• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Arnhem gaat overbodige verkeersborden verwijderen

Auteur: robbie, gepost 26 juli 2012 om 11:57 – 24 Reacties

Chaos van verkeersborden


Heeft er dan eindelijk een ambtenaar het licht gezien? Het lijkt er wel op! De Arnhemse wethouder Martijn Leisink (D66) is van mening dat er veel teveel verkeersborden in zijn stad zijn en dat er best wel een zooitje kunnen verdwijnen. Opgeruimd staat netjes.

De wethouder hoopt dat begin volgend jaar zo’n 500 verkeersborden zijn weggehaald in de stad, en dat de boel dus wat overzichtelijk wordt. De afgelopen jaren leek het soms wel alsof gemeentes liever een paar borden teveel ophingen dan te weinig, want stel je toch eens voor dat iets niet duidelijk zou zijn. Het gevolg was echter vaak dat het juist onduidelijker werd.

Wethouder Martijn Leisink is in elk geval een ware kruistocht begonnen tegen overbodige borden in zijn stad:

“Toen ik wethouder was geworden ben ik een dag door de stad gaan wandelen. Ik heb toen allemaal foto’s gemaakt om te laten zien wat ik bedoel. Dat heeft iets in gang gezet en nu gaan we beginnen met een pilot om heel veel borden te verwijderen.”

Wellicht dat hij er ook goed aan doet om eens een bezoekje te brengen aan de dorpen Oudelande (Zeeland) en Makkinga (Friesland), in die dorpen zijn namelijk zo’n beetje alle(!) verkeersborden uit het straatbeeld verdwenen.

Je zou wellicht denken dat voor een enorme chaos zou zorgen, maar niks is minder waar. De successen in die 2 dorpen hebben er dan ook voor gezorgd dat Sint Anthonis in Noord-Brabant enkele jaren geleden heeft besloten om de hoeveelheid verkeersborden en drempels in hun dorp fors te verlagen.

Zou dit een nieuwe trend kunnen worden? Dorpen en steden met een minimum aan verkeersborden? Ik zou er wel aan kunnen wennen, wat jullie?

Ook interessant!

  • gratis
    Arnhem laat elektrische auto opladen aan lantaarnpaal
  • De prijs van de nieuwe Lexus NX is niet niks
    Lexus gaat Porsche na-apen
  • Video: MotoGP circuit gaat in lichterlaaie
  • Video: wat gaat er hier nu mis?

Nieuwste artikelen

  • Video: Mijn knipperlicht staat aan, DUS ik kom
  • Porsche pakt de beste Carrera op de juiste wijze aan
  • Nee maar! Keert de leukste hot hatch terug?
  • De PORSCHE 997.2 Turbo Cabrio van Dick heeft het ALLEMAAL #MijnAuto
FacebookTweetPinLinkedIn

arnhem, d66, Verkeer, verkeersborden

Vorig bericht: « Volvo 480, youngtimer in beeld
Volgend bericht: Gefacelifte Lexus LS600h voortijdig uitgelekt [updated met gallery] »

Lees Interacties

Reacties

  1. jolig zegt

    26 juli 2012 om 12:01

    Goed voorbeeld doet goed volgen. In het kader van overbodig zijn de plusjes ook maar weggehaald?

    Login om te reageren
    • jolig zegt

      26 juli 2012 om 12:01

      @jolig: helaas, alleen bij de twee vorige topics.

      Login om te reageren
    • kaasboerin zegt

      26 juli 2012 om 12:04

      @jolig: Jammer hè, kan je je lolbroek weer uittrekken.. :'(

      Login om te reageren
  2. johanz911 zegt

    26 juli 2012 om 12:15

    Eerst neerzetten, nu weer weghalen en later weer neerzetten.

    Goed voorbeeld van hoe de gemeenteambtenaren hun dag vullen.

    Login om te reageren
  3. kaasboerin zegt

    26 juli 2012 om 12:23

    Lange dorpsstraat.
    Tevens een drukke sluiproute.
    Afgesloten aan 1 kant i.v.m. nieuwe bestrating, niemand kan er meer doorheen.
    Omrijden is minimaal 15 minuten.
    Eindelijk klaar en open. Week later weer dicht.
    Foute tegels erin, alles opnieuw. Niet flexibel zijn en het gewoon zo laten (waren prima tegels in mijn ogen).
    Klaar, maar de omleidingsborden aan het begin van de straat gewoon maandenlang laten staan zodat iedereen elke dag alsnog 30min+ kwijt is aan omrijden. Dat is ambtenarij.

    Login om te reageren
  4. towi1989 zegt

    26 juli 2012 om 12:24

    Beter beginnen ze met het verlagen van de drempels! Er liggen hier genoeg waar je stapvoets niet eens overheen kan komen zonder een slalom te maken (en nee ik heb geen verlaagde auto/sportonderstel of wat dan ook)

    Login om te reageren
  5. nielsvanderweiden zegt

    26 juli 2012 om 12:45

    Dank u heer Leisink. Dat er nog maar vele gemeenten mogen volgen.

