
Citroën kondigde een jaar geleden de nieuwe DS-lijn aan, een modellenlijn met onderscheidende producten. De DS-producten moet een premium-gevoel kweken waardoor het Franse merk zichzelf opnieuw kan uitvinden… In Genève stond deze DS High Rider Concept.
De DS-lijn is gericht op klanten die zoeken naar opvallende styling. De DS3 staat inmiddels in de showrooms (en is tevens in het wild te zien), het wordt dus tijd voor een tweede DS-product. De volgende stap naar dit tweede product is gezet met de onthulling van de DS High Rider. Deze nieuwe hybride conceptcar lijkt een knipoog naar de toekomstige DS4.
De High Rider heeft de beschikking over een HDi DPFS dieselmotor en een elektromotor. De rij-ervaring van deze Citroen moet uniek worden, dat is gebaseerd op een voorruit die zich uitstrekt tot ver achter op het dak en een nieuw passagier-gericht interieur. Nu is het wachten op een productiemodel, maar ik denk dat Citroen met de DS-lijn een goede richting heeft gekozen. Chapeau!





hier zat ik op te wachten !
wel mooie kleur
Het blijft franse troep :D
@miller: ga je mond is spoelen!
Beargumenteer je mening minstens…
ontopic: ziet er leuk uit! Kunnen ze bij Lancia nog iets van leren. Ik vindt dat ze met de delta goed op weg waren(lees: ‘ik’ vindt, want ik weet dat de meningen er sterk over verdeelt zijn) om zichzelf opnieuw op de kaart te zetten, maar je hoort niet veel soeps meer van: het ondergesneeuwde kindje van Fiat…
doet me denken aan de megane als ik de zijruit achter over zie gaan op de achterruit.
@jorn_v_v: Inderdaad… Ik moest ook aan een megane denken…
Ben van dit model niet echt een fan… Is wel niet lelijk, maar niet mijn ding…
Nou Citroen, dat gaat de goede weg op! Benieuwd naar de nieuwe C5, zal nog wel jaartje of 4 duren, maar toch
Ben juist benieuwd naar de nieuwe C4, die zal binnenkort ook wel bekend gemaakt worden denk ik. Citroën Nederland heeft al flink lopen snijden in motoren en pakketten op de C4, teken dat het model niet heel lang meer mee gaat.
Is dat dak nou van stof?? sweet!
En Citroen is sowieso de laatste tijd goed bezig. de C3 Picasso, DS3 en de huidige C5 zijn coole designs die duidelijk anders zijn. Alsof oude tijden weer herleven :)
ik zie hier toch echt een megane coupé in
@Miller:
Vraag me echt af waar jij in rijdt???
Mooie auto en Citroën is goed bezig.
Als ik de zijkant en de daklijn achter bekijk zou ik zeggen dat het een Lancia Delta Coupé kon zijn.
Daar ben ik het helemaal mee eens. Het zijn stuk voor stuk prachtige auto’s. Bovendien houdt Citroën zichzelf geloofwaardig door het uiteindelijk productiemodel weinig tot niets te wijzigen ten opzichte van de designstudie. De DS-serie is inderdaad een hele mooie modellenlijn en mij hebben ze.
@ Miller,
het is voor de kwaliteit van het blog wel leuk als je je vooroordeel onderbouwt…. of is dat nog te moeilijk voor je. Want dit klinkt wel erg narrow-minded ;)
Strakke bak btw, ziet er goed uit en hij heeft idd wel wat weg van de megane, maar dat is in dit geval geen probleem
erg mooi ding.
Ik ben overigens wel benieuwd naar de vierdeurs, ik hoop niet dat die de lijnen verknallen
Alhoewel ik totaal geen Citroën-fan ben moet ik toegeven dat ze de laatste tijd wel erg mooie auto’s beginnen te maken. Als de motors nog iets pittiger worden zal ik er zeker een overwegen als ik een nieuwe auto aanschaf.
citroen is goed bezig laatste tijd!!
@ Miller,
onderbouw je mening is zou ik zeggen.
Zag exact dezelfde opmerking ook al in het gedeelte over de DS3R…..
Duidelijk is wel dat het hier alleen maar over een vooroordeel gaat welke je warschijnlijk hebt te danken aan onervarenheid!
@RoT___
Die staat waarschijnlijk samen met de uiteindelijke DS4 op de autosalon van Frankfurt, in de herfst…
Zoiets zei myn Dealert en gaan de geruchten ook… :D
wel jammer dat je nu al een megané rs kan kopen, die (naar mijn mening) erb even goed uitziet en ( hoogst ) waarswchijnlijk veel beter zal rijden. ik heb liever de megané, maar citroentje gaat kwa design er zeker op vooruit.
Ik kan niet meer volgen, ik zie de laatste tijd mooie Franse wagens? Ben ik in een parallelle dimensie terechtgekomen.
vooral die “voor”ruit vind ik gewoon erg vet! Nadeel ervan is denk ik wel dat je auto erg warm is als je er bijkomt, met zoveel glas, maar het voegt wel echt wat toe aan de ervaring!
@Oliver: Er is dit jaar geen IAA Frankfurt. Dit jaar is er de AutoSalon van Parijs. Daar zal de DS4 wel onthuld worden.
OT: Mooie concept, niks meer aan doen. Alleen het hele DS-principe ontgaat mij nog een beetje. De modellen zijn een leuke aanvulling op het bestaande Citroen-gamma, dat wel.
Maar wanneer een merk/fabrikant bij een model moet vertellen dat ’t een ”premium” model betreft, is het dat al niet meer, IMO. Iets is ”premium” of niet, dat hoeft er niet bij verteld te worden. Dit geldt voor mij niet enkel voor Citroen, maar ook voor BMW, Audi en de andere ”premium” merken.
@Luittinke
Echt :O
Oeps, sorry haha, Ik had overal gelezen autoshow in herfst en ging automatisch uit van Frankfurt, maar was Parijs even vergeten… :$
Citroën is echt lekker bezig!
Als die ook in 5-deurs uitvoering komt dan kan dit nog wel eens wat worden denk ik zo..
Mmm, ik vind de huidige C4 driedeurs mooier. Dit had ook gewoon een Hyundai kunnen zijn ofzo, veel te saai. En ze waren net zo lekker bezig bij Citroën. Overigens is die bi-colore kleurstelling á la Lancia Musa wel heel erg lelijk. Overgang op A- èn de C-stijl klopt van geen kanten.
Met zo’n naam moet ik aan een SUV denken.
Mja ik ben allessinds geen fan… ik vind het niet zo’n hele mooie wagens.. misschien best wachten op het productiemodel… :)
Wat ik wel jammer vond is dat de c6 nooit is doorgebroken… dat vond ik eigenlijk wel een mooie Citroen..
@Dimglor: best bij het juiste artikel posten… beetje bij de les blijven ;)