Ferrari trekt een blik apart gekleurde paarden open
488-spider

Prima Tailor Made knollen met mooie namen. Waarschijnlijk is de prijs daar ook naar.
In de wereld van Anky van Grunsven krijgen peerden vaak een mooie naam zoals Bonfire of Eurocommerce London. Ferrari dacht kennelijk dat deze praktijk wel een goed idee is voor de edele viervoeters in hun eigen stal. Ze kwamen dan ook naar Parijs met een paar bijzondere rossen uit hun speciale stal, om de 70ste verjaardag luister bij te zetten.
Ten eerste is daar 'The Stirling'. Dit is een F12Berlinetta geïnspireerd op de 250 GT Berlinetta SWB, winnaar van de Tourist Trophy in 1961 met Stirling Moss achter het stuur. De auto is uitgevoerd in een Blu Scuro race-livery met de horizontale witte streep inclusief cirkel voor het racenummer op de kap.
De tweede speciale Fezza is 'The Schumacher'. Deze 488 GTB is een eerbetoon aan de F2003-GA F1-bolide waarmee Ferrari en Michael Schumacher wereldkampioen werden in 2003. Schumacher won dat jaar zes keer in de op haar beurt naar Gianni Agnelli vernoemde racer.
Vervolgens gaan we door met 'The Steve McQueen'. Dit is een exemplaar van Ferrari's minst begeerlijke model geïnspireerd op het meest begeerlijke model wat ze ooit gebouwd hebben: de 250 GT Berlinetta lusso uit 1963. Steve McQueen had zo'n 'Lusso' uitgevoerd in bruin. Het was een cadeau van zijn vrouw Neile Adams. De California T is uiteraard ook uitgevoerd in bruin, in combinatie met donkerbeige leder.
Tenslotte is er ook nog 'The Green Jewel'. Deze 488 Spider heeft dezelfde lichtgroene livery als de 365 P2 die het Britse David Piper Racing inzette in de jaren '60. Piper won met de privateer-Ferrari onder andere de Negen uursrace van Kyalami in 1965 en 1966. In 1966 schreef hij bovendien ook de op Clermont-Ferrand verreden Trophée d’Auvergne op zijn naam.
NB: Er zijn in totaal 70 Tailor Made jubileumuitvoeringen, waarvan er 4 in Parijs staan. Er zijn er dus nóg 66. Van deze uitvoeringen is er voor alle vijf modellen binnen de Ferrari range (California T, 488 GTB, 488 Spider, F12berlinetta en GTC4Lusso) 1 beschikbaar, in totaal gaat het dus om 350 unieke uitvoeringen (70 x 5).










