
Enkele weken geleden wisten we al te melden dat Lamborghini bezig zou zijn met het ontwikkelen van een Gallardo V8. Dit leverde de nodige gefronsde wenkbrauwen op en zorgde ook voor de nodige discussies.
En waarom zou ik die discussie nog nog wat verder aanwakkeren? Er is namelijk een filmpje opgedoken waarop de Gallardo met V8(?) aan het testen is op de ring. Mijn oren zijn niet meer zo goed dus het verschil tussen een V8 en een V10 hoor ik niet. Maar wellicht dat het jullie wel lukt. Laat in de comments maar even weten of je denk dat het hier om een V8 of V10 gaat.
Lamborghini V8 op de Ring
En speciaal voor jullie wat vergelijkingsmateriaal
Lamborghini Gallardo V10
Audi R8 (V8)
(via Motor Authority)





Ik ga zeker voor de V10!
Ik kan me niet aan de indruk ontrekken dat de motor uit het tweede filmpje hoger klinkt. Ik weet of dat dan automatisch betekent dat de bovenste een V8 is. Ik vind het wel lastig te vergelijken want in de bovenste rijdt de Gallardo op hoge snelheid, in de tweede accelereert hij weg.
Lastig dus, maar desalniettemin denk ik inderdaad dat het in de bovenste om een V8 gaat.
ik vind die 2 Gallardo’s best hetzelfde klinken eigenlijk…
Daar hoor ik het verschil niet maar ik hoor wel het verschil met een v12…
Ik zou zeggen een V8, mijns inziens is het verschil in geluid tussen een V8 en V10 het geroffel. Bij een V8 kan je nog net het geroffel van de cilinders horen (op volle vaart) maar bij een V10 wordt dit al snel vager vanwege de 2 extra cilinders = ‘drukker’. Dit neemt dus niet weg dat je de cilinders kan horen bij lage snelheden, want deze kan je natuurlijk horen bij zowel 8, 10 en 12 cilinders (en vast ook wel bij 16 ;) ).
Ooooh, da’s heel duidelijk een V8. Luister nog maar eens goed… *ehum?*
Vooral als de witte lambo op de camera af komt rijden en je het uitlaatgeluid niet goed hoort, hoor ik een V8.
witte lambo is een v8 denk ik
V6?
De Audi V8 bromt nog het meeste als een echte V8.
De hoogtoerige V8s klinken gewoon niet zo scherp op hun hoogste toerental als een V10.
Als hij op je af komt lijkt het idd een V8 te zijn, maar als hij van de camera wegrijd (witte gallardo heb ik het hier over) klinkt het toch echt net als een V10. Ik vind hem extreem lastig, ik weet het nog niet.
wat coolguy zegt.
als je het mij vraagt is die witte een v10 die meer toeren draait of een andere uitlaat heeft. en beduidend sneller in toeren stijgt als de zwarte ;)
Audi R8= Een rasechte V8
Lamborghini Gallardo in het wit= V10
Die grijse Lambo vind ik een beetje raar vergelijkingsmateriaal, de ene film hoge toeren, de andere lage. (Wat een geweldig geluid met het starten :| )Of ben ik nou verkeerd?
die Lambo V10 klinkt stukken rauwerrrr…..
…… dus Audi, kom op met die RS8 (V10)!!
kijk, het verschil bij een E63 AMG en een M5 is hetzelfde als het verschil tussen dag en nacht, maar bij deze lambo’s twijfel ik toch wel erg :S
Maar als men inderdaad een V8 ontwikkeld, zal het hier neem ik aan de V8 betreffen.
Is overduidelijk een V-10. Geen twijfel mogelijk.
Waarom denk je trouwens dat die een testwagen is ?
Kan toch net gewoon een rijke tist met een gallardo zijn die een rondje over de ring doet?
En ik geloof nooit dat het een v8 is, dan zou het immers gaan om de v8 uit de rs4/r8. (?) en deze maakt toch net een ander geluid.
Kan natuurlijk ook aan de uitlaatlijn liggen.