    De nieuwste rage onder gemeenten is het gebruiken van de openbare weg om het eigen beleid uit te venten. Hier bewegen mensen 30 minuten per dag, dit fietspad is in de winter sneeuwvrij, deze gemeente doet mee aan de Millenniumdoelstellingen voor 2015. Je moet intussen al 49 ogen in je kop hebben met al die borden en dan komt deze onzin er nog eens bij. Als jij een bord aan de weg hangt dat je kersen verkoopt heb je meteen een paar ambtenaren op je stoep, maar als een gemeente het doet mag het ineens allemaal wel…

    Login om te reageren
  6. Dimitriej zegt

    26 juli 2012 om 12:49

    Het shared space principe heet dat.

    Login om te reageren
  7. jeroen92 zegt

    26 juli 2012 om 12:51

    Als ze nou eens opschieten met wegwerkzaamheden bij de berenkuil /johan de witlaan.

    Login om te reageren
  8. stanny zegt

    26 juli 2012 om 13:00

    Héhé hier hetzelfde probleem.

    Nieuwe aanleg van de straat. Plaatsen ze een stopbord met daarachter (!) een paal van dezelfde hoogte met een waarschuwingsbord voor het fietspad. Natuurlijk kan je door het eerste bord het tweede bord niet zien vanuit de auto.

    2 Weken later zijn ze de 2de paal weer komen uitschuppen en hebben ze aan beide kanten van het fietspad 2 kleine paaltjes gezet met een bord dat het fietspad aanduidt.

    Misschien had niemand er aan gedacht dat het bord mee aan de paal van het stopbord kon? (paal van 2,5m hoog)….

    Login om te reageren
  9. jelmer zegt

    26 juli 2012 om 13:41

    Als het toch zo makkelijk is bij de gemeente, bovenstaande schrijvers, wat let jullie er te solliciteren?

    Login om te reageren
    • stanny zegt

      26 juli 2012 om 15:55

      @jelmer: 1 woord: Geld
      Heb nog maar weinig arbeiders van de gemeente gezien met een beter dan gemiddeld loon en mooie wagen…

      De verlofdagen (hier in België) zijn wel aantrekkelijk, maar compenseren (voor mij) het loon niet :)

      Login om te reageren
  10. jordy14 zegt

    26 juli 2012 om 13:52

    Ik heb er met mijn fiets niet heel veel last van.

    Login om te reageren
  11. RoT___ zegt

    26 juli 2012 om 14:00

    Laat ze eerst eens beginnen aan de afstelling van de verkeerslichten in Arnhem. Het is daar elke keer weer tijden lang stil staan voor die krengen, terwijl er niets aan komt. Het woud aan borden is mij nog niet als hinderlijk opgevallen.

    Login om te reageren
    • Romen zegt

      26 juli 2012 om 17:52

      @RoT___: ik merk er eigenlijk ook weinig van

      Login om te reageren
  12. jrk68 zegt

    26 juli 2012 om 14:06

    Zouden ze beginnen met de 50 borden?

    Login om te reageren
  13. notsobig zegt

    26 juli 2012 om 14:20

    Als ze dit nu ook gelijk landelijk doen en op de snelwegen alle 80, 90 en 100 bordjes verwijderen… Zijn ook overbodig!

    Login om te reageren
  14. niex zegt

    26 juli 2012 om 15:14

    En natuurlijk weggooien die borden, want er komt een geheel nieuw design aan! En dan langzaam alle borden vervangen voor de nieuwe verbeterde met het witte randje. Nog een voorbeeld van nutteloos verkwisten van overheidsgeld. Mss is die LP zo gek nog niet :p

    Login om te reageren
  15. midasracer zegt

    26 juli 2012 om 15:29

    Bedacht door Hans Monderman en voor het eerst in Drachten uitgevoerd. Ziet er erg mooi uit en voor zover ik weet heeft het geen negatieve gevolgen mbt de verkeersveiligheid. Ik geloof dat London nu ook een paar straten volgens dit concept heeft omgebouwd.

    Login om te reageren
  16. RegnuM zegt

    26 juli 2012 om 15:44

    De Steenstraat in Arnhem is onlangs aangepakt en opnieuw ingericht. Er zijn hier nog maar weinig borden te bekennen. Ik ben vóór!!

    Login om te reageren
    • jeroen92 zegt

      26 juli 2012 om 16:16

      @RegnuM: klopt! rij er altijd met de motor naar school. Ze zijn nu nieuw asfalt aanbrengen bij de John Frost brug

      Login om te reageren
    • Romen zegt

      26 juli 2012 om 17:51

      @RegnuM: Die drempels daarentegen.. ellende. En niemand trekt zich er wat van aan dat je aan de linker zijde niet mag parkeren. Of is dat inmiddels al opgeheven?

      Login om te reageren
      • jeroen92 zegt

        30 juli 2012 om 01:07

        @Romen: geen idee of dat is op geheven weet wel dat ze het steeds doen. Van die drempels heb ik geen last ^^ pak een stukje stoep mee voor de drempel

        Login om te reageren
  17. pomoek zegt

    26 juli 2012 om 17:01

    Sorry, maar dit vind ik echt weer politiek gekomkommer. Ergens een probleem van maken dat er niet is. Teveel verkeersborden? Echt, dat is mij nog niet opgevallen. Wat mij wel opvalt is dat er in mijn straat onder het bord verboden te parkeren gewoon de hele dag wordt geparkeerd. En dat als ik een straat zoek in bijna de helft van de gevallen er geen straatnaambordjes zijn te vinden. Kortom, waarom? waarom hier tijd aan besteden?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North