• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Flitspalen bij overwegen doen precies wat ze moeten doen

Auteur: nicolasr, gepost 9 maart 2026 om 18:55 – 17 Reacties

Hardleerse automobilisten flitsen dus…

Het is inmiddels alweer twee jaar geleden dat ProRail de eerste flitspaal neerzette bij een gevaarlijke spoorwegovergang. Doe was om ervoor te zorgen dat er minder mensen door het rode knipperende licht heen reden en de aanstormende machinist een hartverzakking bezorgden.

Inmiddels staan de flitspalen op een stuk of dertig plekken en die dingen doen precies wat ze moeten doen, namelijk foto’s maken van mensen die tóch nog even doorrijden als de rode lampen al knipperen.

En blijkbaar werkt het. Volgens ProRail is het aantal overtredingen op sommige overwegen met wel zo’n zestig procent gedaald sinds die camera’s er hangen. Maar tegelijkertijd doet ProRail een beetje aan downplayen, want ze zeggen dat je dit patroon vaker ziet.

Flitspalen bij overwegen doen wat ze moeten doen

In het begin gaan de cijfers vrij snel omlaag, daarna stabiliseert het een beetje en blijft het op een lager niveau hangen. Wat in dit geval dus eigenlijk al indrukwekkend is, maar dat vinden wij hier ter redactie.

Maar helemaal braaf wordt het verkeer er ook weer niet van. In de afgelopen twee jaar zijn er door de flitspalen alsnog zo’n 33.000 overtredingen geregistreerd op plekken waar zo’n camera staat. Met andere woorden: er zijn nog steeds genoeg mensen die denken dat ze het nét even kunnen halen voordat de trein komt.

En dat is een duur geintje, als je geflitst wordt. De boete is namelijk € 320,- voor auto’s, motoren en vrachtwagens. Voor brom- en snorfietsers is de sanctie € 220,-. Voetgangers en fietsers riskeren een boete van € 90,-, alleen moeten die door een boa of echte politieagent worden betrapt. Want geen kenteken hè?

Het plan is om uiteindelijk meer flitspalen te plaatsen. In totaal moeten er 44 van die camera’s komen bij overwegen waar het risico het grootst is.

En ondertussen doet proRail nog 1 keer een beroep op alle roodlichtrijders, doe eens niet meer, vragen ze. Lijkt ons een heel slimme oplossing. Goedkoper ook.

Ook interessant!

  • De hardst werkende flitspalen van Nederland
    De hardst werkende flitspalen van Nederland
  • De flitspalen zijn kapot, geen boetes!
  • Jij raadt nooit waar ze alle flitspalen hebben uitgezet
  • Ga vandaag niet de weg op. Ik herhaal, ga vandaag de weg niet op!

Nieuwste artikelen

  • Gespot – PSV-speler Sergiño Dest in zijn custom M5
  • Finse super-solid-state wordt steeds ongeloofwaardiger
  • Magnus Walker gooit grote iconische autocollectie in de veiling
  • BYD wil een eigen team in de Formule 1
FacebookTweetPinLinkedIn

prorail, trein

Vorig bericht: « Elektrisch rijden nu 60% goedkoper dan benzine
Volgend bericht: Koop een Audi RS6 met 760 pk bij Domeinen! »

Lees Interacties

Reacties

  1. drdre1 zegt

    9 maart 2026 om 19:11

    Spoorweglichten, rode kruizen, rode stoplichten… Sommige mensen hebben gewoon moeite om te begrijpen wat voor risico’s ze nemen.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      9 maart 2026 om 21:12

      Darwin zou het natuurlijke selectie noemen. Door dit soort maatregelen blijven er meer idioten in leven en daardoor neemt de gemiddelde kwaliteit van de genenpool af.

      Login om te reageren
      • drdre1 zegt

        9 maart 2026 om 22:00

        Ze nemen soms ook anderen mee in hun keuzes, dus zo slecht zijn de maatregelen niet.

        Login om te reageren
        • okdoei zegt

          9 maart 2026 om 22:40

          En voor mijn gevoel zijn degenen die de overtreding maken, vaak degenen die overleven of er minder zwaar letsel aan overhouden. Heb geen cijfers om mijn claim te ondersteunen maar het zou me niets verbazen.

          Login om te reageren
        • Robert zegt

          10 maart 2026 om 09:29

          Precies dit. De goeden lijden altijd onder de kwaden. Het is ronduit bizar te moeten constateren dat onder met name de jonge(re) generaties het inmiddels genormaliseerd lijkt te zijn dat je onderweg je socials op je telefoon bijwerkt, onder invloed van pillen en/of alcohol rijdt en verkeersregels als een facultatieve suggestie beschouwt i.p.v. dwingende wetgeving. Het egocentrisme onder met name ‘Gen Z’ is ronduit stuitend.