Desalniettemin gok ik op een gallardo v10 met directe injectie zoals een tijdje geleden in de autowereld(belgië) stond dat die eraan zou komen met een vermogen van 550 pk. :D
Ik vind dit een beetje appels en peren vergelijken. Als je het echt wilt horen moet je imo exact dezelfde handeling uitvoeren met beide auto’s. Die tweede schakelt anders dan de eerste etc. Ik hoor iig niet echt een verschil, en ik ga zeker niet de enige zijn :-)
Ik denk dat je de 2 lamborghinis ook niet KAN vergelijken. En tsja.. de Gallardo klinkt heel anders dan de R8, maar dit kan idd ook weer iets zijn met hoogtoerig/laagtoerig etc.
Maar welke auto is nou eigenlijk sneller? Want ik bedoel een hoogtoerige V8 zou sneller moeten zijn dan een laagtoerige toch?
Dat is mooi het ene moment moet Lambo exclusief blijven (http://www.autoblog.nl/archive/2006/12/11/lamborghini-moet-wel-exclusief-blijven), en half jaar later lepelen ze een nieuwe motor in de Gallardo.
Volgens mij zit er niet echt verschil tussen de Lambo´s.
De witte gallardo is trouwens een V10. Je kunt horen dat het een veel constanter geluid geeft dan de R8! (correct me if im wrong..)
Misschien wel een V10 met turbo’s!!! JOAH!!! Een Gallardo met 579 pk. Maar ja dat gefluit van een turbo hoor je weer niet. Dus dat kan ook niet.
Er wordt nogal eens gedacht dat een V10 moet loeien als een F1, maar volgens mij komt dat loeiende gegil vooral van de pneumatische klepterugschieting. Een F1 klinkt namelijk verdacht veel als een pneumatische tool.
Dus een V10 met normale klepveren, die klinkt dan meer als een … V8 zeg maar.
Als het over sound gaat geef mij dan maar
1. een viercylinder motorfiets, zo’n 600 cc aan 12500 toeren. (waarom slagen automotoren er niet in zulk geluid te maken? Moet iets met schaal te maken hebben)
2. een opgejuinde wankelmotor.
volgens mij is het een V8 idd, zoals Rutger al zegt kun je bij een V8 vaak nog een beetje een roffel van de cilinders horen, en de witte lambo heeft naar mijn horens een wat rauwer geluid dan de V10…
ik zeg: 50 euro op V8:P
Is het niet de enorme krachtbron uit de Corolla?
De ongelofelijke 1.4 VVT-i unit?
Die witte is duidelijk een 4-cilinder en die zwarte een 6-inlijn. :P
Wat is trouwens de bedoeling van een V8 in de Gallardo? Moet die de V10 vervangen of wordt de V8 een extra model? Dat kon ik niet echt opmaken uit dat andere artikel.
Die Audi R8 klinkt alsof iemand belletjes zit te blazen in de badkuip.
Ik snap niet wat het nut is van een V8 in een Gallardo? Lamborghini moet blijven denken aan hun imago, d’r hoort eigenlijk gewoon een V12 in, maar die V10 vind ik nog nèt acceptabel…;-)
Mr. Balboni zei ooit tegen Donckerwolke, toen hij voor het eerst bij Lambo kwam: ‘…dus jij bent de ontwerper van de motorkap?’ waarop Donckerwolke antwoordde: ‘Nee, ik ontwerp de héle auto’. Hierop antwoordde Balboni weer: ‘Ja, dat zeg ik toch!’.
Zegt genoeg, bij zo’n Lambo gaat het om de motor!:-D
hoogtoerige 4 cilinder met dubbele turbo`s, die witte dan. De andere is de oude v10
Ik krijg toch een beetje een naar Porsche 924 gevoel hierbij. Een Lamborghini met een Audimotor… ik weet het niet. Niet dat de Gallardo daarmee iets te kort zal komen (zoals met de 924 wel het geval was). In het meest positieve geval wordt hij dankzij dit lichtere blok (neem ik aan) en hopelijk enkel achterwielaandrijving (is daarover al iets bekend trouwens?) zelfs lichtvoetiger en agieler dan de V10. Hoe dan ook, ik ben niet zo’n liefhebber van de typische VAG-gewoonte zoveel mogelijk modellen zomaar met dezelfde motoren uit te rusten.
