
Niet de beste hoek, geen perfecte belichting en geen dikke uitvoering: dit is hoe de Mercedes EQS er in het echt uitziet.
Als het om zakenlimo’s gaat is de Mercedes S-klasse de onbetwiste benchmark. Dat moet de EQS ook worden, maar dan voor elektrische auto’s. Dit is dus een ambitieuze en belangrijke auto voor Das Haus. Qua timing zit Mercedes alvast goed. Elektrische toplimo’s zijn er namelijk nog niet. In ieder geval niet van merken waar Mercedes bang voor hoeft te zijn.
Qua vorm is de EQS behoorlijk anders dan een S-klasse. In plaats van een traditionele sedan is het meer een soort vierdeurscoupé á la AMG GT 4-Door Coupé, maar dan met een korte motorkap. Wellicht dat dit in de nabije toekomst heel normaal gaat worden, maar voor nu is het even wennen.
We hebben de auto al op gelikte persfoto’s en -video’s kunnen bewonderen en bovendien heeft Wouter de auto al persoonlijk aan jullie voor mogen stellen. Toen stond de auto alleen nog binnen onder een stel TL-buizen en dan krijg je nog steeds niet echt een goed beeld van een auto.
Je krijgt pas echt een goed beeld als je de auto op klaarlichte dag in het straatbeeld ziet. Bij voorkeur in levende lijve uiteraard, maar dat kunnen we niet voor je regelen. Wat we wel kunnen doen is deze foto’s delen van een Mercedes EQS die lezer Brian in het wild gespot heeft. Hij kwam vorige week de gloednieuwe EQS tegen in de straten van Milaan.
Gezien de apparatuur aan boord gaat het nog steeds om een testauto, maar de auto was gelukkig ontdaan van alle camouflage. We hebben nu dus een ‘eerlijk’ beeld van de EQS. Des te meer omdat dit niet de Edition 1 is met dikke bumpers, grote velgen en een twotone-kleurstelling, maar een basic uitvoering.
Nu de Mercedes EQS voor het eerst in het wild is gespot is de vraag: valt het mee of valt het tegen? Jullie hebben waarschijnlijk geen aansporing nodig, maar laat het weten in de comments!
Met dank aan Brian voor de foto’s!
Interessante keuze van Mercedes om juist de elektrische modellen heel simpel te houden qua styling. Beetje de look van een jaren 90 Mondeo.
Wat mij betreft een verademing na alle tierelantijntjes van de laatste tijd bij de meeste auto’s.
@vondick: die eerste foto is toch niet om te pruimen? Net als bijvoorbeeld een Model 3 een veel te lieve/bolle snuit. Ziet er niet uit. Hopelijk komt het door de uitvoering, de persfoto’s vond ik een stuk mooier. Verder eens dat simpel design mooi kan zijn, kijk maar naar een Model S.
Ondanks dat ik een groot Mercedes fan ben kan ik nog niet echt wennen aan de elektrische varianten. Vind ze een weinig chique en een beetje goedkope uitstraling hebben.
@amg88: idd. Ik begrijp niet dat een merk als Mercedes dit goedgekeurd heeft. De andere elektrische modellen zijn al niet zo mooi, maar op een “S-klasse” is het helemaal een faal.
@adyton: amen. Dit is mercedes niet waardig.
Serieus? De EQC is het fraaiste nieuwe wat in de Mercedes showroom staat. Die wagen klopt helemaal qua design.
Ondanks dat ik een groot Mercedes fan ben vind ik de elektrische varianten weinig chic en een beetje een goedkope uitstraling hebben.
Net rode Genesis gezien en vervolgens deze Mercedes onwaardige auto. Dan wordt keuze makkelijk.
Aansluiting ‘motorkap’ / bumper kun je tussendoor fietsen hoeven zijwieltjes er niet eens af ;-)
@Instyle: ja want de auto op de foto is het uiteindelijke productiemodel….. man, man, man.
Had ook een hyundai kunnen zijn… dan had ik het ook geloofd
Ik vind het maar niks. Kan wel goed voor het milieu zijn maar dit model trekt me niet om elektrisch te rijden. De C en E zijn mooier en meer Benz dan dit. Jammer.
Vind ‘t zo’n lelijke auto.
Ik vind het er nu al gedateerd uitzien om eerlijk te zijn
Mooiste Mercedes sinds tijden. Niks voor de gemiddelde volkszanger .
@tourannetje: de apparatuur van die volkszanger staat al achterin dus wat dat betreft….
Mooi ook in de bekende taxi kleur!🤣👌🏻
Is het trouwens niet toevallig de EQE…? Die lijken zo op elkaar en gezien de apparatuur achterin..
Lelijk
Holy moly ik heb nog even de eerdere marketingfoto’s die eerder waren gepost door Autoblog opgezocht. Oef, dit is vreselijk. Taxikleur, basis?wielen en man wat een onooglijke auto…
Zonder 2tone lak al een stuk mooier maar die velgen!??
Machiel bericht in zijn hoofding reeds dat de foto’s wat ongelukkig zijn ….
