• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Open deur-alert: Nederland wil meer rijstroken!

Auteur: ricardo, gepost 31 mei 2010 om 15:27 – 52 Reacties

Snelwegspot


Voordat onze favoriete verkeersminister na 9 juni het politieke toneel verlaat, heeft hij nog snel even een onderzoekje aan 800 Nederlanders voorgeschoteld. En hoe verrassend, twee derde denkt dat extra asfalt zorgt voor minder files.

Vandaag werd begonnen met de uitbreiding van de A27, en zoals wel vaker is Camiel daar dan bij om te zeggen dat ze mogen beginnen, of iets van die strekking. Ook maakte hij daar de resultaten van zijn survey bekend. Je kunt je afvragen hoe representatief 800 NL’ers zijn voor een land met meer dan 7 miljoen auto’s, maar de boodschap was aardig duidelijk: Wij Willen Meer Wegen.

De vraag is hoe Camiel’s opvolger de file-terreur in Nederland gaat bestrijden. Politieke partijen verschillen daarin flink van mening (daarover later meer). Wellicht kunnen we de volksvertegenwoordigers wat AB-tips geven. De daling is al ingezet, maar wat is nou écht de ultieme oplossing voor het fileprobleem volgens jullie?

Ook interessant!

  • Video: Kever sluit deur van Mini
  • 'Files in de spits voorgoed verleden tijd'
  • Beer sloopt deur van Lamborghini
    Video: beer sloopt deur Lamborghini
  • Drukste spits ooit
    Drukste spits ooit sinds corona, files en ongelukken

Nieuwste artikelen

  • Deze iconische auto’s brachten dit weekend miljoenen op
  • Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Staat de toekomst van de eigen auto op het spel?
  • Max Verstappen staat er voortaan alleen voor
FacebookTweetPinLinkedIn

camiel-eurlings, cda, files, open-deur, snelweg, Verkeer

Vorig bericht: « Red Bull-adviseur: “crash schuld van Webber”
Volgend bericht: Autoblog video: win een Stinger Card »

Lees Interacties

Reacties

  1. Kuukske zegt

    31 mei 2010 om 15:29

    Dubbeldekse snelwegen. Maar dat zal wel niet mogen i.v.m. de veiligheidsregeltjes

    Login om te reageren
  2. robbie zegt

    31 mei 2010 om 15:30

    Toch maar VVD stemmen dan ;) Is volgens mij de enige partij die zich hard maakt voor meer asfalt.

    Login om te reageren
  3. Kvgorp zegt

    31 mei 2010 om 15:32

    Laat maar komen hoor dat asfalt. Ik zit in de wegenbouw en daar mag wel wat meer wind doorheen.

    Login om te reageren
  4. John zegt

    31 mei 2010 om 15:33

    Minder afslagen, randwegen zoals rond Den Bosch/ Eindhoven lijken mij veel effectiever. Passerend verkeer heeft dan geen last van plaatselijk verkeer.
    Slechte bestuurders bijles geven lijkt me ook geen slecht idee..

    Login om te reageren
    • Ikke_ferrari zegt

      1 juni 2010 om 18:17

      @John: Den Bosch en Eindhoven moeten inderdaad het voorbeeld vormen voor de rest van het land… geweldig!

      Login om te reageren
  5. dd zegt

    31 mei 2010 om 15:34

    een nieuwe rijstrook op alle snelwegen voor auto’s waarover meer dan 75 duizend euro aan BPM en andere ridicule belastingen is betaald. Krijg je er toch nog iets voor terug

    Login om te reageren
    • John zegt

      31 mei 2010 om 15:41

      @dd: nice!

      Login om te reageren
  6. Alexander_NAS zegt

    31 mei 2010 om 15:38

    Snelheids limiet van 120 naar 130 (liefst 160, dromen mag altijd toch :D) en een permanent inhaalverbod voor vrachtauto’s op de snelwegen.

