
Nog even een vergeten berichtje van vorige week dat ik jullie niet wil onthouden. Uit onderzoek van oliegigant ExxonMobil blijkt namelijk dat Nederlanders er heel ander gedrag op nahouden dan Belgen als het gaat om het bijvullen en vervangen van motorolie. Luie Belgen laten het bijvullen en vervangen liever over aan garage, terwijl wij gierige zuinige Hollanders het liever zelf doen.
Kijken we naar het vervangen van de olie, dan laat de Belgische autobezitter dit liefst over aan de garage. Slechts 1 op de 10 Belgen (11,7%) vervangt zelf de olie. Nederlanders doen het twee keer zo vaak zelf, 1 op de 5 (20.1%) vervangt zelf de olie. Voor het bijvullen van de olie zoekt 85 procent van de Belgen de garage op. Bij Nederlanders is de garage minder populair. Wij kopen vaker dan de Belgen onze olie bij de autoshop, benzinestation of supermarkt.
Nederlanders doen hier volgens het onderzoek van ExxonMobil niet verstandig aan. Een ruime meerderheid van de autobezitters (58%) in Nederland en België weet niet welke olie ze moeten gebruiken voor hun motor. Autobezitters zijn zich er wel van bewust dat verkeerde olie schade aan de motor kan toebrengen. Om die reden lopen Nederlandse automobilisten dan ook meer kans op motorschade dan de Belgische, zo concludeert de oliemaatschappij.
Verder blijkt dat ongeveer de helft van de autobezitters het oliepeil slechts één keer per half jaar of nog minder vaak controleert. Zorgwekkender is het dat slechts een op de vijf direct actie onderneemt als blijkt dat het oliepeil te laag is. Het bijvullen van motorolie wordt vaak (78%) enkel bij de grote of kleine beurt gedaan.
Maareh…, een laag oliepeil, daar hebben we toch een dashboardlampje voor?
Met dank aan Niels voor de tip
wij controleren het redelijk vaak maar onze auto’s geven het ook zelf aan.
vervangen doet de garage voor ons en bij vullen doen we zelf
@the-budel-guy:
je vult nooit bij, altijd oude aflaten en nieuwe bus er in doen..
@Stino: als er staat dat het olie pijl te laag is gooi je er toch bij
@the-budel-guy:
Nee, dan laat je nog steeds de oude af en vul je met nieuwe.. ik ken nog mensen die bijvullen maar dat is niet de correcte manier. Maar je doet natuurlijk nog steeds je zin met je eigen wagen ;)
Fijn.
Nog een reden om voor een gebruikte auto in het buitenland te shoppen.
ben eigelijk meer geinterreseerd in het gedrag van duitsers t.o.v. nederlanders. Ik denk dat wanneer nederlanders een auto importeren, dit in de meeste gevallen een duitser is…
Check elke week wel even de olie (duurt 10 sec). Vorige keer heb ik het vervangen ook wel aan een garage hier overgelaten, omdat het oliefilter op zo’n onmogelijk plek zit en daar was ik zelf te lui voor haha.
Achteraf gezien een goede keus, want het oliefilter zat ook nog eens zo vastgedraaid dat ze hem aan stukken moeten hebben hakken om hem er zo af te krijgen.
Controleer het iedere 2 weken. Maarja, vraag dan ook meer dan de gemiddelde nederlander van mijn auto.
Oja, en vervangen doe ik zelf zodra de auto uit de garantieperiode is.
ehm mijn saab heeft geen controle lapje! Heeft me al eens de turbo gekost. Heb me toen heilig voorgenomen het regelmatig te checken. Eens per jaar is ook regelmaat…
Olie checken ? Nog niet vaak gedaan…daar heb ik een garage voor ;-)
Belgen zijn dom ..
NLers zijn dom ..
