Na vijftien jaar afwezigheid in het gamma, liet BMW in 2004 de BMW 6-serie terugkeren. Een auto die nogal wat commentaar opriep, met name om zijn uiterlijk. Niet iedereen was gecharmeerd van de styling van Adriaan van Hooydonk en ook het iDrive-systeem kon niet op ieders enthousiasme rekenen. De auto werd gebouwd op een ingekort chassis van de BMW 5-serie (E60) en deelt dus ook veel techniek met die auto. De 6-serie is gebouwd als coupé en als cabrio. Bij de cabrio kon je de ruit los van het dak laten zakken, voor extra ventilatie terwijl je toch beschermd was van regen / wind / zonneschijn.
De 6-serie werd in 2007 gefacelift en werd uiteindelijk in 2011 vervangen door de 6-serie van de F12-generatie. Motorisch gezien was er keuze uit benzinemotoren, variërend van 258 tot 367 pk. Na de facelift was er ook een dieselmotor leverbaar met 286 pk. Er was ook een 507 pk sterke M6 leverbaar vanaf 2005, maar die zullen we niet behandelen in dit aankoopadvies, omdat het een auto is met een heel eigen set aandachtspunten.
Aanbod op AutoTrack
Er staan momenteel zo’n 45 6-series van deze generatie te koop, variërend in prijs van een kleine 10.000 tot ruim 35.000 Euro. Er zijn slechts twee diesels te krijgen op dit moment.
Pluspunten
- Fijne GT met goede rijeigenschappen
- Aparte verschijning
- Redelijk betaalbaar
Aandachtspunten
Aandrijflijn
- Als de 635d niet lekker krachtig voelt is er waarschijnlijk een probleem met de leidingen van de turbo. Soms zorgt dit er ook voor dat de EGR thermostaat stopt met werken waardoor het roetfilter verstopt kan raken. Een dure reparatie is het gevolg.
- De 645i N62 V8 lekt soms wat olie bij de kleppendeksels en de olieleidingen. Check bovendien in de boekjes of de auto elke 30.000 kilometer een verse 8,5 liter A-merk olie heeft gehad.
- De 645i N62 V8 heeft ook problemen met het lekken van koelvloeistof aan de achterkant van het blok, bij de leidingen die naar de waterpomp gaan. Probleem is dat het motorblok waarschijnlijk uit de auto moet om dit te fiksen, wat betekent dat de garagerekening hoog kan oplopen. Het lijkt erop dat de 650i dit probleem niet heeft.
- De versnellingsbak van de V8 heeft een kunststof bodem die vervormt door warmte en die je dus elke 100.000 kilometer ongeveer zult moeten vervangen. Dit is een prijzig geintje, dus check of dit recent gedaan is.
- Versnellingsbakken zijn volgens BMW “sealed for life” maar elke 100.000 kilometer spoelen komt de werking van de bak ten goede.
Onderstel
- De kleppen van het bandendrukcontrolesysteem bij runflatbanden zijn gevoelig voor corrosie. Het beste is om de metalen kleppen te vervangen door kunststof exemplaren.
- Er wordt online nogal eens geklaagd over achterbandenconsumptie. Of dit aan de rijstijl of de auto ligt is altijd de vraag, maar heb je een sportieve rijstijl dan kan het geen kwaad een abonnement bij de lokale bandenboer te nemen.
- In 2006 en 2008 zijn er terugroepacties geweest met betrekking tot de achteras en demperbevestingspunten. Controleer of deze acties zijn uitgevoerd.
Interieur
- De 6-Serie cabriolet heeft soms last van lekkage in de achterbak. Als de gootjes van de achterbak verstopt zitten kan dit bovendien leiden tot waterschade aan de versterker van de stereoinstallatie.
- Er zat standaard geen bekerhouder in de 6-serie.
Exterieur
- Het optionele panoramadak op de coupé kan soms wat kraken, met name als het koud is. Vaak is dit op te lossen met behandeling van de rubbers.
Elektronica
- Vanaf 2009 werd er een flink verbeterde versie van het iDrive systeem geïnstalleerd op de 6-serie.
- De navigatie houdt er soms mee op. Bij de dealer wordt dan vaak vervanging aangeraden (á €2000+ euro) maar meestal is het probleem te wijten aan een defecte laser die de navigatie-cd moet lezen. Die kan bij een specialist vaak voor een paar honderd euro gefixt worden.
Bekijk hier het aanbod van de BMW 6-serie op AutoTrack.
73 reacties
Kom er bij, hokjesdenker!
En je hebt je vrienden ook meegebracht zie ik.
Een 645Ci in t grijs met 208000 km op de klok.. tja. Ik laat m toch staan.
208 000km?
Net ingereden dus.
En veel (dure) aandachtspunten. Ik zou zo’n wagen alleen gaan rijden als je veel zelf kunt of een goede specialist weet. Je wilt geen vrienden worden met je lokale BMW dealer met zo’n auto….
