• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

‘BMW Z8 Coupé’ met M3 motor is pure perfectie

Auteur: Loek, gepost 2 september 2021 om 14:04 – 16 Reacties

Sommige dingen werken gewoon. De SVE Oletha, een ‘BMW Z8 Coupé’ met de V8 van een BMW M3, is één van die dingen.

Soms moet een auto het niet goed doen om het toch goed te doen. Dat wil zeggen: enorm dikke halo cars van een relatief normaal merk worden vaak enorm slecht verkocht, maar we herinneren ze wel als een goede klassieker. Perfect voorbeeld: de BMW Z8.

The Collectables - BMW Z8

BMW Z8

Want qua kopers liep het niet storm voor een retro-achtige roadster van BMW in het jaar 2000, maar BMW gaf hem ons toch. Henrik Fisker deed het design (onder leiding van ons aller favoriete ontwerper Chris Bangle) en het moest een soort klassiek ogende retro-roadster worden à la BMW 507. Het eerste concept genaamd Z07 schitterde op de Frankfurt Motor Show in 1999. Dat ‘ie kwam lag trouwens wel aan het feit dat men de auto zag zitten, want ‘op veler verzoek’ ging de auto toch zowat ongewijzigd in productie. De auto leek op niks wat BMW des tijds in hun line-up had. De motor wel: dat was gewoon de heerlijk dikke 4.9 liter S62 V8 uit de M5, met 400 pk en een handgeschakelde zesbak. Zoals gezegd: er zijn niet veel van verkocht. Toch kijken we erop terug als een gave halo car uit 2000. Daar mag er nog eentje van komen.

SVE Oletha

Onze wensen worden vervuld én meer! Er is namelijk een nieuwe ‘BMW Z8 Coupé’. BMW maakte nooit een Z8 Coupé, dus een visie van hoe dat eruit ziet is altijd welkom. Klein dingetje: het is eigenlijk geen Z8. Er zit niet eens een BMW-logo op. Het is een project van Smit Vehicle Engineering (SVE) en de creatie luistert naar de naam Oletha. Dat even voor de administratie, want eigenlijk moet je bij de SVE Oletha even de auto zelf het werk laten doen. Wat. Een. Plaatje.

BMW Z8 Coupé met M3 V8

Zoals gezegd is deze BMW Z8 Coupé helemaal geen Z8, maar de SVE Oletha leent wel de styling van de retro-roadster. Als je het mij vraagt zelfs een stukje beter: de koplampen liggen net even wat beter op het plaatwerk en ook de fastback-coupélijn helpt. Ook lijkt de Oletha een stukje korter dan de Z8, vooral in de wielbasis: dat helpt ook.

Misschien denk je nu dat ondergetekende te veel gepaft heeft en je de styling niet zo veel aan vindt. Dit helpt misschien: de auto heeft wederom een lekker dikke V8. Er is gekozen voor de heerlijke natuurlijk ademende S65B44 V8 uit de BMW M3 (E92). Het is zelfs de iets grotere 4.4 liter grote unit uit de M3 GTS met ‘meer dan 450 pk’ en een redline op 8.500 toeren per minuut. Schakelen gaat met de hand en verder is er een scala aan upgrades om dit een bijzonder ding te maken. Verstelbare KW-veren, AP Racing remmerij, Michelin Sport 4S banden, noem het maar op. Verdere specs wat betreft snelheid voor de Oletha maakt SVE niet bekend.

Koets

Even terug naar de carrosserie van de SVE Oletha. Los van of je het mooi vindt of niet, daar is ook nog het één en ander over te zeggen. De koets is namelijk een mengsel van koolstofvezel-composiet, een bepaalde vorm van epoxy en 3D-geprinte metalen en plastics. Een lichtgewicht karakter lijkt de insteek te zijn. Waar de SVE Oletha op gebaseerd is, is niet bekend. Logica en delen van het ‘greenhouse‘ laten je BMW Z4 Coupé (E86) denken, maar dat is nergens bevestigd.

De SVE Oletha wordt door Smit Vehicle Engineering nog gezien als een prototype, dus wanneer en of je er eentje kunt kopen is nog niks over bekend. Verwacht geen stuntprijzen trouwens. Wat dat betreft kun je net zo goed mikken op een originele Z8, die trouwens momenteel op The Collectables te koop staat. Bof jij even.

