• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Er is al voor €68 miljard aan Tesla Cybertrucks gereserveerd

Auteur: machielvdd, gepost 5 augustus 2021 om 14:17 – 35 Reacties

Tesla Cybertruck reserveringen

Wie had dat gedacht? De vraag naar de bizar vormgegeven Tesla Cybertruck is nog steeds enorm.

Bij het zien van de eerste beelden van de Tesla Cybertruck dacht ondergetekende heel even dat het een grap was. Het ontwerp zag er namelijk uit alsof er kinderarbeid aan te pas was gekomen. De meeste andere merken zouden dit niet eens bij wijze van 1 april-grap durven tonen, maar de hoge pieten daar heten ook geen Elon Musk. Elon Musk gaat deze auto gewoon zo in productie nemen.

Normaalgesproken brengen merken pas iets uit na de markt grondig bestudeerd te hebben, maar Elon Musk doet het andersom. Hij creëert de vraag. Dat lijkt met de Cybertruck wonderbaarlijk goed uit te pakken.

Natuurlijk was er in eerste instantie een enorme hype rondom de Cybertruck. In twee maanden tijd kon Tesla al een kwart miljoen reserveringen voor de Cybertruck noteren. Nu zou je misschien denken dat de nieuwigheid er inmiddels wel af is en dat mensen weer tot zichzelf zijn gekomen. Niets is minder waar: de Tesla Cybertruck is een kleine twee jaar later nog altijd in trek.

Tesla (of beter gezegd: Elon Musk) communiceert zelf niet wat de huidige stand is van de reserveringen, maar dit wordt wel door anderen bijgehouden. Een paar fanatiekelingen hebben bijvoorbeeld een tracker gemaakt. Uit de data daarvan blijkt dat er vorige week nog 17.000 nieuwe reserveringen zijn bijgekomen. De teller van de totale reserveringen staat momenteel op 1.260.051.

Als deze reserveringen daadwerkelijk resulteren in de aanschaf van een Cybertruck, heeft Tesla hiermee €67,6 miljard (!) aan omzet in the pocket. Uiteraard gaat dat niet gebeuren, want de reserveringen zijn kosteloos te annuleren. Desondanks lijkt het erop dat de Cybertruck toch een geniale zet is van Elon Musk.

De miljarden aan omzet heeft Tesla misschien nog niet binnen, het bedrijf heeft al wél voor vele miljoenen aan aanbetalingen binnen. Aangezien er een aanbetaling van $100 gedaan dient te worden leert een snelle rekensom dat er al voor $126.005.100 aan aanbetalingen is gedaan. Lef hebben als autofabrikant loont lang niet altijd, maar in dit geval dus wel.

Ook interessant!

  • Elon Musk trekt extra aandacht met rijdende Tesla Cybertruck
  • Officieel: Tesla Cybertruck is uitgesteld
    Officieel: Tesla Cybertruck is uitgesteld
  • 'Tesla Cybertruck haalt 2021 niet'
    'Tesla Cybertruck haalt 2021 niet'
  • Kolossale Tesla Cybertruck wordt ontzettend wendbaar

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

cybertruck, Elektrisch, Elon Musk, geld, Tesla

Vorig bericht: « Morgan lanceert geweldige niche: de off-roadster
Volgend bericht: Oranjegekte: deze BMW M8 ‘GTS’ heeft 900 pk »

Lees Interacties

Reacties

  1. Pascal zegt

    5 augustus 2021 om 14:21

    He dit kan niet kloppen… dit ding was volgens velen toch zo lelijk dat niemand ‘m wil hebben?

    Login om te reageren
    • rutgerg zegt

      5 augustus 2021 om 14:47

      @Pascal: nee dat was ie niet dat issie nog steeds. O nee dat wordt ie want hij is er nog niet…

      Login om te reageren
    • geen1234 zegt

      5 augustus 2021 om 15:40

      Elon musk zit achter een jointje, zelf op reload button te klikken, zodat de fan boys massaal in de pen gaan.

      Login om te reageren
      • Sempiternal zegt

        5 augustus 2021 om 15:55

        @geen1234 Dat zal het zijn.

        Login om te reageren
      • mustang750supersnake zegt

        5 augustus 2021 om 22:19

        @geen1234: denk dat musk dat niet zoveel boeit…

        Login om te reageren
    • vondudenstein zegt

      7 augustus 2021 om 14:21

      Hij is zo afschuwelijkelijk dat mensen het juist willen hebben denk ik.
      Beetje dat ‘kijk mij eens tof zijn’ sentiment.

      Gaat mij niet vertellen dat er een andere reden is om die belachelijke Apple tandenborstels in je oor te hangen.