Niet de beste hoek, geen perfecte belichting en geen dikke uitvoering: dit is hoe de Mercedes EQS er in het echt uitziet. Er is veel beter foto materiaal betreft deze EQS.
Maar het is toch even wennen … alles in functie van een lage luchtweerstand … dan moet je compromissen sluiten.
Zelfde met het centraal vooraanzicht van een Tesla 3 … dit is ook een ongewone opbouw in functie van de luchtweerstand.
Kan niet wennen aan die gladde plastic neuzen op al die EV’s.
Een mooie chromen grille zou hier veel beter staan, ook al heeft het dan verder totaal geen functie.
@bertorelli: Die gekkigheid om een soort van semi brandstof auto look te maken(nep grill, chromen dingen waar een uitlaat zou moeten zitten) zijn met de volgende generatie waarschijnlijk al verdwenen. De grote kudde is daar mentaal nog niet klaar voor en heeft nog een overgang nodig met iets herkenbaars.
Het lijkt zo net een oude auto waar ze de voorkant en achterkant van hebben gemoderniseerd. Vind het niet kloppen.
Ik ken EV’s met een lage Cw -waarde die wel fraai zijn…😉
Ja de Audi E-Tron GT doet het wel goed ;) Maar deze EQS mag prima bij mij op de stoep staan, in het zwart graag.
Los van Mister Porsche: Het is ook nooit goed bij Autoblog. Of te sportief met nepventilatie, of te saai, of te uitgesproken, er bestaat geen nuance. Ik vind dit echt dikke prima! Een plastic-fantastic Tesla is stom, en dit is weer te luxe? Of te saai? En zijn de velgen te groot of te klein? Zeikerds.
@Charles Taycan 4S: Tesla? 😝
Ja, hij blijft stijlvol hè, zo’n eerste generatie ioniq? ;-)
Als dit een auto is dan had ik het ook geloofd.
Het feit dat electrische modellen geen gewoon design hebben, bewijst alleen dat de technologie niet zo gewoon is als velen denken. Anders zag je wel een slanke, aantrekkelijke e of s. Fout van batterijplatformen, vreemde technologie, waanzinnige vermogens en wellicht ook een reeks veiligheidsoverwegingen. Not my cup of tea (en het zal nog wel even duren zo).
@kevertje: bij Ev’s is de noodzaak van een goede stroomlijn nog groter, vandaar deze carrosserievorm en zo glad.
De andere techniek maakt een ander design mogelijk. Het ouderwetse drie dozen concept (motorruimte, passagier compartiment, bagage ruimte) is nuchter beschouwd ook niet fraai. Je moet gewoon even wennen aan de nieuwe vormen.
Saai. Van die Prius velgen en eerste type Hyundai Ionic front, nee Mercedes designers, er mag wel iets meer enthousiasme in worden gebracht, dit zal hem niet worden vrees ik. V.w.b. EV techniek zal het wel goed, zo niet uitstekend zijn, maar ga nog even terug naar de tekentafel.
Het enige wat ik niet mooi vind is de zwarte ‘gril / plaat’ tussen de koplampen…dus doe maar een zwarte.
Veder vind ik de auto nu juist mooi, sierlijk, niet schreeuwerig en al helemaal niet over the top (dus wel met twotone, te veel chrome enz..). En kijk eens wat een verschil met houdbaarheid als je dit vergelijkt met de nieuwe iX van BMW….pfff wat een duur hok met vouwen, lijntjes, hoekjes enz…. nee, zet de EQS maar voor de deur !
Waarvoor is dat rare lelijke klepje tussen voorwiel en spiegel nou toch?
@mashell: Om de vloeistoffen bij te vullen. Oa ruitenwissecrvloeistof. De “motorkap”kan namelijk niet open.
Wtf is dit… Ik ben grote mercedes fan maar die hele EQ lijn is om spontaan ziek van te worden pfff… Mercedes onwaardig.
Dit is de Patty Brard onder de auto’s.
Verplicht donkere kleur om die klont plastic op de neus wat te camoufleren en vreemd dat de spiegels schijnbaar niet inklappen? En die deurgrepen, niet zo fijn bij ijzel of sneeuw vrees ik, meer een praktisch dingetje. Verder een clean design dat tegenwoordig ook zomaar van Hyundai of Kia kan komen, maar dat zegt meer over de Koreanen dan over deze vind ik.
Geen onnodige lijnen, geen banaan in de flank. Keurige auto. Mooier dan het meeste wat Mercedes nu in de showroom heeft.
Tsja een S klasse in taxi uitvoering is ook niet mooi
Meh, niet echt een schoonheid om te zien. De velgen en het kleurtje helpen er ook niet bij.
Mercedes-Benz EQS: Wie weit kommt die Elektro S-Klasse? – Bloch erklärt #149 | auto motor und sport (youtube)
Zeer interessante man, die Alexander Bloch.
Wat is Milaan toch een gave stad. Je moet er wat moeite voor doen om het te waarderen. Oh wacht ..
Ik mis “Taxi-bord” ?
Vast onderdeel bij deze seniorenbeige kleur😬