• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

BMW 4 Serie Cabrio is officieel [updated]

Auteur: ricardo, gepost 13 oktober 2013 om 10:48 – 39 Reacties

Afbeelding BMW 4 Serie Cabrio is officieel [updated]Afbeelding BMW 4 Serie Cabrio is officieel [updated]Afbeelding BMW 4 Serie Cabrio is officieel [updated]Afbeelding BMW 4 Serie Cabrio is officieel [updated]Afbeelding BMW 4 Serie Cabrio is officieel [updated]Afbeelding BMW 4 Serie Cabrio is officieel [updated]Afbeelding BMW 4 Serie Cabrio is officieel [updated]Afbeelding BMW 4 Serie Cabrio is officieel [updated]

BMW 4 Serie Cabrio
Bij onze zuiderburen werd onlangs al een accessoirefolder met foto’s van de nieuwe 4 Serie online gezet, nu heeft BMW zelf het doek van de nieuwste cabriotelg getrokken.

Zoals eigenlijk iedereen al verwachtte heeft BMW wederom niet voor een softtop gekozen, maar een metalen klapdak dat uit drie delen bestaat. constructies die auto’s doorgaans niet bepaald mooier maken, maar BMW lijkt hier nog redelijk weg te komen. Wellicht omdat de hoogte niet meer dan 1 cm toenam ten opzichte van zijn coupébroertje. Ook is hij 2 dB stiller geworden dan zijn voorganger. Het dakje elektronisch openen neemt overigens 20 seconden in beslag, en kan tot een pussysnelheid van 18 km/u.

BMW 4 Serie Cabrio

De motoren

Bij de start is de 4 Serie Cabrio leverbaar met drie turbomotoren (atmosferisch is uit den boze), allen standaard gekoppeld aan een zesversnellingsbak waar handmatig in geroerd mag worden. De achttrapsautomaat is optioneel. Dit zijn de voorlopige modellen:

  • BMW 435i Cabrio: 3.0-liter zescilinder met 306 pk/400 Nm
  • BMW 428i Cabrio: 2.0-liter viercilinder met 245 pk/350 Nm
  • BMW 420d Cabrio: 2.0-liter viercilinder met 184 pk/380 Nm

In het design heeft BMW opnieuw de zogenaamd Air Breathers (wielkasten) en Air Curtains verwerkt om de luchtweerstand te verminderen. Wijkt allemaal niet veel af van de 4 Serie met vast dak. In het interieur heeft BMW uiteraard wel voor een aantal cabriospecifieke elementen gezorgd, zoals een windschermpje en ‘Air Collar’ nekverwarming in de stoelen. Vergelijkbaar met de luchtshawl van Mercedes. Ook de rolbeugels die bij een naderende koprol in 200 ms omhoog schieten en een schedelbasisfractuur of twee helpen voorkomen zijn aanwezig.

Kun je er nog wat in kwijt? Ja, met gesloten heb je 370 liter bagageruimte, iets dat tot 220 liter wordt gereduceerd als het dak zich opvouwt. BMW heeft daar overigens nog een noviteit genaamd ‘Load Assist’ aan toegevoegd. Hierbij draait en herpositioneert een elektro-hydraulische systeem het opgevouwen klapdak, waardoor je de kofferbak beter schijnt te kunnen benutten.

Nederlandse prijzen voor de 4 Serie Cabrio zij nog niet bekend, en mocht je hem graag in het echt willen zien: de onthulling vindt volgende maand plaats tijdens de Los Angeles Motor Show.

Update: video, inclusief designeruitleg, op autojunk.
Update 2: de prijzen zijn inmiddels ook bekend.

Ook interessant!

  • Video: nieuwe BMW 7 Serie gesnapt
    Video: nieuwe BMW 7 Serie gesnapt
  • Video: dikke BMW ontmoet dikke BMW
  • Video: vernieuwde BMW 7 Serie doet rondje circuit
    Video: vernieuwde BMW 7 Serie doet rondje circuit
  • Video: BMW bestuurder gebruikt knipperlicht

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
  • LANDO NORRIS IS DE F1 WERELDKAMPIOEN VAN 2025
  • De enige Bugatti EB110 op Nederlands kenteken is gespot!
FacebookTweetPinLinkedIn

4-serie, BMW, Cabrio, f33, Video, wit

Vorig bericht: « Uitslag Formule 1: Grand Prix van Japan 2013
Volgend bericht: De Heilige Koe-presentator Bob de Jong is niet meer »

Lees Interacties

Reacties

  1. Kvgorp zegt

    13 oktober 2013 om 10:55

    Als ik dan cabrio zou willen rijden dan doe me deze maar. Ziet er echt goed uit!

    Login om te reageren
    • jazzzo zegt

      13 oktober 2013 om 11:49

      @Kvgorp: Liever Cascada.

      Login om te reageren
      • punkisback zegt

        13 oktober 2013 om 14:16

        @jazzzo: Liever een fenomenale sturende kale BMW dan een full options volks auto Opel!