Ook interessant!

  • Video: BMW M3 Touring op de 'Ring
  • BMW M3 CS gesnapt in Oostenrijk
    Video: BMW M3 CS gesnapt in Oostenrijk
  • Video: BMW M3 G80 lezersvragen beantwoord!
    Video: BMW M3 G80 lezersvragen beantwoord!
  • Video: BMW M3 CS op de Nordschleife

Nieuwste artikelen

  • Elektrische 4 Serie troeft vanaf nu de M4 CS af
  • Van deze wegen hoef je voorlopig niet weg te blijven! Ik herhaal…
  • Dit is de meest waardevaste auto van Nederland
  • Mede hierom krijgen we nooit gepersonaliseerde kentekens
FacebookTweetPinLinkedIn

BMW, coachbuilding, Coupe, M3, V8, Video, z4, z8

Vorig bericht: « Deze Le Mans winnende Jaguar kun je nieuw kopen
Volgend bericht: Heftig: camper van 6,5 miljoen met ruimte voor Bugatti »

Lees Interacties

Reacties

  1. Dutchdriftking zegt

    2 september 2021 om 14:10

    Hij is fijn. Alleen nog eens setje CSL wielen er onder. Overigens lijkt hij ook heel erg op de Alfa 8c.

    Login om te reageren
  2. gregorius zegt

    2 september 2021 om 14:12

    Ja… maar toch eigenlijk nog harder NEE.
    Als hobby project zeg ik: mooi gedaan man.
    Maar als commercieel project… doen ze het toch wat makkelijk.

    Bij de neus hebben ze te veel weggelaten.
    De zijkant mis een golf rondom de deuren.
    En de achterkant heeft de ‘dikte’ verloren.

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      2 september 2021 om 14:53

      Het laat vooral zien hoe goed een coupé-daklijn op een Z8 kan staan. De rest van de aanpassingen zijn niet bijzonder mooi.

      Login om te reageren
      • sonnybonds zegt

        2 september 2021 om 18:15

        Ja jammer dat BMW dat zelf niet heeft gedaan

        Login om te reageren
  3. str8six zegt

    2 september 2021 om 14:16

    WAAN-ZINNIG!!!

    Login om te reageren
  4. cossiekiller zegt

    2 september 2021 om 15:12

    Bijna zo mooi als een F type van voor de facelift.

    Login om te reageren
  5. machiel zegt

    2 september 2021 om 15:21

    Logo weer erop plakken en dan is ie top.

    Login om te reageren
  6. Rick-dos zegt

    2 september 2021 om 15:25

    Als dit door Chinezen zou zijn gebouwd dan hadden we hier moord en brand geschreeuwd over kopiëren en wat al dan niet meer. Maar nu vinden we het ineens gaaf. Apart.

    Net zoals dit een Chinese kopie zou zijn, vind ik het er allemaal goedkoop uitzien.

    Login om te reageren
    • rolov zegt

      2 september 2021 om 19:19

      @Rick-dos: ik vind het er ook echt beroerd uitzien

      Login om te reageren
  7. kniesoor zegt

    2 september 2021 om 15:37

    Zou liever een gewone/echte Z8 hebben, vind deze herinterpretatie niet zo aantrekkelijk.

    Login om te reageren
  8. ericd zegt

    2 september 2021 om 16:00

    Mooi, ziet er uit als een opvolger van de…. (drum roll)… E Type Jag.

    Login om te reageren
  9. petroldrinker zegt

    2 september 2021 om 16:18

    Z8 altijd al lelijk gevonden, dit is daar geen uitzondering op…

    Login om te reageren
  10. Robert zegt

    2 september 2021 om 17:10

    Erg fraai hoor. Maar het feit dat BMW in het verleden ook al diverse Chinese knock-offs via de rechter heeft laten verbieden vanwege verregaande gelijkenis met de bestaande modellen, zie ik het somber in voor de toekomst van deze coupé.

    Login om te reageren
  11. doublechevron65 zegt

    2 september 2021 om 17:17

    Nou nee laat maar zitten. Niet om aan te gluren 🙄

    Login om te reageren
  12. mashell zegt

    2 september 2021 om 18:17

    Zijn dit foto’s of renders?

    Login om te reageren
  13. erikbennink zegt

    3 september 2021 om 15:29

    BMW Z07 (concept) uit 1997 🤩

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North