
Op de CES in Las Vegas maken niet alleen Tesla en Audi goede sier, de show gaat verder dan dat. Er is onder andere een handige inbouwkit gesignaleerd, waarmee je je iPad (als je zo’n ding hebt) tot integraal onderdeel van je auto kunt maken. In principe is dit niet meer dan een andere plek voor je iPad-houder, die je nu dus ook in je dashboard kwijt kunt in plaats van er op.
Met deze integratiemogelijkheid van producent Visteon kan je je stoelen verzetten, je airco regelen, je radio bedienen, navigeren, en diverse data aflezen, zoals het bezineverbruik, de olietemperatuur enzovoorts. Op zich zijn dit leuke functies, maar of het daadwerkelijk wat toevoegt aan de auto weet ik niet. Het lijkt me althans wat onpraktisch om je stoelen te verstellen met behulp van een iPad, en voor verbruikscijfers e.d. heeft elke moderne auto al een boordcomputer beschikbaar.
Voor de gadgetfreaks zal het echter een leuke toevoeging zijn. De verwachting is dat de technologie binnen een half jaar toegepast kan worden op nieuwe modellen. Of dit zal aanslaan moet de tijd uitwijzen, maar menigeen verwacht dat 2011 het jaar van de tablet wordt. Een filmpje van engadget waarin e.e.a wordt uiteengezet vind je hier.
Met dank aan Maxim voor de tip!





En weer een gadget dat makkelijk uit je auto gejat kan worden.
Je zou et maar een keer vergeten om het eruit te halen :p
Weg=weg
@JamesBond007: Is nochtans echt iets voor jou, 007!
@JamesBond007: mee eens, ik vind het maar niks :P!
Ik bedacht me vanmiddag: is AirPlay voor in de auto (dus op de auto audio/video) geen goed idee?
Nut er van? Achteraan kan ik nog begrijpen.
Ik snap sowieso nog steeds niet wat het nut van een iPad is.
@Maurice16: Nou dit is een reden! :
uhhhhhhhhhhh…. nee ik weet het eigenlijk ook niet wat het nut er van is.. MP3/video/internet etc etc etc heb ik wel op me mobiel zitten.
@MrJones: Vroeg het mij in het begin ook af, maar het hangt er echt vanaf wat voor job je hebt. Mijn vader is zelfstandige in de computersector en zijn mails zijn heel belangrijk voor hem.. En een laptop heeft tog altijd redelijk wat tijd nodig voor op te starten en een ipad heeft dit probleem niet. Ok je kunt je mails ook lezen op de meeste gsm’s tegenwoordig maar op ipad gaat het toch net iets sneller allemaal.
Maar goed dit alles neemt niet weg dat ik het te duur vind voor wat het is en dat IKZELF er niets mee zou kunnen doen.
@davidve: ok, true maar idd, meer dan dat ook niet
@davidve: Zeer beperkte markt dus, zoals jij het uitlegt. En toch gaan ze er weer miljoenen van verkopen, aan gadgetsluts…
@Esprit_de_Flandre: Ja inderdaad ti’s echt voor gadgetsluts inclusief me vader die volgens mij doodgaat zonder gadgets :P
@Maurice16: Sluit me bij je aan, dit ding is alleen om te laten zien dat je geld hebt.
@Maurice16: is ook overbodige rommel. heb je gelijk in
als je snelheidsmeter kapot is kun je met een app toch zien hoe hard je gaat!
@maartenooms:
Wel als je verbinding hebt met internet…..
@JamesBond007: Bij de 3G versie niet!
@Martijn: Heb je ook niet nodig denk ik, of vergis ik mij? Zit er namelijk geen GPS chip in de ipad?
Eigenlijk zijn we hier totaal niet over auto’s bezig ma bon :P
@davidve:
nee daarom heb je internet..
GPS op groot beeld, je Itunes muziekcollectie bij de hand, triptellers, routes uitstippelen, eventueel een soort coyotesystem… Volgens mij wel veel uit te halen
@captain:
je vergeet dat het meerendeel van de mensen nog steeds niet voor een iphone en ipad en dergelijke gaan.
ikzelf ben de gadgetman bij uitstek maar ik vind gewoon de prijs belachelijk hoog voor wat de toestellen eigenlijk maar bieden.. het is en blijft een hype..