        Login om te reageren
    • jazzzo zegt

      13 oktober 2013 om 11:51

      @Kvgorp: Liever een rijkelijk uitgeruste en mooiere Opel Cascada dan een kale 4 Cabrio voor het zelfde geld!

      Login om te reageren
      • Lohran zegt

        13 oktober 2013 om 12:04

        @jazzzo: Toch liever een kale 4-serie :)

        Login om te reageren
        • nickjdeg zegt

          13 oktober 2013 om 21:54

          @lohran: me 2

          Login om te reageren
  2. anakiet zegt

    13 oktober 2013 om 11:07

    Zal wel weer populair worden onder de Yuppen hier in 020 en dan met name Zuid e.d. zie je toch vaak in premium spul. Als je ziet wat er allemaal langs onze winkel in Oud Zuid ziet rijden, kan nu eindelijk die Aston Martin´s goed uit elkaar houden : ) , zie je ook gewoon van die yuppen in overigens….

    Login om te reageren
    • alcantara zegt

      13 oktober 2013 om 11:10

      @anakiet: En over een jaar of 6 nemen de Noord-Afrikaanse medelanders het stokje over.
      Persoonlijk vind ik het geen porum een 4-zits cabrio. Maar gelukkig is er ook gewoon een coupé.

      Login om te reageren
      • anakiet zegt

        13 oktober 2013 om 11:32

        @alcantara: Mijn vorige manager was ook zo’n “Noord Afrikaanse” medelander. Reed een Audi en was de enige die gefouilleerd werd van de 6 ( andere 5 blank) toen we met een bedrijfsuitje naar Nederland-Sweden in de Arena gingen.

        Even een pijnlijke stilte, omdat iedere precies wist wat er gebeurde, de Marrokaan moest even gefouilleerd worden omdat ie een Marrokaan is…..
        Dan schaam je je kapot….

        Login om te reageren
        • mistere zegt

          13 oktober 2013 om 11:38

          @anakiet:
          Op dat moment schaam je je natuurlijk, dat siert je ook. Goed om te lezen, maar ook goed om te weten waar het vandaan komt. Zolang dat ook gewoon benoemd mag worden (cijfers, statistieken, crime, uitkeringen etc) is er niets aan de hand. Je komt er toch nooit uit, hoe pijnlijk dit soms kan zijn voor de grote meerderheid. Wellicht dat zijn de kleinere groep medelanders er eens openlijk op kunnen aanspreken, dat wekt sympathie en op die manier worden dit soort acties wellicht ook minder noodzakelijk…

          Login om te reageren
        • drivingpleasure zegt

          13 oktober 2013 om 13:05

          @anakiet: En terecht, als je ook weer ziet wat die Marokkanen in het zuiden hebben gedaan is het alleen maar logisch. Moeten ze maar een x opgevoed worden stelletje barbaren.

          Login om te reageren
        • drivingpleasure zegt

          13 oktober 2013 om 13:06

          @anakiet: Ik wordt overigens elke wedstrijd gefouilleerd dus snap het probleem ook niet echt..

          Login om te reageren
          • drivingpleasure zegt

            13 oktober 2013 om 13:18

            @drivingpleasure: -t

            Login om te reageren
        • opabrutus zegt

          13 oktober 2013 om 14:28

          @anakiet: Statistisch gezien een logische keuze.

          Kijktip: tel bij een willekeurige aflevering van opsporing verzocht eens de “getinte” verdachten, en de blanke.

          Juist.

          En bekijk nu eens de ratio getint:blank onder de Nederlandse bevolking, en je ziet dat dit zo’n 1:16 is.

          Login om te reageren
          • alcantara zegt

            13 oktober 2013 om 14:42

            @opabrutus: Opsporing Verzocht is racistisch, die zenden alleen zaken uit die waarin allochtonen voorkomen.

            Login om te reageren
            • alcantara zegt

              13 oktober 2013 om 14:42

              @alcantara: -die

              Login om te reageren
        • marinepower zegt

          13 oktober 2013 om 15:41

          @anakiet: Daar hoef je geen zandneger voor te zijn, mijn zwager wordt in de omgeving van Hoorn ook redelijk tot vaak tot stilstand gemaand in zijn spiksplinter nieuwe RS4. Of hij wel even bewijzen kan dat hij de rechtmatige eigenaar van de bolide is, i.p.v. een potentiële ramkraak aan het voorbereiden is…Bij de hermandad zijn ze best wel jaloers/achterdochtig*

          Login om te reageren
  3. rob68 zegt

    13 oktober 2013 om 11:10

    Ziet er goed uit in het wit , foto’s in de gallery wil ik (door reclame) niet bekijken.

    Login om te reageren
    • anakiet zegt

      13 oktober 2013 om 11:11

      @rob68: Idd filmpje voor foto’s gaat wel erg ver. Maar pas op geen commentaar, je hebt zo een edit te pakken :)

      Login om te reageren
    • 560pkferrari zegt

      13 oktober 2013 om 11:25

      @rob68: installeer een adblocker en je hebt er geen last meer van

      Login om te reageren
  4. lamborgfan zegt

    13 oktober 2013 om 11:15

    Aaaah geen stoffen kap!
    Naja.. Dan pak ik mn fiets wel de komende tijd..

