
Het lijken wel de BMW SUV dagen hier op autoblog. Gister hadden we al spyshots van de X5 M en een paar uur geleden een knusse winterfoto van de hele X-familie. En nu stuurt BMW notabene zelf een filmpje de wereld in van de M versie van de X5.
Blijkbaar heeft BMW het gevoel dat ze de fanboys een beetje moeten laten wennen aan het idee dat M GmbH zich gaat storten op SUV’s. Het lijkt Mercedes wel! In het filmpje zien we in elk geval de nieuwe X5 M al lekker over de Nurburgring boenderen. En dat allemaal natuurlijk om ons ervan te overtuigen dat dit een hele sportieve SUV is. Klik hieronder om het filmpje te bekijken.
kvind het nog steeds op een gewone X5 lijken…
Toch stiekem een best gave auto ondanks dat de X5 geen schoonheidsprijs verdient!
Da jaagd er best wel goed overheen. Jammer dat we geen motor geluid konden horen.
“should be remained” ??? beetje vreemde zin
mooie voorbumper…
gedrufd disign, nonchalant afgewerkt en net het geen wat ik miste op een doodsimpele x5…
zijn ze daar in zuid duitsland volledig van de rest van wereld geisoleerd? in deze tijd komen aankakken met een “sportieve” suv getuigt niet echt van toekomstvisie. eerst een ontwerp opschepen met alles wat sportiviteit in de weg staat (gewicht, zwaartepunt, …) en daarna dit proberen te compenseren met allerhande kunstgrepen. gewoon zeggen: we hebben onze zakken flink gevuld door een onzinnig produkt voor veel te veel geld te slijten aan snobs, maar we gaan deze poen nu eens gebruiken om een mobiel aan te bieden waar de mensheid wel op zit te wachten. geef dan meteen die chris bangle een flinke schop onder z’n zak om te voorkomen dat het eindresultaat alleen bij kampers in goede aarde valt.
is dat de nieuwe tuners trend? een potverf in de grille
Voor een SUV kan die wel een bochtje nemen zeg!!
Natuurlijk mogen ze het van mij uitbrengen. Maar of ik er een koop is een andere vraag.
Beter in de toekomst de resten plamuur beter wegwerken!
waar slaat dit op zeg?
@ alle rare comments boven mij:
Is waarschijnlijk een soort van camouflage, net als stickers en vuilniszakken om de auto hangen.
een SUF is niet echt mijn kopje thee, maar wel leuk dat de ontwikkelingen doorgaan. Zometeen rijdt een Kia Bongo een gewone middenklasser er nog uit…!
Gaap, typisch duits filmpje e, zzz
Deze auto heeft net zoveel bestaansrecht als een 4 deurs coupé en een Overdekte cabrio.
Wat heeft het in godsnaam voor nut om een auto hoog te bouwen om zogenaamd van het gebaande pad af te kunnen wijken en vervolgens proberen sportieve eigenschappen toe te voegen.
Dit is dus exact hetzelfde als Lamborghini van de Murcielago een verhoogde terreinversie zou bouwen. Maar goed, de eerste “pikey” (Snatch werd herhaald, sorry) die dit gedrocht weer ondersteboven naast de snelweg gaat parkeren zal hem al besteld hebben ondertussen.
Het had stoerder geweest als ze het niet op sportiviteit hadden gegooid, maar juist de offroad kwaliteiten giga hadden verbeterd (als in, dat je verder de natuur kunt komen dan het gras tegenover je huis om te parkeren). Als je sportief wilt rijden en dat geld hebt zoek dan een leuke m3 of m5.
Making of :P
Beetje crappy kwaliteit, had ze wat laat door, en ze deden maar 1 ronde.
Wat me opvalt is dat de testauto waarin gefilmd wordt een Amerikaanse schaalverdeling op de teller heeft. Als ze zelfs de testauto’s al met dit soort dingen uitrusten is de doelgroep wel heel duidelijk aan te wijzen.. Beetje jammer
X5 wordt volgens mij in de VS geproduceerd, dus grote kans dat een testexemplaar volgens de Amerikaanse standaarden wordt gemaakt..
Dit zou BMW moeten bouwen:
– een echte sportscar die porsche en nissan het vuur aan de schenen legt.
– laag gewicht
– laag zwaartepunt
– super onderstel
– interieur kaal, met lichtgewicht kuipen enzo
– nieuw ontwikkeld 6 inlijn blok alla CSL maar dan minimaal een 3.6L
– versnellingsbak met perfecte gear ratio’s
daar hebben mensen wat aan inplaats van X5M en X6M
@GOD: zeker waar, maar waarom een 6-in lijn als de nieuwe V8 al lichter is?
Vind die 3.2 6-in lijn trouwens prachtig, echt een stuk historie dat verloren gaat.Maarja, iedereen kijkt naar mekaar, en als de ene iets doet…Vind het jammer dat er maar zeer weinig merken zijn die hun eigen identiteit behouden.
@ SimonMc
Mazda Rotor blok
Wat voor een motor en prestaties heeft die X5M? Die uitlaten zijn wel lelijk…
Dat SUV’s niet meer “de trend” zouden zijn, is iets wat we ons als autoliefhebbers niet moeten laten opsolferen door halfzachte footprintpolitiekertjes. We moeten dat soort politiek krachtig afwijzen zodat technologische ontwikkeling en de FUN van het rijden ongehinderd kunnen doorgaan.
en toch vind ik de eerste x5’s het mooist
Hopelijk worden die uitlaten nog wat aangepast. Ik vraag me wel af waar ze daar bij de M-afdeling mee bezig zijn. Ik zou liever een M7 zien. De 7-serie kan wel wat extra power gebruiken.
