• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Honda haast zich met aanpassen van de Insight

Auteur: Dennis, gepost 23 juli 2009 om 13:42 – 43 Reacties

Afbeelding Honda haast zich met aanpassen van de InsightAfbeelding Honda haast zich met aanpassen van de InsightAfbeelding Honda haast zich met aanpassen van de InsightAfbeelding Honda haast zich met aanpassen van de InsightAfbeelding Honda haast zich met aanpassen van de InsightAfbeelding Honda haast zich met aanpassen van de InsightAfbeelding Honda haast zich met aanpassen van de InsightAfbeelding Honda haast zich met aanpassen van de Insight

Honda Insight
Het bericht dat de Honda Insight volgens een Amerikaanse consumentenorganisatie de meeste teleurstellende Honda in lange tijd is, was hier op de site goed voor de nodige reacties. Niet geheel onverwacht beweren veel eigenaren van een Insight juist het tegendeel, maar hoe het ook zij, Honda voelt nattigheid en maakt haast met een update voor de Insight.

De nieuwe Toyota Prius vormt een serieuze bedreiging. De Insight heeft een gecombineerd verbruik 4,4 liter per 100 km, terwijl de Prius gecombineerd 3,9 liter per 100 km verbruikt. De Prius is dus ruim 11 procent zuiniger, terwijl de Prius bovendien een stuk groter, sterker en sneller is. Volgens bronnen binnen Honda zouden de engineers behoorlijk onder druk gezet zijn om het gat tussen de Insight en de Prius te verkleinen. Hoewel het accent van de update op het verbruik ligt, zal Honda de gelegenheid ook aangrijpen om het chassis te verbeteren.

De Honda Insight maakte in Japan een vliegende start. In april was de Insight met 10.481 exemplaren zelfs de bestverkochte auto van Japan. Dit was een hybride auto nog nooit eerder gelukt. De vreugde was van korte duur, want toen in mei de nieuwe Prius arriveerde vielen de verkopen terug tot 8.183 exemplaren en werden er met 13.016 stuks zelfs meer Honda Fit (Jazz) modellen verkocht. Ondertussen is de Prius in Japan niet aan te slepen en rollen er 50.000 exemplaren per maand de fabriek uit, in een tempo van 2 auto’s per minuut.

Ook interessant!

  • Video: haastige Honda heeft heel veel haast
  • Hybride Honda HR-V
    Hybride Honda HR-V voor Europa (en ook NL!)
  • veranderd
    Lief en schattig? Deze Honda e is stoer en wild
  • Honda
    Video: verwarde Honda moet deur uitdeuken

Nieuwste artikelen

  • Max Verstappen gaat echt voor Mercedes
  • Dit zijn de hoogtes van de boetes in 2026 (snelheid, telefoon, parkeren)
  • Video: Met een motor van de trap rijden
  • Hierom worden auto’s in 2026 nog duurder
FacebookTweetPinLinkedIn

Honda, Hybride, insight

Vorig bericht: « Nog maar twee potentiële kopers voor Opel: place your bets
Volgend bericht: Bizar: jonge Transformers fan drinkt al 5 jaar lang benzine »

Lees Interacties

Reacties

  1. Rouge zegt

    23 juli 2009 om 13:51

    2 per minuut is 86400 of 89280 (30/31 dagen) per maand. Ongeveer 1 per minuut komt met 45000 dichter in de buurt. Om even te zeuren ;)

    Login om te reageren
  2. rob zegt

    23 juli 2009 om 13:53

    Hij is idd goedkoper maar dat merk je alles in deze auto.
    Prima dat hij ook in de 14% valt maar een insight vergelijken met een Prius… no way!
    Kenny Hummel en Contador kan je ook niet vergelijken terwijl het beide wielrenners. Wereld van verschil.
    De Prius staat ver ver boven de insight (de honda’s)

    Login om te reageren
  3. mardec zegt

    23 juli 2009 om 13:54

    Op rekenfouten zijn we streng op autoblog zo te zien :p

    Login om te reageren
  4. jurrian zegt

    23 juli 2009 om 13:54

    het gekke van die insight is dat ik hem in het echt niet eens zo heel lelijk vond, terwijl het toch een soort busje (brrr) is.

    Login om te reageren
  5. Dennis zegt

    23 juli 2009 om 13:55

    @Rouge: Zelfs bij Toyota wordt niet iedere dag van de maand 24 uur lang gewerkt. Ik heb het aantal niet zelf bedacht, maar is afkomstig uit een eerder bericht van Toyota.