Volgens mij is die witte gewoon een V10, hij klinkt net als de Carrera GT van Porsche en dat is ook een V10. V8 van Audi klinkt toch heel anders, donkerder en minder scherp. Zelfs in racetrim als bij de Spykers haalt hij het niet bij het scherpe geluid van de witte Lambo (V10?)
Jullie hebben het allemaal fout. Citroën test in het koetswerk van de Gallardo de nieuwe tweecilinder-tweetakt uit waarmee ze de Euro 5-norm hopen te halen (45 pk, 62 Nm bij 4500 o/m) ;-)
@Frissegast: hebben ze er voor het gemak gelijk maar 5 stuks van ingebouwd, vandaar dat het geluid nogal op een tiencilinder lijkt? ;-)
Dit is geen V8, ik hoor hier duidelijk een V10 in, vergelijk maar eens met de BMW M5 V10 en de Dodge Viper, en je ziet dat t veel op dat geluid lijkt.
Een V8 maakt echt een heel ander geluid.
Dit is gewoon een V10, geen discussie ! :)
Ik ga 3 dubbel voor de V8 ligt die ook niet in de RS4?
de bovenste is de V8 denk ik, allebei wel een lekker geluid.
een V8 roffelt meer dan een V10. pak maar eens het verschil tussen een M5 en een mercedes E55 AMG. daar hoor je het heel goed.
Waarom een V8? De Lambo is verkoopt als een dolle, dus om nou een instappertje te maken…..
Mischien om VAG’s CO2 uitstoot te verminderen……..
Zoals eerder hierboven al gemeld, denk inderdaad ook dat het een direct ingespoten V10 is. Wellicht de twinturbo uit de RS6??????
@ Solstice
5 x 45 = 225 pk -> zou nog geen formidabel racemonster zijn natuurlijk, maar is beter dan niks… zeker als ze die motor dan in een nieuwe Eend/Geit/2PK zouden stoppen!
Duidelijk een v10.
volgens mij een hoegtoerige v8 zoals die in de ferrari f430 of zwaardere (getunede?) v10 zoals in de viper iets minder hoog en wat roffelender
nee nu ik weer luister is het toch gewoon de zelfde v10 maar dan denk ik met grotere cilinderinhoud
alles word nog een beetje geheim gehouden over de v8 en komt er uberhaubt wel een lambo v8, maar hier op autoblog gaat iedereen alweer nutteloos zitte ouwehoeren over het mogelijke verschil tussen een lambo v8 en v10! wtf slaat dat op triest volk. waarschijnlijk zal deze comment wel weer worden weggehaald omdat men hier niet tegen tegenspraak kan…. zielig
De V10 van de lambo heeft een echt jankend geluid, al kan je met een uitlaatsysteem erg veel doen qua geluid dus, ik zou het niet weten.
@ D
ik denk niet dat je de vraag snapt, er is namelijk een filmpje geplaatst van een gallardo die testrondes rijdt op de ring, en iedereen kan op dit forum uitleggen waarom hij/zij denkt dat het een V8/V10 is.
en als je dit niet snapt kun je misschien beter geen reactie plaatsen…
Natuurlijk ga ik voor de V10. Maar als je goed hoort, heeft de V8 net een zwaarder geluid.
@ D
zo jij bent chagarijnig het is hierbij juist de bedoeling om te speculeren over of dit nou een v8 of v10 is
’t Is in elk geval geen lullig blok wat er in ligt.
Ik vermoed dat hij in de derde versnelling die bocht bij de camera in gaat.
Hij trekt daarna akelig snel naar de 4e toe.
En wat betreft het geluid, dat filmpje is van een redelijke afstand gemaakt. Vandaar dat het blok minder heftig klinkt dan in het filmpje achter de auto.
Al met al gok ik toch op een V10.
V10, kan bijna niet missen
Dat is duidelijk een V10. Elke autokenner weet dit.
Euh toch niet een W9 van Audi? (dat kan toch in een Lambo…)
En als je een W12 kan maken kan je een W9 maken ook.