Exxon is heel slim ..
prima onderzoekje ..
leuk zelf je olie vervangen alleen vervalt je garantie ,… en als je de verkeerde gebruikt of mengt zijn de gevolgen ook voor jezelf
Geloof er eigenlijk weinig van dat 1 op de 5 Nederlanders z’n olie zelf vervangt. Volgens mij weet de helft van de Nederlanders nog niet eens wat een carterplug is, laat staan dat ze zelf de olie verversen (en dan ook nog ’t filter even meepakken, als je dan toch bezig bent…).
@Silverarrow:
Ik denk dat er heel veel beunen aan het werk zijn waardoor particuliere verkoop stijgt maar het toch “zwarte” monteurs zijn die de klus doen, vandaar misschien het contrast
Zag dat je ook motorolie kon kopen bij de HEMA, nadeel is wel dat het het HUISMERK is!
Voor zover ik weet zit er geen verschil in motorolie. Als ik het bij de garage vul dan ben ik 11 euro kwijt en als ik het zelf doe dan 5 euro.
@majinstar: dat zijn fictieve bedragen mag ik hopen ..
@majinstar: Er zit wel degelijk verschil in, er zijn bij de gemiddelde Audi/Mercedes/BMW dealer niet voor niks meerdere soorten olie te verkrijgen voor auto’s.
Ongelooflijk trouwens dat er hier mensen zijn die zeggen dat ze ‘op de dealer rekenen’ als het aankomt op het PEILEN EN BIJVULLEN van je olie. Of jullie zijn oliedom (lol) of gewoon enorm lui. Olie peilen en bijvullen kost je een minuutje, je moet gewoon even opbellen naar je garage welke olie je exact moet hebben. Zelfs in de handleiding van vrijwel elke moderne auto staat dat je het niveau van je olie elke 5000 km moet controleren.
@Kenny: ja en plus dat er vaak bijstaat welke olie je moet hebben.
wij belgen gaan meestal naar de garage
dat kan problemen enzo voorkomen
wel niet als ze het olie pijl latje afkraken …
was gebeurd met mijn auto
maar omdat het de garage was hebben zij er voor op gedraaid ;)
hier zie je maar dat gierig euh zuinig zijn niet altijd beter is ;)
@pedro:
Wat kan er fout gaan met olie bijvullen?
@RickB:
olie bij koelvloeistof doen bijvoorbeeld…
@Homer55:
Hoe dom ben je?
@RickB:
Ik als monteur niet.
Maar ik ken wel mensen die dat hebben gedaan
ik doe zo veel mogelijk zelf (wat ik zelf ook goed kan) olie bijvullen is nog wel het makkelijkste wat je kan doen om je auto te onderhouden
olie vervangen laat ik wel met de klene/grote beurten doen ca 12.000 km dus
banden op juiste spanning houden is ook kinderspel, poetsen komt al wat meer bij kijken (bedoel ik niet wassen)
ben ook niet zo bang als ik wat dingen uit elkaar haal
Dat meen je niet. Je gaat toch niet naar de garage om je olie bij te laten vullen. Echt waar zo dom, ongeloofelijk!
Nieuwe bmw’s (en waarschijnlijk wel meer premier spul)
hebben tegenwoordig niet eens meer een peilstok maar checkt hij het constant tijdens het rijden.
ik als monteur vind dit minder fijn,
maar nu ik dit lees toch wel zinvol voor luie mensen.
elke 6000miles nieuwe olie op de Chevy of ‘Stang, Ik versta wel dat al die mensen met lease autos, mensen met een kantoorjobje, en andere pantoffelhelden niet weten hoe ze olie verversen of er te mooi voor zijn
Bijvullen van olie, is daar nog geen app voor?
@ricardo: haha
Ik geef toe dat jullie een punt hebben !