      Login om te reageren
  2. mashell zegt

    5 augustus 2021 om 14:36

    Het kon ook wel eens een goed speculatie object worden. Als jij een van de eersten krijgt toegewezen kun je die snel met een heel mooie winst verkopen. En als de hype voorbij is en je hebt er nog geen, dan annuleer je gewoon de bestelling.

    Login om te reageren
    • geen1234 zegt

      5 augustus 2021 om 15:41

      Wakker worden, ik volg je advies iig niet op.

      Login om te reageren
  3. fconderkantlat zegt

    5 augustus 2021 om 14:39

    ben benieuwd of dit ontwerp met al die puntige hoeken uberhaupt door de veiligheids normen komt

    Login om te reageren
    • dubcars zegt

      5 augustus 2021 om 15:38

      @fconderkantlat: misschien krijg je hier in Europa wel die trend die de Verenigde Staten in de jaren ’80 had. Dsn komen er Cybertrucks met enorme zwarte veilogheidsbumpers naar Europa!

      Login om te reageren
      • adyton zegt

        5 augustus 2021 om 16:15

        @dubcars: veel te dure oplossing. Je kan op bol.com ook deurklink en tafelhoekbeschermers kopen voor kinderen. Daar kan je de auto ook genoeg mee beschermen.

        Login om te reageren
    • geen1234 zegt

      5 augustus 2021 om 15:45

      Inderdaad, als we hier al die nare knik in de motorkap hebben voor de voetganger veiligheid, we hebben het over een vroeg ontwerp, en de fan boys zien dit ding al in miljoenen op de weg rijden, tjonge jonge. Hoe laag en snel kan je afzakken.

      Login om te reageren
    • flutterby zegt

      5 augustus 2021 om 21:46

      @fconderkantlat: in de VS is er nauwelijks voetgangersveiligheid, zeker op “trucks”. in Europa is het nog maar de vraag en ik wacht het geduldig af. Mijn zoontjes waren snel overtuigd maar het is nog de vraag of vrouwlief het gaat tolereren.

      Login om te reageren
  4. potver7 zegt

    5 augustus 2021 om 14:52

    Als ik die tracker goed lees zijn er in totaal al 2,7 miljoen reserveringen geplaatst, waarvan er nu nog 1,26 miljoen over zijn. Bijna 1.5 miljoen reserveringen zijn dus alweer geannuleerd.

    Sinds de dag dat Elon het ruitje per ongeluk stuktikte, verwerkt Tesla dus gemiddeld 2400 annuleringen per kalenderdag!

    Alles bij elkaar is ’t natuurlijk wel leuk voor de cashflow van Tesla Inc., maar als ik die aantallen zo zie heeft Musk toch wel een paar oempaloempa’s nodig om al die reserveringen en annuleringen te administreren. Met de huidige rentestand zou ’t mij niet verbazen als hij die miljoenen Dollars goedkoper bij de bank kan lenen. Maar dan heeft hij niks om over op te scheppen op Twitter natuurlijk.

    Login om te reageren
    • adyton zegt

      5 augustus 2021 om 15:07

      @potver7: kijk dit is interessante info en geeft al een heel andere kijk op dit nieuws.

      Login om te reageren
    • geen1234 zegt

      5 augustus 2021 om 15:47

      Waarom denk je dat deze info van onofficiele bronnen komt, als Elon dit twitter kan hij weer naar de rechtbank.

      Login om te reageren
    • flutterby zegt

      5 augustus 2021 om 21:49

      @potver7: zo ingewikkeld is het terugboeken niet hoor. Dat gaat gewoon geautomatiseerd. Voor de cashflow telt het trouwens niet en ook niet voor de 18 miljard bij Tesla op de balans.

      Deze inkomsten worden pas geboekt bij levering, net als de belofte voor FSD die al verkocht zijn.

      Login om te reageren
  5. adyton zegt

    5 augustus 2021 om 15:06

    Een auto kopen/reserveren die er nog steeds niet is en waarvan je niet weet wanneer hij komt… Bizar. En dan roepen gamers steeds “no pre-order”. En helpt ook niet. Eens benieuwd hiervan effectief omgezet zal worden in verkoop.

    Login om te reageren
  6. Instyle zegt

    5 augustus 2021 om 15:20

    Who cares, risico investmaatschappijen boeit ze geen hol. Musk pronkt beetje met andermans veren van partners oprichters Tesla. Per direct Musk weren van a-socail media zoals de vorige president.