Zou zelfs zo gek niet zijn…
ik word hier nog kampieoen in speculatieve fantasieën.
Goed, we komen er niet uit. We houden het dus maar in het midden: V9
“Ik zou zeggen een V8, mijns inziens is het verschil in geluid tussen een V8 en V10 het geroffel. Bij een V8 kan je nog net het geroffel van de cilinders horen (op volle vaart) maar bij een V10 wordt dit al snel vager vanwege de 2 extra cilinders = ‘drukker’. Dit neemt dus niet weg dat je de cilinders kan horen bij lage snelheden, want deze kan je natuurlijk horen bij zowel 8, 10 en 12 cilinders (en vast ook wel bij 16 ;) ).”
Leuke theorie. But it doesn’t make any sense!
Wat ik mij afvraag is hoeveel mensen die vergelijkingsfilmpjes geopend hebben. Dat heb je toch niet eens nodig?
Ik denk dat het het overbekende 2.0TFSI blok is met daarop twee turbos gemonteerd en een heel ander motormanagement systeem.
Een V10 heeft eenzelfde soort rauwe klank als een vijfpitter, alleen hoger van toon. Het klinkt bijna zoals een Audi Vijfpitter rallykanon. Die witte op de ring is een V10, geen twijfel.
Duidelijk verschil toch. Maak met je mond het RRRR geluid, dat is een V8. En daarna met je huig het geluid dat je maakt bij roggelen. RGGHHRHHRHHHHHH Dat is een V10:D
Die 1ste gallardo en die r8 klinken precies hetzelfde. Die 2de gallardo klinkt een stuk zwaarder. Ik heb alleen geen idee waarom je een r8 motor in een gallardo zou stoppen.
Het bovenste filmpje klinkt als een V10. Er ziet zoiets tweetonig in het geluid van een V10, geen idee of iemand weet wat ik bedoel of wat die tweetonigheid veroorzaakt, maar je kan het bij bijna elke V10 horen.
Filmpje van Dodge Viper waar die tweetonigheid ook duidelijk te horen is, vooral vanaf 1:00:
http://www.youtube.com/watch?v=YbsAJsBizWo
Filmpje van een Carrera GT met diezelfde tweetonigheid:
http://www.youtube.com/watch?v=yv_dVWk864k
Ook bij Formule 1-wagens met V10 is die typische sound te vinden.
Hier dan nog 1 filmpje van een M5 V10 die gewoon waanzinnig klinkt:
http://www.youtube.com/watch?v=uvZCYH37DBQ
Absoluuuuuut geen V8…
zo duidelijk te horen.
V10…..100% zeker weten.
V10 is overkill. Ik neem die V8 wel.
@supreem
inderdaa het geluid van een v10 kan ook opeens van toon veranderen
v8 = grauw
v10 = grauw en hoogtonig daarom hou ik enorm veel van v10’s.
het verschil is de v8 ronkt scherper dan de v10 de v10 lijkt veel machtiger dan de v8
v10 denk ik
hou het filmpje van topgear van de gallardo spyder drnaast, het is duidelijk een v10
@ Ivo
mijn baas loopt net mn kantoor binnen om te vragen wat voor rare geluiden ik zit te maken :D
Ik zet mijn geld op een V10, en ik ga totaal akkoord met Supreem, in een V10 hoor je altijd een 2de bijtoon precies, eigen aan een V10.
Ik weet niet hoe technisch jullie hier onderlegt zijn maar hebben jullie wel eens gehoord van een Flat plane en Crossplane krukas.
Een Crossplane krukas zit in laten we zeggen 80% van de V8 motoren wat een geluid geeft zo als de V8 van een RS4/R8, Corvette en zo verder.
Een flatplane krukas zit bv in een Ferrari V8 waardoor hij meer gaat janken.
De Witte gallardo hierboven kan dus heel goed een flatplane 4.2 liter V8 FSI motor met de bekende lambo dual intake manifold zijn en de uitlaat doet de rest.
Verder kan je er van uit gaan dat er ook meer dan 420 pk uitkomt, iets in de richting van 440-450 pk.
En waarom een Gallardo V8, gewoon een extra melkkoe erbij.
