• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Uitslag Formule 1: Grand Prix van Japan 2013

Auteur: ricardo, gepost 13 oktober 2013 om 09:51 – 17 Reacties

Uitslag Formule 1: Grand Prix van Japan 2013


Het was de race waarin Sebastian Vettel het kampioenschap kon veiligstellen. Moest hij wel even winnen en Fernando Alonso buiten de top acht houden. Maar lukte dat ook?

Sebastian Vettel startte eens niet vanaf de koppositie, aangezien zijn Red Bull-teamgenoot Mark Webber met een kwalificatietijd van 1.30,915 sneller was dan de 26 jarige Duitser, en daarmee de eerste startplek mocht innemen. Vettel schijnt zaterdag ook met een niet optimaal werkende KERS te hebben gereden, vandaar.

Voorafgaand aan de start werd er een minuut stilte gehouden voor de overleden coureur Maria de Villota.

Vlak na de start liet de Nederlandse inbreng in het F1-circus meteen van zich horen. Giedo van der Garde kwam in contact met de Marussia van Jules Bianchi, waardoor hij een vleugel verloor en beiden de grindbak inschoven. Giedo eindigde in de omheining, maar hield er verder niets aan over. Het was zijn 3e race dit seizoen waarin de finish niet werd behaald.

Giedo's back & reports that he was squeezed between BIA & CHI into T1 & had nowhere to go, losing his front wing in contact with BIA and off

— Caterham F1 Team (@CaterhamF1) October 13, 2013

In de wedstrijd zelf mocht Vettel flink aan de bak. Zowel Romain Grosjean en Mark Webber hielden de Duitser lange tijd van de 1e plek af, maar de twee pitstops van Vettel versus de drie van Webber maakte het verschil. Hij toucheerde uiteindelijk de overwinning, maar Fernando Alonso kwam met zijn Ferrari als vierde de finish over, waarmee hij het wereldkampioenschap nog niet in handen heeft.

1. Sebastian Vettel – Red Bull 1:26:49.301
2. Mark Webber – Red Bull +7.129
3. Romain Grosjean – Lotus +9.910
4. Fernando Alonso – Ferrari +45.605
5. Kimi Räikkönen – Lotus +47.325
6. Nico Hülkenberg – Sauber +51.615
7. Esteban Gutiérrez – Sauber +1:11.630
8. Nico Rosberg – Mercedes +1:12.023
9. Jenson Button – McLaren +1:20.821
10. Felipe Massa – Ferrari +1:29.263
11. Paul di Resta – Force India +1:38.572
12. Jean-Eric Vergne – Toro Rosso +1 Lap
13. Daniel Ricciardo – Toro Rosso +1 Lap
14. Adrian Sutil – Force India +1 Lap
15. Valtteri Bottas – Williams +1 Lap
16. Sergio Perez – McLaren +1 Lap
17. Pastor Maldonado – Williams +1 Lap
18. Charles Pic – Caterham +1 Lap
19. Max Chilton – Marussia +1 Lap

Niet gefinisht
20. Lewis Hamilton – Mercedes +46 Laps
21. Giedo van der Garde – Caterham +53 Laps
22. Jules Bianchi – Marussia +53 Laps

Oh, en Vettel lag trouwens erg goed bij de fans op het circuit van Suzuka.
Vettel-fans

Ook interessant!

  • Stand na GP Abu Dhabi 2021
    Stand na GP Abu Dhabi 2021 en 8 dingen die ons opvielen
  • Stand na GP Saudi-Arabië 2021: plus 6 dingen die ons opvielen
  • Stand na GP Qatar 2021
    Stand na GP Qatar 2021: plus 6 dingen die ons opvielen
  • Stand na GP Brazilië 2021
    Stand na GP Brazilië 2021 plus 6 dingen die ons opvielen

Nieuwste artikelen

  • Deze iconische auto’s brachten dit weekend miljoenen op
  • Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Staat de toekomst van de eigen auto op het spel?
  • Max Verstappen staat er voortaan alleen voor
FacebookTweetPinLinkedIn

crash, Formule 1, japan, Racing

Vorig bericht: « Twaalf stomende sexscenes met auto’s uit films en TV
Volgend bericht: BMW 4 Serie Cabrio is officieel [updated] »

Lees Interacties

Reacties

  1. JvH zegt

    13 oktober 2013 om 10:00

    Arme giedo

    Login om te reageren
  2. hollow zegt

    13 oktober 2013 om 10:07

    Een Nederlander die knalt bij het invoegen. Nee…echt?

    Login om te reageren
    • Robbert89 zegt

      13 oktober 2013 om 19:55

      @hollow: Hoe bedoel je dat?

      Login om te reageren
  3. VeniVidiVici zegt

    13 oktober 2013 om 10:09

    Mooie race en even los gezien van de voorspelbare 1ste plaats… top gereden van Webber!

