Maandenlang werden we doodgegooid met kleine hapjes gecamoufleerde F-type, maar over ruim 7 weken is het wachten voorbij: Jaguar bevestigde zojuist de onthulling op de Autosalon van Parijs (een jaartje na de C-X16), en geeft iets meer bloot van de cabrio.
In een gelikt promofilmpje, gevuld met de gebruikelijke marketing-blabla, krijgen we delen van het koetswerk te zien, en het systeem van het klapdak. Daarnaast mogen we nog even genieten van de soundtrack.
We kenden de 3.0 V6 Supercharged, maar de geluidsband laat er geen twijfel over bestaan dat er ook een dikke V8 in de F-Type wordt gelegd, en Jag meldt dan ook dat er a new derivative of its existing supercharged 5.0-litre V8 (iets gedowntuned waarschijnlijk) in komt te liggen. Let wel: in een auto die onder de XK wordt gepositioneerd, in your face, downsizing! Nice. VIDEO!
Oh, en Jaguar geeft ook nog een stukje achterlicht vrij, hoe genereus.
Joepie kan niet wachten…
tintel tintel popel popel …
Die V8 zal wel de top versie zijn van de F-Type. Instapmodel zal wel een 2.0 worden. Mja zo op de foto lijkt hij wel de afmetingen te hebben van een MX-5. Erg klein.
@bempi: Juist lekker! Lekker hoeken.
@bempi:
De instapper wordt een supercharged V6, staat gewoon in de tekst.
Ik ben echt benieuwd nr de prijzen. Zeker van de coupé die me het meest aanspreekt
Mmmm jammie !!! zeer benieuwd naar de prijs! V8 zal voor de -R versie zijn.
Is dit de tegenstrever van de 3-serie en de C-klasse ?
@Megakix: Zeker niet. Deze wagen is veel sportiever gelijnd om te concurreren met de 3 serie coupe/cabrio en C-klasse coupe. Hij is ook kleiner. Heeft mr 2 zitplaatsen. Meer een Boxster/Cayman of Z4 slk concurrent
@adyton: kk..thanks !
Laat maar komen! Al wacht ik liever op de coupé.
een cabrio die oorspronkelijk ontworpen is als cabrio ..
da,s precies 10 jaar geleden dat zoiets voor het laatst gebeurde ..
Hij moet een hoop waarmaken dat dingetje. Zeker gezien de concurrentie.
Ook al is het eigendom van de Britse autofabrikanten niet meer in handen van de Britten, de Britse autoindustrie is alive and kicking. Jaguar is een goede weg ingeslagen door haar modellen radicaal te vernieuwen zonder zichzelf te verliezen.
Even voor de duidelijkheid, komt er ook nog een C-X16? Of was dat gewoon een oefening voor deze F-type?
In elk geval, deze ziet er lang zo mooi niet uit als de C-X16, ik ben gewoon verslaaft aan die auto! Ik wil de C-X16, niks anders!
kwijlplaatje (met een traantje omdat hij er niet komt?)