    Login om te reageren
  7. laurens324 zegt

    31 mei 2010 om 15:44

    doen zoals in belgie, niets dus en hopen dat het probleem zich vanzelf oplost

    net zoals de staat van het asvalt in ons kut belgenland

    Login om te reageren
  8. Laurens zegt

    31 mei 2010 om 15:46

    Geen bredere wegen, maar nieuwe, dwars door het zogenaamde “groene hart”, dat in werkelijkheid meer een stortplaats voor koeienpoep is. In plaats van dat storten tegelijkertijd bossen aanplanten, en over 30 jaar hebben we eindelijk die villaparken die we allang hadden kunnen hebben als we iets zinvols met de aardgasbaten gedaan hadden.

    Login om te reageren
  9. Maarten zegt

    31 mei 2010 om 15:47

    Zolang we allemaal dezelfde kant op moeten, en niet wonen waar we werken, denk ik dat flexibel werken, en beter openbaar vervoer de enige opties zijn.

    Bredere wegen zorgen inderdaad voor kortere file’s, maar wel in één klap ook voor bredere file’s.

    Login om te reageren
    • L-fred zegt

      31 mei 2010 om 17:08

      @Maarten: een heel waar punt!! Bredere files zijn korter dan smalle files. Files worden vaak in “kilometers” berekend. Maar, zolang het breed blijft, maakt dat niet zo veel uit. Een beter systeem is aangeven in ‘verwachte aantal minuten’- vertraging.

      Oplossing: Als 10% van de auto’s niet rijdt tijdens spitstijden is er geen file meer. Kijk maar eens in vakantieperioden.

      Er zijn bepaalde delen in de wereld, dat alleen oneven nummerborden op bepaalde dagen gebruik mogen maken van de wegen en even nummerborden op de andere dagen. Dat is een reductie van de helft ;-)

      Login om te reageren
  10. spykerboy zegt

    31 mei 2010 om 15:55

    haha ze moeten gewoon de max snelheid weghalen dan krijg je ook minder file ;)

    Login om te reageren
    • atakan zegt

      31 mei 2010 om 22:19

      @spykerboy: Je krygt minder file, je krygt meer ongelukken ;) !

      Login om te reageren
  11. mrB zegt

    31 mei 2010 om 15:56

    Het is een combinatie van dingen, maar meer asfalt is toch echt nodig. Verder overal variabele rijsnelheid (maar dan wel als het rustig is hoger dan 120), beter OV en meet flexibel werken. Ik denk dat je dan al lekker op weg bent richting minder files

    Login om te reageren
  12. Zodan zegt

    31 mei 2010 om 16:00

    Inderdaad: twee lagen. De bovenste laag met veel minder op en afritten. Camera toezicht waarbij lui die met 100 of minder links zitten direct een boete krijgen.
    Vrachtauto’s mogen daar sowieso niet op. Dan ben je zo van Maastricht naar Amsterdam. Daar wil ik nog best tol voor betalen ook, mits het een redelijke prijs is.

    Login om te reageren
  13. Vreddy_B zegt

    31 mei 2010 om 16:01

    Extra asfalt helpt alleen wanneer dit tussen plek A & B volledig wordt toegepast. Nu zie je vaak dat er bij grote steden op bepaalde stukken een extra rijstrook wordt toegevoegd dit lost niks op het verplaatst alleen het probleem want je moet uiteindelijk als nog ritsen. Permanent Inhaal verbod voor vrachtwagens op 4-baans snelwegen handhaven en op 6-baans alleen buiten de spits inhalen. Snelheid verhogen heeft volgens mij weinig zin dat is alleen voor het idee, als ik nu op de A wegen rijd merk ik al dat bijna elke automobilist tussen de 130 en 140 rijdt.

    Login om te reageren
  14. paulusrx7 zegt

    31 mei 2010 om 16:13

    die trutten van de weg afhalen die met 1 km per uur een ander in halen of die remmen voor helemaal niks of niemand en dus file’s veroorzaken + uiteraard meer asvalt. ik dacht er zelf over na om m’n achtertuin te asvalteren….

    Login om te reageren
  15. Kvgorp zegt

    31 mei 2010 om 16:13

    Dat is ook een probleem in Nederland. In Nederland past men de oude interlokale wegen aan tot snelwegen. Staan deze snelwegen vol is er geen uitweg meer mogelijk. In landen als frankrijk, (waar plek zat is) bouwen ze compleet nieuwe snelwegen en blijven de oude interlokale wegen in takt. Zo blijft het “bestemmings” verkeer op de oude wegen en mensen die verder weg moeten op de snelwegen. Hoeveel mensen rijden in Nederland dagelijks 10 min of een kwartiertje op de snelweg?? Daar zijn snelwegen niet voor gebouwd.

