
Mis ik nou het ‘Turbo Boost’-knopje?
De Porsche die al drie jaar geleden op de weg had moeten verschijnen, laat eindelijk eens meer zien dan duck-, duck- en ducktape. Een Finse bezoeker van het forum Teamspeed.com laat ons vele kiekjes zien van het binnenste van de Panamera. Die vele kiekjes waren vast nodig om alles vast te leggen, want wat zien we een hoeveelheid knopjes. Toch zouden we wellicht Porsche’s inspanningen om er iets totaal nieuws van te maken moeten waarderen (bron: teamspeed.com, via: worldcarfans).
Ik heb alleen medelijden voor alle toekomstige passagiers die hun kopje koffie laten vallen…

Meer foto’s kun je hier bekijken.





Gelukkig heeft ie wel een paar ejection-seat knopjes :’)
Goede pics ! Kan niet wachten….
zo een groot stuur!!! lijkt precies van een camion te komen
Wat een zooitje !
Gaaf die contactsleutel!
voor de tekst bij de eerste foto, k.i.t.t. is met dubbel t
-edit: check!-
Check die sleutel! echt te gek haha
Pfff overal knopjes behalve op het stuur.
Eindelijk een mooi interieur van porsche… ik heb dat van de 911 nooit echt mooi gevonden
Typisch zo’n auto waar je continu de weg in kwijt bent.
Met zoveel knopjes lijkt het net een vliegtuigcockpit.
De sleutel heeft de lijnen die de Panamera zou moeten hebben.
Dat ziet er de hel uit qua knopjes. En die sleutel? Een grap mag ik hopen.
En waarom testen ze in China?
Knoppenhel inderdaad !
En die middentunnel waarom moet die zo groot? Alleen maar ruimteverspilling en dikdoenerij.
Echt mooi! Alles lekker strak echt mooi gewoon!!
laat ze eens een italiaan in dienst nemen. Nee , doe toch maar niet.
dacht dat de C5 veel knopjes had, al is dit wel heel mooi. wel maf dat de middentunnel in zo’n hoek zit.
Oef dat is wel erg druk… Lay-out van dat scherm doet een beetje audi-esk aan…
Ik vind het prachtig, veel knopjes, maar et oogt wel geordend, zeker niet storen in mijn ogen.
Super!
wajoo wat vreselijk veel knopjes. echt niet mooi!
Schuine middentunnel is evolutie van Carrera GT. Moet in het echt gezien worden denk ik, dit ziet er zo op foto niet uit. En die sleutel is echt infantiel. Vele knopjes, daar zijn ze in China gek op Hele auto smaakt beetje Aziatisch naar mijn mening. Is natuurlijk de te verwachten groeimerk voor Porsche. Overslaan maar dus hier in het non belasting paradijs.
Die ‘chromen’ randjes waarvan je weet dat ze eigenlijk van plastic zijn; nou nee.
Die hoge middentunnel is wél gaaf. Alsof je lekker diep in de auto zit.
Want een lelijk interieur, ze kunnen er echt niks van bij porsche.
veel knopjes idd, maar dit zijn gewone, non-multi taskende knopjes.
Veel te veel knopjes. Wat een rommeltje.
Ook net iets te voor mij: te veel knopjes, te veel klokken, te veel hendels achter het stuur, te grote ventilatieroosters
zo hoog dat die middenconsole staat!
Is het niet stiekem een powerboat?
Lelijk van buiten en van binnen. Word weer een groot succes.
Ziet er erg gaaf uit.
Ik heb liever het gevoel dat ik in een cockpit zit zoals hier dan dat je naar een plank hout zit te kijken.
Gokje, ze gaan Hummer overnemen?
zo je word bijna blind van de knopjes…echt heel veel knopjes!
Wat een hoop knoppen, maar wel groot genoeg. Display ziet er netjes uit.
[quote]# Teo schrijft,
30 October 2008 om 20:13
Check die sleutel! echt te gek haha[/quote]
Teo jij hebt het over een sleutel maar welke bedoel je ? De contactsleutel zal ook bij deze Porsche aan de linkerkant van het stuur zitten
Om te huilen zo gedateerd ziet dat stuur eruit… En hij is ‘r nog niet eens! Verder vind ik die verticale ventilatieroosters ook veel te Amerikaans.
