
Over een maandje vindt het jaarlijks terugkerende Pebble Beach Concours d’Elegance weer plaats. Dit evenement kent wellicht de grootste miljonairsdichtheid per vierkante meter en is dus dé lokatie bij uitstek om hele dure klassiekers te veilen. Van bovenstaand Ferrari-prototype uit 1957 wordt verwacht dat hij nog wel eens records kan breken.
Een verwachte opbrengst wordt er niet aan gehangen, maar ik vermoed dat er wordt gehoopt op een bedrag met 8 cijfers voor de komma (in dollars wel te verstaan). Het is trouwens niet de eerste 250 TR die onder de hamer gaat, in 2009 ging een zwart broertje van deze 250 (ook uit 1957) voor ruim 9 miljoen euro weg.
Een andere showsteler is een 1963 Shelby Cobra 289, met een verwachte opbrengst van 2,4 – 2,8 miljoen dollar. Daarnaast staat er nog veel meer lekkers voor de klassiekerliefhebber, zoals een 1927 Mercedes-Benz S-Type (5,5 – 6,5 mln dollar). Je hart ophalen aan alle modellen kan HIER.
Oei dat is lelijk… Ben benieuwd wie dat gaat kopen voor zoveel geld!
@911GT2: Gevalletje geen stijl hoor! En dan heb ik het niet over de wagen in kwestie..
@NielsGP: helemaal mee eens!!!!
@911GT2: morsen met plaatstaal…noemen we dat…het is zeer triest allemaal, beetje een Donald Duck auto kopen voor een paar miljoen, hahahaha ! Graag, kunnen we onze dagelijkse portie ‘lach’ ook weer toeëigenen ;-)
@Megakix:
dan ontbreekt jou toch echt het respect aan vakmanschap ..
want deze vormen handmatig uit plaatstaal kloppen van een tekening die bestaat uit 5 servetjes gekrabbel is toch echt heel kunstzinnig en bekwaam ..
aan de andere kant dan weer zeer primitief ..
we praten over 1957 !!
de jaar dat de Amerikaanse industrie de mooiste modellen maakte ..
en gewoon om de 10 minuten van de lopende band afrolden !!
@lincoln: …had Donald Duck zijn auto niet al in 1952 ? ;-)
@Megakix:
1932 jongen .. ken je klassiekers ..
@lincoln: dus ‘onze’ slimme eend…had zo’n rood waggie al 25 jaar eerder ?! Wat is het woord voor iets dat klassieker is dan klassieker ? :lol:
@Megakix: ‘ouwe meuk’
@Svenska_Aeroplan_AB: yup…dát was het woordpaar dat ik zoch ! Thanks ! XD
@Svenska_Aeroplan_AB: ken je die mop trouwens:
Komt een man bij de antiquair, vraagt hij; “is er nog wat nieuws?” … grinnik…
@Megakix: Plaatstaal?????
Handgeklopt aluminium zal je bedoelen.
Een verloren kunst in deze plastic wegwerp maatschappij.
@jrk68:
oost Europa .. Azie .. zuid en vooral noord Amerika ..
er zijn er gelukkig nog zat die het vak nog onder de knie hebben ..
belachelijke prijzen.
Dit doet me denken aan een programma dat laatst op de BBC was over schilderijen die voor meer dan 100 miljoen gekocht zijn. Er werd geconcludeerd dat het in zulke transacties misschien meer om de prijs/naam gaan dan om het object. Met zulke auto’s lijkt het ook die kant op te gaan.
Wat mij betreft gaan ze lekker hun gang, ik hoef de verzekering toch niet te betalen.
@durtmcgurt: dat programma heb ik ook gezien en trek dezelfde conclusie: de waardebepaling is gebaseerd op naam en reputatie. Wat de auto zelf betreft: ik hou niet zo van die overgerestaureerde Pebble Beach auto’s. Liever een auto waaraan je de leeftijd kan afzien dan een exemplaar dat “mooier” is dan nieuw geleverd.
Inderdaad belachelijke prijzen! :o
Bijzonder mooi en stijlvol…alleen die prijs hè.
En toch is het het verleden van alle Ferrari’s..
Stiekem vind ik ‘m wel mooi. En die prijzen, tsja.. voor de échte verzamelaar is dat natuurlijk geen probleem. Of als je gewoon wilt ”shinen”. Hm, doe ik liever in iets anders maar oké :D
Ik geloof hier niet zo in, bovendien blijft de koper blijft onbekend. Wie is nu de eigenaar?
vooral die 430 challenge uit 2009 is al eeuwenoud :D
Nieuwe poll: “Zou jij de Ferrari kopen als je echt genoeg geld had?”
[ ] Ja
[ ] Nee
@BmwMPower:
[ ] Ja
[X] Nee
@BmwMPower:
[ ] ja
[X] nee
[ ] weet niet
@BmwMPower:
[ ] Ja
[ ] Nee
[x] wel de shelby
@BmwMPower: Of ik hem zou kopen als ik genoeg (overmatig)geld had? TUURLIJK!!!
Mensen die zoiets kopen hebben alles, echt alles al. Dan zijn ze ‘bored’ en zoeken weer iets ‘nieuws’.
@BmwMPower:
[ ] ja
[X] nee
Als die maar niet in de fik vliegt.Zonder gein,dit is na de 250gto uit 62 de mooiste ferrari ooit.
@mbman:
Zucht, altijd een kwestie van tijd voordat de 250gto er met de haren bijgesleept wordt om vervolgend tot ´mooiste auto´ gebombardeerd te worden. Ook jij weet dat het een lelijke kitcar-achtige auto is die alleen zo gewild is om de exclusiviteit. En daarmee basta. :p
@JvT: kitcar? Ach je weet niet beter zeker.