Hij word wat goedkoper (ergens tussen de R8 V8 en V10 in), hij word lichter en zal niet zo veel minder presteren.
verder ga ik er van uit dat hij gewoon 4WD krijgt ander krijgt de auto een kompleet andere gewicht verdeling.
BTW, Ferrari werkt ook aan 4WD voor de opvolger van de 430.
Ice.
Geef mij maar de V10 uit de Carrera GT !!!!
http://www.youtube.com/watch?v=nlnbNyRgHWQ
DOE MIJ DEZE MAAR !!!
Luister vooral bij 05:30 maar. Wat een heerlijk geluid
hoe weten jullie zo zeker dat lamborghini eigenlijk wel een v8 wilt plaatsen in de gallardo………
zkkr een v10
die witte klinkt toch echt als de v10 gallardo… maarja verstand ervan heb ik niet echt
Bij de Lambo staat de krukas op 180 graden (net als bij de Cerbera en de Ferrari) en bij de Audi op 90 graden, net als bij de Yank V8-en.
Ik zeg een V8. Waarom? Well I don´t know! Your guess is as good as mine! ;)
mijn vader heeft een S6 (het nieuwe model) en die lambo v10 klinkt echt heeel anders! Kan het geen v12 zijn?
Een 180 graden krukas is een flatplane krukas en een 90 graden krukas is een crossplane krukas.
Ice.
een v8 klinkt toch lang zo hoog niet
@ kor
wat dacht je van de ferrari f430 en aston martin vantage
V10 no doubt about it… let maar op die hoogtonige snerp die de motor ineens krijgt als hij de bocht omgaat. In begin een grom, later zingend… = V10
Nop, het is en V10 ik weet het zeker rij zelf ook v10 ik kan het weten
Bijde zijn een V10! Alleen een Ferrari V8 klinkt anders als de rest van de V8’en.
Knappe gasten bij lambo als dat een V8 is, is vrij weinig verschil te horen tussen bijde auto’s.
Daarintegen is het geluid van de V8 uit de R8 die waarschijnlijk ook in de Gallardo zal komen als die uberhoud word gebouwd met V8 een heel ander geluid dan wat die zogenaamde test bak op der Ring doet.
Toch is het een flatplane V8 . . . vergelijk het met een 430 / 360.
Die witte Lambo heeft een V10. Lijkt namelijk erg op een 5-cilindergeluid, maar dan dubbel. Niet zo gek natuurlijk, want elke 5-cilinderbank van de V10 heeft een eigen uitlaat. En een 5-cilinder herken ik echt wel.
Luister ook maar eens naar de V10 in de Audi S8. Heeft iets minder vermogen dan de Lambo en is iets gedempter maar klinkt verder hetzelfde.
http://www.youtube.com/watch?v=oXH79KH7a-w
die witte lambo is zeker een V8 tenzij de motor is opgevoerd want in dat geval wordt het geluid ook anders
die Lamborghini V8 op de Ring heft gewoon een V10 hoor, je hoort het overduidelijk.
die witte is duidelijk een hoogtoerige v8 hij klinkt veel brommender.
die zwarte duidelijk een v10 alleen laat hij m wat minder toeren lopen daardoor lijkt hij veel meer op de v8.
kijk en luister deze link is http://video.google.nl/videoplay?docid=-1648982527924458070&q=gallardo&total=4602&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=5, daar hoor je hem in hoge toeren bij ongeveer 50 – 60 sec kijken dan
eg waar check gewoon ff poster
100% een v10. Geen twijfel mogelijk.
Overduidelijk een V10, de bestuurder trekt alleen niet zover door in toeren. Als je dit als een V8 omschrijft weet je gewoon niet wat voor geluid een V10 of een V8 heeft. Je hoort namelijk duidelijk het typische V10 gehuil alleen klinkt die wat lager omdat de motor niet zoveel toeren draait.
Volgens mij is er echt iets mis met de oren van de mensen die beweren dat de witte een V8 motor heeft….. dat is OVERDUIDELIJK een V10
Witte = V10, voor mij geen twijfel !!!