    Ook een leuk voorbeeld. Op de A67 heb je de de afrit Eersel. Prima afritje. Nu komt er bij Hapert (stukje verder) een industrieterrein maar dat mag alleen als er een nieuwe toe en afrit komt voor de A67. Nu liggen er strax weer 2 toe en afritten op 3 km afstand. Dit vind ik echt van de zotten maar het zal wel moeten zo.

    Login om te reageren
    • Laurens zegt

      31 mei 2010 om 16:17

      @Kvgorp: grappig. Mijn familie is dolblij met die extra afrit, want het alternatief is dwars door de dorpen. Die E3 zelf, is min of meer leeg.

      Login om te reageren
  16. Kvgorp zegt

    31 mei 2010 om 16:23

    @Laurens
    Ja ik weet dat het dat het daar in die dorpen druk is maar mensen uit Reusel moeten nu nog door alle dorpen richting die nieuwe afrit (de nooduitgang bij Postel telt even niet mee) Maak dan bij Reusel een mooie toe en afrit i.p.v. bij Eersel een en 3 km verder een en dan de volgende pas weer Halverwegen Belgie

    Login om te reageren
    • Laurens zegt

      31 mei 2010 om 16:32

      @Kvgorp: in en rond Parijs (= Randstad) barst het ook van de op- en afritten. Peages vind je daar niet. Gelukkig woon ik niet meer in Brabant ;-)

      Login om te reageren
  17. C6_R zegt

    31 mei 2010 om 16:30

    Ik hoef niet meer rijstroken hoor, wat minder medeweggebruikers om de weg mee te delen lijkt me ook prima!

    Login om te reageren
  18. De Marokkaanse Held! zegt

    31 mei 2010 om 16:32

    Net als in Frankrijk de snelheiden!

    Login om te reageren
  19. Vanquish zegt

    31 mei 2010 om 16:34

    Minder auto’s lijkt me de beste oplossing! En om daar nou geen regels voor te maken: minder inwoners. Ik vind 4 miljoen inwoners een beter aantal dan 7.

    Login om te reageren
  20. San Sebastiano zegt

    31 mei 2010 om 16:35

    thuiswerken..?

    Login om te reageren
  21. Flamingo zegt

    31 mei 2010 om 16:36

    het fileprobleem oplossen?
    daar moet ik even over nadenken

    meer asfalt zorgt even voor minder files ja dat klopt. maar in ned en over de hele wereld groeien we(mensen) de pan uit dus krijgen we steeds meer auto’s.

    kan wel bezig blijven dus. en dat houdt een keer op

    Login om te reageren
  22. Tommy2 zegt

    31 mei 2010 om 16:36

    Ongelijkvloerse kruispunten op vierbaanswegen, dus niet met stoplichten of rotondes want dat loop finaal vast! Gelukkig zijn de meeste knooppunten al voorzien van een viaducht waar je zo over- en onderdoor kan rijden.

    Login om te reageren
  23. Cantago zegt

    31 mei 2010 om 16:37

    2 dingen, allereerst de wegen… Passen de auto’s niet dan moeten ze meer plek hebben. Daarnaast de veroorzakers van file’s aanpakken! Bumperklevers, oude mensen, enz. Dat met boete’s, rijcursussen en meer van dat.

    Login om te reageren
  24. Benjamin1 zegt

    31 mei 2010 om 16:52

    Voor automobilisten zijn PVV of VVD de beste keuzes. VVD wil meer asfalt en PVV wil de maximumsnelheden op snelwegen verhogen van 120km/h naar 140km/h.

    Login om te reageren
  25. printer zegt

    31 mei 2010 om 16:53

    Lukt ze nooit!!

    Login om te reageren
  26. Benjamin1 zegt

    31 mei 2010 om 16:54

    Stukje uit het verkiezingsprogramma van de PVV.

    Ook de 80km zones verdwijnen!

    ”We willen geen kilometerheffing. Deze verkapte belastingmaatregel lost de files niet op. Wij
    willen geen spionagekastjes in onze auto’s. Wel willen we de maximumsnelheid op snelwegen
    verhogen: Buiten de files 140 km/uur en de 80-kilometerzones afschaffen.”

