
Nog eentje uit de laatste speelvideo van Jeremy Clarkson? Een video die alles samenvat. Ondanks de groene escapades lijkt BMW het nog steeds wel te begrijpen.
In een soort-van conclusie van zijn laatste DVD zoekt Jeremy Clarkson de essentie van het autorijden op. Tussen alle hybride’s, degelijke diesels en veiligheids- en CO2-geneuzel wordt steeds vaker vergeten dat het ooit leuk was om auto te rijden. Zelfs Ferrari lijkt tegenwoordig zo op snelheid gefocust dat de straat-auto’s aan funfactor inleveren.
De BMW 1M Coupé is de redder in nood voor de liefhebbers van rijden. Geen auto voor in een museum, zo mooi is ‘ie niet. Ook geen auto om de allersnelste Nurburgring-tijden mee te rijden. Hoewel je er een fantastische ronde mee kan rijden is de 1M niet voor optimale circuit-grip afgesteld. De BMW 1M Coupé is afgesteld om jou de gaafste rij-ervaring mee te geven. Zijwaarts bochten door en het idee hebben dat je een onuitputtelijke krachtbron met je rechtervoet bedient. Zelf schakelen zonder ‘efficiënt’ DCT-systeem.
Dit inspirerende en ietwat listige rijgedrag heeft wel af en toe een crash tot gevolg. Pijn waar ‘wij’ mee moeten leven. Uiteindelijk zullen er genoeg 1M’s overblijven, hoop ik. Bekijk de video op autojunk.nl. (via bimmerfile.com)
Klasse, Style, Fun:D
Prachtig deze BMW 1M uitermate geschikt voor het circuit.
Leuke wagen, wel erg klein.
o.k. .. dus BMW betaalde het meeste ..
verder nog iets nieuws ??
@lincoln: Valt me op elke keer als het over TopGear gaat kom jij met zulke reacties, iets tegen TopGear of Clarkson?
@agera:
welnee .. alleen de “volgers” van die troep acht ik lager dan Justin Bieber fans ..
@agera: Zo gaat dat tegenwoordig als zal JC misschien wel indepent zijn maar de rest niet.
@lincoln: U mad bro? or just Jelly?
@Alexke: toen Clarkson als één van de eersten de 458 mocht rijden was dat nog onvergelijkbaar met alles wat hij eerder in zijn leven had gereden, en Clarkson weet ook dat een Cayman R meer fun geeft dan een 1M.
@lincoln: DEEEY TUUU KARRRRR? JERRRRRRRBS! :D :D
Ik zou het wel weten, ik heb hem zelf horen zeggen in FM4 dat hij de SLS veel beter vond dan zelfs een 458 maar hier, niets.
@The360box: Pfff wat een onzin toch allemaal. Erg hè, dat ie soms niet altijd het zelfde zegt op persoonlijk vlak. Wat moeten we wel niet van hem denken???? Serieus, die gast maakt mooie tv, The End.
@SCscreamGT2: Wtf, dus volgens jou moeten we allemaal JC kont gaan kussen,
@The360box: Nee, volgens mij moeten we ons niet zo druk maken over wie er het meest betaald.
Van mensen die een standinn nodig hebben om hun autorij filmpjes te maken neem ik geen raad aan.
@norge:
En een loodgieter in een Hyundai i30 CW eyecather neem ik niet serieus …. :-)
@rechercheur: En niemand neemt jou serieus ,maar als je dat niet weet moet je wel heel erg dom zijn .
@norge:
@rechercheur:
@norge:
You just made me smile! :D
Wat Jeremy eigenlijk denkt is ja deze 1M is leuk maar ik heb liever een C63 AMG want die is nog veel meer fun zoals al veel vaker aangegeven is door mede autojournalisten maarja BMW heeft nu eenmaal goed betaald dus nja dan maar even deze, ik stap als ik thuis ben wel weer even in mijn eigen CLK 63 AMG BS.
@Pordon: De C63 AMG is natuurlijk een heel andere auto met een bruter geluid. Het geluid van AMG´s schurkt een beetje tegen het geluid van muscle-cars.