Al zolang ik rij (20j.) heb ik nog nooit naar het peil van mijn olie gekeken . Ik reken hiervoor op mijn V.W.-dealer ,éénmaal per jaar bij het onderhoud .Straks zal ik er toch eens moeten naar gaan kijken,want ik heb 2busjes asta 3000 gekocht ombij de olie-en in de brandstoftank te
gieten om de motor te behandelen en te beschermen. Nu hoop ik dat het peil niet te hoog wordt of lost het in elkaar op ?
eens om de maand die van de auto en die van de tractor elke keer voor ik hem gebruik, ook de versnellingsbak
http://www.youtube.com/watch?v=n8B9erdk0go
Voor onze Belgische vrienden: een instructieve video
tijdje terug op het werk een klant gehad en die zou zelf ook even bijvullen… alleen heeft het in het koelvloeistof resvoir gegooit… reparatie kosten: 8300 euro.
elke maand van de motor, versnellingsbak, tussenbak, differentielen en de asaandrijving.en dan nog even met de vetspuit langs de kruiskoppelingen. Koelvloeistof kijk ik echter nooit naar.
[email protected] Wachten tot het rode lampje brand?
Het lampje gaat branden als er geen of te weinig oliedruk is. En geen of te weinig oliedruk betekent geen smering!
als het lampje gaat branden is er al schade en ben je te laat. of wel. Oliedom als je wacht op het lampje.
@flyingd:
Een brandend rood lampje betekent dat er geen smering is op het laatste lager, dat is één van de lagers van de nokkenas. In het overige van de motor is dan dus nog wel smering aanwezig.
@Original_Arnoud: in dat gaval lekker doorrijden!!
de druksensor zit 9 van de 10 keer vlak na de oliedrukpomp. dus nog voor alle te smeren delen!!
maar met 20 jaar monteurs ervaring weet ik dat niet.
@flyingd:
Nou nou nou, kalm maar hoor. Wist niet dat ik op je lange tenen stond. Ik heb altijd begrepen dat de druksensor op het einde van het smeersysteem geplaatst is. Maar met 20 jaar monteurs ervaring zal jij het ongetwijfeld beter weten.
Beste vrienden,
Ik ben van mening dat onderhoud aan je wagen best door een erkende dealer wordt gedaan. Zeker met al die moderne motoren die per type vers soorten olie gebruiken ,zo kun je wel zeggen ja maar ik weet dat die olie bij mijn motor hoort oke maar de hoeveelheid is ook belangrijk. Wat maakt nu 30 euro op een olie wissel uit als je daarna zeker weet dat het juist gedaan is en op hun verantwoordelijkheid.
Mijn wagen moet volgens de norm om de 30000 km een beurt krijgen maar om mijn gemoedsrust en met het oog op de levensduur van mijn motor laat ik ze om de 15000 uitvoeren dit loont en bespaart je een hoop onkosten wanneer je wagen op leeftijd komt
@hans: goed voor je. Ga zo door.
@primramessar: ultra-lol ..
@lincoln: Mooi!
Ik vervang de olie nooit en vul het pas bij als de motor begint te “pingelen”.
That’s right! Cause I’m lazy like that…
Ik heb in heel mijn leven denk ik pas 5 keer olie gecheckt. Maar goed, ik heb dan ook in heel mijn leven nog geen 2000 km autogereden. ;)
Tja, en dan koop je een tweedehands waar nooit is naar omgekeken geweest en dan heb je problemen :s
Ik ken redelijk wat mensen die met VAG rijden en altijd een kannetje olie meehebben,sommige van die dieseltjes durven wel eens te drinken, ook sommige opels zuipen olie… waarbij de fabrikant het toegeeft.
Het hangt er eigenlijk wat af, weet je uit ervaring of je auto olie drinkt of niet, weet je dat je regelmatig moet peilen of niet.
Met mijn volvooke met normale rijstijl kan ik 15000 zonder peilen. En toch peil ik regelmatig
Maar toen ik eens op reis ging en 10000 km door Oost Europa reed waar het far west was wat betreft illegale snelheiden, jah, dan drinkt hij wel iets meer olie… maja, het is een turbo e…
@Volvo_440_turbo:
met een 2de hands knal je er metten de beste olie in ..
en snort ie weer als een katje ..
wat niet weet wat niet deert ..
schone/verse olie zit voor een groot deel tussen je oren ..
