Hij rijdt belachelijke tijden op de Ring, en nu kunnen we ook eens horen hoe dat klinkt.
Even uw geheugen opfrissen: de Nissan GT-R V-spec, die over een jaar bij de dealer staat, is zo’n 150 kg lichter dan de standaardversie en heeft 550 pk. Hoort u wel?
Ja, ik zat ook al te kijken. Zal ook wel een prototype zijn, maar daarom geloof ik ook niet dat de V-spec zo belachelijk snel is, hij rijdt amper van die C-klasse weg.
“nee dank je, ben het eigenlijk al zat na al die hype rond de GT-R.”
Blijkbaar niet want je bent er toch maar weer. Ik word ook ontzettend moe van berichten over het zoveelste cloonmodel van Audi of een nieuwe bumperkit om je GTC te verkrachten. Ik lees die berichten dan meestal ook niet. Moet je ook eens proberen.
Nee, natuurlijk niet. Maar ook al is het geen gewone C-klasse, de V-spec zou zogenaamd sneller zijn dan een Zonda. Dan zou eeneen C-AMG of iets in die richting hem ook geen seconde bij kunnen houden.
Vind em op zich niet eens zo heel briljant klinken. Zeker goed, hoor, maar het vergelijkt niet met, laten we zeggen, een Carrera GT (oeps, vieze broek), een vorige generatie M3 (kreun) of, pak em beet, een Fezza of Gallardo ofzo.
Ach ja, nadeel van de druklader. Een bekende voetballer zei ooit iets over voor- en nadelen…
Lijkt me overigens duidelijk dat ie zeer hard wegrijdt bij die C-klasse….als je dat niet kan zien kun je beter een gat graven en bij de mollen gaan wonen. Punt is dat de GTR er in t filmpje twee maal langs komt dus lijkt ’t wellicht een beetje alsof die C achter em kan blijven hangen.
Nog een Jesper?! Nouja, the more the merrier zal ‘k maar zeggen he ;)
Wat die C-klasse betreft, niemand heeft beweert dat de GT-R hier op volle snelheid rijdt hoor, dit is niet het beruchte 7:25 rondje voor wie dat dachten ofzo… Als de bestuurder wil rijdt hij zo weg van die Merc. Het was sommige misschien niet opgevallen, maar de MB had maar één uitlaat, dus zat er nooit een hele dikke motor in ;)
De tijd van de normale GTR is 7:38 en 7:25 van de v-spec. het stond op alle internet site’s de laaste paar weken dus ik weet niet in welke grot jij zat of je bent gewoon een hater die blijft ontkennen.
HEt lijkt wel een stofzuiger… want een emotie loos apparaat!
Boeien die prestaties… je moet zien voelen proeven en ruiken dat je een beest in handen hebt…
Om in te haken om de controversie rond de GT-R…ik ben zeker fan van de auto en heb niks per sé voor of tegen op Nissan, maar eerlijk gezegd vind ik 12 seconden eraf wel veel…dan hebben ze nog wel meer gedaan dan gewicht eraf en pk erbij. Zo veel scheelde t ook weer niet. 150 kilo en 40 paardjes ofzo?
Als de 7:38 en 25 nep zijn dan zijn alle ring tijden nep. Het is echt ongeloofelijk hoe jullie haters bijna gaan huilen. Net kleine kinderen, nee het kan toch niet de GT-R is sneller dan alle auto’s ooit op de ring!
GT2 heeft 530 pk, en deze nissan heeft 550 pk. Je zou zeggen, dicht bij elkaar. Ik ben dan ook benieuwd of de coureur die de nissan deze tijd liet halen dit ook kan herhalen met de 911 GT2. Tijden zijn vaak ook per coureur verschillend.
Maar dat deze GT-R V-spec snel is moge duidelijk zijn. Toch zou ik het erg knap vinden als ze de GT2 van Porsche ermee kunnen pakken. Er zijn op het circuit niet superveel auto s die dat kunnen, en al helemaal niet in de prijsklasse van de GT-R. Respect.
Ik heb er mijn twijfels bij….Kijk maar naar die massa filmpjes van de japanners waar ze ALTIJD winnen en meestal nog op de laatste meters ook….Ik denk dat het simpel is…..wachten op THE STIG die zal ons wel wijzer maken….als dat er nog van komt natuurlijk ??? Enfin ik wil Europese drivers zien vooraleer ik mijn mening maak…..Want die japaners man…..Prius zou ook moeten mileu vriendelijk zijn hahahahahahah laat me niet lachen !!!
