar 25% zuiniger zijn, als je er een relatief lichte motor in legt met lange verzetten in de bak; of je dan op een helling nog omhoog gaat is dan maar de vraag.
    Of het dan nog wel een ‘ding’ zal zijn om 30 ton sinaasappelen mee uit Zuid-Spanje te gaan halen; waag ik te betwijfelen.

    Login om te reageren
  14. stefan944 zegt

    18 september 2010 om 14:47

    DAF deed zoiets al eerder.
    Zoek maar es op DAF XFC

    [img]http://www.truckwallpapers.net/data/media/2/dafxtc.jpg[/img]

    Login om te reageren
  15. Laurens zegt

    18 september 2010 om 15:27

    De chauffeur in het midden, camera’s, monitoren, blis-achtige dode hoek systemen, en van het hele ding een grote spoiler maken om de lucht efficiënt naar die doos erachter te leiden, nog wat spoilerwerk aan de achterkant (die niet meetelt als “lengte”), en dan uiteraard ook roadtrains en meer tonnage toestaan, er is nog heel veel mogelijk. Effectief lobbywerk van spoor- en binnenvaart schijnt veel tegen te houden…

    Login om te reageren
  16. Volvo940polar zegt

    18 september 2010 om 15:37

    Waar is Whill smith met z’n R8??

    Login om te reageren
  17. HDM zegt

    18 september 2010 om 15:54

    Dit is niet nieuw, truckfabrikanten komen al velen jaren met dit soort aeroconcepten, heb wel es DAF’s en Scania’s zo gezien, en ook Mercedes heeft een schaalstudie in een vitrine op de begane grond bij het design/ontwikkelingshok :P

    Login om te reageren
  18. NOL zegt

    18 september 2010 om 15:58

    En hoe heet die man die dit gedaan heeft dan?? :O

    Login om te reageren
  19. Tonnie zegt

    18 september 2010 om 16:10

    naais, zou spontaan een truck privé kopen :P

    Login om te reageren
  20. jer-ome zegt

    18 september 2010 om 16:27

    heel mooi wanneer gaat hij in productie?
    2015, 2014?
    of helemaal niet

    Login om te reageren
  21. AMG Powerrr zegt

    18 september 2010 om 16:30

    SuperMAN! Je hebt alleen wat weinig kastruimte boven je, maar zolang ze er de 680pk V8 in lepelen is het bij mij allang goed!

    Login om te reageren
  22. AMG Powerrr zegt

    18 september 2010 om 16:32

    @bpc,

    160 moet haalbaar zijn hoor.

    Login om te reageren
    • bpc zegt

      18 september 2010 om 17:20

      @AMG Powerrr: kijk, laat ons u theorie volgen en hij kan 160 den hij moet stoppen ,… en wat gaat dat met de banden doen en veren en bodyparts ze begrenzen die dingen niet voor niets waarom denk je dat ze merc en bmw begrenzen op 250 ? niet voor het milieu zoals zij zelf aankondige hoor als je een auto 300 laat lopen heb je ook banden remmen chassis corrserie etc,etc,… nodig die 300 aankunnen he

      Login om te reageren
  23. bpc zegt

    18 september 2010 om 17:24

    aah ps @ autoblog eerste ain klopt niet hoe hoekiger iets is hoe moeilijker de lucht er vat op heeft daarom dat een golfbal al die deukjes heeft

    Login om te reageren
  24. JohnDrama zegt

    18 september 2010 om 18:17

    Ik d8 het een koffie zet apparaat van man was. Geen grap.

    Login om te reageren
  25. paulusrx7 zegt

    18 september 2010 om 18:31

    deed me hieraan denken http://static.autoblog.nl/images/wp2008/Clarkson_crash.jpg

    Login om te reageren
  26. hobbes zegt

    18 september 2010 om 19:19

    Zoals bij wel meer concepten gaat deze niet op deze manier in productie. Ook MAN moet bij productietrucks zo veel mogelijk cabinevolume op een zo kort mogelijke afstand tussen de voorbumper en de lading kwijt. Dit ivm de wetgeving die de lengte beperkt, en vervoerders die zo veel mogelijk laadruimte willen hebben. Je komt dus altijd bij een doosvorm uit. Daarom zie je in Europa ook bijna geen torpedotrucks.

