• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Groen doen met Kia: hybride aandrijving met LPG

Auteur: Alwood, gepost 24 maart 2009 om 21:41 – 22 Reacties

Kia Cool Groen!


Een wereldprimeurtje voor Kia. Ze hebben als eerste automerk een LPG-Hybride op de markt gezet. Waar Toyota nog steeds geen standaard gastankjes op de Prius aanbiedt, heeft Kia het modelletje al helemaal af.

Het gas wordt in een 1.6 benzine motortje ingespoten. De brandstofmotor heeft 114pk, de elektromotor legt nog eens 20pk extra in de weegschaal. Bovendien zorgt de elektromotor natuurlijk voor een ongekend koppel bij lage toeren! Het verbruik komt neer op een zeer nette 5.8L op 100km. Aangezien LPG nog steeds best weinig kost rij je dus bijna gratis in deze leuke Koreaan.

De mild-hybrid is gebaseerd op een model wat we in Nederland niet kennen, de Forte. Best een grappig sedannetje om te zien. Voor de super zuinige pro-environment versie hebben ze de Forte groen gespoten en is het bumperwerk wat aangepast. Apart zijn daarbij de grotere luchtinlaten voorop. Waar over het algemeen alle gaten dicht worden gestopt bij een zuinige auto, maakt Kia ze juist groter!?

En dan nu het ‘goede’ nieuws. De ecoKia komt voorlopig niet naar Nederland. Het is een specifiek voor de thuismarkt ontworpen autootje. Het zit er weliswaar aan te komen dat Kia de hybride-aandrijving ook naar Europa gaat verschepen maar er is nog niks concreets te melden. (via kia-world.net)

Kia Cool Groen!

Ook interessant!

  • Kia EV6 rijtest: de leukste Kia in jaren
    Kia EV6 rijtest: de leukste Kia in jaren
  • Video: Kia Soul verliest heftige strijd tegen boom
  • Kia K8 is een gigantische Kia met BMW neus?
  • Wouter maakt kennis met de gloednieuwe Kia EV6
    Wouter maakt kennis met de gloednieuwe Kia EV6

Nieuwste artikelen

  • Max Verstappen gaat echt voor Mercedes
  • Dit zijn de hoogtes van de boetes in 2026 (snelheid, telefoon, parkeren)
  • Video: Met een motor van de trap rijden
  • Hierom worden auto’s in 2026 nog duurder
FacebookTweetPinLinkedIn

Hybride, Kia, lpg

Vorig bericht: « Volvo V70 ute, extreem fout én lekker
Volgend bericht: Pas op! Kudde losgeslagen Volvo’s »

Lees Interacties

Reacties

  1. fordis zegt

    24 maart 2009 om 21:45

    ziet er nog niet eens zo verkeerd uit joh… voor een hybride van Kia!

    Login om te reageren
  2. JanJansen zegt

    24 maart 2009 om 21:51

    Dat de auto niet wereldwijd verkocht gaat worden betekent zo veel als;
    “Deze techniek is over 1 jaar al weer obsoleet”.

    Mag ik even de nuchtere Noorderling uithangen;
    Wat is er mis met een mooie duurzame 20 jaar oude Volvo met katalysator?

    Login om te reageren
  3. Erwin zegt

    24 maart 2009 om 21:52

    Verlagen, dikke sloffen, getinte ramen en dit kleurtje. Zet maar voor mijn deur neer.

    Login om te reageren
  4. Laurens zegt

    24 maart 2009 om 21:54

    Hybride techniek is zo eenvoudig, ongelofelijk dat Toyonda het als een prestatie ziet om het te ontwikkelen. De moeilijkheid zal dan wel in het betrouwbaar maken gezeten hebben :lol:

    OT: geen 5000 Euro subsidie geven voor slechts 100 Euro besparing op CO2 rechten. Overheid, stop je geld in milieumaatregelen die wel rendement opleveren.

    Login om te reageren
  5. The_Godfather zegt

    24 maart 2009 om 22:05

    is tot nu toe de mooiste hybride auto op de markt in deze klasse. Heeft iets van een Ford en dat is niet negatief.

    Login om te reageren
  6. MrChe zegt

    24 maart 2009 om 23:03

    De voorkant is precies een Honda Civic Hybride en de lichten aangepast naar Saab achtig iets. De achterkant lijkt een Ford S-Max achtig iets maar dan gepimped voor een Sedan :p.

    mijn opinie: die achterkant kon stukken beter, maar de voorkant is niet slecht :)

    Login om te reageren
  7. timberleek zegt

    24 maart 2009 om 23:36

    hij ziet er best ok uit. die achterlampen vind ik wat minder maar behalve dat wel grappig.

    tja alleen niet dat “o god ik hoop dat me gordel goed vast zit” gevoel. das wel jammer

    Login om te reageren
  8. Esprit_de_Flandre zegt

    25 maart 2009 om 00:31

    Jaja, iedereen heeft al gezegd dat het lijkt op een Ford en een Honda. NIettemin een mooi ding (met normaal kleur dan).

    Ze zouden beter een volledig elektrische variant maken van de Soul of zo.

