
Niet alleen in de Randstad wordt er geklaagd over auto’s die teveel herrie maken.
Als in de nabije toekomst alle auto’s elektrisch zijn zullen we met weemoed terugdenken aan de tijd dat auto’s nog geluid maakten. Maar er zullen ook mensen zijn die het geluid van ronkende motoren zullen missen als kiespijn.
Limburg
Inwoners van het rustieke Limburgse Heuvelland bijvoorbeeld. Er zijn namelijk veel mensen die lekker gaan toeren in die omgeving en daarbij de nodige geluiden produceren. Daar zitten niet alle Limburgers op te wachten. De lokale politie in Limburg kreeg daarom klachten van omwonenden omtrent geluidsoverlast.
Controle
De politie besloot vorige week een controle uit te voeren. Wat bleek? Maar liefst 1 op de 3 voertuigen produceerden meer decibels dan toegestaan. Schandalig! Daarbij zijn trouwens niet alleen auto’s meegenomen, maar “alle soorten voertuigen”. Ook motoren dus.
Originele staat
De Limburgse politie heeft heel wat proces-verbalen op moeten maken tijdens het dagje contoleren. De eigenaren in kwestie moeten hun auto of motor weer in originele staat herstellen en opnieuw laten keuren. Afgaande op de foto’s leken in ieder geval een M4 F82 en een E36 3 Serie Compact de klos te zijn.

Pops and bangs
In hun Facebook-bericht noemt de politie nog specifiek “pops and bangs”. Ze zeggen erbij dat het niet per definitie strafbaar is, maar dat verandert als je er onnodig geluid mee gaat maken. En dat is meestal wel het idee van pops and bangs. Eén iemand werd hierop betrapt en kreeg ook een proces-verbaal.
Boete
Op het veroorzaken van “onnodig geluid” staat een boete van €250. Dat valt nog mee in vergelijking met vorig jaar, want toen was de boete nog €400. Dat bedrag was ronduit belachelijk, want het was zo’n beetje de hoogste verkeersboete die je kon krijgen. Terwijl er toch echt wel ergere overtredingen te bedenken zijn. Natuurlijk, herrieschoppers kunnen irritant zijn, maar het is niet alsof er levens mee in gevaar gebracht worden. Hooguit trommelvliezen.
Wouter tilt er ook niet zo zwaar aan, zoals hij mocht vertellen bij EditieNL:
Foto’s: Politie Basisteam Heuvelland
Dacht je nu echt dat elektrische auto’s geen lawaai maken ? Banden maken anders ook heel wat lawaai.
Als je op een autosnelweg brug staat, hoor je meer bandenlawaai dan uitlaten.
Het viel me gisteren op een bijna leeg parkeerterrein heel hard op hoeveel irritant geluid een electrische auto op lage snelheid maakt. Vooral als er dan nog een stuk of 3 achter elkaar rijden. Dat gezoem is vele malen erger dan zo nu en dan een pop&bang.
Dat gezoem is kunstmatig zodat je ze hoort aankomen, als ze sneller dan 30 rijden is het weg.
Maar moet het dan zo hard zijn? Mijn vader heeft een X5 45e, die maakt ook zo’n naar zoemgeluid. Klinkt nergens naar (zou een prima soundeffect voor een ruimteschip kunnen zijn) en het is zo hard, dat ik hem binnen de straat in hoor rijden.
En dan heeft mijn buurman zo’n Kia Nero. Die maakt zo’n ‘ploing ploing’ geluid als hij achteruit rijdt (net zo’n geluid wat je hoort als je de sleutels in het contact hebt laten zitten bij een Amerikaanse auto). Ook dat geluid kun je bij mij binnen in huis gewoon heel goed horen en volgens mij doet die man het erom om achteruit te rijden. En ik vind dat geluid vervelender dan dat van de Fiesta van de buurjongen die een sportuitlaat heeft.
“Op het veroorzaken van onnodig geluid staat een boete van €250.”
Geldt dit alleen voor voertuigen of kun je dit argument ook gebruiken als iemand in je nabije toekomst een hoop flauwekul staat te verkondigen?
Dagje posten in Den Haag kon behoorlijk rendabel worden dan.
Hier rijden veel electrische auto’s langs.
Worden je ook niet vrolijk van.
Dat bandenruis is soms nog irritanter als sjonnie met de rioolpijp onder zijn golf
“Op het veroorzaken van onnodig geluid staat een boete van €250.”
Goh, waarom hanteren ze dit zo slecht met jankende kinderen in de woonwijk of op het terras ofzo, is ook onnodig geluid…. nee laten we zoals altijd de automobilisten maar weer pakken….
Volgens mij moet een decibel meeting plaatsvinden op een meter van de geluidsbron. Dit lijkt mij geen meter. Ik zou direct in beroep gaan. Maar ach, mijn auto maakt toch geen lawaai.
Dit kon wel eens precies een meter van de demper in de uitlaat zijn.
Loud pipes save lifes
Kleine maar belangrijke nuance. 1 op de 3 voor contole meegenomen voertuigen….. Dat betekent dus dat 2 op de 3 voertuigen waarvan de dienders dachten dat ze te veel lawaai maakten nog binnen de norm bleven….
Dat. Plus dat er vermoedelijk een groot percentage tweewielers onder de delinquenten zat.
Yep terecht. Hier rijden soms savonds laat ook van die brulmachines voorbij…dat geluid kan niet legaal zijn en verstoort de rust in de wijk
Klopt. Die norm voor wat toegestaan is voor motorfietsen ligt nogal hoog. Gelijktrekken aan de norm voor auto’s zou al veel schelen.
Toen de politieman tegen mij begon te praten zei ik:”Ho eens even! Op het maken van onnodig geluid staat een boete van €250,=!”
En weer door.