@lincoln: tuurlijk:
[URL=https://www.google.nl/search?q=olie+sludge+motor]link[/URL]
ik weet niet waar dit artikel over gaat…maar wie is zij op de foto!!!!! WoW :D!!!
Een onderzoek door een belanghebbende is altijd verdacht. Volgens mij verkoopt Exxon niet aan de particulier en adviseerd daarom maar het bij de garage te doen
Ik hoef het oliepeil niet te controleren, want mijn auto verbruikt geen olie.
Verder wil ik het wel zelf gaan verversen, maar puur om zeker te zijn dat er de juiste olie in gaat.
Een mogelijke reden van het niet zelf bijvullen van de olie door Belgen is misschien omdat er hier veel leasingauto’s gegeven worden (fiscaal interessant) en dat het meer werk is om de olie zelf te kopen en het bedrag terug te vorderen dan even naar de garage te rijden…
Motor olie van de Hema, action of Aldi is precies het zelfde als dat je het koopt van de Shell of Exxonmobil. Het verschil is dat deze dure olie een houdbaarheid heeft. Als het die bijna heeft bereikt gaat het in de kannen van de aldi en kun je het voor een habbekrats kopen.
Ik kies altijd voor de minerale olie van de action. Het is elders slechts verkrijgbaar en is een van de weinige olien die in mijn 37 jaar oude benz hoort. en voor minder van een tientje voor 5 liter lag ik om mijn olie verbruik
@Jos
Je zou je beter wat ‘interreseren’ in spelling…
Je kan het beter zelf doen, weet je zeker dat er goeie olie in komt. Bij de garage is het altijd maar weer afwachten wat ze er in flikkeren. Ik weet het ze horen er verstand van te hebben maar helaas is de praktijk anders…
bij garages kopen ze ook gewoon zo goedkoop mogelijk 10w40 olie in.
Je kan het vervangen prima zelf doen maar k snap best dat een hoop mensen liever een paar uurtjes overwerken op kantoor het het geld dan aan de garage geven
Ik moet elke 1500km een halve liter bijvullen en iedere 5000km olie vervangen. Het is maar een kleine moeite die ik liever zelf doe ipv overlaten aan een garage die er de goedkoopste troep in gooien. Met het oog op garantie die mogelijk komt te vervallen kan ik het me voorstellen dat het wordt overgelaten aan de dealer, in andere gevallen lijkt het me verstandig om op z’n minst het olie peil in de gaten te houden…
@aadfd3s:
ik ken dat… plus dat ze bij de garage 70 EUR vragen voor 10min. werk…
beetje zonde, kan het zelf ook wel.
@peter – italia: Mijn garage rekent € 42,50/uur, maar die hebben dan ook geen grote glazen showroom p een “A-locatie” te onderhouden met dito stropdassenvolk. ;)
@aadfd3s: Ik geef mijn garage altijd opdracht de olie die ik wil hebben te gebruiken (vol synthetisch).
En van de oude olie een monster te nemen, dit laat ik altijd onderzoeken in een laboratorium (dat doen ze voor niks….) zodoende ben ik altijd up-to-date over de toestand van m’n motor en de olie.
@406_v6: Dat is natuurlijk ook een manier, echter bedenk wel dat er vooral tussen de verschillende vol syntheten veel verschil in kwaliteit is. Dit zit hem vooral in de additieven die worden gebruikt in de olie, overigens hetzelfde telt voor semi syntheten.
Ik neem aan dat je ook aangeeft welk merk olie er in moet?
@aadfd3s: Jazeker, ik geef aan welk merk en soort ik er in wil hebben.
“Maareh…, een laag oliepeil, daar hebben we toch een dashboardlampje voor?”
Heel slimme opmerking, laat het lampje maar aan gaan, dan ben je dus al veel te laat, en heeft je motor al schade opgelopen.
mensen die zo denken, ik zie jullie wel in de garage voor het vervangen van de complete motor!!
