Helaas Giedo: Formule 1-racezitje gaat naar D’Ambrosio
Gepost op 21-12-2010 om 13:20 door sir_smokalot - 51 Reacties »
Hoewel het er toch erg op begon te lijken dat we volgend jaar een nieuwe Christijan Albers in de Formule1 te zien zouden krijgen, heeft de Nederlandse coureur Giedo van der Garde bot gevangen voor wat betreft een zitje bij het Virgin-team. In plaats daarvan mag de Belg Jérôme D’Ambrosio samen met Timo Glock volgend jaar rondjes rijden in de achterhoede van het Formule1-veld.
Zoals inmiddels wel bekend is red je het meestal niet alleen met talent in het miljoenenbal dat Formule1 heet. Een flinke zak geld op tafel smijten kan helpen. Aangezien van der Garde zo’n 1,3 miljard euro achter zich heeft staan in de vorm van de vader van zijn halve trouwboek, Marcel Boekhoorn, zat dat wel goed. Het mocht echter niet baten, de Belgen trekken dit keer aan het langste eind. Op zich kan ik daar vrede mee hebben: wij Fortis, zij een stoeltje in de Formule1. We’ll call it even.
Hoe D’Ambrosio het voor elkaar heeft gekregen zal altijd een geheim blijven, maar op zich is het wel prettig om te zien dat het kennelijk niet alleen maar om de flappen gaat. D’Ambrosio neemt volgend jaar de plek van Luca di Grassi in als tweede rijder voor Richard Bransons raceteam, zo melden onze zuiderburen van Sporza.
Over Branson gesproken: binnenkort kunnen we een leuke actie van de miljardair en eigenaar van Virgin Airlines verwachten. Als gevolg van een verloren weddenschap met Tony Fernandes (de eigenaar van het Lotus F1-team én eigenaar van Air Asia) over wiens team er het afgelopen seizoen het best zou presteren, zal Branson op 21 februari 2011 op de Air Asia-vlucht van Londen naar Kuala Lumpur als stewardess op komen draven. Alsof dit nog niet vernederend genoeg is, zal hij in stijl gekleed gaan: met make-up en in vrouwenkleren. Dat is andere koek dan waterskieën met een naakt supermodel op je rug.











That’s F1!
@Neptukker:
hahaha, dacht ook ineens aan die foto :P
Eindelijk weer een Belg in de F1, ben benieuwd wat hij er van bakt. Overigens wil ik Branson wel zien op dat vliegtuig :D Multimiljardairs met hunne gekke weddenschappen.
Heb ik iets gemist? Volgens mij ligt het hart van Fortis echt wel in Franse handen…
Ligt Fortis Nederland niet in verwikkeling met verschillende rechtszaken .. ?
Geloof het maar dat wij Belgen heel erg gelukkig zijn dat we van Fortis vanaf zijn !
En in Nederland was de steun (96% stemde voor de aandelenemissie) voor de overname van ABN Amro groter dan in België…
Als jij wat naar Frankrijk is gegaan een restje noemt. Het heeft BNP Paribas wel toch grootste bank ter wereld gemaakt. (http://www.tijd.be/nieuws/ondernemingen_financien/BNP_Paribas_grootste_bank_ter_wereld.8983422-3095.art?highlight="bnp%20paribas")
Tevens lag het (ondersteunende) zwaartepunt van Fortis in Brussel. Wat met zich meebrengt in Nederland aan de funderingen moet worden gewerkt voor ze zelfs maar kunnen denken aan groeien.
De Nederlandse overheid heeft de boel opgeblazen maar uiteindelijk is alles rechtvaardig verlopen en zijn we er het beste vanaf gekomen.
Door de paniekverkoop van de Belgische regering was die verkoopprijs van het deel dat naar BNP ging was ook geen overschatting hoor. Maar 11 is geen rest in vergelijking met 16,5.
(http://www.hln.be/hln/nl/942/Economie/article/detail/1102586/2010/05/06/Omzet-BNP-Paribas-stijgt-met-11-5-miljard-dankzij-Fortis.dhtml)
Voor BNP Paribas (grootste bank ter wereld dus) is België al de tweede belangrijkste markt. Fortis is op zijn eentje verantwoordelijk voor de omzetgroei van de groep in het eerste kwartaal, geeft topman Baudouin Prot toe.
“Onze inkomsten stegen in het eerste kwartaal met 21,7 procent tot 11,5 miljard euro. Zonder de overname van Fortis waren onze inkomsten stabiel gebleven. Het is dus legitiem om de voorstelling van onze kwartaalresultaten in Brussel te houden”.
Het deel van Fortis dat naar BNP Paribas is gevloeid is dus zeker geen kleine garnaal en staat (en stond al zéér snel) helemaal terug op de rails…
En eigelijk, waarom is de ene beter dan de andere?
Ik ben gewoon blij dat er nog eens een Belg in de F1 mag rijden! Hopelijk kan hij goed mee met de rest van “de nieuwe teams” en kan hij zich een beetje opwerken.