    Login om te reageren
  27. NesQ zegt

    31 mei 2010 om 16:59

    Dat zijn mooie stellingen!
    Helaas blijft het altijd maar bij “Wij willen dit, wij gaan dat doen” maar komt het er nooit van….

    Login om te reageren
  28. lincoln zegt

    31 mei 2010 om 17:01

    files zijn een traditie .. al 55 jaar .. dat mag niet verdwijnen ..

    waar is de stichting voor file-behoud ??

    Login om te reageren
  29. Hanico zegt

    31 mei 2010 om 17:05

    Het grootste probleem waar echt wat extra asflat handig is, zijn de plekken waar driebaans tweebaans wordt om weer later driebaans te worden. Daarnaast heb ik het te vaak dat ik niet door heb dat het driebaans is. Maar ik zie meer in het spreiden van het verkeer.

    Login om te reageren
  30. captain zegt

    31 mei 2010 om 17:05

    motorfietsen promoten op alle mogelijke manieren zoals een stuk minder belasten, gratis parkeren…. heb je in één klap minder files en een lager gezamelijk verbruik (nu moet je het benzineverbruik niet gaan vergelijken van supersport moto’s maar van motoscooters/ touringmoto’s, het is natuurlijk ook niet zo dat iedereen rijdt in ferrari’ s en astons)

    een auto is immers 1600 kilo’s dood gewicht die je meesleurt om slechts 80 kilo aan mens te vervoeren… niet erg efficient om elke dag te gebruiken.

    uiteraard kun je niet zonder auto maar zie de bromfiets/ motorfiets als 2e voertuig lijkt mij een geldbesparende en fileontwijkende oplossing.

    Login om te reageren
    • L-fred zegt

      31 mei 2010 om 17:09

      @captain: Heel goed!!! Ik ben voor!

      Login om te reageren
  31. BaySideBlueBoy zegt

    31 mei 2010 om 17:32

    Wat ook file’s kan reduceren is als ze die verdomde matrixborden niet zo vaak gebruiken en spookfiles creëeren. Als ze het per ongeluk doen waarom melden ze gewoon niet “Niks aan de hand, spookfile”.

    Login om te reageren
  32. DeRaf zegt

    31 mei 2010 om 17:41

    @captain: Hoeveel extra verkeersdoden krijgen we dan?

    Ik stem voor trein-rijden:
    -Communicatie tussen de opeenvolgende voertuigen
    -Korte afstand van mekaar
    -Geen kop-staart aanrijdingen
    -Efficient ritsen
    -Efficient aansluiten – geen trage rups die op gang komt

    Is natuurlijk verre toekomst, want oo wee als dit systeem te hacken valt.. Een wagen heeft voorlopig best geen wireless connectiviteit.

    Login om te reageren
  33. jangroothuijse zegt

    31 mei 2010 om 18:02

    Betuwe route afsluiten en asfalteren, plaats genoeg voor een lekker breedde kaarsrechte snelweg, waar je met gemak 250km/h als redelijk snelheids limiet kan aanhouden.

    Ideeën over auto’s zichzelf laten rijden, daarmee pak je de mensheid een van de grootste hobby’s ooit af; in plaats daarvan, her-opvoeding van weggebruikers om files minder te laten worden; waaronder, bij stilstand, 2 auto lengtes van je voorganger af blijven, zodat je gelijktijdig met je voorganger kan optrekken zonder bang te zijn hem te raken (in de ideale situatie wordt een verkeerslicht groen, en komt de gehele rij gelijktijdig in beweging).

    Login om te reageren
  34. phantom zegt

    31 mei 2010 om 20:00

    De oplossing: Gewoon niet als ouwe opoes die snelweg op komen met 80 km/h en gewoon overal op de snelweg 120 of harder rijden,dat scheelt al de helft!

    Login om te reageren
  35. BRT zegt

    31 mei 2010 om 21:09

    Ze kunnen ook om klein te beginnen van de spitsstroken normale stroken maken. Bij ede bijvoorbeeld is het erg irritant als je zo’n open strook ziet maar er niet op mag terwijl er toch echt een opstopping is omdat er bijvoorbeeld een vrachtwagen weer wil inhalen.