Haha, ik vind het echt grappig: al die Nissan haters…
Niet alleen Porsche of Lamborghini kunnen snelle wagens maken, Nissan kan het ook: en hier is het bewijs.
Jullie willen het gewoon niet geloven, en dat is zielig.
Het wordt eens tijd dat er met deze wagens eens serieus gereden wordt. We zien enkel maar van die filmpjes met van die kleine Japanners.
Wanneer gaat deze wagen zich eens bewijzen in Europese races?
Het gaat er juist om dat de gewone man in deze auto beter en sneller kan rijden dan in een aantal andere snelle auto’s. Je ziet hier op autoblog zo vaak snelle auto’s in de prak gereden. Denk dat het met deze minder snel gebeurt. En ik blijf erbij dat de prijs kwaliteits verhouding zoveel beter is dan bij andere merken. En dat het op persoonlijke smaak aankomt. Veel mensen kopen een porsche omdat het aanzien geeft bij andere mensen. Ik koop een auto omdat IK die mooi vind en niet wat een ander er van vind.
@Jaarwagen: Als je een beetje had opgelet dan had je een aantal filmpjes uit Amerika en uit England kunnen zien. Daarin liet de auto ook weinig heel van de concurrentie hoor… dus zo misleidend zijn die japanse filmpjes niet.
De v-spec zal volgens mij nog meer dan 150kg aan gewicht verliezen en komt daarmee op een competatief gewicht om de snelste sportwagens aan te pakken. Met dik 550pk en het geavanceerde onderstel denk ik dat ook auto’s als de GT2 en misschien zelfs de Zonda het gaan afleggen op het circuit.
niet voedsel voor speculaties! hoe snel is hij nou daadwerkelijk die V-spec? dat hij duidelijk sneller is dan de standaard GT-R zal niemand verbasen. sterker en lichter en ook nog eens lager bij de grond en meer spoilers (meer downforce?) en het allermooiste is dat hij dat voor een fractie van de prijs van de duitse/italiaanse concurrentie doet. en je krijgt er veel meer techniek voor terug.
Oh, dus als een auto maar 1 uitlaat heeft dan kan er geen dikke motor inliggen? :P Wat dacht je dan van bijvoorbeeld een S500 met bijna 400 pk? Die heeft geen (zichtbare) uitlaten.
Kijk eens tegoei, het wegdek ziet er nogal nat uit. Ik denk niet dat je dan vol gas gaat geven met een prototype.. Daarom dat hij niet ver van die mercedes wegrijdt.
En 7′ 25″ op DE ring, elke auto die dat kan, jap of niet, wil ik gerust met bijde armen ontvangen.
Jappen zijn gewoon beter dan Duitse wagens, zo langzamerhand beginnen steeds meer mensen dat in te zien gelukkig, als durft niet iedereen dat nog toe te geven.
Geeft niet! dat heet de ontkenningsfase, over een tijdje weet je wel beter…
Ik vind het geluid eigenlijk maar zo-zo. Net als het uiterlijk eigenlijk, het is niet slecht, maar ook niet spectaculair.
Maar je koopt deze auto natuurlijk ook niet vanwege het geluid of het uiterlijk, maar omdat hij op het circuit de vloer aanveegt met alles tot drie maal de prijs van deze auto. Alleen superlights als een 500pk caterham komen hier voorbij, en dat is nauwelijks meer een auto te noemen. Dit heeft gewoon airco en cruise control.
Wel Mairsil, het uiterlijk is puur smaak, je vind het mooi, of lelijk. Dat is puur persoonlijk en kan niemand iets aan doen.
Het geluid vind ik zo juist goed, subtiel. Als je aan het stoplicht staat, en naast jou komt er zo’n pippo met zn Golfje met geperforeerde knalpot die tegen 110 decibel wegrijd schiet jij er zonder teveel tralala voorbij ;)
Ik rijd zelf in een z06, maar de manier
hoe jij deze auto afschilderd weet ik zeker
dat je er nooit mee of in gereden hebt!
Het is een fantastische auto voor relatief weinig
geld!
Wat een gruuuuuwlijke bak!!!!!!!!!!!!!!
hmm toch klinkt de nieuwe M3 lekkerder…:D:D:D
Klinkt best lekker zwaar. Toch blijf ik meer fan van hoogtoerig gejank. :D
Hmmmz…GT-R weer?? Nou nee dank je, ben het eigenlijk al zat na al die hype rond de GT-R.
