
In Nederland hebben we de ‘pluk-ze’-wetgeving en in Spanje noemen zoiets Operación Malaya. Kortom een hele zwik exclusieve auto’s die in beslag zijn genomen bij mensen waar “een luchtje aan zit”. Het is alleen jammer dat de Spaanse politie zo op het eerste oog weinig respect lijkt te hebben voor de in beslag genomen goederen want de boel staat lekker te verstoffen.
Zo schijnt de Mercedes 300SL maar liefst een half miljoen(!) waard te zijn, toch zonde als je dat zo laat verstoffen. Binnenkort komt overigens de Rolls-Royce uit het filmpje onder de hamer. De vorige eigenaar was de legendarische Jesús Gil y Gil. (via: Motorpasion)





Filmpje kaduuk?
Maarja, Spaanse politie, he. Niet bepaald de meest professionele ter wereld, heh.
Operacion Malaya is de grote schoonmaakactie in Marbella:
http://es.wikipedia.org/wiki/Caso_Malaya (Spaans)
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Malaya
http://www.google.com/search?q=operacion+malaya+marbella
Grootse boef: Juan Antonio Roca
Founding Father: Jesús Gil y Gil
Als het je interesseert dan leest e.e.a. weg als een jongensboek. Corruptie van ongekend niveau!
@sacha, hebben ze jou ook te pakken gehad ;)
Die Jesús Gil y Gil is toch de voormalig voorzitter van Athletico Madrid? Dat was toen ook al zo’n boef
Mooi dat wereldje, zijn altijd leuke films over te maken
@robbie: Nee, gelukkig niet. Maar ik heb wel e.e.a. van vrij dichtbij meegekregen en contact gehad met mensen die er wel mee te maken hebben gehad. Fascinerende verhalen! En ongelooflijk als je ziet hoelang het daar fout heeft kunnen gaan.
@sacha, heeft dit ook te maken met al die illegaal gebouwde woningen die afgebroken moeten worden?
@robbie: Exactamundo!
o wat zonde van die 300SL ik denk dat ik hem daar weg laat halen door een paar polen ;) echt zonde van al die mooie auto’s
In Belgie worden dergelijke auto’s openbaar verkocht als het prosses van de crimineel is afgerond. Waarom doen ze dit in Spanje niet?
Omdat het proces nog niet is afgerond?
Dus al dit moois staat al sinds 2006 stil?
Morgen toch even met de trailer naar Spanje toe….
Een beetje stof is niet erg. Veel beter dan dat-ie buiten staat weg te rotten.
Behalve die Benz met vleugeldeuren staat er barweinig exclusiefs tussen, tenzij je geilt op een Boxter of een 20 jaar ouwe RR.
Azure?
I´m afraid, Jesus Gil is famous in Holland! ;)
You can take a look to his beauty on the swimming pool ( http://es.youtube.com/watch?v=DgZVyfdCm0k ), and to his incident with the president of the football club of my city in the headquarters of the Spanish League (LFP): http://es.youtube.com/watch?v=VGIHENX17GU (first minute of video).
eigenlijk zijn die criminelen dan ook maar tuig .. maar het zal daar net als in nederland de overheid wel veeeeeeeeeeeeel meer geld kosten dan dat het ooit op kan brengen ..
@sacha
Inderdaad. De verhalen die ik allemaal heb gehoord van onze Gil……echt niet normaal.
Maar als je het allemaal wilt begrijpen hoe zich dat ontwikkelt heeft dan zul je terug moeten gaan naar de tijden van Franco. Je kan dit ook wel zien als “de resten van Franco”
Maar goed…
“Het is alleen jammer dat de Spaanse politie zo op het eerste oog weinig respect lijkt te hebben voor de in beslag genomen goederen want de boel staat lekker te verstoffen”
Ik kan je verzekeren dat dit niet alleen voor de Spaanse politie geldt. Trouwens laat je ook niet te snel verlakken door de stog want een buitje met Saharastof kan bijna hetzelfde resultaat opleveren.
@six trey .. in nederland doen we dat ook .. met de snelheid van ons aller O.M. ..
Kan autoblog soms openbare verkopingen van misdaad-gerief op hun kalender zetten? (ik wil ook wel eens naar Spanje gaan kijken of er iets leuks tussen zit)
Oh dat verklaard ook meteen het feit dat ik er afgelopen zomer één op de ring heb gezien. Als je er niet hard voor hoeft te werken is het makkelijker om er risico’s mee te nemen:
http://www.autojunk.nl/pix/view/136564
Wordt het stilaan geen tijd dat autoblog eens een weekendje Spanje organiseert? ’t Zou nog een lucratieve bezigheid kunnen zijn, want ik zou zeker meegaan! :)
Daar staat dus simpelweg 1 v/d 1100 ooit gebouwde GullWings te verkommeren!!!! Schande!