Video: Saab Performance team oefent op het ijs
Gepost op 02-03-2009 om 9:54 door Wouter - 24 Reacties »
Wanneer reed jij voor het laatst over een bevroren meer? In een cabrio met één hand aan het stuur? Op twee wielen?
Het mag dan wel niet helemaal lekker gaan met Saab, ze maken best coole auto’s. Een andere troefkaart uit Zweden is het Saab Performance Team: mannen (en vrouwen?) die dingen doen met auto’s waar wij alleen maar van kunnen dromen. In de video vangen we ook nog een glimp op van de nieuwe Saab 9-3X. (turbonines via autoblog.com)












verder best knap, ik doe het ze niet na..
hoe gaat het eigenlijk met het stuntteam als saab failliet gaat… volvo stunt team van maken ??
Ik vind Saab tegenwoordig overigens verre van cool. ‘Lelijk’ of zelfs ‘saai’ zijn woorden die eerder in me opkomen (sorry, Svenska…)
Bijvoorbeeld Per Eklund, de rallycross-man, dit ook in het Performance Team.
De helft van deze dag staat er nog niet eens op: zo deden ze bijvoorbeeld ook een blikje knakworst in een houdertje bij de Turbo, rondje knallen en lekker warme knakworstjes! Mocht ook wel, was die dag – 31 graden!!!!!!!!
Ook ‘s nachts over het meer knallen is GE-WEL-DIG, en meerijden met de boys van het Performance Team ook. Gaat best hard! De Cornering Headlights konden het niet bijhouden…
:D
@ Klassieker: wat valt me dat weer van je tegen!
Bij deze trek ik alle complimenten die ik je gegeven heb in…
;)
Knakworstjes, Saab = Opel tenslotte.
Hopelijk komt het met de financiën ook goed ..
Die lagers kunnen er wel even tegen, omdat dat korte duur is, zonder piekbelastingen. Doe je het vaker, dan zou ik toch geen hoge snelheden en hoge bochtensnelheden durven halen met die lagers.
Ik dacht meer aan: ‘Saab balanceert op het randje maar valt niet om’!
:D
Hangt er van af hoe vaak ‘t al gedaan is, lagertjes zijn sterk en meestal hoor je op voorhand ook wel of ze het gaan begeven of niet.
Wiellager belasting is veel lager als het ding op 2 wielen rijdt, dan wanneer je vol in een bocht met de wielen in een gat in de weg knalt, en dat laatste kan ook.
Het lijkt me wel slecht voor de motorsmering. Alhoewel centrifugaalkrachten de olie ook aardig naar een kant kunnen stuwen zonder dat in een bocht de oliepomp droogloopt.