
Deze dik getunede Dacia Duster moet haast wel de meest ideale wintersportauto zijn die je kan bedenken. Hij staat lekker hoog op zijn poten, heeft AWD en er past een skibox op het dak. En dankzij de matzwarte wrap hoef je niet bang te zijn voor krassen of nasty strooizout…
Ok, ik geef toe, je moet er wellicht wel een paar andere velgen (inclusief winterbanden) onder knallen. En ook het interieur van deze Dacia Duster straalt weinig luxe uit. De stoelbekleding lijkt gemaakt te zijn van schuimrubber, tja het blijft natuurlijk een cheapo Dacia. En op wintersport wordt je auto toch altijd smerig van binnen door sneeuw en modder. Zo’n goedkoop interieur is dus eigenlijk ideaal. Tuner Elia heeft in elk geval de nodige moeite in deze Duster gestoken.
Kost slechts 27.990,- Eur. Of weet jij een betere auto om voordelig mee op wintersport te gaan?





Voor die prijs? Een gebruikte range rover;)
Hahaha, en die gasten daarachter nog serieus ernaar kijken ook. :lol:
@kaasboerin: als je op de IAA gaat kijken naar een auto die binnen je budget ligt en die ook in het dagelijks gebruik betaalbaar moet blijven, ja, waarom niet ?
@torana: Wel een heel sneu budget voor een SUV dan, dat ding kiept al bijna om op een rotonde joh.
@kaasboerin: kennelijk heb je de recensies nooit gelezen, mijn auto zal het nooit worden, maar de Duster is zeker geen slechte wagen in het segment
@kaasboerin: Nee groot gelijk, jezelf kaasboerin noemen is veel stoerder.
@pininfarina: Heb 0 keer het woord ‘stoer’ gebruikt, maar goed, dank U voor de lieve woordjes. Ik vind jouw avatar overigens ook heel stoer. :)
@kaasboerin: Ja, een perfecte illustratie van de werkelijke ik natuurlijk. Dat zoek ik ook in een avatar.. een verlengstuk van m’n “zijn”.
@pininfarina: pinin betekent kleintje , dat weet je?
@norge: Ja de geschiedenis van de heer Farina is mij bekend.
@pininfarina: Dacht ik wel maar wou het even zeker weten in verband met het verlengstuk van jou zijn verhaal.
vindt hem heel geslaagd in die budgetklasse
Heb vergelijkende test gezien tussen 4 goedkopere 4×4 ’s en de duster kwam er als de beste uit , offroad en onroad
Nadeel is de sobere afwerking maar dat weet je als je goedkoop koopt
die velgen zijn wel heel vies gestolen van de ford focus st (de oude)
http://static.autoblog.nl/images/wp/reviews/Ford%20Focus%20ST/Ford%20Focus%20ST%20(16).jpg
Wat een grap. Die platte bandjes zullen het offroad imago niet verbeteren.
ik vind deze wagen heel erg geslaagd!! Zie er goed uit, alleen of hij echt voor de wintersport … das weer een bijzaak :-)
Maar sportief uiterlijk waar je u tegen zegt! Misschien past deze wagen gewoon in mijn budget!!
Die stoelhoezen zijn wel de minste die ik ooit heb gezien.
Lang niet slecht
blijft een hok!
Gaaf ding. Ik geef niks om status dus die Duster is een prima ding voor mij.
@kungfupanda: Ik geef ook niks om status, maar wel rijgedrag. Zo een Duster is niks voor mij.
@flutterby: Hahaha, +1 :lol:
@flutterby: Dus jij bent 22 en bent wezen proefrijden in een Duster? Of hoe weet je dat het weggedrag niet “je van het” is?
