Het bovenstaande moet Dakar-veteraan Robby Gordon gedacht hebben toen hij zijn enorme Hummer van een rotsblok probeerde te trekken met een oude Fiat, die overigens net zo oranje was als zijn eigen auto.
Het vergaat Gordon niet zo lekker in de rally van dit jaar. Tijdens de eerste stage liep de man die een dag ervoor nog vrolijk over podia sprong al veel vertraging op omdat zijn achterwielaangedreven Hummer niet zo goed om kon gaan met de vele regen die er viel. Op dag drie onderstuurde hij zichzelf op een rotsblok. En midden in de Argentijnse wildernis is nou meestal niet echt veel keus qua hulpvoertuigen, en dus probeerde hij het maar met een klein Fiatje.
Eerlijk is eerlijk, hij kreeg hierbij hulp van een dozijn Argentijnen, en uiteindelijk werd zijn wagen met verkrachte eenden weer losgetrokken. Voor het klassement wordt het nu moeilijkonmogelijk voor de Amerikaan, daar hij even later gediskwalificeerd werd, maar bovenstaande escapades leveren wel leuke plaatjes op.
Gordon was niet de enige met pech. Zo reed Mark Millar flinke schade aan zijn Touareg, en moest de Nederlandse trucker Gerard de Rooij helaas al snel opgeven wegens terugkerende rugproblemen.
Dit was super om te zien !
Dat is geen Fiat 500. Aapje.
Erger nog: een Fiat 127…
Voor de volledigheid hier nog een filmpje.
http://www.racexpress.nl/index.php?nav=Artikel&nid=29720
Misschien meer een Fiat 127?
Da’s een 127!
Dat zeg ik, 127 :)
@sir_smokalot: Sorry, dan moet ik verkeerd gelezen hebben ;-)
@yup923: nee, er stond egt fiat 500. Hij heeft het gewoon veranderd
@rednas: Oh, de snoodaard…
@rednas: Ssssst!
Robbie Gordon is gediskwalificeerd nadat zijn teammaat met de benodigde onderdelen aan boord hem voorbij reed.
http://jalopnik.com/5727553/robby-gordon-needed-a-bearing-for-dakar-got-the-shaft-instead
-=edit: check!=-
hmmm, volgens mij is dit een fiat 127 maar zeker geen 500
@ alle 127-roepers:
Echt niet, is een 147. :D
Een Seatje?
@sir_smokalot: Nee, zo heet de lokaal geproduceerde 127. Is grotendeels inderdaad een 127, maar aangepast voor het wat lompere gebruik daar.
@sir_smokalot: Die kloon was dan de Fura.
Hahahahahahahahahaha, verkrachte eenden. *zichzelf van grond opraapt*.
/sarcasme uit
En hij reed ook nog schade met die fiat.
haha ik moet gelijk aan het filmpje denken dat een hummer een vrachtwagen weg sleept ,maar ja je heb altijd baas boven baas.
http://www.autojunk.nl/2010/12/hummer-trekt-vrachtwagen-uit-sneeuw
ik dacht dat een hummer 4×4 was
Dus hij ligt al uit de race?!? Das ook een tegenvaller dan.
Nou zeg goedemorgen heren :P
Dat was al twee dagen geleden in het Dakar nieuws.
Waarom blijft iedereen dat ding trouwens een hummer noemen? Het is totaal geen hummer. Er zit een body op die in de verte iets wegheeft van een hummer maar dat is het wel zo’n beetje.
Hij had dit jaar toch al 4WD? Nou ja, jammer dat hij eruit ligt, het was mooi om zo’n compleet andere auto in de top te zien vechten.
@Citrofiel: Dat ding is 2wd motor achterin. Net als een kever, (vertaling Het tegenovergestelde van een 2CV).
@frankj: Ik dacht dat hij dit jaar voor het eerst 4WD zou hebben, maar nader onderzoek laat me inzien dat hij het inderdaad nog steeds met RWD doet. Hier goed te zien.
Detail:
Bobby Gordon had ook schade gereden aan de fiat, tijdens het achteruit rijden was hij ergens tegen op gebotst. Dat courreur iets anders is al chauffeur is weer duidelijk
alleen de grille en koplampen zijn zo ongeveer van een hummer. Het is een chevrolet silverado-achtige, zo’n pick up, met 2wd, corvette racemotor en een kunststof body die op een hummer lijkt.
En de ezel van boer jan is trekdier van het jaar
jammer die hummer (of wat het ook is) was wel een leuke auto. moet Robby Gordon het volgend jaar maar is in een Fiat 127 proberen
Uhum
Natuurlijk verbaast mij dit niets. Asterix onder de auto’s
@Fiat127: Bedoel je niet Obelix? Asterix is toch die kleine?
erg jammer dat robby gordon eruit is :(
snap niet dat die sjap nog steeds met dat 2 wiel aangedreven monster aan het rommelen is. waarom geen 4 x 4? de man heeft voldoende capaciteiten om voor een verrassing te zorgen in het klassement.
Hummer was toch Failliet, niet dat dit een Hummer uit de rekken is maar wel de naam.
Ik heb in een scheur gelegen toen ik het zag!
@koen92winterswijk: En moest je daar toen door een fiat uitgetrokken worden?