Ik doe het liefst alles zelf. Heb laatst van de auto van m’n vrouw (peugeot 106) nog de oliekeerring tussen motor en bak zelf vervangen. Gelijk ook de complete drukgroep vervangen. Gewoon bij garage stoeprand & co.
Van m’n eigen auto (Charade) moest ik niet veel later ook de olie en het filter gedwongen vervangen. Er was nl. een gaatje in het filter geroest. :| Remmerij, wiellagers, uitlaten, dynamo’s, noem het maar op, ik heb ’t al eens in de vingers gehad. Alleen het inwendige van de versnellingsbak en carburateurs/injectie systemen blijf ik vanaf. Ik ben wat onderhoud aan auto’s betreft een echte super-krent.
@Original_Arnoud:
armoede (bewustzijn) maakt vindingrijk jongen ..
maar een gaatje in je filter geroest !!
gebruik jij 2de hands filters of zo ??
@lincoln: Nee, maar ik had de auto nog niet zo lang en had er nog niet eerder naar om hoeven te kijken. En slechts 4 weken nadat ik het gefixt had reed iemand m’n auto kort.
En wie zegt dat ik arm ben? Het sleutelen aan m’n auto’s is een hobby waar ik veel plezier aan beleef en me ook nog eens veel geld bespaart.
@Original_Arnoud:
een bewustzijn heeft NIETS met financiele slagkracht van doen ..
IK ben belg en heb gisteren nog mijn olie vervangen van myn polo 9n3.
Er staat wel één ding in het artikel dat juist is maar doorstreept; Gierige nederlanders
@ferre9n3:
Als je nou een jaar in Nederland komt wonen, en weet wat het kost om een auto te bezitten en te onderhouden word je van zelf gierig ;-)
Ontopic: Bij mijn vorige auto’s verving ik de olie regelmatig, Maar die verbruikte dan ook erg veel en om daarvoor elke keer naar de garage te gaan is een dure grap. Overigens blind vertrouwen op de ‘herkende’ dealers is vrij naïef, zoals Tommy2 al zei.
Er zijn ook mensen die de verkeerde benzine tanken! Of tijdens de wasstraat uitstappen. Of 30km doorrijden met een lekke band of rode lampjes. “De garage weet het beter”, ja totdat die stagaires van 90 euro/uur te druk zijn met collega’s foppen en een litertje vergeten. Gelukkig heeft BMW besloten daar een sensor voor te monteren. Met m’n vorige auto had ik waarschijnlijk pas na 5000-10000 eens gepeild of op de volgende beurt gewacht (omdat dat ding bijna niks verbruikte).
of je tikt je kenteken even in en voilá!
http://www.kroonoil.com
@Stuko: thanx! Goeie tip
@ Lincoln. Ik breng mijn bmw niet bij een bmw garage, maar bij een particuliere garage die gespecialiseerd is in bmw. Scheelt echt in prijs en de service is beter.
@majinstar:
en .. nog belangerijker ..
geen stage-lopers aan je kar die 60 euro per uur moeten opleveren ..
en nog veel belangerijker .. al je zwakke punten worden effe nagekeken ..
ik leef tevens in de volle overtuiging dat er niet meer dan 3 man in een garage kunnen werken ..
@lincoln: Inderdaad, meer als 3 wordt te gek, zeker qua kosten.
@406_v6:
als je accu-polen in de vaseline staan ..
als je scharnier-punten ingevet zijn ..
als je een dramatisch verhaal krijgt bij het showen van de vervangen onderdelen ..
dan heb je een goeie monteur ..
VERGEET NOOIT TE FOOIEN ..
en stuur de vrouw van de monteur een bloemetje ..
levenslange top-service verzekerd ..
Olie bijvullen..
En dan naar de garage gaan?? Ik zal me daar even gek zijn, kom nou even. :lol: