• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Arteon Big Sur is bijzonder groen, maar niet te laag

Auteur: willeme, gepost 10 juni 2021 om 08:58 – 7 Reacties

De Volkswagen Arteon Big Sur is groen, laag en cool.

De Volkswagen Arteon is typisch zo’n auto waarvan de petrolhead, zakenpersoon en gezinslid blij van kan worden. De Arteon is een vrij sportief model en leverbaar met de dikkere motoren, het interieur is netjes voor elkaar en zakelijk is ‘ie voldoende representatief. Als slagroom op de haring is Arteon ook nog eens vrij praktisch: die vijfde deur met enorme bagageruimte is altijd handig.

Daarnaast is het ook nog eens een leuk object als je een beetje gaat modificeren. Dat is iets wat je zeker moet doen, want de Arteon kan dat goed hebben. In dit geval is er de Volkswagen Arteon Big Sur. De naam ‘Big Sur’ is een gebied aan de kust in Californië. Wellicht kun je de naam van het MacOS-busturingssysteem (waarvan bekend is gemaakt dat het opgevolgd gaat worden door Monterey).

Arteon Big Sur

Enthusiast Fleet

Deze Arteon Big Sur is opgenomen in de ‘Enthusiast Fleet‘ van Volkswagen. De liftback staat dankzij een schroefset lager dan normaal. De auto is iets minder dan 4 centimeter verlaagd. Met de schroefset was het mogelijk de Areton Big Sur met meer dan 5 centiemeter te verlagen, maar dat vonden zijn makers net even iets te veel.

  • Arteon Big Sur
  • Arteon Big Sur

Dat komt mede door de nieuwe op maat gemaakt voorspoiler, waardoor de auto al iets lager lijkt te zijn. Ook is er een nieuwe achterspoiler. Uiteraard valt de groene kleur op. We zeggen expres geen ‘lak’, want het het is stiekem een wrap. Wel wilde VW het goed doen, dus ook als je de deuren opent, zie je overal groen en niet de oorspronkelijke kleur, zoals wel vaker het geval is bij gewrapte auto’s. Volgens de verantwoordelijke mensen duurde het 50 tot 60 uur om de wrap aan te brengen.

  • Arteon Big Sur
  • Arteon Big Sur

Hoogtepuntje Arteon Big Sur

Hoogtepuntje zijn de velgen. Het zijn Rotiform TUF-R Monoblocks. Deze wielen doen wel héél erg denken aan de BBS CH en CH-R wielen. Na ja, beter goed gejat dan slecht bedacht. Ze staan overigens niet slecht, alhoewel het obligate zwart een beetje ‘2005’ overkomt. Was brons of wit nu niet in? Overigens zien we achter de zwarte velg wel mooi knalgele remklauwen van de firma Brembo. Nice.

Arteon Big Sur

De Arteon Big Sur is een ‘studiemodel’ dat in samenwerking tussen petrolheads en VW is ontwikkeld. Het zijn showcases (net als deze gave Jetta Blue Lagoon) wat er met relatief kleine ingrepen allemaal mogelijk is.

Productieplannen zijn er nog niet, maar de remmen, schroefset en velgen kun je ‘gewoon’ elders bestellen.

Ook interessant!

  • Arteon met 300 pk
    Arteon met 300 pk is net geen Arteon R
  • prijs Volkswagen Arteon eHybrid
    Prijs Volkswagen Arteon eHybrid bekend
  • Video: dit was al heel lang geen groen meer
  • Groen licht voor F1 op Zandvoort, maar komt het financieel uit?
    Groen licht voor F1 op Zandvoort, maar komt het financieel uit?

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

arteon, groen, rotiform, spoiler, tuning, verlaagd, Volkswagen, wrap

Vorig bericht: « Video: niemand zit op te letten, blijkbaar
Volgend bericht: Video: zó klinkt een motor die in de soep loopt »

Lees Interacties

Reacties

  1. Beorn zegt

    10 juni 2021 om 09:13

    Prachtig kleurtje en er zitten mooie stijlelementen aan. Maar om dit nu ‘laag’ te noemen, die enorme lappen staal (plastic?) boven zo’n (enorm) wiel vonden we een paar jaar geleden meer bij een SUV passen. Ze moeten de auto niet verlagen via de vering, maar eens proberen een auto te tekenen en maken die 20 cm lager is. Als je nou kijkt naar die dubbele, driedubbele bumpers, dat kan toch wel iets minder?

    Login om te reageren
  2. cossiekiller zegt

    10 juni 2021 om 09:38

    Ik krijg spontaan zin in spinazie als ik deze auto zie.

    Login om te reageren
  3. doublechevron65 zegt

    10 juni 2021 om 11:15

    Wordt hier helemaal niet blij van; een lelijke VW nog lelijker…

    Login om te reageren
  4. Dutchdriftking zegt

    10 juni 2021 om 11:19

    Een groene Arteon met BBS wielen is een goed idee. De uitvoering hier is helaas wat minder geslaagd. Wielen in zilver, grille en raamlijsten ook zilver, en als lakkleur graag Verdant Green Pearl, dan zou hij perfect zijn.

    Login om te reageren
  5. dedokter zegt

    10 juni 2021 om 12:06

    Snap het wel. Opel manta groen. Past ook wel op de manta look-a-like

    Login om te reageren
  6. HZW zegt

    10 juni 2021 om 13:05

    Blijf het nog steeds zeggen dat dit een coupe had moeten zijn en 40-70 cm korter, en met een Vr6 Bi-turbo motor en 4Motion.

    Login om te reageren
  7. bernoulli zegt

    10 juni 2021 om 13:50

    Groen is ineens een hip kleurtje. Zag het bij Audi ook al. Deze Arteon kan het hebben.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North