• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Motoren van Volkswagen worden nog kleiner

Auteur: Dennis, gepost 3 juni 2008 om 21:21 – 44 Reacties

Volkswagen GT

Tuners maken er een sport van om zoveel mogelijk pk per liter uit een motorblok te persen, maar een stuk betrouwbaarder worden de motoren daar vaak niet van. Volkswagen heeft in de Golf GT een 1,4 liter TSI blokje hangen dat met 170 pk en 240 Nm koppel, heel behoorlijk zijn mannetje staat. Ter vergelijking: het 2,0 liter turboblok uit de GTI heeft 43 procent meer inhoud, maar levert met 200 pk 17 procent meer vermogen.

Ondanks dat het verband niet lineair is, alle lof voor het 1,4 liter blok dus. Een fabrikant als Volkswagen zou zich niet laten verleiden tot onverantwoorde pk/liter verhoudingen, dus ik ga er vanuit dat dit een betrouwbare motor is. Tuners tillen dit vermogen trouwens met gemak van 140 naar 200 pk om de GTI’tjes te pesten.

Ondertussen zullen er bij Volkswagen nog meer motoren krimpen in de hete was. Je moet dus niet raar opkijken wanneer er in de Golf een 1,0 liter motor zal verschijnen. In Parijs zal dit najaar de volgende generatie Golf (VI) zijn debuut maken en naar verwachting zit daar een piepklein 75 pk sterk 1,0 of 1,2 liter motortje in. Hierbij is wellicht ook één van de vier cilindertjes ingeleverd. Dit alles staat natuurlijk in het teken van de emissie regelgeving die in 2012 van kracht wordt. Zie je het al voor je, de nieuwe Golf GTI met 1,4 of 1,6 liter blok? Vet hoor! (via: automotive news)

Ook interessant!

  • Volkswagen Tiguan (2021) rijtest
    Volkswagen Tiguan (2021) rijtest
  • Volkswagen-medewerkers verplicht met vakantie gestuurd
    Volkswagen-medewerkers verplicht met vakantie gestuurd
  • Video: Volkswagen-rijder doet het tegenovergestelde bij verkeerslicht
  • Breek: Volkswagen moet eigenaren sjoemeldiesels compenseren
    Breek: Volkswagen moet eigenaren sjoemeldiesels compenseren

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Een lekker gekke TVR op Nederlands kenteken
  • Audi RS6 met 1.100 pk is hypercar voor het hele gezin
  • Video: je auto verliezen door een dom ongeluk
  • Nieuwe wankelmotor komt uit onverwachte hoek
FacebookTweetPinLinkedIn

Techniek, Volkswagen

Vorig bericht: « Britse politie beëindigt krachtmeting Veyron vs 599 GTB
Volgend bericht: Houd je frituurpannetje in de gaten! »

Lees Interacties

Reacties

  1. Aston Martin zegt

    3 juni 2008 om 21:23

    Mja, het is te hopen dat dit niets af laat nemen van de prestaties ervan.

    Login om te reageren
  2. thijs zegt

    3 juni 2008 om 21:25

    De eerste 2 generaties golf gti hadden ook 1600 blokjes,, back to basic zal ik maar zeggen!

    Login om te reageren
  3. RobertJ zegt

    3 juni 2008 om 21:29

    Met de 1.4 zit men bij ABT al op 240pk/330Nm >
    http://www.abt-sportsline.de/produkte/tuning/shop/VW-Tiguan-5N-Motortechnik_379_378_4/produkt/ABT-Leistungssteigerung-905/

    Ik ben er wel voor, kleiner, lichter en zuiniger, maar gelijk preseterend aan grotere motoren.

    Login om te reageren
  4. Jos zegt

    3 juni 2008 om 21:31

    Die oude GTI’kes wogen dan ook niks, in tegenstelling tot de altijd maar zwaarder wordende autos van tegenwoordig :(

    Login om te reageren
  5. xaray zegt

    3 juni 2008 om 21:31

    tjah ik heb liever een Onzuinigere maar betrouwbare 2.0 dan een onbetrouwbaar maar zuinig 1.4

    Login om te reageren
  6. Coolguy zegt

    3 juni 2008 om 21:31

    @thijs: De eerste twee generaties Golfs wogen nu ook maar iets meer dan een kartonnen doos.

    Login om te reageren
  7. Timmie zegt

    3 juni 2008 om 21:33

    Ik blijf erbij: deze tendens is niet tegen te houden. Wil je economisch overleven, moet je de zwaarste taksen vermijden en dus downsizen. Dat is nu eenmaal een van de wetten van de economie: volgen of verzuipen!