Want in België is het zeer slecht gesteld met de interesse in de autosport! Ik wil dat dit echt gaat veranderen, & hopelijk kan D’Ambrosio de Belgische autosport nu een flinke duw in de rug geven!
7 Giedo v/d Garde – 39 punten
12 Jérôme d’Ambrosio – 21 punten
GP2 2009
7 Giedo v/d Garde – 34 punten (Rookie)
9 Jérôme d’Ambrosio – 29 punten
*kuch* idd, het talent heeft de doorslag gegeven…..
Auto’s zijn van de zelfde leverancier dus die gaat niet op. Als iets stuk gaat wil het lang niet altijd zeggen dat de auto onbetrouwbaar is, coureur kan ook te lomp zijn. En dan nog 2 jaar achter elkaar waarvan het 1e jaar van een Rookie klop krijgen….
minder geld
dus beste manager?
;-)))))))
tja, virgin had de keuze, d’ambrosio voor het talent, v/d garde voor het geld.
Juiste keuze, mijns inziens
maja, denkelijk kan virgin maar strijden voor de laatste 2 startrijen. Of zouden ze 1 en ander besproken hebben met Eric Bouillier?
maar ons jerommeke kon dit sezoen een overwinning op zen repertoire bijschrijven. v/d garde scoorde alleen ma punte, as die wa voor hem reden uitvielen
Alleen maar door de reverse grid op Monaco, anders komt hij ook niet in de buurt.
Wil niet zeggen dat Giedo nu een goede keuze was geweest, maar stellen dat die Belg het door z’n talent heeft gehaald slaat ook nergens op. Zijn er wel andere coureurs die eerder aan bod komen.
Zeker niet te vergeten: “Eendracht maakt macht”. Of ben je een Nederlander?
http://www.gpupdate.net/nl/f1-nieuws/249597/van-der-garde-we-geven-nog-niet-op/
Wellicht dat hij een stoeltje bij Force India inpikt?
http://f1totaal.nl/nieuws-mainmenu-30/7553-van-der-garde-wint-zaak-van-force-india.html
soort zoekt soort, altijd zo geweest zal altijd zo blijven.
Schoonpapa houd z’n zakken dicht. Heel verstandelijk van hem. Nog een proefjaar voor schoonzoon en wat is nu één jaar!!!
Nuff said imo
Akkoord Giedo heeft meer punten, kijk naar zijn teamgenoot (perez) die met dezelfde wagen dubbel zoveel punten heeft.
d’ ambrosio zit al jaren bij dams en dat dit een slecht team is, is algemeen geweten. (it’s all about the money en zijn managementbureau)
België heeft nog een talent namelijk bertrand baguette die zelf de world series by renault op zijn naam heeft, maar ook daar weer de geld kwestie.
Dus TALENT wint nu eindelijk eens van geld.
En ga nou niet lopen zeggen dat het aan het materiaal lag voor D’Ambrosio. Van der Garde z’n motor heeft het hele seizoen lang kuren gehad en liep soms 10 km/u langzamer dan normaal.
Ik zit hier niet Van der Garde te verdedigen maar om nou maar meteen te roepen dat talent van geld heeft gewonnen is wel heel kort door de bocht. Vergeet niet dat Giedo wereldkampioen karting is geweest.
DAMS is de laatste jaren afgezakt naar een ondermaats team.
D’Ambrosio heeft toen hij teammaat was van Kobayashi laten zien dat hij de betere was.
Toen ze voormalig GP2 kampioen en ex-F1 Grosjean er dit jaar in lieten racen kon zelfs die ook niet aan D’Ambrosio tippen.
Hij reed zonder eerdere F1 ervaring in de vrijdagtraining van de F1 eind dit seizoen meteen tijden die Glocks tijden benaderden.
Geen kleine opgave met het testverbod… Zie maar wat Badoer en Fisichella deden toen ze vorig jaar Massa moesten vervangen. Die hadden dan wel F1 ervaring, en bengelden met een Ferrari achteraan.
Hij had meteen een goede verstandhouding met het team, en brengt het gevraagde budget mee. Nog redenen nodig?
Schitterend dat talent tegenwoordig nog de bovenhand kan halen boven geld, en dat bij een klein team. Respect.
“Hoewel het er toch erg op begon te lijken dat we volgend jaar een nieuwe Christijan Albers in de Formule1 te zien zouden krijgen, heeft de Nederlandse coureur Giedo van der Garde bot gevangen voor wat betreft een zitje bij het Virgin-team.”
Weet niet precies hoe goed of hoe slecht Van der Garde rijd en dat komt omdat hij al vervelend op mij overkomt. Ik knik daarom maar al te graag ja als hij de nieuwe Albers wordt genoemd. Iedereen weet nog wat die voor indruk maakte met zijn rijden. Gelukkig heeft Virgin ja gezegd tegen een Belg en ons Ollanders wellicht een afgang bespaard.
Want als hij die had te besteden dan koop je een heel team op.
Zal dus wel 1.3 miljoen zijn.