    Login om te reageren
  6. Yeelen zegt

    23 juli 2009 om 13:55

    @ mardec
    op spelfouten ook :)

    Login om te reageren
  7. Laue zegt

    23 juli 2009 om 13:58

    ik zeg:

    je kunt een aap de haren knippen.. maar het word er niet mooier op.
    zelfde voor deze honda

    Login om te reageren
  8. KC zegt

    23 juli 2009 om 14:03

    @ Rouge:

    Ik denk dat ze uitgaan van een werk-maand (met 20 werkdagen dus). Dan zitten ze aardig in de buurt.

    Verder is een Prius veel meer auto dan een Insight. Maarja dat zegt ook niet zo veel…

    Login om te reageren
  9. Lotus Omega zegt

    23 juli 2009 om 14:04

    ik wil er dood nog niet in gevonden worden…!
    neej, in een dergelijke auto zul je mij toch niet krijgen,
    ik blijf lekker genieten van mijn 2 cilinders boxer en
    mijn atmosferische 3.6 liter cilinder!:D Lotus Omega & 2cv 4 live!

    Login om te reageren
  10. toyota g6 zegt

    23 juli 2009 om 14:05

    Kunnen ze um beter ook meteen een facelift geven, zelfst de Prius III is mooier.

    (Ok, hij is mooier dan een 1-serie, maar dan houdt het ook op).

    :-)

    Login om te reageren
  11. Merry zegt

    23 juli 2009 om 14:07

    Ja gaan ze mijn advies opvolgen?
    Het blok van S2000 er inzetten en er een RWD van maken, de achterdeuren lozen en een grote vleugel aan de achterkant en hem Integra type-R noemen.
    Tot die tijd is het inderdaad een teleurstellende Honda.

    Login om te reageren
  12. Lan_Evo zegt

    23 juli 2009 om 14:09

    Die achterkant blijft toch een grote misser, zeker aangezien hij er van voren wel gewoon goed uit ziet. Uiterlijk zullen ze daarom wel niet veranderen zo snel. Zo als hij er nu bij staat kan hij eigenlijk totaal niet tippen aan de nieuwe Prius (qua design en kwaliteit). Maar goed deze is dan wel weer een stuk goedkoper.

    Login om te reageren
  13. Fokko zegt

    23 juli 2009 om 14:12

    @toyota g6

    nee vooral toyota maakt echt mooie auto’s!!

    Login om te reageren
  14. MCW zegt

    23 juli 2009 om 14:14

    “terwijl het toch een soort busje (brrr) is.”

    Doe normaal zeg..

    Tja ik vind de Insight ook helemaal niets. Mooie neus maar de rest oogt oubollig en zelfs wat gedateerd. En het interieur te hoog plastic gehalte. De nieuwe Prius ziet er echt tig keer beter uit en is ook beter

    Login om te reageren
  15. Frederik zegt

    23 juli 2009 om 14:24

    Ze mogen zoveel update ze willen.
    Dat design krijgt ge niet meer recht getrokken :D

    Den Prius ziet er in vgl met dit gedrocht wel plots cool uit :P

    Login om te reageren
  16. toyota g6 zegt

    23 juli 2009 om 14:24

    @fokko

    1)Goed lezen is een kunst, want de ironie van mijn post ontgaat jou blijkbaar.

    2)Waarschijnlijk rijdt jij een 1-serie.

    3)Toyota maakt inderdaad geen mooie auto’s.

    Login om te reageren
  17. Bennink zegt

    23 juli 2009 om 14:34

    Honda moet zich helemaal niet druk maken over de Insight, die is sowieso al kleiner, goedkoper, langzamer,etc, etc. Honda zou zich druk moeten maken over de Civic Hybrid, want dát is zou de directe concurrent moeten zijn…

    Login om te reageren
  18. MCW zegt

    23 juli 2009 om 15:11

    De Civic Hybrid vinden we al op elke straathoek.. doorgegooid word je ermee sinds die hele aanpassingen in het bijtelling-systeem..

    Login om te reageren
  19. MCW zegt

    23 juli 2009 om 15:11

    doorgegooid = doodgegooid

    Login om te reageren
  20. BananaFlip zegt

    23 juli 2009 om 15:37

    Het zal misschien allemaal wel dat de Insight langzamer, kleiner en minder zuinig is, maar de Insight heeft één grote en zeer belangrijke troef tegenover de Prius: hij ziet er goed uit.

    P.S. Die Jappo’s zijn ook maar trendvolgers…

    Login om te reageren
  21. Autogek zegt

    23 juli 2009 om 15:38

    @ MCW: Als je doodgegooid wordt omdat ze op elke straathoek staan, is toch elke andere straathoek een priveauto. Ik weet dat 50% van de Priusrijders hem prive rijdt. Dus komt het niet alleen door de bijtelling.

    Ik heb trouwens vaker gehoord dat de Honda’s slechter zijn dan de Toyota Prius. Iemand wilde een Prius, mar de aflevertijd was toen zo lang en had maar een Honda besteld. En nu is hij een beetje teleurgesteld dat hij niet op de Prius heeft gewacht.

