• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Overheid wil A2 volhangen met trajectcontroles

Auteur: ricardo, gepost 12 maart 2011 om 14:57 – 28 Reacties

Trajectcontrole

Al kennis gemaakt met de vernieuwde A2 tussen Utrecht en Amsterdam? Een vijfbaans asfalthemel die laat zien hoe het moet qua snelweg. Toch mogen we er niet harder dan 100 km/u. De weg werd breder, maar de snelheid moest omlaag. Dat vindt u als automobilist wellicht jammer, de staatskas wordt er goed mee gevuld. Aangezien er volgens de Koos Spee-filosofie niet hard genoeg kan worden opgetreden tegen bestuurders die snel rijden op een snelweg, wordt ook dit fijne stukje A2 binnenkort omgetoverd tot een ware trajectcontrole-hel. We hadden het kunnen weten.

Het gaat om de stukken snelweg tussen Abcoude & Vinkeveen (Google Maps), Vinkeveen & Breukelen (Google Maps) en Breukelen & Maarssen (Google Maps). Oftewel, een bijna aaneengesloten stuk weg tussen Utrecht en Amsterdam wordt één groot Big Brother-festijn vol George Orwelliaanse toestanden waar iedereen die iets te lang boven de 100 km/u rijdt, volautomatisch een briefje van het CJIB ontvangt. En ja, de controle geldt natuurlijk in beide richtingen.

Heeft het Openbaar Ministerie dit dan openlijk bekend gemaakt? Nee. Nog niet, in ieder geval. We vernamen het via aanbestedingskalender.nl. Daar wordt door het OM een bedrijf gezocht dat het bouwen en onderhouden van het nieuwe trajectcontrole-systeem op zich wil nemen. Mag je wel vier jaar over doen, dus voordat het systeem operationeel is kan er nog een hoop gebeuren.

Het zou schappelijk zijn als deze regering de snelheid op een freakin’ 10-baans snelweg naar een ordelijke 120 km/u zou brengen. Hebben we het nog geeneens over 130. Onze favoriete ex-verkeersminister Eurlings heeft dit plan destijds dan ook geopperd. Maar een aantal lokale bestuurders in Breukelen en Maarssen heeft september vorig jaar geëist dat de Vmax op 100 km/u zou blijven liggen. Dus dat zien we ook niet snel meer gebeuren, helaas.

PS. Het was trouwens GeenStijl die in juli vorig jaar, net na de opening van de verbrede A2, als eerste opmerkte dat het een cashcow met hoog rendement was geworden.

PS 2. Kijktip! Vanavond staat NCRV’s discussieprogramma Rondom 10 in het teken van de 130 km/u-limiet. Onder de titel “Handen af van de automobilist” gaan onder meer Charlie Aptroot (VVD) en Arno Bonte (GoenSlinks) met elkaar in discussie over dit thema. Wij zetten ons geld in op BNR’s Golden Radio Voice Carlo Brantsen, die is erbij en kan hopelijk duiden waarom het niet meer dan logisch is om 130 te rijden waar het kan. UPDATE: Uitzending terugkijken kan HIER.

Met dank aan Olivier voor de tip!

Ook interessant!

  • A2
    Wat is dat nou? De snelweg A2 is verdwenen. Raarrrr!
  • Trajectcontroles op N-wegen leveren veel boetes op
    Trajectcontroles op N-wegen leveren veel boetes op
  • Gaat Audi eindelijk weer een A2 maken?
  • Video: opeens stoppen op de snelweg
    Video: opeens stoppen op de snelweg

Nieuwste artikelen

  • Dit Italiaanse bedrijf is niet langer in handen van Audi
  • Aankoopadvies: elektrische stadsauto voor 15.000 euro
  • Geen hond koopt een Nissan Ariya, dus flinke prijsverlaging
  • Is de EV nu echt dood? Mensen kiezen aantoonbaar liever voor verbrandingsmotoren
FacebookTweetPinLinkedIn

flitsen, snelweg, trajectcontrole, Verkeer

Vorig bericht: « Eerste schets van de nieuwe Mercedes A-Klasse
Volgend bericht: Meer plaatjes van Jon Olsson’s Ultima GTR »