    Login om te reageren
  9. EJS zegt

    25 maart 2009 om 08:23

    Wel een goed idee om hybride met gas te doen ipv met benzine, rijdt tenminste echt goedkoop! Hij ziet er btw niet eens echt slecht uit, beter dan de prius en concorten, laat maar komen hoor!

    Login om te reageren
  10. Nico zegt

    25 maart 2009 om 08:34

    Ik vind et een mooie wagen. Zeker als je de vergelijking doortrekt met een Prius of een Honda.
    De voorkant doet me trouwens wat denken aan een Saab

    Login om te reageren
  11. Vinny_93 zegt

    25 maart 2009 om 08:41

    De Kia X6?
    Beetje vreemd, maar wel een lekker smoeltje.

    Login om te reageren
  12. Skaars zegt

    25 maart 2009 om 08:58

    Lijkt wel een Saab aan de voorkant :P

    Login om te reageren
  13. Lustigson zegt

    25 maart 2009 om 09:16

    Dat Toyota geen LPG-versie van de Prius levert, komt volgens mij doordat de Prius primair voor de VS is ontwikkeld… alwaar ben LPG staat voor Lowest Price Guarantee. ;-)

    Login om te reageren
  14. Vroegwakker zegt

    25 maart 2009 om 12:31

    Wanneer Kia deze lpg net zo betrouwbaar maakt dan de lpg auto’s die er nu rijden, dan hoef ik het niet.

    Login om te reageren
  15. Simpson zegt

    25 maart 2009 om 13:34

    @janjansen: die kun je als veelrijder bij een modern bedrijf niet leasen. :)

    Vanwege de kilometrages zitten veel leasefiguren zoals bovengetekende aan diesel of…LPG!
    kortom, een leasebak met 14% bijtelling voor de echte kilometervretert.

    Ik zeg: hyundai, waai nut?

    Login om te reageren
  16. Xowen zegt

    25 maart 2009 om 14:41

    Ik kan maar niet begrijpen waarom auto’s als dit zuinig in verbruik worden genoemd. Los van het prijsaspect van LPG verbruikt die 1.6L benzine méér dan mijn 2L 136pk van BMW. Mijn gemiddeld verbruik ligt misschien ook rond de 5.8L, maar eens de snelweg op zakt dit toch ziender ogen. En dan spreken we over een 2L met meer pk’s. Ik kan dit, en recente gelijkaardige voorgangers, dus absoluut niet als zuinig ervaren. Het wordt naar mijn mening eens dringend tijd dat men het verbruik/uitstoot per motorinhoud gaat berekenen en dan eens over zuinig begint te discussieren.

    Login om te reageren
  17. Vroegwakker zegt

    25 maart 2009 om 15:45

    Xowen, Een gewone middenklasser op LPG verbruikt ongeveer 10 liter per 100km. Dit komt omdat de verbrandingswaarde van LPG lager is dan benzine, en veel lager dan die van diesel. 5,8 l per 100km voor een middenklasser op LPG, door er een hybride van te maken, is heel zuinig.

    Login om te reageren
  18. Vroegwakker zegt

    25 maart 2009 om 15:48

    Dat boomerang figuur lijkt wel op de Opel Ampera. Mooie wagen is dit.

    Login om te reageren
  19. Laurens zegt

    25 maart 2009 om 16:11

    @xowen

    met je eens. Een qua afmetingen, stroomlijn en gewicht (minus hybride installatie) auto zal bijna net zo zuinig zijn in dezelfde condities, zeker als er een pakket als Efficient Dynamics op zit. Maakt het des te knapper dat BMW daarin slaagd, gezien het imago van dat merk bij de “boomknuffelaars”.

    Maar @vroegwakker zal dat zeker niet met me eens zijn :lol:

    Wat mij betreft houdt de overheid het bij het A etc. label systeem, maar stoppen ze met de extra hybride bonus. Kan @vroegwakker geen probleem mee hebben, die heeft die bonus toch al binnen en rijdt nog minstens 10 jaar door met Prius I (waarvoor echt welgemeend respect).

    Login om te reageren
  20. Laurens zegt

    25 maart 2009 om 16:12

    d=t hier en daar :-)

    Login om te reageren
  21. Vroegwakker zegt

    25 maart 2009 om 19:38

    Laurens, Ik hoop toch echt dat de hybride bonus nog enige tijd blijft. De Prius 2 sla ik over, de 3 is veel interessanter en die vind ik heel mooi. (De 1 waar ik nu in rij, heb ik niet gekocht om het uiterlijk). Alleen komt in 2011 ongeveer de plug-in versie, waarschijnlijk wacht ik daar wel op. Hopelijk hebben ze daar dan ondertussen ook nog de knappe BMW vindingen in gestopt.

    Login om te reageren
  22. jan wim zegt

    8 januari 2011 om 11:43

    Nou KIA durft. Er rijden nog 1000den KIA rijders in Nederland rond met een KIA met LPG installatie terwijl de KIA motoren niet geschikt blijken te zijn voor LPG. KIA wijst cathegorisch elke garantie af. Als die hybride in Nederland uitkomt, dan weet je dat de motor in elk geval dus niet onder de garantie valt!!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North