    De hybrides zouden zo ie zo nog populairder zijn als men echt bij het auto kopen productonderzoek deed. Want naast dat de Prius een goedkope auto is in de lease is het ook nog een hele goeie auto in zijn klasse. Maar door auto-progamma’s/sites zoals Autoblog die niets anders zijn dan negatief, worden de hybrides niet in het echte daglicht gezet maar alleen in een negatief licht. En daardoor slaan veel mensen de Prius zo gelijk over ipv naar deze te kijken als mogenlijkheid.

    Login om te reageren
  22. Autogek zegt

    23 juli 2009 om 15:41

    @ Bananaflip: Zet ze even naast elkaar en loop eens een rondje. De Insight is een precies kliener copie van de Prius op de gril en koplampen na man. Dus dat de Prius stuuglelijk is en de Insight prachtig is complete onzin, want het zijn dezelfde auto.

    Login om te reageren
  23. AriM6 zegt

    23 juli 2009 om 15:59

    @ BananaFlip
    Als jij bij auto’s alleen kijkt naar hun lampen, dan is de insight idd veel en veel mooier…

    Login om te reageren
  24. Timmie zegt

    23 juli 2009 om 16:16

    Ik dacht dat vooral het prijsverschil met de Prius een grote troef van de Insight was… Nu ze verbeteringen gaan aanbrengen, zou dit wel eens verloren kunnen gaan… Als de prijs dichter bij de Prius zou komen, zou ik wel voor die laatste kiezen: betere (en langere) reputatie, meer vermogen, en de mogelijkheid om volledig elektrisch te rijden.

    Login om te reageren
  25. jack zegt

    23 juli 2009 om 16:38

    @Lotus,

    Ff wat anders, woon jij in de omgeving van Gemert? Want daar heb ik nu al paar keer een Lotus Omega gezien, en die dingen zijn nu niet bepaald alledaagse wagens.

    Login om te reageren
  26. BananaFlip zegt

    23 juli 2009 om 17:04

    @ Autogek/AriM6

    Als je het silhouet van de beide auto’s bekijkt lijken ze inderdaad veel op elkaar, maar de Honda heeft toch een heel andere uitstraling dan de Prius.
    In mijn ogen een betere uitstraling.

    Login om te reageren
  27. BananaFlip zegt

    23 juli 2009 om 17:05

    (…) Misschien helpen de lampen daar ook wel bij, ja :P .

    Login om te reageren
  28. AriM6 zegt

    23 juli 2009 om 17:13

    @ BananaFlip
    Je hebt gelijk dat de Insight een betere uitstraling heeft dan de prius, maar het is verschil is niet zo heel groot.
    Het komt idd mede door de lampen , aangezien die mooier zijn dan die van de prius

    Login om te reageren
  29. MarkieS zegt

    23 juli 2009 om 18:14

    Afgelopen maand werden er ongeveer 23000 Priussen verkocht in Japan. Da’s ziek veel, met de nadruk op ziek. Stel je maar voor dat in Nederland 3000 Priussen per maand verkocht worden (245 stuks afgelopen maand).

    Login om te reageren
  30. MCW zegt

    23 juli 2009 om 19:41

    “Je hebt gelijk dat de Insight een betere uitstraling heeft dan de prius”

    Heb je beide auto’s wel eens in het echt gezien? De Insight heeft een vreemde D-stijl en alles wat er omheen zit en oogt ontzettend oubollig (behalve de neus). De Prius klopt gewoon helemaal (behalve achterlampen) en oogt zelfs licht sportief… snap echt niet dat iemand de Insight mooier kan vinden…

    Login om te reageren
  31. gekke-turbo zegt

    23 juli 2009 om 23:31

    Smaak zal wel iets persoonlijk zijn, maar beide auto’s horen toch gewoon bij de drollen sectie naast de BMW 5 GT, Peugeot 3008 en derivaten???

    Login om te reageren
  32. MCW zegt

    24 juli 2009 om 00:52

    Nee hoor. Wat is er nou mis met de nieuwe Prius? Helemaal niets..

    Login om te reageren
  33. Autogek zegt

    24 juli 2009 om 08:47

    @MCW: Natuurlijk is er veel mis met de Prius. Hij maakt geen tring herrie, heeft geen 25cm diameter uitlaten of picknicktafel op de achterkant geplakt. Hij heeft ook geen motor die 1 op 3 rijdt en hij is Japans. Dus hoe kan de Prius dan een goeie auto zijn? LOL ;)

    Er zitten hier veel 13 jarige die alleen maar ferrari’s en dergelijk goeie auto’s vinden. De gemiddelde nederlander rijdt een Astra of een Focus. En in die klasse is hij gewoon de beste. Maar men vergelijkt altijd auto’s uit verschillende klasses. Tuurlijk is een Range Rover mooier of een Cuore minder ruim. Duhhh.

