Heel snugger is deze motorrijder niet.
Hij voelde zich vast een baas toen hij wist te ontsnappen van de politie. De slimmerik had echter niet door dat de politie gewoon zijn kenteken genoteerd had. Achteraf kreeg de motorrijder thuis een bezoekje van oom agent..
Bekijk ook deze video: Rechtdoorgaand verkeer gaat voor
Videocredit: Politie Zeeland-West-Brabant


Ja dom, niet goed te praten, maar toch hoop ik altijd wel dat het ze lukt om weg te komen. Anyway, als je gewoon gezond verstand hebt dan ga je toch niet op de vlucht? Je weet dat ze je adres zo hebben. Om die reden vraag ik me stiekem toch af of de politie dat niet sowieso aan het einde van dit soort filmpjes zegt voor de afschrikkende werking. Ik zou echt alleen maar weg proberen te komen met gestolen platen of een motor die niet van mij is?
Ik lees tussen de regels door dat jij ook zo’n potentiële orgaandonor bent?
Rare opmerking ten eerste, en ten tweede vraag ik me af wat je er mee bedoelt?
Ja ik sta ingeschreven als donor (zouden meer mensen moeten doen).
Ja ik rijd motor. Maar met motorkleren, en om de drang voor echt hard rijden te stillen boek ik 2 keer per jaar een trackday omdat ik graag nadenk over de risico’s.
Is dat zo erg dan om te hopen dat hij kan ontsnappen? Dat zegt toch helemaal niks over wat ik zelf doe en niet doe?
Motorrijders die zich op een
totaal onverantwoordemaniakale wijze door het verkeer heen laveren, zijn m.i. altijd potentiële orgaandonoren. En als je je daar niet per se van distantieert, dan weet ik niet hoe ik dat bij jou anders zou moeten interpreteren.Overigens juich ik het dragen van een donorcodicil/registreren als orgaandonor alleen maar toe. Ik ben alleen van mening dat je dat niet bewust moet opzoeken, dan wel aanmoedigen.
Slim is het niet. Rijd dan zonder kentekenplaat, dan heb je nog serieus kans. Maar wat ik nog dommer vind is het rijden met de jas open. Lekker op je buik glijden als je op je plaat gaat..
Ik begrijp niet waar je hoop vandaan komt. Ik hoop altijd dat dit soort domme gasten gepakt wordt. Maar soms ben ik zelf ook dom bezig als weggebruiker, zij die zonder zonde zijn werpe de eerste steen. 😇
Goed dan kom je op het bureau, je ontkent dat jij het was die daar reed en je je je motor had uitgeleend en je om allerhande redenen niet wil zeggen aan wie.
Er is geen daadwerkelijke staandehouding dus de identiteit is van de bestuurder is nooit vastgesteld.
Mogelijk kiezen ze dan eieren voor hun geld en krijg je dan een schikking. ( die natuurlijk ook niet mals zal zijn maar toch)
Schending van informatieverplichting heet het niet willen bekend maken van de bestuurder. Aannemende dat hier sprake is van een misdrijf.
Wel nu, schending van Artikel 5 van de Wegenverkeerswet is ook geen overtreding meer, maar een misdrijf.
En op basis van de beelden zal de OvJ het in dit geval waarschijnlijk ook niet afdoen met een schikkingsvoorstel.
@Robert. Art 5 WVW is een overtreding. Geen misdrijf.
Dat klopt maar Art 5A is dat wel. En als het gedrag dusdanig is dan wordt dat ten laste gelegd.
Nee zeker niet ! Kentekenhouder overtreed artikel 165 van de Wegenverkeerswet 1994. Dat is inderdaad strafbaar maar ze hem kunnen niet de geconstateerde overtredingen ten laste leggen.
Dus als je het mega bont hebt gemaakt zal je een afweging kunnen maken wat het handigst is.
Art. 5 is een vangnet artikel en dat gaan ze hier nooit gebruiken.
Ik kan je helaas uit ervaring vertellen dat het in de praktijk niet zo werkt.
Vorig jaar aangereden op een voorrangsweg, dader rijdt er vandoor en nadat ik hem klem reed zette hij het op een rennen.
Auto vd dader door politie in beslag genomen, maar de eigenaar zegt niet te weten wie reed dus de politie deed er verder niets mee. Hij kreeg zn auto terug en omdat ik geen getuigen heb van de aanrijding zelf (want ik ging achter de dader aan) betaalt de verzekering ook niet uit.
Welkom in Nederland waar brutale criminelen bijna overal mee weg komen…
Waardeloos, je kan zo niet meer zonder een goede dashcam.
Daar kookt je bloed toch van, niet te doen.
die had vammij dan toch achteraf ook n bezoekje gehad..
Das best gedurfd op dat stukje A15. Die hobbels zijn op een beetje snelheid behoorlijk taai.
Verder heb ik altijd de hoop dat zo eentje een keertje teveel risico neemt en zichzelf vierendeelt tussen de vangrail.
Ik begrijp dit soort eikels gewoon niet. Tenzij je iets op je kerfstok hebt wat erger is dan een paar honderd euro boete. Maar nee, dit soort eikels kiest er dan voor om het eigen leven op het spel te zetten. En wat het nog erger maakt, bijkomende slachtoffers zijn voor zulke eikels geen probleem… Van mij mag de wetgeving aangepast worden dat als niet onomstotelijk de bestuurder is aangewezen, afpakken dat voertuig. Ter veiling aanbieden via Domeinen en desnoods de shredder in.
Betreft het een motor, graag de shredder in. Dat is er weer 1 minder.