    Zo’n verdieping erover gooien voor het snelle verkeer is natuurlijk ook een heel makkelijke oplossing, maar nogal onrealistisch.

    Login om te reageren
  36. DRK zegt

    31 mei 2010 om 21:14

    Ik zeg verbreden die snelwegen en aparte stroken voor vrachtwagens. Op de A15 loopt het verkeer vast als het van 3 naar 2 rijstroken gaat. Andersom rijdt het ineens wel door. Aparte vrachtwagenstroken zorgen ervoor dat het langzame en snellere verkeer gescheiden is.

    Login om te reageren
  37. Northwestern zegt

    31 mei 2010 om 21:19

    Geen maximum snelheid op sommige trajecten en variabele maximumsnelheid waar het niet mogelijk is. Ook overal 3 rijstroken, midden/linkerbaanklevers en inhalende vrachtwagens rijbewijs innemen. En iedereen die files veroorzaakt, met bijvoorbeeld een botsing, rijbewijs voor een jaar kwijt. Dat zal ze leren.

    Login om te reageren
  38. 50kilometerkarretjeachtereentrekker zegt

    31 mei 2010 om 21:29

    Wat doen die prutsers nu trouwens met hun van A naar Beter, behalve oneindig meer camera’s ophangen?

    Login om te reageren
  39. deeBspace zegt

    1 juni 2010 om 04:10

    @kuukske: Dan rijden nog meer petjes zich te pletter.

    Login om te reageren
  40. PeHa zegt

    1 juni 2010 om 07:52

    Ik stel voor om alle provinciale wegen te verdubbelen. Heb je gelijk een heel mooi fijnmazig wegennet met alternatieve routes.

    Login om te reageren
  41. Dutchneon zegt

    1 juni 2010 om 12:21

    Meer asvalt is wel degelijk een oplossing voor verschillende files….. en dan gaat het vooral om de files die veroorzaakt worden doordat ze van 3 naar 2 banen gaan. Of op plekken waar de 2 banen smaller worden dan dat ze voorheen zijn, denk aan de A27 bij Gorinchem met de brug die daar al 20 jaar geleden had moeten worden vervangen, net als bij Hank……

    met alleen al 3 maandjes wegenbelasting van al onze 7 miljoen auto’s kunnen bovenstaande problemen in 1 klap opgelost worden! en dan hou je nogsteeds de BPM en andere taksen over :P

    Login om te reageren
  42. spykerboy zegt

    3 juni 2010 om 13:52

    @atakan, ach we hebben al een enorm lage percentage maakt niet uit als ie beetje stijgt ;) word het ook wat spannender op de weg zonder die snelheid restricties :P

    Login om te reageren
  43. Hard maar waar zegt

    17 juni 2010 om 23:01

    De benzine- en diesel- en autogasprijzen verhogen met 5 euro per liter. Dan ga je vanzelf minder rijden. En … de eigen bijdrage voor die leasebakken omhoog naar 90%. Dan heb je minder van die plezier ritjes waardoor ook in het wknd (en doordeweeks) minder files staan.

    Login om te reageren
  44. Sorcerer zegt

    6 augustus 2010 om 09:25

    Kijk eens rond Eindhoven en Den Bosch: vooral bij Den Bosch is die afsplitsing in een ring + doorgaande weg echt heel effectief geweest! Ook bij Eindhoven heb ik al een hele tijd niet meer in de file gestaan nu…

    Snelheid verhogen heeft eerder een negatief dan een positief effect denk ik. Verder: veel betere transferia, zodat je direct uit kunt stappen en tram/metro/trein verder nemen. Dat is nu niet zo + het is nu vaak toch voor veel mensen blijkbaar te duur.

    Extra rijbanen bij/in knooppunten is ook een punt, want daar ontstaan nog wel eens files… alleen meer asfalt lost dat niet zomaar op.

    Login om te reageren
  45. T zegt

    4 september 2010 om 10:19

    De wegen aanpassen aan de bevolkingsdichtheid van een gebied.
    Een stad als new york heeft echt niet genoeg aan 4 banen door elke straat van de stad, dat zie je ook.

    Hier is het een sport om tussen massawijken 2 richtingswegen te bouwen die veel te smal zijn.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North