    Login om te reageren
  27. Esprit_de_Flandre zegt

    18 september 2010 om 21:39

    @bpc: Ten eerste, 160 met een vrachtwagen is zeker mogelijk. Idd, niet wenselijk, want remmen en zo kunnen dat eigenlijk niet aan, maar niettemin is het wel mogelijk.

    Ten tweede, golfbaldeukjes = hoekig?? De deukjes verminderen de luchtweerstand omdat ze een laagje lucht vasthouden rond de bal, waardoor je wrijving krijgt tussen luchtlaagje en lucht, ipv bal en lucht. Maar dat zijn kleine deukjes hé. Met grote hoeken op een grote cabine werkt dat zo niet. Wat ze natuurlijk wel kunnen doen – en misschien hier gedaan hebben om een lage Cx te krijgen – is deukjes maken in de hele cabine. Dat wordt al toegepast op vliegtuigen, maar daar zijn de deukjes wel veel kleiner dan op een golfbal.

    Login om te reageren
  28. rene zegt

    18 september 2010 om 21:39

    Moest dat echt zolang duren, denk vooruit en maak nieuwe concepten ,stilstaan is achteruitgaan.

    Login om te reageren
  29. rene zegt

    18 september 2010 om 21:45

    Beetje Verward ,je kan natuurlijk ook op je gat blijven zitten en denken het was goed zo, houden zo.
    En morgen.

    Login om te reageren
  30. Esprit_de_Flandre zegt

    18 september 2010 om 21:45

    Er wordt nu en dan wel eens zo’n futuristisch dingetje geshopt of geklei’d, een soms zelfs een levensgroot conceptmodel. Maar uiteindelijk heb ik er nog nooit iets van teruggezien. De Renault Magnum is tot nu toe de meest futuristische truck die er bestaat (toen ie nieuw was tenminste)

    Login om te reageren
    • de sjonnies zegt

      19 september 2010 om 10:30

      @Esprit_de_Flandre:
      Dat is íe eigenlijk nog steeds qua concept.
      Je ziet ook duidelijk dat het Magnum concept door anderen is overgenomen, nota bene het meest nog door M.A.N.

      Login om te reageren
      • marc zegt

        19 september 2010 om 16:44

        @de sjonnies: Google maar eens op MAN en unterflur. Mischien ook Bussing. MAN had de motor al onder de cabine toen Renault nog Berliet heette…

        Login om te reageren
  31. rene zegt

    18 september 2010 om 21:47

    Buyck ,knappe gast die vooruit denkt.

    Login om te reageren
  32. rene zegt

    18 september 2010 om 22:04

    Laurens ,trucks zijn in deze tijd ‘buiten de rendementsverhoging van de drive line’ nog altijd oude tradionele koekendozen.
    Laat als producent je inspiratie eens spelen, laat het verleden achter U, vraag wat de klant wil en vooral wat de bestuurder wil.
    Alle technieken zijn er,gebruik ze.

    Login om te reageren
    • de sjonnies zegt

      19 september 2010 om 10:37

      @rene:
      om de 100000 kilometer een grote service beurt, geen olie verversen, intercoolers, directe brandstof inspuiting, luchtvering, ABS, schijfremmen, 1 miljoen kilometers zonder problemen rond tjokken met de gemiddelde truck.
      Het meeste dat in personen wagens terug te vinden is, zat jaren geleden al in de gemiddelde truck.
      DAF is altijd voorloper geweest om het meeste rendement uit een liter Diesel te krijgen.
      Renault-Berliet de meester op cabine comfort
      De Zweedse Scania en Volvo degelijkheid en betrouwbaarheid en hoogwaardige bouw kwaliteiten.
      Qua techniek is de vrachtwagen industrie spannender en meer avant garde dan de personen auto industrie.

      Login om te reageren
  33. jos zegt

    19 september 2010 om 00:45

    zo’n concepten worden al sinds midden jaren 80 voorgesteld.. heb er zelfs tekeningen van liggen. dit model lijkt overigens van rond de eeuwwisseling

    Login om te reageren
  34. rene zegt

    19 september 2010 om 01:11

    jos, probleem is de ouwbollige trucksector te overtuigen van de eventuele winst van nieuwe ontwerpen.

