Een maand geleden ging de Deventerse vastgoedfirma Eurocommerce kopje onder. Nu is dit in tijden van crisis niet ongebruikelijk, maar het bijzondere aan deze bedrijfsfaal was de beslaglegging op tien Ferrari’s. Waaronder een F40. Binnenkort heb je de kans deze op te pikken bij een veiling.
Het huzarenstukje van deze batch Ferrari’s is door de curatoren bij BVA Auctions geparkeerd en vanaf 8 september 19 oktober gaat de online veiling van start. In de 11 5 dagen dat er geboden kan worden staat er verder een 275 GTB en een 365 GTB Daytona van voormalig Eurocommerce-directeur Ger Visser op de lijst. Of eigenlijk Ger V. sinds hij opgepakt is en verdacht wordt van valsheid in geschrifte en (poging tot) oplichting.
Ferraristi met een paar oude sokken vol geld hebben ze binnenkort dus voor het uitkiezen. Er staat nog meer fijn spul uit Maranello bij uit de verzameling van Ger, maar voorlopig zijn dit de enige auto’s die gedocumenteerd zijn.
PS. Wordt het tijd voor een hernieuwde kennismaking met de F40? HIER, je dosis vitamine F40.
Update 20-08: De veilingsdatum en -duur lijken te zijn verschoven. Ook zijn er meer foto’s, die we voor jullie aan de gallery hebben toegevoegd.
Bieden vanaf €1?
@Benjamin1: Nee, BVA hanteert altijd een minimumprijs als openingsbod, op basis van een taxatierapport door een expert. Daar bovenop komen veilingkosten en BTW. Openingsbod zal dus zomaar op € 250k+ liggen.
@pietjepuk:
Jep.
En voor zulke veilingen moet je ook een geverifieerde bieder zijn.
Ze hebben ook een keer een Veyron geveild, die ging toen voor bijna 600K + 16% veiling kosten + 178K bpm ^^
Gratis af te halen voor de gedupeerden van deze stenenschuiver.
Ik kan tot 30k gaan voor de F40.
@CL65: Blij voor je.
@CL65:
Daar koop je nog geen nieuwe motorkap voor.
@jrk68: 1 ongespoten carbon deurtje denk ik.
@CL65: dan bied 1 euro meer :-)
Welke lichaamsdelen zou je moeten doneren voor je deze kan kopen?
Ik zie dat de F40 schuifraampjes heeft, nu lees ik op Wikipedia dat dit standaard kwam bij de eerst 50 F40’s, of zou dit een raceversie zijn waar de ramen later zijn aangepast?
@gschoots: Ga een leven zoeken.
@ferrari94tr: Toe maar, je kunt ook niet reageren…
@ferrari94tr: zegt de man die zichzelf de naam van een auto geeft….
@RudyV: Fout, mijn naam is wel een voertuig maar geen auto.
Ik ben er nog niet welke van de 3 ik het liefst zou hebben.
@gschoots:
Je kon kiezen tussen schuifraampjes of draairaampjes.
@topless: Ah ok, duidelijk…
Hoeveel krijg ik voor een nier en een linkerbal?
@norge: Ik geef je een kwartje
Ik ben deze F40 op de snelweg tegengekomen op een trailer van Munsterhuis (was daar in onderhoud).
Heb ook een lading foto’s, als je interesse hebt, stuur je maar een email @ ab HQ !!
Youtube filmpje:
http://www.youtube.com/watch?v=2XXA2GrXAK8
Wat doet een x-te hands F40 momenteel??? Of een 365 GTB Daytona?
Nou, de persoon die de F40 in onderhoud had bij Munsterhuis (ofwel: die kerl van Eurocommerce) heeft indertijd (nu goed een jaar geleden) dat de auto niet te koop stond, maar dat een goed bod wellicht doorslag zou geven. Men zou dan moeten denken aan €390.000 :S
Paar foto’s uit eigen archief:
Zoals je ziet, pas ik er niet echt in :P
staat ook gewoon eentje te koop hoor, voor 40k is ie voor jou: http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=188235551
@NLBUURMAN: als iets bij autoscout te koop staat is het toch wel een ”gewone auto aan het worden”
@NLBUURMAN: LOL, hoge km stand!! Ding heeft 62k gelopen in 22jaar dat is 2800km per jaar. Hahahaha. Enne is 400k een 0 extra.
@E34M5Touring: Als ik een F40 had (of eerder : als ik er in zou passen), reed ik er elke dag in en maakte ik 40.000km per jaar :P
@JaxDryke: dat wordt dan een duur jaar. Weet niet wat de interval is bij zo’n ding maar dat is zeker geen 10.000km. Dat wordt dus een innige relatie met de dealer. En met Shell…..
@E34M5Touring: Texaco ;)
@e34m5touring: Airmiles for life!
@E34M5Touring: oeps my fault! moest idd een nulletje bij… maar er staat ook ‘relatief’ hoge km-stand ;)
Op zich een goeie belegging; toen de 430 uitkwam vond je F40’s op autoscout24.be en op mobile.de voor 145.000euro!
@roadrebel123d: ja tuurlijk.
@jaxdryke: zucht…
@roadrebel123d: ja, tuurlijk
Ik denk dat Auto Leitner verwacht deze aan te schaffen: http://www.autoleitner.nl/automobielen/verwacht.html
@ohoogeveen:
Nope, die heeft 38.000 op de teller staan
In Engeland al 61 stuks bij elkaar op een clubdag.Niet erg exclusief als je moet zoeken na je eigen auto,of wel?Zou er maar niet te veel voor bieden.Comfortabel is hij niet en er zijn er nog zoveel.
Dat blijft gwn een prachtige wagen die F40!
Ik ben er wel over uit, dat áls ik een F40 zou hebben (ook al pas ik er dus niet in, zie foto’s hier ergens boven), dat deze OF een wit kleurtje, OF een knalgeel kleurtje krijgt !