Lees Interacties

Reacties

  1. bigcar zegt

    12 maart 2011 om 15:15

    -edit: dat verdient zelfs Koos niet-
    2. waar is bas van werven. ik vind dat hij er ook bij moet zijn!!!!
    3. ik vind dat de snelheid op de a2 ’s nachts 180 km/h moet worden. (eigenlijk wil ik harden, maar er zijn auto’s die niet harder kunnen)

    Login om te reageren
    • MAB zegt

      12 maart 2011 om 16:01

      @bigcar: Hell yeahh

      Login om te reageren
  2. negativan zegt

    12 maart 2011 om 15:19

    Zal wel druk worden in de hel. Maar er is altijd plek voor Koos Spee. Zie al helemaal voor me hoe die vergaderingen gaan. Goed plan, maar wat moet dat wel niet kosten dan? Helemaal niets we verhogen uiteraard de administratiekosten.

    Login om te reageren
  3. astonmartindb9 zegt

    12 maart 2011 om 15:43

    tja dat word een grote accordeon vrees ik die weg lijkt me.
    Bij trajectcontrole rij ik tussen de borden altijd een tikkie harder, waar de camera’s hangen weer wat minder. Dat zal file makkelijker veroorzaken wellicht.

    Login om te reageren
  4. E34M5Touring zegt

    12 maart 2011 om 15:49

    En dan verwachten ze wel dat je respect heb voor politie justitie en de overheid lazer toch op waar ze je kunnen pakken doen ze het

    Login om te reageren
  5. 130peeka zegt

    12 maart 2011 om 15:55

    Nu snap ik waarom mensen altijd zeggen dat de wereld meer zal ” verloederen “.

    Login om te reageren
    • audiuser zegt

      12 maart 2011 om 16:15

      @130peeka: Hier ben ik het ook volledig mee eens.

      Login om te reageren
    • negativan zegt

      12 maart 2011 om 16:24

      @130peeka:
      Mooi, dan kan je nu vredig rusten.

      Login om te reageren
      • 130peeka zegt

        12 maart 2011 om 22:26

        @negativan: Zo! Nu voel ik me gepwnd. Geenstijl mentaliteit?

        Login om te reageren
  6. MAB zegt

    12 maart 2011 om 16:09

    Ik wens heel die overheid het slechtste, echt. Ik gun het jullie:)

    Login om te reageren
    • VeniVidiVici zegt

      12 maart 2011 om 16:35

      @MAB: Dat wens ik de oppositie, Koos Weg-er-mee en een aantal lokale bestuurders in Breukelen en Maarssen toe, maar de coalitie niet hoor!

      Login om te reageren
      • MAB zegt

        12 maart 2011 om 16:47

        @VeniVidiVici: Ook goed:P

        Login om te reageren
  7. bigcar zegt

    12 maart 2011 om 17:06

    hier heeft niemand respect voor de politie, in Amerika heeft iedereen respect voor the cops. vergelijkingen:
    – hier rijden ze in golfjes, en daar in dikke interceptors (respect)
    – zij doen daar echt werk (drugs criminelen etc.) hier door-roodrijder pakken….

    Login om te reageren
    • Johnnnyboy15nl zegt

      12 maart 2011 om 18:25

      @bigcar: Daarom verdienen ze ook niet meer dan een Volkswagen, ze verdienen geen respect, laat ze maar leker in die golfjes rijden. Ik vind dat trouwens nog veelte luxe, laat ze in Dacia’s gaan rijden scheelt een hoop centjes!

      Login om te reageren
    • Johnnnyboy15nl zegt

      12 maart 2011 om 18:30

      @bigcar: Wel eens dat programma wegmisbruikers gezien? Als het de agentjes (aka school meesters in uniform) een bepaalde auto niet kunnen bijbenen dan “staken” ze de achtervolging om de veiligheid van andere weggebruikers te waarborgen.. Geloof jij het? Ik niet, ze kunnen sommige dikke auto’s gewoon niet bij benen. Zulke lozer’s zijn het nou. En als schrale troost zeggen de beide agenten dan tegen elkaar: Ja die boetes / overtredingen gaan op kenteken, als of dat nut heeft! Wie weet is het wel een vals kenteken, hahaha!

