
Mocht u ooit in Australië op de weg zitten, en er zit zo’n gruwelijk irritante hypermiler voor u slakkensporen te trekken, dan is de kans erg groot dat u met John en Helen Taylor te maken hebt (HIER op archiefbeeld). Dit koppel maakt er al sinds jaar en dag een sport van om hun medeweggebruikers met tergend sloom rijgedrag het bloed onder de nagels vandaan te halen. Hierbij worden en passant ook nog records gebroken.
Je moet er maar zin in hebben, al je vrije tijd opofferen aan het behalen van een zo laag mogelijk verbruik. Is vast goed voor het milieu, maar met je voorbeeldgedrag maak je wel mooi veel meer kilometers dan anders. Reeds in 2008 waren ze druk bezig met records neerzetten, en anno 2011 is de lol er kennelijk nog steeds niet af. Hierbij is het wel praktisch dat beiden aan het Shell-infuus liggen, dus inkomsten om hun uit de hand gelopen hobby te financieren gegarandeerd. Weet u meteen waar de opbrengst van uw dure peut naartoe gaat.
Enfin, het stel waagt zich binnenkort in de VS. Het doel is om zo zuinig mogelijk door alle 48 staten (50 minus ALaska en Hawaii) te rijden. De auto waarmee ze dit varkentje moeten wassen is een Chevy Cruze Eco. Om het record te halen mogen ze niet meer dan 1,5 liter per 100 kilometer verbruiken. Ay caramba! We zijn benieuwd hoeveel boze Rednecks in benzineverslindende 4×4′s ze op hun bumpert krijgen… (via Wired)
UPDATE 25-8 – Thy did it (yay)! Het eindverbruik van de Shell-handpoppen lag op 64.42 mpg, wat neerkomt op 3,65126643 l / 100 km. Dit ontkracht het eerder genoemde gemiddelde. De bron had het wat dat betreft bij het foute eind. Maar 1 op 30 is ook zeker niet slecht te noemen.
Gelukkig zin de wegen daar groot en lang genoeg om ze gewoon in te halen.
zin = zijn voor de taal freaks
wow, lekker zuinig 1.5 op 100km! ou het eigenlijk nog best grappig vinden als er zo’n idioot voor me zou rijden.. als ik kan inhalen tenminste..
@dennisr: ou = zou voor de taal freaks
@dennisr: Het lijkt mij dat ze i.p.v. 1.5 liter, 1.5 gallon bedoelen (US gallon = 3.785 liter). Doe je dat x 1.5 geeft dat 5,6775 liter. Per 100 km geeft dat een verbruik van 1 op 17,613. Voor Amerikaanse begrippen al ontzettend zuinig volgens mij, een MPG van 66,6 ongeveer.
@btracing: nog even nagelezen en zelf berekend, idd 1 liter per 64 km. Heeeeeereeeeee we goooooo. Ben benieuwd.
Lijkt me toch niet de meest optimale mobiel om dit mee te doen. Zal toch wat kilo’tjes hebben tov andere muesli mobielen.
En ach, als je op deze manier je leven wil verneuken, prima. Beter dan dat hij met zijn vingers aan kleine kindjes zit of dat ze een winkelcentrum als schiettent gaan gebruiken.
Dat zijn dan wel weer twee totaal andere invullingen van je vrije tijd. Zou er ook nog iets tussenin zitten?
@sir_smokalot: Autobloggen?
@norge: hey dat doe ik ook!
@sir_smokalot: met dit soort freaks is die scheidslijn vrij dun. Sorry, is soms vrij dun.
@gregorius: ‘meest optimale’ = ‘optimale’, of ‘meest geschikte’ voor de taal freaks
Heeft die Cruze dan speciale remmen?
Want als je de motor afzet ben je toch ook de rembekrachtiging kwijt.
@laurensl: stuurbekrachtiging zou kunnen dat je dat bedoeld ? rembekrachtiging is er niet..
@dennisr: Moet je voor de grap ‘ns proberen (op een parkeerplaats oid): klein beetje snelheid, contact uit en dan remmen. Reken maar dat je het verschil merkt
@r3fl3x: klein beetje dan zeker ? aangezien ik op het werk de remmen ook gewoon test zonder draaiende motor.. maar er zit toch ook geen bekrachtiger die het remmen lichter maakt ? of sterker maakt ?
@dennisr: Ofwel bedoelt hij de ABS die het doseren makkelijker maakt en voorkomt dat ze blokkeren. Lijkt me dat dat niet meer werkt als de motor uitstaat
@r3fl3x: Zonder dat de motor draait kun je vaak nog wel één of twee keer remmen voor je door je vacuüm bent. Tip dus voor als je motor uitvalt: Rem ineens goed want een tweede kans krijg je misschien niet meer.
@dennisr:
De vacuümbekrachtiging is een manier van rembekrachtiging en heeft dus als doel een grote remkracht mogelijk te maken bij een relatief kleine kracht op het rempedaal.
Je kunt ze natuurlijk wel makkelijk trollen
D’r voor gaan rijden en de hele tijd stilstaan, zodat meneer weer op moet trekken bijvoorbeeld.
1 liter op 66,6 kilometer met zo’n Cruze? Duwen ze het grootste deel of zo?