    Login om te reageren
  5. kapiteinaudi zegt

    13 oktober 2013 om 11:17

    Mooie auto hoor. Heeft in de VS wel een vanafprijs van 49,675 USD, en dat voor een 428i. Redelijk veel als je het mij vraagt.

    Login om te reageren
    • spidermann zegt

      13 oktober 2013 om 11:29

      @kapiteinaudi: maar met welk standaard uitrustings niveau? Meestal veel meer dan in NL.

      Login om te reageren
      • kapiteinaudi zegt

        13 oktober 2013 om 12:13

        @spidermann: Daar heb je een punt.
        De 4-serie coupe begint in de VS zelfs al bij 40 000 USD, wat zeker niet slecht is. Heb juist op de site een 428i coupe gemaakt met M pakket en vrijwel alle opties, komt uit op 60 900 USD. Veel minder dan dat het in Europa zou kosten, maar nog steeds vrij veel geld. Lederen zetels, automaat, … zijn standaard in VS.

        Login om te reageren
    • griffendahl zegt

      13 oktober 2013 om 14:40

      @kapiteinaudi: eigenlijk is het natuurlijk belachelijk weinig als je beseft dat je in Nederland – waar je de fabriek haast kunt zien staan – voor dat geld krap aan een 1 serie koopt.

      Login om te reageren
  6. jrmpower24 zegt

    13 oktober 2013 om 11:23

    Wauw! erg lekker!!

    Login om te reageren
  7. kempenaer zegt

    13 oktober 2013 om 11:46

    Enne, wat weegt deze sportieveling?

    Die aflopende naad vanaf de onderkant van de c-stijl naar de achterlichten waar eigenlijk al dit soort harde-klapdak-cabrio’s aan lijden, kan ik onmogelijk fraai noemen.

    Verder weer een tsunami aan lijntjes, vouwtjes en tierelantijntjes. Een beetje een onrustig, wat infantiel ontwerp, zoals de meeste hedendaagse bmw’s.

    Login om te reageren
    • marinepower zegt

      13 oktober 2013 om 15:45

      @kempenaer: schaduwwerking. Bekijk hem eerst maar eens in het echt. Als we het vouwtjes tierelantijntjes etc. gaan hebben kunnen we het hele wagenpark van de franse merken wel door de shredder halen.

      Login om te reageren
  8. jazzzo zegt

    13 oktober 2013 om 11:48

    Kinda Boring

    Login om te reageren
  9. Yeelen zegt

    13 oktober 2013 om 11:53

    Heeft weer dezelfde afgekapte vorm aan de kont zoals de E93, erg spijtig. Ook vind ik de praktische zaken nogal teleurstellend: maar tot 18km/h open of dicht en 150l bagageruimte weg? Je zou denken dat ze dit anno 2013 beter zouden doen.

    Login om te reageren
  10. lexlfa zegt

    13 oktober 2013 om 12:07

    Mooi als het dak open is, maar met het dak dicht vind ik de daklijn te hard aflopend en heeft die tevens een te lange kont.

    Login om te reageren
  11. mashell zegt

    13 oktober 2013 om 12:25

    Achterste hoofdsteunen in de kofferbak en altijd open rijden want het dak ziet er wel heel erg hoekig uit, dat stond toch wel veel beter op de 3 serie cabrio.

    Login om te reageren
  12. berlinetta zegt

    13 oktober 2013 om 12:33

    Het lijkt wel of de cabrio een iets andere achterbumper heeft bij het M-pakket.

    Login om te reageren
  13. Rick-dos zegt

    13 oktober 2013 om 12:53

    Ben geen cabrio man maar zo ziet dit ding er beter uit dan de coupé.

    Login om te reageren
    • alcantara zegt

      13 oktober 2013 om 14:54

      @Rick-dos: Vind ik juist niet omdat je die gave daklijn mist van de coupé.

      De 4 coupé maakt mij hebberig en doet mij de lust naar een E92 vergaan. Enige probleem is dat je de 4 nog niet gebruikt voor 25k kunt oppikken.

      Login om te reageren
    • mainmo zegt

      13 oktober 2013 om 16:54

      @Rick-dos: Weet niet of ik het eens ben met mooier dan de coupe. Maar deze is in tegenstelling tot het vorige model wel nog mooi met het dak dicht.

      Login om te reageren
  14. munich zegt

    13 oktober 2013 om 13:16

    In het grijs, met dat contrasterende leer, toch wel heel erg mooi.

    Login om te reageren
  15. schellekens006 zegt

    13 oktober 2013 om 15:00

    Bah wat is ie mooi al vind ik de 3 serie een vrouwenauto… Ik ben meer van de 5 en 6 serie.

    Login om te reageren
  16. altea zegt

    13 oktober 2013 om 23:16

    Locatie van de fotoshoot is rincon de loix in Benidorm, zegt genoeg over het koperspubliek dat BMW hoopt te bereiken!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North