• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

De overheid juicht voor vervuilende dieselbusjes

Auteur: Redactie Autoblog, gepost 10 december 2025 om 18:00 – 8 Reacties

We zijn nog maar een paar maanden onderweg, maar de geldkraan staat al flink open!

We hebben het er al jaren over en sinds 1 juli van dit jaar was het dan echt zover. Sinds die dag wordt er in meerdere Nederlandse steden consequent gehandhaafd op zero-emissiezones. Bestelwagens of vrachtwagens die niet voldoen aan de emissieregels lopen direct kans op een boete.

De waarschuwingsperiode is in verschillende gemeenten voorbij. Wie het niet goed geregeld heeft, is de pisang en gaat betalen. En flink ook. De boetes zijn namelijk niet mals; 120 euro voor een bestelwagen en 310 euro voor een vrachtwagen die niet aan de eisen voldoet.

Sinds de invoering van de zero-emissiezones zijn er 29.536 boetes uitgeschreven in Nederland. Dit hoge aantal is mede te verklaren doordat verschillende gemeentes de recidivetermijn vanaf september verkortte naar twee dagen. Dit betekent dat een bestuurder al na 48 uur opnieuw een boete kan krijgen voor dezelfde soort overtreding. Daarmee komt de boetepot uit op een bedrag tussen de € 3,5 miljoen en € 9,2 miljoen. Het daadwerkelijke aantal zal ergens in het midden liggen.

Rotterdam is Nederlands Kampioen milieuzoneboetes

In Rotje Knor werden de meeste ondernemers gesnapt. 14.021 van hen kregen een dikke boete nadat er bijna 28.000 waarschuwingen werden verstuurd. Den Haag staat op een keurige tweede plaats. In de Hofstad hebben oude dieselrijders nu al 4.646 keer de bruine poeplap mogen trekken omdat ze in het centrum kwamen. Zou onze koning Willy daarom zijn ouwe A8 TDI hebben ingeruild voor een hybride op benzine?

Overstappen.nl

De stad waar ze auto’s het allermeeste haten, doet het nog best goed eigenlijk. Amsterdam deelde pas 663 boetes uit. In de gemeenten Amersfoort, Delft, Groningen, Haarlem en Nijmegen zijn nog geen boetes uitgedeeld. Daar wordt later pas gestart met het beboeten van vieze voertuigen in de binnenstad.

Maar ja, de regels zijn glashelder. Sinds 2025 mogen bestelbussen en vrachtwagens die nieuw zijn op kenteken alleen nog met uitstootvrij aandrijving binnen zero-emissiezones. Bestaande voertuigen krijgen een overgangsregeling, maar alleen onder strikte voorwaarden. De meest vervuilende voertuigen, op diesel of benzine, zijn al uitgesloten.

En daar steekt meteen een groot probleem op. Vooral kleine ondernemers kunnen zo’n elektrische bus niet betalen en zijn dus veroordeeld tot het betalen van flinke boetes. Of ze kiezen ervoor om maar helemaal niet meer in de grote steden te komen, zij hebben werk zat en de bewoners zoeken het maar lekker uit met hun verstopte wc. Bedank de overheid maar.

En weet je, ik zou het nog begrijpen ook.

Ook interessant!

  • Gespot - De duurste taxi van Nederland?
  • Gespot - De lekkerste Bentayga van Nederland?
  • De hardst werkende flitspalen van Nederland
    De hardst werkende flitspalen van Nederland
  • Gespot - Hongqi test nieuwe auto's in Nederland

Nieuwste artikelen

  • UPDATE! Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Dit moet wel de debielste optie ooit zijn in een auto
  • Van deze occasion moet je óf braken, óf je wordt er juist heel er blij van
  • De overheid juicht voor vervuilende dieselbusjes
FacebookTweetPinLinkedIn

boetes, emissievrij, milieuzones, nederland, rotterdam

Vorig bericht: « Goed nieuws: EV’s zijn net zo dodelijk als benzineauto’s – hybrides zijn veel gevaarlijker
Volgend bericht: Van deze occasion moet je óf braken, óf je wordt er juist heel er blij van »

Lees Interacties

Reacties

  1. 718s zegt

    10 december 2025 om 18:11

    Lekker de ondernemer op hoge kosten jagen, die rijdt met zijn busje de stad, parkeert m, haalt zn klusbus leeg en gaat aan de gang om vervolgens om half vier smiddags weer de stad uit te rijden,….