@pininfarina: kan zijn dat ie bedoeld dat een SUV (achtige) gewoon anders rijd, andere wegligging.. :)
@flutterby: zeker weten ? nou, laat dan eens één rij-impressie zien die negatief is over het rijgedrag van de Duster… ik ben al even aan het zoeken op het net maar kan alleen maar positieve recensies vinden…
zoals ik al eerder zei, mijn auto zal het niet worden maar ik kan wel objectief blijven als het om mijn mening gaat… misschien niet mooi maar scoort bijzonder goed onder de kleine SUV’s en da’s niet voor niks zo
@torana: Och jongens toch, hij zegt alleen maar dat zo’n Duster niks voor hem is… Tissue tijd?
@kaasboerin: Tissue tijd? Zit jij nog in die fase? Ik weet dat auto’s opwindend kunnen zijn maar tissues…? Er zijn ook mensen voor he die jouw daar perfect bij kunnen helpen.
@kaasboerin: verklaar je nader …
Ik heb gewoon niks met SUV’s, maar dan kan ik er nog wel een objectief oordeel over hebben…toch…?
@flutterby:
Rijgedrag bepaal je zelf.
Als het ding maar voor weinig geld van A naar B komt kan het mij niet schelen welke springrate of schokdempers of wat dan ook er onder zit. Daar koop je een SUV niet voor.
(oh nee, of kopen we een SUV dan toch voor status bij het schoolplein?)
Als je dan een ski-box op het dak zet, pak er dan een waar ook ski’s in passen. Maar dat zal wel aan mij liggen. En waarom is dat ding trouwens niet ook gewrapped?
Ik snap dit geval toch al niet: wat is er nou zo bijzonder aan dat het op de IAA moet staan? Dat beugelbekkie? Die zwarte wrap? Of de dubbele uitlaat in combinatie met ski-box en wielen die duurder zijn dan de auto? Zo bijzonder is dat toch allemaal niet? Ik vind het een beetje sneu eigenlijk, alsof Elia wil zeggen: kijk, me too!
@potver7: misschien dachten ze van : “laten we eens gek doen en een auto op de IAA zetten die wèl te betalen en te verkopen is aan de gemiddelde bezoeker.” :-P
@potver7: is IAA alleen bijzondere dingen dan ?
28d voor een dacia? HAHAHAHAHHA
@KaCh1ng:
Meer dan 28d voor een Aldi, MOEWHAAHAHAHAA
Koop dan een volkswagen
@onlycocksdriveaudi: :P onder de gordel.
@pininfarina: En raak ook!;-)
Elia, klinkt als een mietje…
zou ze liever zien verdwijnen deze zogezegde 4×4’s! elke keer ik er een zien rijden, heb ik eerder zin om er met mijn 4×4 overheen te rijden…
@thompson: Ik heb niets tegen SUV’s op zich, maar ik erger me er wel soms aan als ik binnenbaantjes neem, en er komt een SUV uit de andere richting, dan gaat die NOOIT in de graskant rijden. Bang om hem vuil te maken?? Idioot gewoon…
@Esprit_de_Flandre: ja dat begrijp ik. maar dat soort asociaal rijgedrag beperkt zich niet tot de SUV’s. ik zou in ieder geval wel uitwijken! maar ik rijd dan ook niet met een SUV maar met een echt werkpaard… Die elke dag een zware aanhangwagen moet trekken en ook offroad moet gaan..
ben ik nou echt de enige die valt over die spuug- en spuuglelijke spatlappen/kappen?
@Poll: en waar zouden die dingen nu toch voor dienen eh ?
Mooie auto voor hier,leuk om in de winter cheapo 2 wiel aangedreven premium suvs los te trekken uit de sneeuw
voor die prijs kan ik net zo goed een occasion premium duitser halen… :)
@bigcar: Ja, bijvoorbeeld een X5 die voor z’n 2e APK incl grote beurt moet, waarbij ook de distribiutieriem vervangen moet worden. Gelijk de bandjes maar even meepakken want ze zitten er al 6 jaar op.
Oh en de garantie is er helaas net af, hopen dat de uitlaat of de sensoren nog in orde zijn. Ach, de KM-stand is pas 200.000 dus die gok neem je wel.