@Aston Martin Rapide
Ik kan het geen hype noemen want welke andere auto heeft ooit een 7:25 op de ring gereden.
Is dat nu een C220 waarvan hij niet weggereden raakt?
@STJ.
Geen hype?!
We worden al maanden doodgegooid met de GT-R! Maar het is geen hype? :?
@Mercedes:
Ja, ik zat ook al te kijken. Zal ook wel een prototype zijn, maar daarom geloof ik ook niet dat de V-spec zo belachelijk snel is, hij rijdt amper van die C-klasse weg.
Idd, weer die GT-R… Ben er zat van.
@alle haters: En toch klikken jullie erop, what does that tell you?
@ Ruben Beaten
Ik denk dat mijn muisje er per ongeluk op geklikt heeft…..haha. Misschien nieuwsgierigheid?
@JesperF
Denk je nu echt dat een gewone c klasse deze wagen kan bijhouden?
“nee dank je, ben het eigenlijk al zat na al die hype rond de GT-R.”
Blijkbaar niet want je bent er toch maar weer. Ik word ook ontzettend moe van berichten over het zoveelste cloonmodel van Audi of een nieuwe bumperkit om je GTC te verkrachten. Ik lees die berichten dan meestal ook niet. Moet je ook eens proberen.
@Shrike:
Nee, natuurlijk niet. Maar ook al is het geen gewone C-klasse, de V-spec zou zogenaamd sneller zijn dan een Zonda. Dan zou eeneen C-AMG of iets in die richting hem ook geen seconde bij kunnen houden.
ligt het aan mij of klinkt die auto in het begin van dat filmpje wat vreemd, net of er een barstje in de knalpot zit ofzow,…
Vind em op zich niet eens zo heel briljant klinken. Zeker goed, hoor, maar het vergelijkt niet met, laten we zeggen, een Carrera GT (oeps, vieze broek), een vorige generatie M3 (kreun) of, pak em beet, een Fezza of Gallardo ofzo.
Ach ja, nadeel van de druklader. Een bekende voetballer zei ooit iets over voor- en nadelen…
Lijkt me overigens duidelijk dat ie zeer hard wegrijdt bij die C-klasse….als je dat niet kan zien kun je beter een gat graven en bij de mollen gaan wonen. Punt is dat de GTR er in t filmpje twee maal langs komt dus lijkt ’t wellicht een beetje alsof die C achter em kan blijven hangen.
Incorrecto.
had net nog een leuk gesprek met DE autocoureur/legende van nederland over de pk-wedloop ..
conclusie .. allemaal zottigheid .. als elke personenauto terstond met 50 pk uitgerust zou zijn dan zou niemand het merken ..
Nog een Jesper?! Nouja, the more the merrier zal ‘k maar zeggen he ;)
Wat die C-klasse betreft, niemand heeft beweert dat de GT-R hier op volle snelheid rijdt hoor, dit is niet het beruchte 7:25 rondje voor wie dat dachten ofzo… Als de bestuurder wil rijdt hij zo weg van die Merc. Het was sommige misschien niet opgevallen, maar de MB had maar één uitlaat, dus zat er nooit een hele dikke motor in ;)
^^ Aan het gemekker van de bandjes te horen heeft die GTR niet veel speling meer over, hoor. Hij rijdt em zeker wel hard.
het roemruchte rondje ligt nog steed net boven de 7.38 dus weet niet waar 7,25 vandaan word gehaald het wordt met de dag5 sec sneller
ik heb gehoord dat hij volgende week 7.20 gaat halen :p
@ robgym
je moet niet zo bijdehand doen de v-spec heeft al 7.25 gehaald en de gewone gt-r heeft 7.38
@robgym
De tijd van de normale GTR is 7:38 en 7:25 van de v-spec. het stond op alle internet site’s de laaste paar weken dus ik weet niet in welke grot jij zat of je bent gewoon een hater die blijft ontkennen.
HEt lijkt wel een stofzuiger… want een emotie loos apparaat!
Boeien die prestaties… je moet zien voelen proeven en ruiken dat je een beest in handen hebt…
jammer
Om in te haken om de controversie rond de GT-R…ik ben zeker fan van de auto en heb niks per sé voor of tegen op Nissan, maar eerlijk gezegd vind ik 12 seconden eraf wel veel…dan hebben ze nog wel meer gedaan dan gewicht eraf en pk erbij. Zo veel scheelde t ook weer niet. 150 kilo en 40 paardjes ofzo?