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      13 maart 2011 om 20:38

      @bigcar: ehh in America moet je wel “respect” hebben voor de politie omdat ze je vanwege het minste of geringste overhoop schieten. Ik heb respect voor politie die dat respect kan afdwingen zonder met wapens te lopen zwaaien. Dus veel meer voor onze politie dan die daar.

      Login om te reageren
  8. Megakix zegt

    12 maart 2011 om 17:25

    Kuch….een betrouwbare overheid is óók een overheid die tegemoet komt aan de ‘verachtingen van de burgers’. In dit geval dus (opnieuw) niet…tijd voor een demissionair iets ?

    Login om te reageren
  9. negativan zegt

    12 maart 2011 om 17:35

    In mijn beleving moet je respect juist verdienen/opbouwen. Los van je vervoermiddel, welke je dmv dubieuze aanbestedingen worden opgedrongen . Respect kan je eventueel verdienen dmv daden/handelen. Ik zeg werk aan de winkel!

    Login om te reageren
  10. extaxi zegt

    12 maart 2011 om 17:43

    oh mijn god! Bedenk je even. 5 banen mensen op de cruisecontrol, dat wordt alleen maar gezeik met mensen die geen snelheid kunnen houden. Geïrriteerd worden doordat mensen gas bijgeven….DRAMA!

    Login om te reageren
  11. F1Tim zegt

    12 maart 2011 om 18:17

    Al wie dat een hel vindt, is verkeerd bezig. De remedie is simpel: u aan de verkeersregels houden!!! Een beetje automobilist hoort toch aan zijn motor hoe hard ie rijdt?

    Login om te reageren
  12. Northwestern zegt

    12 maart 2011 om 18:32

    Atoombom op Breukelen en Maarssen aub.

    Login om te reageren
    • negativan zegt

      12 maart 2011 om 18:48

      @Northwestern
      Het dak van de ArenA is tegenwoordig koosjer, eh ik bedoel atoomproof…
      dUS WE blijven springen.

      Login om te reageren
  13. lacasitos zegt

    12 maart 2011 om 20:36

    ‘lokale bestuurders in Breukelen en Maarssen…’ WFT, leven in een feodaal stelsel ofzo? De centrale regering moet haar beleid onbelemmerd in heel NL kunnen doorvoeren, en dat is 120/130 op de snelweg

    Login om te reageren
    • desjonnies zegt

      13 maart 2011 om 10:44

      @lacasitos:
      JA ! Maar je hebt wel de keuze uit Burger King, Mc Donalds, KFC of Deli France Febo en de vette hap bij de Benzinepomp.
      Dat is je vrijheid!

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      13 maart 2011 om 20:44

      @lacasitos: huh? De landelijke regering moet als een als een dictator haar zin kunnen doordrijven? Zonder dat de burgers daar inspraak in krijgen? Het is zijn de burgers die het niet willen en hun lokale bestuurder komen voor de belangen op. Neemt niet weg dat de tempolimiet moet passen hoe de weg eruit ziet. Ik stel dus een permanent rood kruis boven de meest linker rijbaan voor, dan klopt het tenminste weer.

      Login om te reageren
  14. nielsvanderweiden zegt

    13 maart 2011 om 10:31

    Waarom geloofwaardige limieten hanteren als er zoiets bestaat als trajectcontrole? Het wegbeeld is daar nu al een drama met al die linksplakkers, dat gaat met TC niet beter worden…

    Login om te reageren
  15. Aquios zegt

    13 maart 2011 om 12:21

    Je bedoelt dus eigenlijk te zeggen dat de weg exact hetzelfde wordt volgehangen als dat het werd gedaan voor de verbreding? Is toch niks nieuws dit? Voor de verbreding hing de trajectcontrole op exact dezelfde plek. Je had dus vantevoren al kunnen bedenken dat het weer op deze plek terug had gekomen.

    Neemt niet weg dat het de auto gewoon als melkkoe voor de regering wordt gebruikt.

    Login om te reageren
  16. Sorcerer zegt

    13 maart 2011 om 20:04

    Ja, leuk, die 130 km/h limiet, maar als we dan wegen waar je voorheen 120 mocht terugbrengen naar 100? …

    Luchtkwaliteit kan het niet zijn: er staat een stuk minder file immers (zeker ri. Amsterdam). En minder file is minder uitstoot…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North