Het is volgens mij een v8 die op hoge toerendraait
v8 v8 v8 v8 v8 v8 v8 v8 v8 v8 v8 v8 v8 v8 v8
15 witte lambo’s op een rij
Wit is V10, zwart V10 en die R8 rijdt met een V8
Lekker boeiend of er een V8 in ligt, die Evosport M5 uit Supreem’s post klinkt beter dan wat ook! Liever een M5 dan een Gallardo, maar dat is weer een geheel andere discussie natuurlijk…
Allebei de Gallardofilmpjes zijn met het geluid van een V10. Veel eigenaren van Lambo Gallardo’s hangen er direct een uitlaatset van een tuner onder(bv. Tubistyle) zodat het geluid van die magistrale V10 ongehinderd naar buiten kan komen en nog beter klinkt. Zou ik ook doen! Op Le Mans dit jaar zagen we een prachtige kobaltblauwe Gallardo met witte strepen staan. Op dit filmpje geeft die man er even goed gas mee op het campingterrein(na een Ultima GTR turbo die ook heel erg spectaculair klinkt) http://youtube.com/watch?v=_u4CE8igX7c
Het verschil tussen V8 en V10 is
De V10 heeft een zwaarder geluid dan de V8
Zijn jullie er nou al uit wat het is? Robbie twjifelt namelijk nog steeds ;)
IK heb effe wat opgezocht,
maar het is een v8 die op hoge toeren draait en met special dempertje
(of uitlaatsysteem)
bij die witte hoor je een soort turbo als hij terugschakelt voor de bocht
p.s ik denk niet dat ze een goedkopere op de markt zullen brengen vanwege de exclusiviteit
Het lijkt mij een v10.
Ik denk dat het onderhuids een audi r8 is met een v10 (aangepaste gallardo v10).
De fabrikanten zetten vaak een body van een andere merk op hun proto’s om de pers op een ander spoor te zetten.
In de witte gallardo zit in ieder geval geen turbo.
v8 zodra ie uit de eerste bocht komt en pedaal weer intrapt hoor je het..
Duidelijk hoor je het veschil, zeker als de toeren tallen wat hoger zijn
a told ya already
die v10 draait lagere toeren dan die v8 drm lijkt t veel op mekaar check die link ff die ik een paar reacties naar bove het staan^
Volgens mij is het een 10-in-lijn. Of een 1.9 TDI.
ja hoor, ik kan het verschil duidelijk horen.
De witte gallardo is een V8,want als hij terugschakelt hoor je geroffel en als hij door de bocht is klinkt hij ook zwaarder.
En bij de zwarte Gallardo hoor je helemaal geen geroffel als deze optrekt (hij klinkt hoogtoeriger,dus een V10).
En ik vind trouwens de Gallardo V10 in laag toeren meer een 5 cilinder geluid geven zoals de rallyauto van Audi, de Audi Quattro Sport S1.
de witte is DUIDELIJK een bloedsnelle v8.
v8 brult v10 of hoger SCHREEUWT :D
zeg niet van ik denk dit want het staat er boven:S jah dan kan ik alles wel goed “raden” beetje jammer is dit weer (al zou ik zelf het verschil niet horen dankzij het accelerenren en op hoge snelheid rijden)
als je met je mond een r8 en een v10 gaat doen moet je het doen als volgt:
V8:
– whrrrmoemm brgrrrr
v10:
– whoeioerrrrrr whoeiorwhooeahoe
en die gallardo is v8 maar hoogtoerig
V8= brullend, stoer doen
V10= pure emotie
De witte lamborghini is een v10. Tenminste als de gallardo en de r8 bijna dezelfde motoren hebben. Als je de witte gallardo vergelijkt met andere filmpjes van gallardo’s zul je merken dat de tonen identiek zijn.
die witte is een V8 want de brom zit er nog in, bij een V10 zoals de normale gallardo, en ook de Carrera GT bromt hij niet meer, maar komt er een ander soort geluid uit, beetje moeilijk te omschrijven…
overigens is het achter bij de ‘witte V8’ nog niet afgewerkt rondom de uitlaten, bij de V10 wel.
Heb vanochtend ook een proto-Gallo zien en horen rijden.
Met V10 biturbo uit de RS 6 ……….?????