    Login om te reageren
  34. Bobobob zegt

    24 juli 2009 om 09:38

    @Timmie de Prius / Toyota een betere en langere reputatie???

    Beide merken zijn met de Hybride techniek al vanaf de jaren 90 (als niet eerder) bezig. Beide hebben ook in 99/98 hun eerste hybride geintroduceerd.

    Doordat Honda Europa niet ziet als een van de grootste markten word hier minder aan reclame gedaan.
    Door de mileu subsidies en 14% bijtelling is het nu pas bij een groot deel v/d mensen duidelijk dat deze auto’s bestaan en al hele lange tijd geproduceerd worden.

    En ter info: Honda is de grootste motoren bouwer ter wereld, of je het nu over auto’s, boten, grasmaaiers, scooters of wat dan ook hebt.
    Voor hun de keuze om zich nu op “zuinige/groenere” auto’s te richten, waar ook een grote vraag naar is, is logischer dan als fabrikant dure sportwagens s2000 / NSX te ontwikkelen waar maar een kleine vraag naar is.
    Als ze hiermee kunnen voorkomen om net zo onderuit te gaan als andere “grote” merken, en over een paar jaar sterker eruit komen is dat toch een erg slimme zet….

    Login om te reageren
  35. AriM6 zegt

    24 juli 2009 om 12:32

    @ MCW
    “snap echt niet dat iemand de Insight mooier kan vinden… ”

    Dat noemen we tegenwoordig smaak.
    Ooit iemand horen zeggen smaken verschillen..?

    Login om te reageren
  36. Autogek zegt

    24 juli 2009 om 12:58

    @AriM6: Prima dat smaken verschillen. Maar dat je de Prius spuug lelijk vind en de Insight prachtig is totale onzin. De Insight is op een paar dingetjes ( lichtunits en gril) en het formaat na een precies copie van de Prius. Dus, of je vind ze allebei lelijk of allebij mooi.

    Login om te reageren
  37. AriM6 zegt

    25 juli 2009 om 00:59

    @ Autogek
    Nee dit keer gaat het er niet om of de ene mooi en de andere lelijk is.
    Maar om welke je mooier vind en dat is smaak.

    Login om te reageren
  38. Autogek zegt

    25 juli 2009 om 12:37

    @ AriM6: Nee, ze schrijven dat de Prius spuuglelijk is en de Insight prachtig. En jij kan mij niet wijsmaken dat een ander stel koplampen een auto van spuuglelijk naar prachtig omtovert.

    Off Topic @ AriM6: Kijk even op AD.NL naar: Organisator Gay Pride belaagd. Dan hoor je zelf hoe het voor ons nog steeds is. :(

    Login om te reageren
  39. AriM6 zegt

    25 juli 2009 om 14:56

    @ Autogek
    Ja ZE schrijven dat, ik niet ;)

    Ik zal even kijken.

    Login om te reageren
  40. Bruce zegt

    25 juli 2009 om 23:27

    Het zijn allebei top producten ,waar menig Europese constructeurs maar van kunnen dromen….
    Het uitzicht vind ik best wel mooie,dat deze dezelfde druppelvormige vormgeving hebben heeft veel te maken met de inplanting van de batterijen …
    De negatieve kritiek is ronduit belachelijk,het zal wel een zekere afgunst zijn….

    Login om te reageren
  41. daytona zegt

    26 juli 2009 om 22:55

    Het zijn allebei gewoon afschuwelijk lelijke auto`s.

    Login om te reageren
  42. peter zegt

    10 september 2009 om 17:51

    Papier is geduldig. Volgens toyota is de prius 3 veel
    zuiniger dan de honda insight.Maar ga maar eens praten
    met mensen die er zelf een hebben en dan blijkt
    dat eigenaren van beide auto’s ongeveer het zelfde
    aaangeven 1:20

    Login om te reageren
  43. Henk Sanders zegt

    23 september 2009 om 14:13

    De insight is na grote broer Civic dus onze 2e Honda hybride.
    Oke de Prius is tijdelijk even een optie geweest maar uiteindelijk heeftde Honda het in de prijs kwaliteit verhouding gewonnen. Kijk vooral ook even naar het aanbod aan toyota Prius op de autosite’s. Daarme wil ik maar gezegd hebben dat de keuze om groen te gaan rijden niet moeilijk is.
    Lage onderhoudskosten en na januari 2010 nada, nop nul euro wegenbelasting maken het rijden erg plezant! Of je nu Honda of Toyota rijdt beide merken lopen in techniek en prijs kwaliteitsverhouding al jaren voorop in de autobranche.
    Wees koen en rij groen, met Japans meer mans!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North