
Vanaf 1 januari barst het Dakar-circus weer los. En net zoals de afgelopen jaren wordt dit zandhap-festijn in Argentinië en Chili gehost. Nieuw aan het lijstje met deelnemende racebakken dit jaar is deze zwaar omgebouwde MINI All4 Racing, die zal uitkomen voor het Duitse X-Raid.
Baas van het X-Raid-team is Sven Quandt (familie van). Hij schijnt al sinds 2009 bezig te zijn met het idee om -samen met Magna Steyr en BMW- een MINI te verbouwen tot volwaardig cross-country rally-apparaat. Deze geruchten hingen dus ook al even in de lucht, maar inmiddels is het officieel bevestigd door X-raid: er rijdt over drie weken een MINI mee met de Dakar-stoet.
Autobouwer Magna Steyr en het designteam van MINI zijn enkele weken geleden begonnen met het ontwerpen en in elkaar schroeven van de MINI All4 Racing, zoals het ding gaat heten. De woestijnragger zal worden voorzien van Monster-bestickering en dezelfde twinturbo dieselmotor meekrijgen (315 Pk, 710 Nm) als in de BMW X3 CC, die sinds 2006 aan de Dakar-rally’s deelneemt. De eerste tests met de Dakar-MINI’s vinden over een week plaats in Frankrijk, daarna worden ze doorgevlogen naar Buenos Aires voor de start van de Dakar 2011.
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 1.6 one 72kW | € 23.995,- | 98 pk | 11.9 sec | » |
| 2.0d cooper sd chili all4 aut | € 46.220,- | 143 pk | 9.5 sec | » |
Lekker korte wielbasis, weten we ook meteen hoe die 3-deurs Countryman eruit gaat zien
@robbie: Lijkt dat niet gewoon zo door de veel grotere wielkasten?
@Citrofiel: dacht te zien dat de achterdeuren een stuk korter zijn. Die Dakar auto’s hebben vaak sowieso een hele andere carrosserie dan de straatauto’s.
@robbie: Zou kunnen kloppen, maar volgens mij wordt het erg vertekend door die sponsoring. Als ik de deuren opmeet (liniaal over beeldscherm
) kom ik op dezelfde verhoudingen uit als bij het productiemodel.
@robbie: Jij vindt 2 meter 85 lekker kort?
@slappehap: waar haal jij die wielbasis vandaan? Bij mij weten heet X-Raid nog geen specificaties van de MINI ALL4 bekend gemaakt.
hij heeft 4 deuren dus hoe weet je dan hoe de 3deurs eruit komt te zien@robbie:
Stoer karretje.
Niet beetje kort dag qua testen en bouwen?
@Robbie
Dit is toch gewoon een 5 deurs?
Eh… Waarom?
DIK!
Mooie mini. Handig voor in de stad, kun je zo over alle stoepranden en bussluisen heen raggen. Dit is een échte auto voor de stadsjungle
Dat zal nog een hele ontwikkelklus geweest zijn: 6 bouten los, til X3 CC-hok van onderstel, zet Mini-hok op onderstel, 6 bouten vast.
@rikkon: Haha, ik denk dat ze er wel wat meer aan aangepast hebben. Andere versnellingsbak, remmen, ophanging, koeling, rolkooi, etc etc. Alleen de koplampen, deuren en motorkap zijn nog origineel.
@Emc: nee, al die dingen die jij noemt komen van de X3 CC. Alleen het uiterlijk is van de Mini Countryboy…
@MDA: MDA heeft volkomen gelijk
dit is gwn een verder ontwikkelde spaceframe van de x3 cc met mini body
maar toch nice om te zien
die bestickering van dat energiedrankje ziet er altijd best goed uit, echter ga ik het dan vergelijken met de door hetzelfde energiedrankje bestickerde vehikel van Robbie Gordon een paar jaar geleden: die hummer, oke, de straat versies zijn redelijk nutteloze gevallen, maar de parijs dakar versie van gordon was behoorlijk dik!
Ziet er nog best stoer uit.
Even (gedeeltelijk off topic) ik denk dat Monster binnenkort een formule 1 team gaat sponseren,
Ze zijn al in de WRC straks dus in de Dakar en nog veel meer dingen, dan wordt het dus Red Bull Vs Monster en over een paar jaar misschien ook nog Rockstar energy drink.
VET! En dat voor een Mini
Het enige dat bij me opkwam bij het zien van deze foto, was: Seriously?