Ik hoop dat ze toch komen aanzetten met een paar originelere velgen. Deze zijn immers te krijgen op de 3.0d en die staan ‘m ook geweldig, maar het moet wat anders worden. Dat ze maar een voorbeeld nemen aan die van de Cayenne GTS.
In het begin van het filmpje, als er rust wordt gereden, zie je dat de motor hooguit 1.200 toeren draait…
@ God
Ohh, je bedoelt een ferrari f430 (let wel, geen scuderia) ?
OT: leuk promotiefilmpje voor de bmw fanclan hier op AB, voor de overigen hier het kijken niet waard.
Toch jammer als je in je achterhoofd weet dat dit ten koste is gegaan van een M3 CSL en wellicht ook een nieuwe Z4 M Coupé… These bloody Americans..
Voor het geluid van deze auto.
http://nl.youtube.com/watch?v=QNcS0ZOqMDs
Zie je meteen ook de velgen.
precies wel een ferme wegligging die SUV’s van tegenwoordig :p
maar ik ben het eens met GOD: BMW kan gemakkelijk een supersportauto bouwen, maar heeft dit op de M1 na nog nooit gedaan… rest alleen de vraag waarom? omdat dit niet zo goed verkoopt dan een ‘luxe’-sportauto!
ik zou de verkoopcijfers van die dikke audi’s wel eens willen zien voor en na de komst van de R8… tis een kwestie van jezelf niet kapotconcurreren vrees ik
(diep vanbinnen hoopt M-lover ook dat er nog eens een echte pure sportauto uit de M-garage gaat rollen…)
@ god : wat jij wil is gewoon de CSconcept in productie haha dan heb je waarschijnlijk wat je zegt …
ik denk ook wel dat de X5 mversie alleen in de US zal verschijnen
hier hebben ze xdrive50 en dat vonden ze al groot genoeg duss…
ben wel benieuwd wat voor blok er nou in ligt…hoop niet dezelfde als m5 die gaat er tegenwoordig overal in met wat aanpassingen.
Die M7 zie ik ook wel zitten. Dit slaat nergens op een X5 met wat extra power. M modellen moeten alleen gemaakt worden voor lage auto’s.
en M-diesels dan?
Dat ze zelf een filmpje de wereld insturen, wil toch zeggen dat ze er niet helemaal gerust in zijn. Of ze zijn (wederom) extreem mediageil…
De redline begint precies rond de 6500 rpm. Dat sluit de V10 voor mij al zeker uit (en eigenlijk ook al de atmosferische V8 uit de M3). Aangezien de 6-in-lijn uit de 335i te licht is, denk ik dus enkel nog aan een dubbelgeblazen V8… BMW haalt 306pk uit hun 3-liter… Een eenvoudig rekensommetje zou dan betekenen dat er zo’n 493pk uit die 4.8l V8 zou komen…
Zoals ik al eerder zei: de M-divisie groeit in deze tijden, BMW niet. Dus efkes een (al geplande?) snelle SUV een M-label opplakken en hij verkoopt beter!
@ hape:
Daar ben je weer met je BMW fanclub uitspraken… Ik weet niet hoor… Ik had altijd al het idee dat het net andersom was… Meer anti- dan pro- BMW op dit forum.
In onze eerdere discussie beweerde je nochtans het tegendeel. Ik citeer nogmaals jouw woorden: “Verder is het zo dat volgens mij zeker niet alleen bmw op autoblog wordt afgebroken. Integendeel, het is hier soms bijna een bmwblog.” (zie post van 19 December 2008 om 23:47 op: http://www.autoblog.nl/archive/2008/12/17/video-nissan-370z-vs-bmw-135i-coupe#post-17894 )
Nochtans als ik zowat alle posts hierboven lees staan er alleszins niet veel tussen van jouw fameuze BMW fans…
Nou ja, waar het hart van vol is….
@ Dennis
nee juist niet de CS concept
dat is een grote zware 4 deurs coupe achtig ding.
Ik vind hem schitterend enzo maar het is geen echte supersportscar.
Ik wil dat BMW een echte bouwd, iets wat sneller is dan 8:25 op de nordschleife.
@ Lenny,
Nou kijk ff in een willekeurig draadje over alfa bv…. of ferrari zuigt b.v….
Dan zul je zien dat het nog wel meevalt met bmw!
Maar zeg nou eens… wat vind je zelf dan van deze video ?
@ god: een nieuwe M1 ;)
Wat is er nu eigenlijk aan de hand met die voorbumper :|
lijkt wel in aluminium gewikkeld race gaas, wat vervolgens
op de bumper is geplamuurd?! :S
@ M-lover
Dat zou vet zijn ja
@ hape
Wat ik van die video vind? Ik vind persoonlijk dat er weining informatie inzit. Het filmpje is mijn inziens geen post waard, maar dat is nou eenmaal media. Liever nutteloos nieuws dan geen nieuws!
@ Lenny
Ik heb even een voorbeeldje voor je gevonden….
http://www.autoblog.nl/archive/2008/02/04/rijtest-alfa-romeo-159-sportwagon-32-jts-q4-ti#post-13223
Daar kom je de kerst wel mee door :-)