    Login om te reageren
  8. AutoInformatief zegt

    3 juni 2008 om 21:34

    In 2015 komt er een Veyron 2 met een 1,5 ltr blokje en 1500 pk ;)

    @ Thijs,

    De eerste 2 generaties golfjes was dan ook een stuk minder zwaar en hadden minder luxe etc. Veel verder Back to basic zullen ze dan ook niet meer komen.

    Login om te reageren
  9. Bart_V zegt

    3 juni 2008 om 21:36

    @ RobertJ

    was de rx8 ook al nie vroeg bij de tijd (op uitstoot na dan) een 1.3tje 2 cilinder met 231 pk
    maar dit gaat idd back to basic

    Login om te reageren
  10. RenesisHP zegt

    3 juni 2008 om 21:39

    Dat worden leuke tijden met veel kabaal. :lol:

    Login om te reageren
  11. Silverarrow zegt

    3 juni 2008 om 21:39

    Even mierenneuken:

    Ondanks dat het verband niet lineair is, …

    Dat klopt niet hé. Omdat de r.c. niet 1:1 is, wil dat nog niet zeggen dat het verband niet lineair is. Foei…

    Verder natuurlijk goed nieuws dat dit mogelijk is.

    Login om te reageren
  12. kay wilmsen zegt

    3 juni 2008 om 21:41

    @ BVO

    RX8 maakt gebruik van een wankelmotor.

    Compleet ander principe, dus niet te vergelijken.
    Deze motors zuipen als de ziekte en dus niet echt milieuvriendelijk
    Wel mooi hoog vermogen…

    Maar this niet te vergelijken 1300cc wankel met 1400cc ottomotor

    Login om te reageren
  13. RenesisHP zegt

    3 juni 2008 om 21:43

    @BVO.

    De rx8 is geen echte 1.3 2 cilinder vanwege het 2-takt achtige systeem. Maar het is wel heel erg compact, eenvoudig en lichtgewicht. ;)

    Login om te reageren
  14. VonStroke zegt

    3 juni 2008 om 21:43

    Uiteindelijk krijgen we allemaal een opgedreven staafmixer onder de kap…

    Login om te reageren
  15. Lexus zegt

    3 juni 2008 om 21:52

    tegen die tijd komen er dus t aantal pk’s achterop te staan ipv 1.6 16v komt er dan 170PK Te staan. dan wordt het een oorlog wie de meeste pk’s uit t kleinste blokje kan halen :cheer:

    Login om te reageren
  16. klaas jan zegt

    3 juni 2008 om 21:54

    zal wel heel erg stoer uitlaatgeluid maken een 1.4 gti

    Login om te reageren
  17. madru zegt

    3 juni 2008 om 21:58

    minder cilinders minder cilinderinhoud…allemaal minder gewicht en als je daarbij de pk’s hetzelfde kan houden…..dan kunnen de tijden van 0-100 er alleen maar beter van worden….Alle toch als ze niet te veel koppel verliezen met zo’n klein cilinderinhoud…..

    Login om te reageren
  18. RX-7 Owner zegt

    3 juni 2008 om 22:00

    tuners rulez mijn 1.3 heeft maarliefst 430pk

    Login om te reageren
  19. Jandepandaman zegt

    3 juni 2008 om 22:12

    Boeien of ik nou een 2liter, 6liter of juist 0,5liter V8Hemi rij? Zolang ik maar de bijbehorende vereiste peekaa’s en koppel heb zal het mij echt worst zijn hoe groot dat blok is. Ik heb eerlijk gezegd een stuk meer resect voor een motor formaat Kubus van Rubic die er 200pk weet uit te persen dan een blok van 300kg amper in de balzaal van aan Camaro passend dat het zelfde doet.
    Het lijkt mij bovendien wel tof als ik over een paar jaar een 15opk motorblok uit een GTtje kan lepelen en dat passend in mijn oude Pandaatje kan frotten… ;-)

    Login om te reageren
  20. Sânmiger (Garyper) zegt

    3 juni 2008 om 22:14

    Ik vind het helemaal geen goede zaak. Wat mij betreft gaan we weer naar de jaren 60-70 in Amerika, met die grote 7+L V8 motoren, geeft net ff een beetje mooiere sound :)

    Login om te reageren
  21. RobertJ zegt

    3 juni 2008 om 22:18

    @BVO

    De wankelmotor is zoals eerder gezegd niet te vergelijken met een ottomotor, zeker niet die uit een RX8 en de TSI.