@bm @mclarenf1lm
Wat ik dan weer ontzettend jammer vind is dat Monster de Hummer van Robby Gordon dit jaar niet sponsort.. Was toch de beste reclame voor het energiedrankje, die Hummer met de rijstijl van Gordon pastten perfect bij de uitstraling van Monster!
zit er meer uit als een afbeelding die staat op de doos van een dinky-toy
HOT WHEEELS!! vet hard!!! >_>
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
De MINI rijdt al rondjes door de Duitse sneeuw. De MINI doet mee met het X-...
Gaan met die banaan!
De beelden van stage 2.
Gewoon doorrijden jonge! En laat die motorrijder voortaan ff uit zijn doppe...
Dik ding toch?
Zullen ze hiermee Dakar kunnen winnen?
Paar lekkere platen van de MINI 4ALL. Helaas zijn ze inmiddels alweer uitge...
Haha vond het wel een grappig gezicht z'n truck op de weg. Ik dacht dat dez...
Het stond er helemaal vol mee. Aangezien de overige deelnemers nog aan het ...
Vroooooaaaaaap!
Mini Countryman Cooper S Automaat ALL4.
Koop nu voor slechts 39.600,00
Mini Mini - Countryman 1.6 Cooper Chili pakket, Wired pakket.
Koop nu voor slechts 39.252,00
Mini Countryman - 1.6 Cooper S Chili.
Koop nu voor slechts 37.950,00
Mini Cooper S Chili.
Koop nu voor slechts 37.900,00
De legende en het groentje stonden onlangs even naast elkaar in Monte Carlo. Een moment van bezin...
Nu het nieuwe jaar is ingeluid gaat traditiegetrouw de Dakar rally ook weer van start, dit jaar wed...
Wie had dat gedacht. De obesitas-MINI volgend jaar aan de startlijn van het WRC. Eind septembe...
Al enige tijd doet het gerucht de ronde dat MINI interesse zou hebben om vanaf 2011 mee te gaan doe...
Wachten tot RTL7 eindelijk die laatste 29km uitzendt? Echt niet: Gerard en Team De Rooy gefelicit...
Na de afgelastte etappe van vrijdag, werd er zaterdag weer gewoon gereden, in de vorm van een ron...
De Nederlanders blijven het onverminderd goed doen in de Dakar rally. Ook in de vierde stage was ...
Toegegeven, de termen 'Monster' en 'babes' combineren niet zo gelukkig. Of vind je het hier wel v...
Althans, niet in de Dakar 2012. Het is Joske niet gelukt om zijn vrachtwagenrijbewijs te halen en...
Nu maar hopen dat ze hem niet zo'n beroerd geprepareerde truck mee geven. U leest het goed, J...
Rolls Royce heeft zich offroad net bewezen. Dan wil Bentley daar natuurlijk weer overheen. Het vr...
Is het vrouwen-autootje nu wel stoer? "Ja" lijkt mij hier toch een redelijk veilig a...
Als je de relevantie van een merk aan de autosport successen koppelt komt Porsche zeker met een v...
Een monster-rit. Gestart op 1 januari, gisteren finishte de overgebleven deelnemers (70%). Onder ...
Het bovenstaande moet Dakar-veteraan Robby Gordon gedacht hebben toen hij zijn enorme Hummer van ...
Een serieus slechte start voor 'ons' GINAF Rally Power team. Dakar veteraan Wuf van Ginkel is van...
Het wordt weer ouderwets gezellig in het WRC. Citroën doet mee met de DS3 WRC, Ford schuif...
Aangezien er een nieuwe Touareg is voor de PC Hooft moest VW natuurlijk ook een nieuwe Race Touar...
De minste MINI met de stomste naam krijgt een rally-uitvoering, en in tegenstelling tot de eerder...
De geruchten gingen al een tijdje, maar nu is het officieel: MINI gaat deelnemen aan het World Ra...
Mitsubishi eruit, Subaru dr in. Ze mogen dan niet meer op Dakar rijden, er is in Argentinië ...
Er gingen al geruchten dat zoon Gerard niet meer mee zou doen met de aankomende Dakar vanwege e...
Parijs-Dakar, een helse tocht over een heftig continent. De stad Parijs werd al jaren niet meer a...
Vandaag start de eerste editie van de Africa Race, een soort van substituut voor de Dakar Rally. De...