Gelukkig wordt het exterieur wel mooi…
@ Patrick,
check de link van teamspeed.com maar ff
Patrick:
Teo jij hebt het over een sleutel maar welke bedoel je ? De contactsleutel zal ook bij deze Porsche aan de linkerkant van het stuur zitten
Misschien moet je de rest van de foto’s even bekijken, dat zou misschien kunnen helpen.
pfff,
Het ziet er zo lomp uit. Gigantische stuur, veel te veel knopjes.
Ik hoop dat ze daaraan nog werken
Zo’n sleutel heeft de Cayenne ook, maar dan in Cayenne-vorm i.p.v. Panamera-vorm :)
En er is nog plek voorzien voor een extra knopje (naast de pook). Dat is wel armoe.
Dit ziet er toch wel erg oke uit
Futuristisch! Best cool!
Ben benieuwd of de buitenkant nog bijzonder is, als ie eindelijk op de markt komt. Hij is dan nog wel niet te koop, het is alsof ie qua leeftijd alweer bijna toe is aan een facelift.
Dus ook met PDK leverbaar? Hmm intresante foto’s zijn dit, de Panamera wordt zo stukje bij beetje onthult ipv een introductie vlak voor een autoshow. :P
World’s fattest Porsche Drivers Manual is een feit zo te zien.
Waat, Kirk warp speed 1!
Van buiten ben ik ‘m al zat, maar vanbinnen vind ik het er toch best goed uitzien eigenlijk. Tsja, ik ben dat ook best een knopjes-fetisjist…
dik vet. dat ding heeft meer knopjes dan iets…het zijn er veel. dit ding is voor de playstation generatie…
Als een Franse auto veel knopjes in de middenconsole heeft, wordt het omschreven als een chaos. Als een Porsche dit heeft zal het wel verantwoord zijn… :roll:
voor de luxe grote limo die het moet worden, vind ik dat je als bestuurder aardig ingebouwd word. maar te veel knopjes hoort er gewoon bij als je veel elektronische snufjes wilt, als je alles via het MMI systeem zou doen, krijg he hetzelfde wat BMW heeft met hun I-Drive. en dat sucked ook!
Porsche Lkw?
Kewl, de nieuwe Santa Fé!
Die middenconsole lijkt wel op een mobile telefoon. Volgens mij hadden ze bij Porsche het idee dat mensen de hele tijd met de climate control zitten te spelen ofzo.
dat kan nooit het definitieve stuur, der staan geen kopjes op !!! BAAAAA
De middenconsole van een Boeing 747 ziet er nog overzichtelijker uit…
Zonder te willen mierenneuken (hoewel, ze zijn zo lekker klein en strak…), het is ducttape en niet ducktape.
Mooi interieur wel trouwens.
Damn kijk hoe lelijk!
Gaaf ! Mooie hightech cockpit. Net een vliegtuig. Hoop wel dat ze het instructieboek (laat het “je” maar weg..) electronisch tonen op het scherm. Scheelt weer een kilo op het wagengewicht. En lekker millieubewust. Scheelt ook heel veel bomen…
Wat een giller, als nissan een mooier en overzichtelijker dashboard in de gt-r stopt dan zeuren de heren over playstation, plastic en meer van dat gemiep maar als porsche zich er door laat inspireren en er een rommeltje van maakt is het opeens geweldig… Erg lachwekkend dat soort simpele zielen.
Foto 3 van de bron…
Wat is dat voor VW??????
Iemand?
wat een onzin dat er zoveel knopjes op de tunnel zitten; die zitten normaal waar nu de (grote) monitor zit; bijna elke auto met veel opties heeft die knoppen.
Wat een groot stuur
Jeeeez, als je ’s ochtends geen tijd hebt om je haar te drogen dan zet je gewoon die twee föhns in je dashboard aan.
Het ziet er niet uit.
@Ringfan
VW Lavida, een model, gebaseerd op de Bora, dat enkel voor de Chinese markt bestemd is:
http://www.csvw.com/csvw/csvw/volkswagen/ppcx/lavida/index.shtml
http://www.autogids.be/artikel/nieuw/volkswagen-bora-en-lavida-10716.htm
dat stuur is lelijk en ik denk niet echt handig in gebruik voor sportief rijden….
