
Helaas..
Het was een (Ferrari) feestje van jewelste, afgelopen weekend op Daytona International Speedway. Een evenement genaamd Finali Mondiali vond plaats en zelfs Kimi Raikkonen en Sebastian Vettel waren van de partij.
Onderdeel van het grote Ferrari-feest was een optocht. Het doel was om het huidige Ferrari parade record uit 2012 te breken. In dat jaar reed F1-rijder Felipe Massa aan kop van een parade van 964 Ferrari’s op Silverstone. Een wereldrecord. Het record lag daarvoor in handen van Japan met een optocht van 490 auto’s.
De poging in de Verenigde Staten verliep echter niet succesvol en het record is nog steeds in handen van Silverstone. De organisatie wist op Daytona International Speedway namelijk ‘slechts’ 809 Ferrari’s bij elkaar te sprokkelen en dus kon het record niet worden verbroken.
Tijdens het weekend werd in Daytona de laatste LaFerrari geveild voor een krankzinnig bedrag van zeven miljoen dollar. Daarnaast onthulde Ferrari een one-off, genaamd SP275 RW Competizione. (via TheDrive)
Fotocredit: Daytona International Speedway op Facebook





Als er zo veel Ferrari’s zijn, is het dan nog wel exclusief, vraag je je af.
@janjansen: Ja.
@janjansen: Maakt het wat uit? Exclusiviteit is niet per sé de reden om een Ferrari te kopen. Ik heb sinds gisteren een Focus ST170 wagon. Zijn er maar ongeveer tien van geleverd in NL. Er rijden een stuk meer Ferrari 458’en rond in NL, maar welke is de koppendraaier?
@jochempie: Haha een mooi vergelijk maak je die ook nog eens de spijker op zijn kop slaat. Gefeliciteerd met je aankoop, ik heb de ST170 altijd een leuk ding gevonden. Veel plezier ermee.
@viezefreddyw: Thanks! :) Ja met de leeftijd die ze nu bereiken is het een beetje vechten tegen de roest, verwacht ik, maar soit, het is een vlot en praktisch karretje. En dat blauw staat ze ook heel goed.
@jochempie: Die kleur blauw vind ik schitterend. Het past ook heel goed bij die auto en eigenlijk bij een hele hoop Ford’s wel, ook de nodige RS’en.
En tja, roest. Zou goed kunnen dat je er last van gaat krijgen. Maar zoals bij elke auto geldt het dat als jij er goed voor zorgt, hij ook goed voor jou is.
@Jochempie: Binnenkort foto’s op Autojunk?
@dutchoutlaw: Ik zal er morgen tijdens de lunch even wat plaatjes van schieten. Daarna gaan de winterwielen er op.
@dutchoutlaw: http://www.autojunk.nl/2016/12/mijn-ford-focus-st170-wagon
@Jochempie: hahaha, jij vergelijkt serieus een Ford met een Ferrari? Je hebt gewoon een Ford focus zoals driekwart leasend Nederland heeft .. daarom draait niemand de kop ervoor om.
@blo3to3t: kijk maar uit dat jouw kop niet (wordt) omgedraaid met dit soort denigrerende opmerkingen. Eikel.
@str8six: Joh laat lekker, doet ‘ie vaker zie ik.
@blo3to3t: hahaha, jij hebt serieus niet door welk punt hij probeert te maken?
@blo3to3t: Dat was mijn punt ook :) Exclusiviteit zegt niets over de begeerlijkheid.
@blo3to3t: heel slim ben je denk niet.
@blo3to3t: als je ’t nou niet snapt, reageer dan gewoon niet?
@blo3to3t: ik vind jou een kl*otzak en dan ben ik best netjes aangezien je alleen maar negatief kan reageren. Geen haat gewoon de waarheid.
@Jochempie: ST170 is wel een geniaal ding. De wagon heb ik nooit mee gereden maar de hatchback wel. Rijd geweldig.
@Jochempie: proficiat met je aankoop veel veilige kms gewenst. de st170 is n gewldig leuk autootje. mn neef heeft n hatchbak al jaren overigens. dit is echt n autootje dat je moet rijden om m te waarderen.
@janjansen: Exclusiever dan zeven miljoen dollar voor een nieuwe auto kunnen ze het niet maken.
@janjansen: zeg er zijn er 40000, en er zijn 3miljard autos is het best exclusief, in vergelijking met de hele wereld is het exclusief
Jammer, volgende keer beter… wel indrukwekkend gezicht trouwens die F1 autos op de banking van daytona!
Allemaal hun snipperdag ingeleverd voor niks, erg sneu dit
@janmetdelangeachternaam: Ik moest lachen :)
Voor zover ik kan tellen is 809 toch echt meer dan 490…
@rd1991: neem een slok koffie en lees dan diezelfde alinea nog een keertje opnieuw.
@rubenpriest: potverdikkie, zoiets heet oude koeien uit de sloot halen. Wat was het record daarvoor dan?
@rd1991: ik zou even een cursusje begrijpend lezen op de basisschool volgen, of wat minder alcohol drinken.
@janmetdelangeachternaam: dat laatste zou idd wel schelen ja!
Dit laat zien dat (zelfs met miljoenen achter de hand) niet alles met geld te koop is. Een record kan ook mislukken.
Ach, al die arme mensen die voor niets met hun privejet naar Daytona zijn gevlogen. Voor niets hun supercar hebben laten verslepen naar de Sunshine-state om daar te rijden over een van Amerika’s meest legendarische circuit’s. Man man man, wat moet dat afzien zijn geweest daar in Daytona. Eén bak doffe ellende. *snif*
@str8six: weinig lol aan: met je Ferrari op Daytona rijden terwijl er 808 andere mannen op de baan zitten die denken dat ze betere skills hebben dan dat ze echt hebben :)
@gregorius: hahaha! :D
Duidelijk geen marketingjongens die dit naar buiten hebben gebracht! Het mag dan geen wereldrecord zijn, maar je kunt er nog altijd de draai aan geven dat het het grootste aantal Ferrari’s op Amerikaans grondgebied is, of iets dergelijks.
Zo moet je dat doen! Het niet halen van een volkomen irrelevant record geeft de perfecte aanleiding om nog een keer zo’n feestje te organiseren.
599 en 430 zijn de laatste Ferraris die ik mooi vond. De 458 rijdt geweldig maar ziet er niet uit.
@john4545: dank je wel. Ik heb afgelopen weekend een 488 gezien. De auto was rood.
Als ze niet zo exclusief waren dan waren er wel meer Ferrari’s bij die optocht geweest. Hoewel 809 natuurlijk een flink aantal is. Een dergelijke optocht doen ze trouwens vaak na een Ferrariweekend (B.v. op Spa-francorchamps), dus dat het er niet elke keer meer zijn is logisch. De meeste (vermoedelijk hoofdzakelijk Amerikanen) zullen gewoon met hun auto er naar toe gereden zijn, evt. op een trailer, en zeker niet met een privéjet (m.u.v. een paar FXX eigenaren)