          Login om te reageren
  2. tenaci zegt

    9 maart 2026 om 19:15

    Zo onbegrijpelijk dat dit nodig is. Maar als het helpt ben ik er alleen maar blij mee. Tijd geleden bij ons in de buurt nog een dodelijke aanrijding met een trein omdat ‘wacht met rijden tot het rode licht gedoofd is’ helaas genegeerd werd.

    Login om te reageren
  3. ghengiskhan zegt

    9 maart 2026 om 19:23

    Eventjes wachten of het risico nemen op een gevecht met honderden tonnen staal op snelheid die niet kunnen uitwijken. Vreemde risico afweging.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      10 maart 2026 om 10:40

      Het is natuurlijk niet “eventjes wachten”. Het is te laat komen en een donderpreek van je chef/de concierge/de kinderdagoovang/je moeder krijgen. En soms kunnen die genoemde mensen meer angst opwekken dan honderden tonnen staal op snelheid.

      Login om te reageren
  4. moveyourmind zegt

    9 maart 2026 om 20:15

    Dat werd tijd!

    Hoe vaak ik wel niet gezien heb dat er een trein keihard over eenspoorwegovergang rijdt terwijl de spoorbomen gesloten zijn. Niet normaal meer.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      9 maart 2026 om 21:07

      Precies, die machinisten houden zich totaal niet aan de vijftig in de bebouwde kom.

      Login om te reageren
  5. Towel986 zegt

    9 maart 2026 om 22:40

    Heel goed dit, veiligheid is het belangrijkste. En dat mensen die door rood rijden onverstandig bezig zijn trek ik niet in twijfel.

    Maar wat als je rustig met 40 45km/u aan komt rijden en op het punt van oversteken de lampen gaan knipperen, moet je dan een noodstop maken? Of geef je een dot gas? Ben je dan pragmatisch of een “domme asso”?

    En wat als je achterligger niet zo ijverig is en netjes stopt, maar tegen jou aan rijdt en je dan net iets te ver doorduwt..

    Dit kan ook averechts werken, hopelijk heb ik het fout.

    Login om te reageren
    • DIG-T 190 GT zegt

      10 maart 2026 om 09:40

      Net als bij gewone verkeerslichten geldt er vaak een ‘pardontijd’ van ongeveer 0 tot 1 seconde nadat het licht op rood is gesprongen. Als je binnen deze fractie van een seconde de stopstreep passeert, word je meestal nog niet geflitst om te voorkomen dat bestuurders die niet meer veilig kunnen remmen, onterecht beboet worden. (Dankjewel Google.)

      Edit – En volgens mij horen de lichten eerst ook op oranje te gaan, net als bij een normaal stoplicht en bruggen. Als ik dat hieronder lees is dat niet (overal) het geval. Belachelijk.

      Login om te reageren
  6. KennOne zegt

    9 maart 2026 om 23:14

    Oisterwijk heeft ze bij 3 overgangen, maar eigenlijk zouden ze een oranje licht moeten hebben net als bij een stoplicht. Het gebeurt toch regelmatig dat je al bijna over het spoor rijd en de lampen beginnen te branden. Het idee dat je misschien een boete kan verwachten een maand lang is echt niet fijn 😅

    Login om te reageren
  7. DeWitteCondor zegt

    10 maart 2026 om 08:01

    Het is toch opmerkelijk dat de boete voor deze totale kamikazeactie eur 320 is terwijl als je sneeuw op het dak van je auto hebt liggen je eur 500 mag aftikken. De hoogtes van boetes zouden eens grondig opnieuw afgewogen moeten worden.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      10 maart 2026 om 10:37

      Sneeuw op het dak van auto is toch terecht zo duur? Enorm gevaarlijk als dat er op dat er opeens af vliegt en op de voorruit van de auto er achter landt, terwijl het zo gemakkelijk te verhelpen is als je geen luie donder bent.

      Login om te reageren
  8. Shenkie zegt

    10 maart 2026 om 08:54

    Hier in het dorp (Oisterwijk) staan er drie. Er is gelukkig wel een kleine marge, soms zit je namelijk net op het punt dat je beter gas bij kan geven dan remmen (omdat je dan tot stilstand zou komen op het spoor).

    Login om te reageren
    • KennOne zegt

      10 maart 2026 om 11:11

      Verschrikkelijk he. En dan loop je een hele tijd met de gedachte dat hij wel eens op de mat zou kunnen vallen. Ik heb dit dus serieus vaak en pas voortaan mijn route aan, Rijd nu vaak via de Waterhoef. Geen boete stress meer😅

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North