@Stino:
zo iets is typisch voor onze maatschapij, het dubbel betalen voor iets wat niet beter dan wat de concurrentie heeft, gewoon om dat er een stuk fruit opstaat. de zelfde reden waarom mensen Audi kopen inplaats van VW.. ik vind itunes ook het rotste muziek programma ooit btw
@six-trey:
Idd, ik bekijk altijd alles zeer objectief (natuurlijk heb ik ook mijn voorliefde voor bep merken en dergelijk) maar de Iphone en alle andere Apple truut is gewoonweg te duur tov de concurrentie. Uiteraard is dit de fout van de consument zelf door het massaal kopen van deze producten..!
En gelijk heb je over het programma Itunes.. damn dat zuigt!
zo kan je van de meest nutteloze gadget het meest nutteloze dashboard maken. maar het word pas grappig als je dit in je auto laat installeren in ruil voor een nier en een been (alles van apple kost zo veel) en dan komen ze met een iPad2 op de markt en je nieuwe iPad past niet meer in je oude houder kan je weer je auto verbouwen…
ja geloof mij dat dit waarschijnlijk goedkoper zal zijn dan een orginele inbouw navigatie, boordcomputer en al die shit. en hier heb je alles in 1. je kan het ook meenemen. het is gewoon een top idee. ik zou het wel nemen.
Een origineel interieur ziet er beter uit dan eentje met zo’n grote iPad erin verwerkt, dus aan mij is het niet besteed
Mja past niet zo echt mooi in het interieur…. Dat scherm van de Tesla Model S is dan toch een beter alternatief ;-)
Yup, ik zou dolgraag een satnav/audio van Apple in mijn auto willen.
Je betaalt al snel 1500 euro voor een inbouwnavigatie en om nou te zeggen dat het fijner werkt dan een iPad van 500 euro…nee.
Maar goed, ik zou hem dus wel mooi ingebouwd willen hebben. Volgens mij zou Apple er een enorm succesnummer bij hebben als ze zoiets op de markt brengen.
En hoelang gaat zo’n iPad mee ? (als hij niet in de fik vliegt of niet ontploft ) .
Er zijn mensen die 10 – 15 jaar of langer met dezelfde auto rijden , ik vraag me af zo’n iPad het ook zolang kan uithouden ?
Als je ingebouwde gps stukgaat kun je hem vervangen door een andere of verder rijden zonder gps , hier werkt je klimaatregeling enz dan wss ook niet meer als de aansturing niet meer werkt omdat iPad geest gegeven heeft .
?
@Adolf Van Oostende: Een Apple-product gaat 6 maanden mee, want dan komt de nieuwe generatie uit, waarmee je twee keer zoveel kan, twee keer zo snel.
en niemand die me voor is??!?
KUT idee, tenzij je een grote spiegel in je dash wilt hebben . Het scherm is nml echt troep zodra er zonlicht op valt.
ps. heb er zelf eentje
uh, engadget maakt een fout met te veronderstellen dat er knoppen zijn voor het verstellen van de stoel. Daar zijn die knoppen niet voor want het zijn de knoppen om de ventilatie richting in te stellen.
Sinds ik een iPhone heb ligt de laptop in de kast en komt die enkel boven voor backup.
GPS €100
PSP €150
GSM €150
iPod €100
=€450 voor een iPhone/Android waarmee je alles op zak hebt en lekker kan surfen op eender welke toilet :-) koopje toch?
Tablet overroepen?
Eindelijk ‘ns een toestel waar m’n moeder overweg mee kan.
Ze koopt nu muziek, Skype, toont foto’s aan haar vrienden, doet haar overschrijvingen zelf :-)
On topic:
Die tesla S kon evengoed een iPad ipv dat reuze touchscreen hebben.
Volkswagen heeft reeds een goede vergrendeling van zijn navigaties, waarom niet een voor de iPad? €500 ipv 1500 voor een standaard gps met jukebox en andere multimedia.
O ja, ik was bij de eerste met een gsm, en iedereen vond het maar snob.
Nu loopt iedereen er mee en moet ik eerlijk gezegd goed lachen met die er sceptisch tegenover stonden :-)