    RX8: 192pk 220Nm@5000
    RX8HP: 232pk 211NM@5500
    1.4TSI af fabriek: 122-170pk(of al hoger?) pk, 200Nm-240Nm@1500rpm

    In het rijden geeft dit gewoon zulke verschillende karakteristieken. De TSI is meer voor zuinig, laagtoerig rijden. De 1.4 tsi met 122pk trekt minder naarmate je verder boven de 4000 toeren komt(dit geldt niet voor de 140+pk motoren, althans, niet dat ik weet). De RX8 lijkt mij overduidelijk een toerenmonster die relatief dood is bij lage toeren.

    daarnaast kan een licht TSI motor als de 1.4 prima concurreren met bijvoorbeeld de 2.0FSI(heeft deze ook vervangen in de golf). Vergelijkbare prestaties, lichter en zuiniger…

    Login om te reageren
  22. RenesisHP zegt

    3 juni 2008 om 22:18

    @RX-7 Owner.

    Ook jij mag niet valsspelen met een wankel. :P
    Misschien een stomme vraag; Heb jij niet onwijs veel meer slijtage en onderhoud dan normaal?

    Login om te reageren
  23. cerre zegt

    3 juni 2008 om 22:24

    1.2 tfsi komt ook nog uit volgend jaar

    Login om te reageren
  24. SjoerdV zegt

    3 juni 2008 om 22:25

    Prima, al die mensen die gewoon van A naar B willen en het verder geen r*k uitmaakt waarin ze rijden verstoken zo minder benzine.
    Kan de gemiddelde autoblogbezoeker gewoon wat meer verstoken en is er niks aan het handje mbt het milieu.

    Iedereen blij toch? ;)

    Login om te reageren
  25. thijs zegt

    3 juni 2008 om 22:34

    Ik weet dat de golfjes van toen een stuk lichter waren. Ook logisch gezien de ontwikkelingen op het gebied van luxe en vooral ook veiligheid. Wat ik er mee zeggen wilde is dat er niks mis is met een 1.6 of 1.4, het gaat erom wat ermee gedaan wordt! Milieu is ook een factor waar een steeds grotere waarde aan gehangen wordt. Wat in het artikel ook al aangegeven wordt is dat de grotere motoren minder snel voldoen aan de milieu eisen dan de kleinere. Heeft te maken met de energiewaarde van brandstof en de hoeveelheid er per slag de cilinder ingezogen, danwel geblazen wordt. Dit wordt dan verbrand en je kan aanvoelen dat bij een grotere cilinderinhoud er meer brandstof de cilinder in komt en dit ook meer uitlaatgassen worden uitgestoten.

    Login om te reageren
  26. Jandepandaman zegt

    3 juni 2008 om 22:35

    @SjoerdV ik snap niet waarom je persé meer zou willen verstoken. Dat je hard wilt gaan snap ik helemaal. Maar dan graag wel met een verbruik van 1 op zo veel mogelijk kilometers. Anders kan ik net zo goed de lappen rechtstreeks uit mijn portemettochalnix trekken en er mijn openhaard mee stoken…

    Login om te reageren
  27. Rutger zegt

    3 juni 2008 om 22:40

    http://www.autoblog.nl/archive/2007/07/24/mercedes-benz-introduceert-revolutionaire-motor

    Login om te reageren
  28. Rutger zegt

    3 juni 2008 om 22:43

    http://www.twanetwerk.nl/default.ashx?DocumentId=9547

    Login om te reageren
  29. firefly zegt

    4 juni 2008 om 00:00

    Er is niks mis met kleine turbo motoren. Niet alleen voldoende vermogen voor de meeste mensen, maar ook nog eens relatief veel koppel onderin.

    Login om te reageren
  30. Stef zegt

    4 juni 2008 om 08:24

    Ik zou liever hebben dat ze meer hoogtoerige N/A motoren gingen bouwen, beetje het VTEC principe van Honda en VVT-I van Toyota achterna. Blokjes die 8.500rpm kunnen draaien, en pas bij 5000 tot leven komen.

    Rij je onder die toeren dan rij je zuinig, rij je erboven dan rij je sportief. Als je een GTI koopt en je zou zoiets mogelijk maken heb je ook weer veel meer sensatie, want uiteindelijk wil iedereen meer dan 8k revs maken (anders ik wel) :)

    Login om te reageren
  31. FabianVTR16V zegt

    4 juni 2008 om 08:48

    @ Stef,
    Rij je onder de 5000 toeren dan kom je niet vooruit, kom je erboven dan zuipen ze als een gek ! Sensatie is natuurlijk wel lekker !
    Daarbij komend is dat je relatief grote motoren moet hebben om er profijt van te hebben.

    VW (VAG) heeft op dit moment gewoon de beste kaarten in handen naar mijns inziens.
    Het is een mooie opbouw (Compressor + Turbo) en om het motorgeluid hoef je je echt geen zorgen te maken !