De 750 en 650 zijn wat dat betreft iets beter. Versnellingsbakken zijn ook een puntje, als je er een hebt maak dan meteen een afspraak bij ZF in Nederland of Duitsland voor een onderhoudsbeurt, kost €700 maar is het echt waard. Auto schakelt weer als nieuw. Doe je het niet (de bmw dealer weigert zelfs de vloeistof te verversen want “longlife” enzo) dan loop je het risico op een kapotte transmissie.
Verder top auto’s hoor, rijden met adaptieve dempers echt bijna net zo goed als een nieuw model.
Vwb die bak, mee eens. ‘Longlife’ is 100k km. Dus bij die stand beurtje bij ZF. Meteen je differentieel olie mee laten pakken. Die ZF koppelomvormers zijn na 250k ook wel aan vervanging toe. Dus slim plannen heeft wellicht zin. Die ZF bakken zijn echt voor de rest wel sterk.
Volgens mij is die valve stem seal bij latere modellen (latere versies van het blok) al geupgrade. Mocht het toch nodig zijn, er is daar is ook een speciale reparatiekit voor. Maar blijft arbeidsintensief en dus prijzig.
Wellicht heb jij er ook een maar heb je geluk gehad. Ik heb op veel Nederlandse en internationale fora gelezen wat de kosten en zwakke punten zijn, ik heb zelf ook de klepsealproblemen, transmissie en de koelwaterpijp issues gehad. Ik heb zelf ook een koprevisie moeten laten uitvoeren….Ik spreek dus uit ervaring. Je hoeft het niet van me aan te nemen als je dat niet wilt, je komt er uiteindelijk zelf wel achter.
Ik vond het lijstje van aandachtspunten precies ook heel goed meevallen.
Zeker gezien alle technologie er in zo’n 6 reeks zit!
En er blijkbaar dus niet veel van gelogen…
Maar waarom koop je een 650i om rustig mee te rijden denk ik dan.
Kijk al vele jaren op deze site……erg leuk en onderhoudend. Ook de commentaren moet ik met regelmaat om lachen en in sommige gevallen even mijn wenkbrauw fronzen.
Wil even graag reageren op het artikel wat betreft de E63/E64.
Zelf jarenlang liefhebber geweest van Italiaanse auto’s. Voorliefde voor Maserati’s. Ben in bezit geweest van een Khamsin, Ghibli GT en een 3200 GT. Maar zoals velen zeggen Maserati kapot gaat ie. Ook bij het juiste onderhoud. Maar door verschillende redenen heb ik deze auto’s verkocht en ben op zoek gegaan naar ander merk. Heb vele gezien en geprobeerd maar kwam op een gegeven moment uit bij een BMW M6 E63.
Had ik nooit van mijzelf verwacht….een BMW. Maar tijdens verschillende proefritten met M zessen beviel mij dit zo goed dat ik besloot om er een aan te schaffen. Enkele jaren geleden een gevonden met 45.000 op de teller en tot heden erg veel plezier beleefd. Denk er nog niet een aan om de auto te verkopen. Nooit gedacht dat ik dit model mooi zou gaan vinden. Maar toch gebeurd. Van Italiaan naar een Duitser :) Smaken verschillen.
Ok deze auto is gedateerd maar ieder ritje is en blijft een feestje. Die V10 blijft een motor om van te smullen die lineaire opbouw van kracht is verslavend. En niet geheel onbelangrijk de auto valt niet zo op. Dus ik heb ook niet het idee dat autoliefhebbers meteen bij het zien van dit model een vooroordeel hebben. Maar ik snap het wel want een tikje ordinair is ie wel. Zijn sommige andere merken toch ook!!
Na meer dan tien jaar dagelijks alle perikelen van Autoblog te bewonderen heb ik besloten om mezelf een account aan te maken. Aangenaam. X
Voor €300-€500 per jaar onderhoud/vaste kosten aan 15-20.000 km per jaar. X
Waarom de 630i ipv een Z4?
Zijn die identiek aan de coupé qua ruimte of is dat minder met het dak?
Carterpan automaat vervormd????? Nog nooit gezien. En ik werk veel met die auto’s.
En wel praten over Kleppendeksel pakkingen die lekken maar de klepseals vergeten te melden. Die komen vaker voor. En geen woord over de versleten excenterassen van het Valvetronic systeem bij de N62?
Volgende keer graag beter je huiswerk doen ipv zo’n “zie mij er verstand van hebben” verhaal.
Eigenlijk bizar dat het er nog niet is in al die jaren van auto’s.
Autoweek komt aardig in de buurt met klokje rond, maar ook Joep kent niet alle auto’s van haver tot gort.
Toen ik een bevriende BMW monteur vroeg naar een 6 cabrio, zei hij alleen maar dat ik vooral weg moet blijven van de V8 en lekker een 630 moest zoeken.