Verder is de C63 AMG ook de beste driftauto volgens Paul kijk onderstaand filmpje echt een aanrader!
http://www.abhd.nl/video/mercedes-benz-c63-amg/
@agera: Ik ben het niet helemaal met je eens, want een muscle car klinkt toch echt nog véél lekkerder.. http://www.youtube.com/watch?v=IseVuFOnpMg
@bmwmaaktrijdengeweldig: Ja muscle cars zijn op dit terrein gewoon baas :P
@Pordon: C AMG valt natuuuuurlijk wel te vergelijken met een 1M…
@Pordon: Het gaat ook over de favoriete wagen van 2011… De C63 Amg gaat al iets langer mee…
@Dimglor: Is er in 2011 niet een nieuwe C63 AMG Coupé bijgekomen? Maar ik begrijp wat je bedoelt;) Blijft nog steeds een auto met een onwijs hoge funfactor.
@Pordon: Ik was die vergeten… :p
Nee, beste driftende auto is M3 Coupé!
@Punk: Zie filmpje van de link van Agera… ‘nuff said’
Beetje off topic, maar ook wel een belangrijke auto:
http://www.autocar.co.uk/car-video/bmw-3-series-video-review/
Heb gisteren net nog de DVD bekeken… Best leuk vermaak… Er passeren toch wel wat aardige auto’s…
Ik zie de verkoopcijfers van BMW 1M al stijgen. BMW heeft gewoon veel betaald punt. Het is niet te bedenken dat je een Ferrari 458 italia, Mclaren en lamborghini en sls AMG minder fun vindt als de 1M. Zoveel pk’s tegen een redelijke 300 pk. Nog een punt is in de tijd dat ze de c63, m3 en rs5 testen vond Mstr. Klarkson de c63 amg het aller beste. Ik zie het nergens terug. Dus conclusie BMW heeft veel betaald, jammer dat het programma niet onafhankelijk is van geld. Maar ja daar gaat het om….
@amg77: Denk het niet, 5 serie is weet ik hoe vaak in de prijzen gevallen dit jaar voor beste auto beste design etc etc. Is terecht dat deze auto zo goed neer wordt gezet want dat is hij gewoon ook. Helemaal met het M pakket erop. Van de 1M wisten we al dat JC hem geweldig vindt, hij vergeleek hem destijds in TopGear met de eerst golf gti, vrij duidelijk dus. Dat jij het niet leuk vind dat je C63 er niet bij zit jammer voor jou joh, maar dat is ook niet een auto uit 2011 waar het hier om gaat.
@drivingpleasure: ”de C63 AMG is geen auto van 2011”( door jouw geschreven ) hoe verklaar je de Eagle Speedster dan?? Die is natuurlijk van 2011 toch?? Je zegt BMW 1M verdient het om nr.1 te krijgen; je wil daarmee zeggen dat je eerder een 5-serie of een 1M wilt jebben dan een GT-R een ferrari 458 italia, een sls AMG en een mclaren EN een lamborghini perfomante?? Hmm.. Ik zie jouw BMW fan gehalte al over de 100%. Je moet gewoon eerlijk zijn en als je reageert moet je het kritisch doen.
@amg77: Je verdraait mijn woorden, dat moet je niet doen. De c63 is voor 2011 uit gekomen en JC heeft het over 2011. Jij zegt dat de 5 serie veel te goed wordt neergezet en dat BMW veel betaald heeft. Ik zeg dat het terecht is dat de 5 serie goed wordt neergezet omdat het ook een hele mooie auto is en dat hij meerdere awards heeft gewonnen. Ik zeg ook dat ik het begrijp dat JC de 1M kiest als auto waar je het meest ‘fun’ in kunt hebben, vanwege de rijeigenschappen. Hij zegt ook de andere zijn op topsnelheid gebaseerd en het zo snel mogelijk door de bocht komen hoewel je in de 1M puur plezier kan hebben. Dus ik zeg niet dat het terecht is dat hij op nr.1 staat maar wel dat ik het begrijp, ik zeg ook niet dat ik niet liever een van die andere auto’s wil hebben. Dus stop met woorden verdraaien en hou het bij de feiten aub.
@drivingpleasure: huuh… Ik heb niet gezegd de 5-serie wordt goed neergezet, lees maar opnieuw. Ik zei dat de 1M goed neer wordt gezet ten onrechte want al die andere supercars zijn vanzelfsprekend veeel meer fun en aantrekkelijk.
@amg77: excuses het gaat niet om auto’s uit 2011 maar om de auto’s die voor deze dvd gebruikt zijn. Geldt als nog hetzelfde voor…
@drivingpleasure: leuk je premium zeepkist vergelijken met een vag product.