Die sleutel is echt brilliant!!! Dan kan je hem niet alleen op de bar leggen maar en dan vervolgens ook nog mee spelen, msschien rijdt die ook wel als je hem eerst achteruit trekt.
Voor de rest vind ik het gaaf, als je in een supercar stapt moet je toch even versteld staan als je gaat zitten, en dat je dan eerst 4 knopjes om moet zetten om te kunnen starten. Weer eens iets anders dan die saaie bende die er nu altijd in zit.
Leuk ook dat grapje van die koffie, direct gegapt van dat forum…jammer.
Opvallen dat die middenconsole zo breed moet zijn. er lijkt nog maar weinig ruimte over te blijven voor passagiers! En een bekerhouder was niet te implementeren in het meesterlijke ontwerp..kuch.
persoonlijk vind ik het nog wel meevallen met het aantal knopjes. Er zitten best een hoop bij de radio/navigatie, maar link en rechts van de pook zitten knopjes die je anders ook wel op een verticaal deel had gehad van een dashboard en zitten nu alleen wat meer rond de pook gecentreerd. Gescheiden climate control met de gebruikelijke knopjes en daaronder volgens mij nog een stuk of 5 knoppen voor deurvergrendeling en een sportknop etc. die niet ongebruikelijk is in dat segment.
Er zit dan wel geen idrive of mms in of hoe het dan ook genoemd wordt maar daar is ook lang niet iedereen euforisch over en sinds wanneer werken directe knopjes voor een functie niet meer. Lijkt me allemaal veiliger dan in een menu moeten klooien om iets aan te passen tijdens het rijden.
En het design van de middenconsole/dashboard spreekt me eigenlijk ook wel aan.
Heerlijk zo’n piloten gevoel :D :D :D
Doe mij maar zo eentje, vind m echt prachtig met al die knopjes en de hoge middentunnel, echt mijn ding!
Alleen jammer dat we er wel heeeeeeee..eel lang op moeten wachten voor hij er uiteindelijk is!
heel mooi, die hoge middentunnel enzo, ik weet niet hoe overzichtelijk het is XD maar ja, erg mooi…. hoe komt ‘ie eigenlijk aan een foto van die sleutel, volgens mij is dit het werk van porsche zelf….
Jezus ik vondt de GTR al veel knopjes hebben, maar kon je ook vliegen met deze auto? Wat een cockpit…
Best mooi maar wij nuchtere nederlanders houden van een opgeruimd interieur toch? dat zie ik hier niet terug! Men wat een boel knopjes
Nice key trouwens
Mooi Interieur maar jammer van die knoppen. Heeft Audi zicht ermee bemoeid ofzo?
Vind het ook niet mooi en zeker in een auto als een Panamara mag je toch verwachten dat ze er iets moois van maken, het zal absoluut kwaliteit zijn maar vind het niet mooi vorm gegeven.
Het is ook niet een plek waar je graag wilt zitten jeetje wat is dat druk echt een Dashboard met ADHD.
Ik heb veel liever de Maserati Quatroporte veel sjieker veel minder kijk hier ben ik!!! ik vind de Panamara teveel geprobeerd iets te zijn wat hij niet is.
Jammer maar niet mijn auto en zeker niet in deze klasse,
Kijk verwacht in 2010 een nieuwe Quatroporte en de nieuwe Aston Martin en Porsche kon het nog weleens moeilijk gaan krijgen in deze klasse speelt namelijk kwaliteit niet altijd de boven toon!!! het oog wil ook wat en het hart ook zeker.
Vind deze auto de minst mooie in die klasse jammer want Porsche kan het wel.
Groeten
Squadra Corse
gaat de top van porsche weer een stap verder met het verhoeren het merk, enkel en alleen om zoveel mogelijk te cashen. de ene na het andere kotsbak wordt op de markt gebracht, cayenne, cayman en nu dit weer. voor de – nieuwe – klanten is het logo alleen blijkbaar voldoende om een “porsche” te kopen. hosanna voor de aandeelhouders, zwaar janken voor liefhebbers van schoonheid op vier wielen.
wat een sportief interieur…. NOT !!! Zijn dat ventilatiemonden om een kantoorgebouw van 5.000m² te verluchten?
Hier krijg je toch de “gevlekte-knopjes-tyfus” van?!?!
Interieur is gelukkig wel in lijn met exterieur: niet geslaagd en domweg lelijk te noemen!