    Login om te reageren
  35. robin.l zegt

    19 september 2010 om 11:07

    @bpc nee denk jij dat een truck de 160niet haalt? met een zogenaamd bus-cardan is dat heel erg makkelijk te halen ben zelf chauffeur,ik rijd met een volvo 500pk en die haalt ook zonder begrenzer zo’n 140-150 dusss…en wat anders die begrenzers zijn er niet opgekomen omdat de onderdelen niet berekend zijn op die snelheden nee die zijn geintroduceerd onder t mom van goed voor t milieu en natuurlijk de veiligheid zou zijn….onzin natuurlijk want een recente combinatie (trekker-oplegger) remt net zo hard als jou kia waar je mee rijdt..grts

    Login om te reageren
  36. duckje zegt

    19 september 2010 om 11:08

    dit modelletje gaat goed verkopen als je het mij vraagt.

    Login om te reageren
  37. Prisma zegt

    19 september 2010 om 11:57

    Hoe zit het met de waterstof motoren, ik ging er vanuit dat deze beter geschikt waren voor Camions en bussen dan voor de wagen.

    Login om te reageren
  38. Tom zegt

    19 september 2010 om 13:08

    @Max: ik ook (y)

    Login om te reageren
  39. L zegt

    19 september 2010 om 20:59

    Hmm.. Raar concept. In de krant stond vorig jaar nog een onderzoek waaruit bleek dat het meer puntig maken van de oplegger het verbruik van de vrachtwagen het meest reduceert.

    Mij inziens is het daarom niet erg rendabel om te investeren in een hip frontje voor je vrachtwagen.

    Login om te reageren
    • JanC zegt

      20 september 2010 om 14:10

      @L: Inderdaad zijn er onderzoeken, zelfs al in gebruik zijnde trailers, die zorgen voor een betere aerodynamica. Het probleem is natuurlijk, zoals elders geschreven, dat je op 18 meter zoveel mogelijk vracht wil kunnen opslaan. Een trailer met een hoek op het einde betekent dus minder lading. Wat men probeert te doen is het dak van bepaalde trailers licht te verhogen aan het front van de trailer en die dan langzaam af te laten lopen naar de achterdeur. Kennelijk bespaart dit 10% brandstof.

      Login om te reageren
  40. TSI-tje zegt

    20 september 2010 om 01:31

    @bpc: 160+ is zeker wel haalbaar met een onbegrensde vrachtwagen. Heb zelf al eens met een (ongemodificeerde) MAN 26-361 járen geleden al 145Km/u. op de teller van een personenwagen gereden. De tachograaf gaf niet meer aan als 125Km/u/ en we wilde toch weten hoe hard’ie nou eigenlijk kon. En wat dacht je van die monsters waar Wuf van Ginkel of Hans Stacey de Parijs-Dakar mee rijden? Die lopen ook harder als menig (kleine) personen auto. In de tijd van Jan de Rooy’s TurboTwin liepen die dingen ook al dik 200Km/u. Hij heeft het toen zelfs gepresteerd om 1e algemeen te kwalificeren van alle 4-wielige voertuigen op menige proef. Meen dat hij zelfs een keer 1e algemeen geworden is op de totale race.
    @de sjonnies; vergeet niet, MAN is eigendom van de VAG-groep, zo ook Scania (tegenwoordig)….

    Login om te reageren
    • JanC zegt

      20 september 2010 om 14:11

      @TSI-tje: Scania is slechts deels eigendom van VAG. Ik geloof dat ze 20% ofzo hebben vand e aandelen.

      Login om te reageren
  41. TSI-tje zegt

    21 september 2010 om 10:22

    @JanC, dat was, nu hebben ze een meerderheidsbelang van de aandelen en zijn dus volledig eigenaar van Scania Lastbil A/S. Zie hier : http://www.depers.nl/economie/178077/Meerderheidsbelang-Volkswagen-Scania.html
    Ze hebben dus 37,73% van de aandelen in handen, maar 68,6% van het stemrecht en ,aken ze daar dus de dienst uit.
    @ ur service

    Login om te reageren
    • JanC zegt

      27 september 2010 om 11:20

      @TSI-tje: Dank je!

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North