Ik blijf erbij, tis natuurlijk geen GT2…..
@Philly Z06
Dat durf jij te zeggen, de Z06 is een reuze stuk plastic.
@STJ die 7:38 is nep en de 7:25 gemeten door een fan ongetwijfeld ook.
@Jimmie
Als de 7:38 en 25 nep zijn dan zijn alle ring tijden nep. Het is echt ongeloofelijk hoe jullie haters bijna gaan huilen. Net kleine kinderen, nee het kan toch niet de GT-R is sneller dan alle auto’s ooit op de ring!
GT-R is gewoon een beest en ik vind het niet bepaald een hype.
Ten eerste is het bijzonder dat dit soort tijden gereden worden.
Ten tweede is het bijzonder dat Nissan weer eens een supercar heeft uitgebracht.
Ten derde is het bijzonder dat je dat kan kopen voor de helft van een turbo.
En zo kan ik nog wel ff doorgaan.
lui zeiken dat er weer een gtr is wat maakt dat uit dan?
Omdat 1 ooit riep hype, aapt elke aap hier het na.
wie durft te zeggen dat de porsche gt2 sloomer is da de GTR..?
500pk tegen 480 pk.. volgens mij rijdt de gt2 die gtr er echt uit..
Leuke auto. Geluid mag wel wat pittiger, Porsche en BMW hebben beter geluid.
GT2 heeft 530 pk, en deze nissan heeft 550 pk. Je zou zeggen, dicht bij elkaar. Ik ben dan ook benieuwd of de coureur die de nissan deze tijd liet halen dit ook kan herhalen met de 911 GT2. Tijden zijn vaak ook per coureur verschillend.
Maar dat deze GT-R V-spec snel is moge duidelijk zijn. Toch zou ik het erg knap vinden als ze de GT2 van Porsche ermee kunnen pakken. Er zijn op het circuit niet superveel auto s die dat kunnen, en al helemaal niet in de prijsklasse van de GT-R. Respect.
Ik heb er mijn twijfels bij….Kijk maar naar die massa filmpjes van de japanners waar ze ALTIJD winnen en meestal nog op de laatste meters ook….Ik denk dat het simpel is…..wachten op THE STIG die zal ons wel wijzer maken….als dat er nog van komt natuurlijk ??? Enfin ik wil Europese drivers zien vooraleer ik mijn mening maak…..Want die japaners man…..Prius zou ook moeten mileu vriendelijk zijn hahahahahahah laat me niet lachen !!!
Klinkt gewoon goed, maar het mag van mij een stuk luider! Janken moet ie doen!
klinkt als een V10 maar ben niet weg van het geluid :(
Haha, ik vind het echt grappig: al die Nissan haters…
Niet alleen Porsche of Lamborghini kunnen snelle wagens maken, Nissan kan het ook: en hier is het bewijs.
Jullie willen het gewoon niet geloven, en dat is zielig.
tja… als je niks beters hebt kom je uiteraard weer terug op de GT-R inspiratie loos..
Het wordt eens tijd dat er met deze wagens eens serieus gereden wordt. We zien enkel maar van die filmpjes met van die kleine Japanners.
Wanneer gaat deze wagen zich eens bewijzen in Europese races?
Het gaat er juist om dat de gewone man in deze auto beter en sneller kan rijden dan in een aantal andere snelle auto’s. Je ziet hier op autoblog zo vaak snelle auto’s in de prak gereden. Denk dat het met deze minder snel gebeurt. En ik blijf erbij dat de prijs kwaliteits verhouding zoveel beter is dan bij andere merken. En dat het op persoonlijke smaak aankomt. Veel mensen kopen een porsche omdat het aanzien geeft bij andere mensen. Ik koop een auto omdat IK die mooi vind en niet wat een ander er van vind.
@Jaarwagen: Als je een beetje had opgelet dan had je een aantal filmpjes uit Amerika en uit England kunnen zien. Daarin liet de auto ook weinig heel van de concurrentie hoor… dus zo misleidend zijn die japanse filmpjes niet.