    Koersen beïnvloeden is onwenselijk, verwerpelijk en strafbaar. Deze milieu hypocrieten schieten zichzelf de ruimte in. Voor € 200K mag je mee Moeder Aarde extra te vervuilen. is ‘vooruitgang’.

    Login om te reageren
    • Sempiternal zegt

      5 augustus 2021 om 15:50

      @instyle Echt waar?

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      5 augustus 2021 om 17:00

      Er stond een tijdje geleden een briljante cartoon in de krant met daarom symbolisch drie erecte penissen met daarop de namen Branson, Bezos en Musk. De ruimterace van de miljardairs slaat nergens op.

      Login om te reageren
    • mustang750supersnake zegt

      5 augustus 2021 om 22:21

      @Instyle: nuja…ze kunnen moeilijk de raket àchteruit schieten toch?

      Login om te reageren
      • Instyle zegt

        5 augustus 2021 om 22:45

        @mustang750supersnake: … zou je denken? ;-)

        Login om te reageren
  7. Instyle zegt

    5 augustus 2021 om 15:54

    @Sempiternal: echt waar😁

    Login om te reageren
  8. Sempiternal zegt

    5 augustus 2021 om 16:26

    Ik moet erg lachen om al die fanboyzz die zich opeens uiterst druk maken om voetgangers, het milieu, moedertje aarde, joints, risico investeerders, de aandelenmarkt, en natuurlijk ‘hunnie’ (zij die een tesla rijden).

    ‘T is maar een auto hè jongens…

    Login om te reageren
    • probono zegt

      5 augustus 2021 om 17:51

      @Sempiternal: Eerlijk gezegd moet ik ook erg lachen. Maar dan meer om alle mensen die kritisch op Tesla reageren (soms terecht denk ik) maar dan vervolgens claimen dat ze moeten lachen om alle comments van de fanboys die juist een absolute minderheid in de comments vormen 😉

      Login om te reageren
  9. hehe zegt

    5 augustus 2021 om 17:28

    @Pascal: ik vind hem gaaf en daarom heb ik er één besteld.
    Wacht nog even af hoe groot die nou echt word en of dat ook echt op mijn oprit past, maar verder wil ik er wel echt greag één afnemen.
    Deze auto is in ieder geval met niets anders te vergelijken en dat kun je tegenwoordig niet meer van veel auto’s zeggen

    Login om te reageren
    • Pascal zegt

      5 augustus 2021 om 17:49

      Tof, ik vind ‘m ook gewoon gaaf. Ben erg benieuwd hoe die in het echt uitvalt!

      Login om te reageren
    • Sempiternal zegt

      5 augustus 2021 om 18:12

      @probono Joh iedereen heeft een mening over auto’s en dat is ook prima en houdt de gemoederen bezig. Dr zijn alleen een aantal die een of andere rare blinde negatieve fascinatie hebben voor Tesla.

      Je vindt m lelijk, geen emotie, past niet bij jou. Prima toch. ‘T is alleen zo fascinerend dat er vervolgens nog een enorme stroom aan exotische randargumenten komen.

      Ik vind Audi ook saaie lelijke hokken en moeilijk saai rijden, maar wat heb ik eraan om dat te moeten benadrukken.

      Login om te reageren
    • flutterby zegt

      5 augustus 2021 om 21:52

      @hehe: ik houd wel van functie over vorm. Over smaak valt niet te twisten maar ik vind hem gewoon gaaf. Wat ik moet met een CT van 6 meter lang en 2 meter breed is alleen nog de vraag. Misschien een leuke basis voor een camper.

      Login om te reageren
    • mustang750supersnake zegt

      5 augustus 2021 om 22:18

      @hehe: daar heb je n punt….

      Login om te reageren
    • vondudenstein zegt

      7 augustus 2021 om 14:25

      Dat was ee Fiat Multia ook niet echt.
      Maakt het niet ineens een goed idee.

      Maar goed.. het straatbeeld wordt wellicht verpest, het is wel goed voor de lachspieren!

      Login om te reageren
  10. machiel zegt

    5 augustus 2021 om 18:11

    Hebben, hebben, hebben! Ook in NL briljante auto.

    Login om te reageren
  11. sjeemsbond zegt

    6 augustus 2021 om 11:37

    Gewoon een slimme zet. de aanbetaling is gewoon gratis geld om zijn nieuwe projectjes te funden.

    Login om te reageren
    • flutterby zegt

      6 augustus 2021 om 21:47

      @sjeemsbond: daarvoor mag het geld niet gebruikt worden en zou een gigantisch schandaal zijn. Dat terwijl Tesla letterlijk meer geld op de balans heeft dan ze verantwoord kunnen uitgeven.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North