    Login om te reageren
  32. Damasta zegt

    4 juni 2008 om 09:46

    Wat grappig om al deze berichten te lezen van, hoogstwaarschijnlijk, mensen die nog geen meter in een dergelijke auto met deze motor hebben gereden.
    Try it out en reageer opnieuw.

    Login om te reageren
  33. tss68nl zegt

    4 juni 2008 om 09:57

    Het wordt tijd dat er gekeken wordt naar de koppel/pk-curve, in plaats van het piekvermogen van een motor.

    Als je de curves van eerder genoemde 1.4 en 2.0 naast elkaar zet, zal je zien dat welliswaar het piekvermogen maar 17% scheelt, maar de 2.0 vooral in de lagere toeren veel meer vermogen levert.

    Kunnen we niet gewoon de oppervlakte onder de pk/toeren of Nm/toeren grafiek als kengetal bij een auto noemen? ;)

    Login om te reageren
  34. opel-lunatic zegt

    4 juni 2008 om 10:11

    een huidige golf is dan misschien bijna twee keer zo zwaar als de eerste gti. maar op die 1.6 zat geen compressor en geen turbo. Dus een 1.6 tfsi moet denk ik wel kunnen in een gti. en dan de jank van de compressor en de fluit van de turbo. lijkt me netjes. En daarbij komt nog dat het verschil tussen een 1.6 een een 2.0, 0.1 ltr per cilinder is. ongeveer hetzelfde als dat je je blikje cola door drieen knipt een een deel bij een cilinder voegt. geen groot verschil dus.

    Login om te reageren
  35. GerreLekker zegt

    4 juni 2008 om 10:44

    Honderduizend keer liever de 2.0 dan de 1.4. Zoals ik gisteren reeds schreef: kleine motoren hangen zo sterk van de turbo af dat er mee rijden echt een frustrerend jobje is. Je moet echt continu schakelen om in het optimale toerental te blijven om ook maar enigsinds vooruit te gaan. Van het moment dat je onder het optimale toerental valt ga je niet meer vooruit met zo’n kleine motor…..

    Login om te reageren
  36. jopie zegt

    4 juni 2008 om 10:55

    Het gaat in tegenstelling tot wat Amerikanen denken niet om de inhoud, maar om de prestaties. Een Golf met 75 Pk kan natuurlijk niet. Hoe wil je daar ooit veilig mee invoegen? Bovendien krijgt zo’n motortje dusdanig op zijn donder dat ie eerder zal slijten.
    Kleine, zuinige, turbo motoren zijn natuurlijk prima. Ik verwacht dat ook de 2-takt terugkomt.

    Login om te reageren
  37. JW zegt

    4 juni 2008 om 11:25

    Maar de eerste golf gti was lekker wel 1800cc, dikke nert die ik ben.

    Login om te reageren
  38. denny zegt

    4 juni 2008 om 12:07

    betekent dit dan ook dat er geen 6.0 w12 expirimenten meer komen?

    Login om te reageren
  39. j zegt

    4 juni 2008 om 17:00

    Zo zie je maar wat de milieu propaganda allemaal te weeg brengt

    Login om te reageren
  40. Sorcerer zegt

    4 juni 2008 om 18:51

    ABT 240pk uit die 1.4T-motoren? Even flink raggen en de kleppen vliegen onder je motorkap vandaan? :D

    Login om te reageren
  41. looneytune zegt

    4 juni 2008 om 21:56

    Doe mij toch het 3.2 Vr6 blok van de R32 maar (6)

    Login om te reageren
  42. RobertJ zegt

    4 juni 2008 om 22:57

    @GerreLekker: nooit een tsi gereden zeker? het voordeel van de turbo/compressor is dat je een hoog koppel over een groot toerenbereik(vooral onderin! vanaf 1500rpm al maximaal) beschikbaar hebt en juist minder hoeft te schakelen.

    Ik zou zeggen: rij er eens mee! (als je tenminste durft :P )

    Login om te reageren
  43. tss68nl zegt

    5 juni 2008 om 10:35

    @RobertJ

    Ja, mee gereden. Tis troep. Veel te veel vermogens/koppel verschil over het toerenbereik. Het kan voor de leek misschien krachtig aanvoelen omdat je onverwachts steeds een duw in je rug krijgt, maar een grotere atmosferische motor levert tenminste constant vermogen en kan je derhalve gebruiken wanneer je het nodig hebt. ;)

    Login om te reageren
  44. Fiore zegt

    16 januari 2009 om 11:49

    is mogelijk een Polo 2008, benzine 1,4 -80 pk te tunen,wat kost dat?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North