De v-spec zal volgens mij nog meer dan 150kg aan gewicht verliezen en komt daarmee op een competatief gewicht om de snelste sportwagens aan te pakken. Met dik 550pk en het geavanceerde onderstel denk ik dat ook auto’s als de GT2 en misschien zelfs de Zonda het gaan afleggen op het circuit.
Fuck de GTR
Toys for the playstation generation
@IlCuoreSportivo: tamelijk stompzinnige reactie…. Als je niet verder komt dan dit soort slappe hap schrijf dan gewoon niets.
niet voedsel voor speculaties! hoe snel is hij nou daadwerkelijk die V-spec? dat hij duidelijk sneller is dan de standaard GT-R zal niemand verbasen. sterker en lichter en ook nog eens lager bij de grond en meer spoilers (meer downforce?) en het allermooiste is dat hij dat voor een fractie van de prijs van de duitse/italiaanse concurrentie doet. en je krijgt er veel meer techniek voor terug.
Die 7:25 is gemeten door bijstaanders. In dat geval had de Lexus LF-A al een 7:24 een half jaar geleden gedaan.
Niet zo serieus nemen dus.
Ik ben hem nog steeds niet zat, wat een geweldige bak! Dat geluid, lijkt wel een straalvliegtuig!
@Jesper:
Oh, dus als een auto maar 1 uitlaat heeft dan kan er geen dikke motor inliggen? :P Wat dacht je dan van bijvoorbeeld een S500 met bijna 400 pk? Die heeft geen (zichtbare) uitlaten.
Ik blijf het zeggen hier:
Als het niet:
1)Duits is
2)Als het geen Audi, BMW, Mercedes of Porsche is
3)Als het geen M3 AMG, of GT2 of GT is
Dan kan het gewoon niet:
1)Mooi zijn
2)Snel zijn
3)Indrukwekkend zijn
Maar is het:
1)Lelijk
2)Oneerlijk
3)Vast niet echt waar
En bovendien:
1)gelooft niemand het
2)ontkent iedereen het
3)en spreekt iedereen er schande van
Maar helaaas is het zo dat de V-spec:
1)Snel is
2)Rap
3)Vlot
4)Als de brandweer gaat
En gewoon de vloer aanveegt met de Duitse concurrentie!
Time to face it!
German fanboys!
@ alle zageventen hier
Kijk eens tegoei, het wegdek ziet er nogal nat uit. Ik denk niet dat je dan vol gas gaat geven met een prototype.. Daarom dat hij niet ver van die mercedes wegrijdt.
En 7′ 25″ op DE ring, elke auto die dat kan, jap of niet, wil ik gerust met bijde armen ontvangen.
Jappen zijn gewoon beter dan Duitse wagens, zo langzamerhand beginnen steeds meer mensen dat in te zien gelukkig, als durft niet iedereen dat nog toe te geven.
Geeft niet! dat heet de ontkenningsfase, over een tijdje weet je wel beter…
@mardec
Bijde? Beide zul je bedoelen
Bijdehand dat dan weer wel.
Ik vind het geluid eigenlijk maar zo-zo. Net als het uiterlijk eigenlijk, het is niet slecht, maar ook niet spectaculair.
Maar je koopt deze auto natuurlijk ook niet vanwege het geluid of het uiterlijk, maar omdat hij op het circuit de vloer aanveegt met alles tot drie maal de prijs van deze auto. Alleen superlights als een 500pk caterham komen hier voorbij, en dat is nauwelijks meer een auto te noemen. Dit heeft gewoon airco en cruise control.
Wel Mairsil, het uiterlijk is puur smaak, je vind het mooi, of lelijk. Dat is puur persoonlijk en kan niemand iets aan doen.
Het geluid vind ik zo juist goed, subtiel. Als je aan het stoplicht staat, en naast jou komt er zo’n pippo met zn Golfje met geperforeerde knalpot die tegen 110 decibel wegrijd schiet jij er zonder teveel tralala voorbij ;)
Heeft deze nou ook die domme begrenzer erin ?
Zodat je door elke boodschappen auto wordt ingehaald…
Hitler wist al dat japanners goed zijn, nu jullie nog, Muahaha.
klinkt wel heel cool al die getallen maar is het nou ECHT belanrijk voor een auto?
Snel zal die wel zijn , maar mooi …..
@ STJ
Ik rijd zelf in een z06, maar de manier
hoe jij deze auto afschilderd weet ik zeker
dat je er nooit mee of in gereden hebt!
Het is een fantastische auto voor relatief weinig
geld!
Veel plezier hier…