    En zonde voor Giedo op naar India dan maar. Gezien de actie van Maldonado op de baan en reactie van hem achteraf… Giedo zit volgend seizoen wel in een Williams hoor :-)

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      13 oktober 2013 om 11:59

      @VeniVidiVici: Geruchten, geruchten… Pas als er contracten zijn getekend èn de officiële persberichten de wereld in zijn gestuurd is daar enig geloof aan te hechten.

      Login om te reageren
      • jaapiyo zegt

        13 oktober 2013 om 20:03

        @RRRobert: Zie het eigenlijk toch weer niet gebeuren…de laatste tijd ging Giedo wel steeds beter maar nu lijkt Pic toch weer de overhand te hebben. Zal belangrijk zijn hoe hij de laatste 4 races doet, ik denk dat de algemene mening over vdG in de paddock nu nog twijfelachtig is, hij heeft wat goede dingen laten zien maar over het algemeen is Pic toch de betere en constantere geweest. Het allerbeste zou natuurlijk zijn dat hij ergens een P13 weet te behalen (gekke race in brazilië of zo) en daarmee Caterham boven Marussia verheft…dat soort dingen die tellen.

        Bij de BBC coverage was er nog een statistiek van Gordon Murray die de teamgenoten met elkaar vergeleek in de races…Giedo kwam er daar slecht vanaf (gemiddeld 6 tienden trager dan Pic en daarmee het grootste verschil) maar ik weet niet precies hoe dat gemeten is, want het lijkt me niet te kloppen (zeker de tweede helft van het seizoen niet).

        Login om te reageren
        • jaapiyo zegt

          13 oktober 2013 om 20:05

          @jaapiyo: Maar dat soort coverage op de BBC doet Giedo’s kansen hoe dan ook totaal geen goed natuurlijk.

          Login om te reageren
      • VeniVidiVici zegt

        13 oktober 2013 om 20:13

        @RRRobert: Ja daar heb je ook zeker gelijk in alleen ik heb het idee dat ze achter de schermen al meer bekent is dan wij weten! Vond het vrij typisch dat afgelopen week in de Telegraaf een interview stond met de dochter van Frank Williams en waar zij zei dat de interesse in Giedo hoog is. En aangezien Maldonado een lamballen houding erop na houdt heb ik zo mijn vermoedens EN hoop.
        Ik vind Giedo sympathiek overkomen (zelfde houding/uitstaling als Armin van Buuren) en Giedo werkt hard en is erg betrokken. Prachtig ook hoe hij Bianchi even langs de kant vol passie uitlegde hoe het gebeurde! Gun hem gewoon een Williams zitje!!

        Login om te reageren
    • jaapiyo zegt

      13 oktober 2013 om 19:56

      @VeniVidiVici: De actie van Maldonado was wel het hoogtepunt van de wedstrijd wat mij betreft…Gewoon in de laatste chicane je teammaat verschalken met een banzai voor P16 en dan zeggen ‘ja ik was sneller, dus ik ging ‘m voorbij’…Mooi.

      Ben ook geen fan van Bottas…misschien dat dat ook meespeelt.

      Login om te reageren
  4. MAB zegt

    13 oktober 2013 om 10:45

    Waarom is lewis hamilton njet gefinisht of lees ik er nu overheen??

    Login om te reageren
    • VeniVidiVici zegt

      13 oktober 2013 om 11:09

      @MAB: Omdat de RA band lek raakte bij de start door de voorvleugel van Vettel, maar door het terug naar de pits rijden beschadigde zijn bodemplaat te veel en had Lewis daardoor in de verdere race erg slechte downforce en is hij gestopt.

      Login om te reageren
      • MAB zegt

        13 oktober 2013 om 11:55

        @VeniVidiVici: aha.. Oke, bedankt.fijn dat mensen er tijd voor nemen om het te kijken ik heb er helaas geen tijd voor:(((

        Login om te reageren
  5. stefan_ijff zegt

    13 oktober 2013 om 15:17

    Chapeau voor Grosjean. Heeft vandaag echt een goede race gereden en gunde hem die overwinning ook, maar tegen de macht van Red Bull is gewoon niemand opgewassen.

    Login om te reageren
  6. FeRaRi zegt

    13 oktober 2013 om 17:26

    Sport 1 opgezegd. Hopelijk volgend jaar een spannender seizoen!

    Login om te reageren
    • VeniVidiVici zegt

      13 oktober 2013 om 21:26

      @FeRaRi: Ja inderdaad en hopelijk MET beter commentaar i.p.v. van dat glapdrollen gelul wat ik zelf ook wel zie op het scherm!!!

      Login om te reageren
    • VeniVidiVici zegt

      13 oktober 2013 om 21:28

      @FeRaRi: flapdrollen gelul dus…

      Login om te reageren
  7. daphil zegt

    13 oktober 2013 om 19:21

    toch wel frappant dat die pirelli’s niet opgewassen zijn tegen het minste contact met een spoiler en lek slaan. heeft dat nu te maken met het materiaal (carbon/…) van die spoilers of was dat vroeger met andere banden fabrikanten ook al zo?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North