@norge:
Nou, vertel maar. Wat moet ik weten waardoor ik deze auto opeens weergaloos mooi ga vinden. Ik wacht…
@JvT: Of jij deze klassieker mooi vind of niet moet je zelf weten. Maar noem het geen kitauto want dat getuigd van onwetendheid.
@norge: +10
Ach wat weten die peut… eh pubers.
Er staan ook nog auto’s zoals een Duesenberg en een Ferrari uit 1948 te koop, prijs op aanvraag…
@BmwMPower: prijs op aanvraag voor de Duesenberg: “this car will exceed the current record price achieved by a Duesenberg at auction by a substantial amount (…)that record was set in 2004 with our sale of the Mormon Meteor for 4.455 Million $US”
Aldus David Brynan, de expert van Gooding & Company.
Hij vertelt nog meer over de Duesenberg (doet me denken aan de Duesenberg van Oliver Warbucks van Annie :), maar das teveel voor in een korte reactie.
Die Cobra is dan knap goedkoop. Ik heb tijdelijk Discovery HD en neem alle “Chasing Classic Cars” afleveringen op. Zeer interesaant voor een kijkje in het veiling gebeuren. In een van de afleveringen werd een originele race Cobra geveild voor 7 miljoen dollar.
@midasracer: Kijk ik ook altijd! Best goed programma, ik bekijk tegenwoordig de herhalingen van de herhalingen van het eerste en enige seizoen :D
@NielsGP: Helaas heeft vandaag Ziggo mijn abonnement omgezet, dus via het digitale kanaal kan ik het niet meer zien. Maar gelukkig heb ik al veel andere afleveringen op YouTube gevonden. Daar staat ook weer uren kijkplezier op en een aanrader voor iedereen die meer wil weten hoe ze de prijzen van dit soort auto’s opdrijven.
@midasracer: bedankt voor de tip idd, zal internet even afzoeken voor afleveringen. :D
@midasracer: Misschien vergis je, je met een Daytona?
Een 289 cobra is andere koek.
@amateur: Nee, het was een open Cobra die normaal tussen de 1 en 2 miljoen opbrengt (ook gezien op ccc). Maar dit was eentje met veel racestickers. De Daytona hebben ze geprobeerd te veilen, maar was een no sale. Ik hoop dat Discovery UK deze serie een keer uitzendt. Een van de betere autoshows.
@midasracer:
heb wat stukjes op youtube gezien ..
mijn directe emotionele impuls was jaloezie en hebzucht ..
met andere woorden .. ik kon me er helemaal in inleven ..
@lincoln: Ja het is verschrikkelijk. Het lijkt op de veiligingen alsof het om knikkers gaat, maar uiteindelijk worden er bedragen genoemd waar ik honderden jaren voor zou moeten werken. Ik doe iets fout, maar wat?
@midasracer:
thanks for the tip dude ..
kon dat progamma niet ..
jha, wie het breed heeft, zal het breed laten hangen hé
Als je toch dat geld hebt? waarom dan niet?
yep .. dat heb je daar ..
maar je hebt daar ook meer restaurateurs die veel meer know how hebben over bijv. Lancia dan heel Italie bij elkaar ..
en nog ECHTE ambachtslieden en plaatwerkers ..
ligt daar echt op een veel hoger niveau dan in Europa ..
maarja .. wij hebben de Tefaf ..
@lincoln: de tefaf….en we hadden de Firato…
@lincoln: Ze huren daar voor het echte vakmanschap mensen uit europa voor in;)
1 van de mooiste racer,s ooit gebouwd , zal wel een museum worden.
@norge: met 1 auto…
@Megakix:
Als er één auto is waar je een museum omheen kunt bouwen is deze het wel. Zelfs Ferrari’s eigen museum heeft ‘m niet staan ;)
Zal wel geen recordbreker zijn als je bedenkt dat het record uit 2009 al lang weer is verbeterd. Nu staat het op een Bugatti 57sc Atlantic, geveild tussen de 30 en 40 miljoen dollar
@fluvioglacialeafzetting: Het gaan over het record van dat type auto.
Ik wil gewoon de Goldielocks Veyron…
@Megakix: deze dus:
http://www.youtube.com/watch?v=VhU__PwVjpU
@Megakix: geen echt goud neem ik aan ?
@dennisr: echt goud mijn waarde…het is echt (en de motor is met ruim 100Pk uitgebouwd)…
http://www.youtube.com/watch?v=A46QoUD4VvE&feature=related
Prachtig event waar oud en nieuw samen komen. Ik persoonlijk kijka alvast uit naar de lancering van de Lexus GS opvolger, wat ook op Pebble beach zal gebeuren.
Wat een beauty!
Die powerdome is enorm zeg…
Over die prijzen: ‘geld maakt geld’: als je hem koopt voor 9 miljoen en over 3 jaar verkoopt voor 12 miljoen, waar hebben we het dan over? Dit soort auto’s zijn (net als schilderijen) investeringsobjecten.
@megakix , die bugatti is echt niet veel soeps, niet dat ik als ik het geld had die ferrari kocht maar ik bewonder de auto wel als het gaat om het begrip “gevoel voor stijl hebben” die bugatti is een en al kitsch. zoals we vaker zien bij Mansory. de enigste mensen die zich zo’n auto zouden kunnen veroorloven en zouden willen hebben zijn oosterse olie inversteerders die zeker geen gevoel voor stijl hebben, gezien bij meerdere foto’s van garages van ‘olie sjeiks’ . ;) en trouwens, kan je 10 mensen vinden die deze auto werkelijk mooi vinden? ;)