@autoblogpisser: Hoezo? Bang dat je niet meer kewl bent met je petje op je kop in de golf? ;)
@amg77: En dat hij destijds de C63 de beste vond tussen die kan best, hij is namelijk zwaar Mercedes fan en topgear werd voorheen ook gesponsord door Mercedes.
@drivingpleasure: tja als hij zwaar Mercedes fan is waarom heeftie dan geen 1 mercedes in de top 3??
terecht!!! maar ik heb liever de nieuwe M5!!!
BMW is zo lekker!
volgensmij is @licoln undercover voor tesla topgear aan het bashen
@kleinzoon: Waarom? Als iedereen in de sloot springt, moet ik er ook achteraan? Mocht het een grapje zijn geweest, die om jou slechte bewoording anders opgepakt is: haha. ;)
Heerlijk al die reacties en BMW natuurlijk ook!!!
Sorry dat ik dan weer als fanboy uit even kom reageren.. maar bmw is gewoon geweldig. Blijft zal ik niet zeggen, want in periodes van bijv. de e65 en e60 was er natuurlijk ook wat kritiek op het uiterlijk. Want zoals nu: hoe kun je deze auto nou nóg mooier maken? Ik ben benieuwd.. vooral de 5 serie is ontzettend mooi en daar komt de 3 serie ook bij. De 7 serie komt met een facelift en ik hoop dat ze de achterkant iets mooier maken. De 1 serie vind ik ook mooi maar ben benieuwd of er nog een bmw 1m van het nieuwe model komt!
@bmwmaaktrijdengeweldig: Ach, af en koe mag je jezelf ook wel uitlaten als fanboy van een bepaald merk. ;)
Clarkson heeft als ‘backbone’ van zijn verhalen altijd het volgende voor ogen : merken en modellen die gaan voor het hart en rijplezier, merken die hun uiterste best doen om een auto ziel te geven, op te hemelen. En de rest fakkelt hij af. Daarom haat hij de giulietta en houdt van een gtv, houdt van een gt3 en spuugt op een panamera, etc. En hij is gek van Ford. Geen idee waarom.
De 1M is een goedkoopische manier van bmw om bij hun roots te blijven. Kudos.
Ik zou er nooit 1 willen want wil niet geassocieerd worden met een bmw eigenaar, maar het zou wel eens een betere auto kunnen zijn als een gtr.
Hij houdt van de balans in de 1,
Een baby die het liefst dwars ligt..
Jammer van de turbo’s en het gewicht maar das imho..
(in de 135 is dat dan weer het usp… Zou ik dus eerder voor gaan, anoniemer en met Alpina krachtkuur sneller…)
Voor dat geld een csl én rs2 svp! Old school perfection!!
In zijn onderbouwing geeft JC duidelijk aan wat goed is aan de 1M. Ik kan me daar helemaal bij aansluiten.
De M-divisie van BMW heeft de juiste fun elementen van de M3 met veel ervaring en passie verwerkt in de 1M!
naar Monaco en St.Tropez rij ik toch het liefs in de 535d
Denk eens met je hoofd en niet met je kont.
Dat JC de 1M de leukste vind is geen feit maar zijn mening. Niets meer niets minder.
JC zegt wat zijn volgers willen horen ..
en volgers zijn nou niet echt de meest kritische mensen op deze aardkloot ..
en preferen veelal BMW ..
Die 335D MSport is meesterlijk. Wat een kar! Maar de 1M staat ook bij mij met stip op 1. Als er zich een mogelijkheid voordoet om die te bezitten.. pak ik hem.
Trouwens gaaf dat hij de Eagle E-class nog een keer aanhaalt. Wat is dat toch een mooi ding. Je zult zoiets voor mooie dagen in de garage hebben.. hoe gelukkig ben je dan..
@Freewarefreak: -edit: 535D MSport-
Wat een kleuterpraat hierboven over de “onafhankelijkheid” van de mening van Clarkson, ga lekker in een hoekje zitten huilen zeg.
Mijn favoriet: de Eagle Speedster. Maar de keuze van Clarkson mag er ook zeker zijn, eindelijk weer eens een echte gooi en smijt auto in tegenstelling tot al die ongelooflijk snelle, maar klinische auto’s tegenwoordig.