    Laten we TataSteel is sluiten, de kanker-gif-wolken die uit die fabriek komen is tien keer zo erg dan een paar bestelbussen bij elkaar. dat een ah of jumbo bezorgbus of postnl bussen electrisch rijden snap ik nog, zo ook de persoonsvervoerbussen electrisch. maar die paar transporters beboeten is ronduit belachelijk.

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      10 december 2025 om 19:07

      Die ondernemers hebben vijf, zes jaar de tijd gekregen om zich hier op voor te bereiden, dus als die nu boetes pakken zeg ik: eigen schuld.

      Waar ik het wel mee eens ben is dat we ons land een dienst zouden bewijzen als we Tata Steel zouden sluiten. Natuurlijk doet dat pijn in die regio, gelet op de werkgelegenheid, maar dit bedrijf lapt al jaren decennia alle vergunning- en milieuregels aan hun laars, leveren het overgrote deel van hun productie door aan het buitenland, sluizen hun winsten vervolgens door naar de verliesgevende zusterbedrijven in het VK en durven dan nog met droge ogen om onze overheid 2 miljard euro aan subsidies te vragen ‘om te vergroenen’, zonder daarbij garantie op succes te kunnen beloven…

      Oh, en we zijn dan ook in een keer van het stikstofslot af én we houden een mega hoeveelheid aan aardgas over en kunnen de omwonenden in de omgeving ook eindelijk weer een gezonde toekomst gunnen.

      Login om te reageren
      • JanJansen zegt

        10 december 2025 om 20:12

        Dat je er 5 jaar op kunt voorbereiden, wil nog steeds niet zeggen dat je zo’n dure elektrische bus kunt betalen.
        Ach, wat zeur ik, ik wil toch niet in A’dam zijn.

        Login om te reageren
        • rwdftw zegt

          10 december 2025 om 22:53

          Niet alleen dat, sinds wanneer kan je een EV bus kopen waar je hetzelfde kan meenemen als een Transporter, Vito, Vivaro of welke andere bus de klusser graag gebruikt? Volgens mij pas heel recent.

          Login om te reageren
  2. waterisnat zegt

    10 december 2025 om 18:54

    Enkel weer een extra tax in communistisch NL. De rekening wordt snel doorgestuurd naar de consumenten. Bedrijven betalen geen tax. Enkel mensen betalen tax. No such thing as a free lunch (Friedman).

    Login om te reageren
    • RUBERG zegt

      10 december 2025 om 22:15

      Communistisch? Bedrijven betalen geen tax? Wel belasting…

      Login om te reageren
  3. rwdftw zegt

    10 december 2025 om 22:56

    De rekening voor de klus die je als consument wil laten doen wordt gewoon 120 euro per dag duurder. Dat of je kan niemand vinden om het te doen. Wordt wel wat als je de factuur ziet :

    Materialen : 1000
    Manuren : 600
    reservaat-tax : 120

    Login om te reageren
  4. ArnoldH zegt

    10 december 2025 om 23:18

    Mijn werkgever wilt (voorlopig) niet aan de elektrische bedrijfswagens om meerdere redenen.

    Onder andere gewicht want met mijn huidige bus + betimmering + gereedschap + materialen zitten we al bijna aan het maximale laad gewicht.

    Voor nu kunnen we opdrachten in Rotterdam nog uitvoeren maar zodra onze wagens Rotterdam niet meer in mogen gaan we de opdrachten daar niet meer aannemen.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North