46 miles per gallon = 19.56 kilometers per liter
Ze rijden 60 mph = 96,5 km/u, is nog altijd sneller dan een vrachtwagen.
Niet erg goed voor het milieu, dat onnodig rondrijden lijkt me.
@topless: Haha, it’s funny cuz it’s true!
1,5l/100km ik word al zenuwachtig van dat cijfer!
Wanneer je met een dergelijk verbruik gaat rondrijden is het slechts wachten tot je letterlijk aangeduwd wordt door een benzine-slurpende 4×4. Hierdoor zal deze poging dus nog gaan lukken ook.
De Cruze wordt in Australie verkocht als zuinige wagen.. Hier zie je heel vaak reclames van: 1000km op een tank, zo zuinig zijn ze. Maar ze vertellen niet hoe groot de tank is. Door het tussentijds niet hoeven te stoppen voor tanken bespaar je ook energie. Daarnaast wordt de Cruze in Australie gemaakt. En dus puur een reclame om het te verkopen in Amerika.
Over wegen en weggebruik in Aussie: Veel interstate wegen zijn nog steeds 1 baan. Dus hun voor je hebben kan zeker irritant zijn. Vrachtwagens rijden hier 100km/u.
gewoon een rambar op je voorbumper zetten, ben je er snel vanaf.
HA HA Ha met een cruze 1.5l/100km , kwed dat het niet lukt
UPDATE: het is ze gelukt!
@sir_smokalot: is er ook bekend hoe ze het gedaan hebben ? bedoel.. bepaalde snelheden enzo ? of gewoon normaal met het verkeer mee..
blijft knap..
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Neeee, echt? Wouter in een Hyundai? En hij gaat zuinig rijden?
Duur spul
Officieel geeft Lamborghini voor de Murciélago LP640 een (niet misselijke) ...
Wanneer introduceren ze dit in Nederland?
Motorrijder Robbie Maddison springt op oudjaarsavond met zijn motorfiets op...
Poolse sneeuwschuiver. Op winterbanden?
Autoblog gaat hypermilen van Göteborg naar Amsterdam!
Testrijder Tochio Suzuki rijdt een recordtijd in een ongewijzigd productiem...
Vorig jaar probeerde hij het ook en brak hij 3 nek- en 2 rugwervels. Maar d...
Christijan Albers doet een pitstop
Terwijl u sliep steeg de brandstofprijs voor een liter Euro95 naar een recordhoogte van €1,884....
Ik weet het, we voelen ons een beetje een kapotte plaat, maar nieuws is nieuws, zeker als het ove...
Onderhand zullen de meeste mensen wel gestopt zijn met het terugrekenen van de euro naar de gul...
Kijk mensen, zo kan het ook! In plaats van je een beetje achter je toetsenbord op zitten te vrete...
Hiep, hiep, hoera! Hiep, hiep, hoera! We hebben een nieuw record bereikt! De gemiddelde landelijk...
Momenteel staat de benzineprijs in Nederland op een recordhoogte, onder andere door spanningen tu...
Genoeg momentopnames. De brandstofprijs heeft record na record verbroken. Inmiddels zitten we op ...
Buiten vriest het dat het kraakt en aan de pomp mag je vanaf vandaag een recordprijs betalen voor...
Accijnzen die per 1 januari omhoog gingen, stampvoetende politici in Iran en de VS, onlusten i...
Shell heeft als wereldspeler zo'n 40.000 tankstations verdeeld over onze aardkloot. Maar er kan...
Records breken is meestal leuk, maar nu even niet. Met dank aan de steeds verder stijgende olieprij...
"Ieder voordeel heb een nadeel". Nu we dan eindelijk weer een nieuw record hebben gev...
We hebben bijna drie jaar moeten wachten op een nieuwe recordprijs van een litertje Euro 95, maar v...
De olieprijs zit aardig in de lift. Ondertussen brengt een vat ruwe olie alweer meer dan 90 dollar ...
Tja, 2.463 kilometer op 1 tank dat is best veel. Heel veel. Het is hetzelfde als van Londen naar Ma...
Vorige maand werd er in de Verenigde Staten een record hoeveelheid benzine verbruikt. Nog nooit eer...
Even opletten: waren we alweer begonnen met klagen over de brandstofprijzen? Nee, laten we daar dan...
Van 1 november t/m 31 december 2009 kun je meedoen aan de Hyundai Blue Challenge, waarover we eerde...
Maakt niet uit of je het wil, maar KUN jij zuinig rijden? Zo ja, doe dan van 1 november t/m 31 de...
Leuk hoor dat "nieuwe rijden". Zoals voor zoveel dingen geldt, kun je ook hierbij flink d...
Het begint een beetje eentonig te worden, maar er is alweer iemand geweest die de rest van het ...
En da's een wereldrecord voor een middenklasse-sedan met benzinemotor. Ford zette een paar ...
John en Helen Taylor rijden graag zo zuinig mogelijk en hebben hier een sport van gemaakt. We kenne...
Wij klagen terecht over de hoge benzineprijs die richting de 2 euro huppelt en waar we volgens Wout...
Laten we eens een voorspelling proberen te doen. Wanneer zal de benzineprijs door de 2 euro grens k...