Pure bullshit dus weer. Totaal niet te vergelijken.
@pininfarina: je kan echt wel voor €30.000,- een leuke occasion halen, om maar is een voorbeeld te noemen:
http://www.autotrader.nl/auto/hummer/amersfoort/3bnpc/hummer-h2-60-v8-automaat-luxury-leder-climate-ctrl-63475-km/detail/?zoekopdracht=hummer|prijs-van-22500-tot-35000
@bigcar: Moet ik hier serieus op in gaan? Tjonge jonge…
@pininfarina: +1 … sommigen staren zich nu eenmaal blind op dat soort stoere-mannen-macho-auto’s… tot ze er eentje gekocht hebben en niet weten hoe snel ze er weer vanaf moeten komen zodra ze voor de eerste keer naar de garage geweest zijn en te horen krijgen dat ze toch even een maandinkomen ( of 2 ) mogen gaan spenderen voor de volgende apk haha
@torana: Precies..
@pininfarina: btw…en vaak halen ze de APK-afspraak niet eens omdat het maandloon al in de tank verdwenen is
@torana: Reken het hem niet aan.. geboortejaar 1995 zegt mij alweer genoeg.
@pininfarina: ik ben altijd wel benieuwd waar die gastjes over 5 jaar zelf in rijden… Kia Pride, VW Fox, Frod Fiasco… iig over het algemeen een not-so-big-car
@torana: iig niet kleiner dan een sedan. ben wel benieuw waar jij nu in rijd overigens..
@bigcar: Holden VR Series2 Commodore Ute ( zie avatar ), Holden HK Kingswood, JC Midge, Volkswagen Jetta 1, Volkswagen Scirocco 2, Mercedes Benz W110, W115Universal en W123 300TD met verlengde wielbasis en tenslotte een JC-Midge… oh… en een Honda Rebel, geen rijbewijs ervoor maar stond wel grappig achterop de Ute :-P
@torana: ok, veel rijplezier! :)
@bigcar: ig ga ze bijna allemaal opruimen, kocht altijd maar alles wat zeldzaam was, maar op een gegeven moment heb je een loods met 13 auto;s terwijl je een bom geld betaald aan stalling en er toch maar in eentje tegelijk kunt rijden, alleen de Holdens en nog 1 of 2 andere wil ik houden maar ik kan alleen nog niet beslissen welke… maar rijplezier zal ik zeker hebben, thx
@torana: 2 maandloontjes? Dan koop ik gewoon weer een andere 2e hands SUV;)
vind het overigens helemaal niks…
Ik begin steeds meer waardering voor de Duster te krijgen. Behalve dat ik de grille nog steeds lelijk vind. Waar blijft die eerste facelift toch?
@Robbie,
Ik weet wel een betere auto om voordelig mee op wintersport te gaan. De Panda Cross 4×4!
Maar helaas door ons achterlijk nederlands wegenbelastingstelsel nooit veel van verkocht…
@kungfupanda: of een justy 4×4? Laat die hyundai’s maar spinnen….
@Jeroenmx5: trouwens, dit is mijn laatste post. Tijd voor een nieuwe nickname aangezien deze al jaren meegaat en verouderd is. En dan toch maar een nieuw mailadres aanmaken alleen voor dit account:s
@Jeroenmx5:
Haha, zo’n Justy is echt wel king ja! (of nee , tegenwoordig zeggen ze “baas” of zoiets)
De Suzuki Jimny is ook nog zo’n ding wat dagelijks Land Rovers uit de blubber mag trekken.
@kungfupanda: land rovers komen er doorgaans zelf wel uit, maar ik heb het wel regelmatig gezien dat de kleine Suzuki’s LJ80 en SJ410 op moesten komen draven om de so-called terreinwagens uir de blubber te trekken, Toyota Landcruisers, Range Rovers, Mercedes M enzo… stoere mannen Macho karren hahaha