
In 2008 blies Mercedes de C-klasse Sportcoupé nieuw leven in in de vorm van de CLC. Geen schot in de roos, zo bleek al snel. Daarom gaat de CLC binnenkort met pensioen, en wordt deze in de loop van 2011 vervangen door de C-klasse coupé. Hiervan komt waarschijnlijk ook een AMG-variant, om het de (dan inmiddels vrij oude) E92 M3 moeilijk te maken. Van deze C coupé AMG kwamen we vandaag een paar schetsen tegen.
Van de ’tamme’ versie verzamelden we reeds impressies en spyshots. Over de AMG doen zich momenteel vrij wilde geruchten de ronde: zo zou de 6,2 liter V8 zijn weg niet vinden naar de coupé, en ook de 5,5 liter V8 komt in het stuk niet voor. In plaats daarvan zou AMG het 4,7 liter grote M273 nieuwe M278 V8-motorblok willen gebruiken (uiteraard met drukvulling), hetgeen goed moet zijn voor een aantal pk’s dat ergens aan de bovenkant van 400-range ligt.
Aangezien we hierover verder nog geen aanwijzingen hebben houden we een hele grote slag om de arm, des te meer omdat de auto op de schetsen nog de naam C63 draagt, hetgeen ook het meest voor de hand liggend is. Qua uiterlijk ligt de coupe hier wat meer tegen de Black Series aan, met zijn uitgeklopte wielkasten. Ook oogt het geheel wat agressiever dan bij zijn sedanbroertje. Al met al blijft het allemaal speculatie, maar de impressies van AutoExpress wilden we toch even delen.






Ik zeg: laat maar komen, ziet er erg vet uit
Ziet er wel gevaarlijk uit!
Ken het genoemde blok eigenlijk niet zo goed, kan het een beetje opboksen tegen het oude v8/nieuwe twin turbo blok kwa geluid?
@brian: Het genoemde blok ligt in de GL450, S450 en ML450. Hier levert het 340 pk. Mocht het zijn weg vinden naar de coupe, dan geeft AMG hem uiteraard een krachtkuurtje.
@sir_smokalot: je doelt denk ik op de nieuwe V8 die zojuist geintroduceerd is voor de CL500 & S500 (4.7 V8, 435 pk).
Dat blok is namelijk verwant aan het 5.5 V8 blok van de x63 AMG modellen.
Zie M278
http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_M278_engine
& M157
http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_M157_engine
@robbie: Inderdaad, er is alweer een nieuwe variant, de door jou aangehaalde M278. Met standaard twin-turbo vindt deze sowieso zijn weg naar de 2011 S- en CL-klasse. Voor de C Coupe moet dit nog blijken.
Strakke bak wel
Ziet er beter uit dan de sedan versie in elk geval.
Kijk hier hou ik nou van.
Lekker agressieve,sportieve wagen.
Mooi!!
Eerste echte BMW 3serie coupe concurent?

Laat maar snel komen. Hebben ze het bij Mercedes begrepen dat de 6.2liter overdone was!
Gewoon een efficiënte 4liter V8 met twin turbo.
Deze wagen ziet er in ieder geval al stukken beter uit dan die CLC, die was echt lelijk.
Zo leuk. Ik heb jullie al een maand geleden spy-shots gestuurd van de C63 AMG Coupe, maar dat werd toen blijkbaar niet gewardeerd. ;)
@bosnialove: foto’s kunnen niet altijd gebruikt worden ivm copyright.
@robbie: Ok, duidelijk.
Gelijk uitbrengen die bende; cabrio versie erbij, verkoopt als een gek!
Ik snap die CLC toch al niet, voor mensen die een Mercedes willen rijden maar een normale C te duur vinden… en dan zien ze de optie-lijst en nemen ze m toch niet.
Die CLC zie je anders nog behoorlijk veel in Engeland!
Als deze komt bestel ik ‘m gelijk! Vinden julliemhet eigenlijk wel een mooie auto, en niet een te groot knipoog naar de CLC?
@bosnialove @robbie Ik wil me niet bemoeien hoor maar why not. Was zeker niet op de openbare weg? Een openbare weg heet niet voor niets openbare weg toch. Nu ben ik wel nieuwsgierig :D
Leuk die schetsen en impressies, maar de facelift koplampen (zoals her en der op internet al te vinden is) zijn er niet in verwerkt.
Deze is mooier?
@PaulB: Uhm nee
@Pordon: Uhh ja
@PaulB: Uuh nee²
@PaulB: Ik ben misschien één van de weinige maar ik vind de sedan stukken mooier dan dit stuk wanstaltigheid. Alhoewel deze foto er beter uitziet dan die patserbak bovenaan de pagina.
@PaulB: nee hoor…
ik zeg doen
Het ontbreken van een E63 AMG Coupé lijkt mij dit meer dan logisch. :D
Ik zou het in ieder geval héél jammer vinden als de 6.2 V8 niet zijn weg vindt naar de toekomstige C63 AMG Coupé. 8) Een C47 AMG Coupé kookt gewoon héél gay. :?
Het ontbreken van een E63 AMG Coupé lijkt mij dit meer dan logisch. :D
Ik zou het in ieder geval héél jammer vinden als de 6.2 V8 niet zijn weg vindt naar de toekomstige C63 AMG Coupé. 8) Een C47 AMG Coupé klinkt gewoon héél gay. :?
als hij komt dan moet hij op zn minst lijken op die wat op de begin foto staat :D
Ziet er erg bruut uit maar ook een beetje uit balans… Te veel poespas en het lijkt alsof ze gewoon wat dingetjes van de normale C63 hebben afgehaald en van de CLK Black Series en daarna zelf nog wat toegevoegd hebben.
Dit is dan de gewone C-klasse Coupé. Ik zie dat het niet B-stijlloos is. Mogelijk heeft het ook een klein vast ruitje aan de C-stijl zoals bij de E-klasse Coupé. Dit ruitje komt door de positionering van het tankdekseltje. Ik heb het vermoeden wanneer alle ruiten gezakt zijn, die kunnen zakken, het minder fraai zult uitzien als bij de CLK. De leegte van A-stijl tot C-stijl bij de CLK was super fraai. Zoiets zag je alleen terug in het veel hogere segment. Bijvoorbeeld de CL-klasse en Bentley Continental GT. 8)
Impressie oogt van voren te smal en de zijkanten en achterkant zijn teveel uitgeklopt via de CLK63 BS lijkt me, teveel van alles. Denk ook niet dat een basis-AMG gelijk op een Black Series gaat lijken, ik denk dat ie er echt wel wat subtieler uit zal zien.
Dit wordt de nieuwe front van de C:
[img]http://media.autoweek.nl/m/m1fyqpvbe1f1_800.jpg[/img]
Dit ziet er voorlopig het meest realistisch uit, op de grill, daklijn, kleurstelling na. ;)
@BaySideBlueBoy: Bedankt voor de foto nu heb ik er een beter beeld bij
Nu nog een handbak er in, en mercedes gaat de goede kant uit. Een automaat in een sportauto, klopt gewoon niet!
@Sven,
Een mooie dubbel clutch flappie flipperkast aan het stuur is ook best sportief voor een sportauto.
Ziet er heerlijk uit!
Daar heb ik lang op gewacht! Goed nieuws van Mercedes! (Na De SLS Amg dan)! Ik kijk al jaren uit naar een pittige C-klasse coupe :D
Mooie wagen.Coupe’S kan je wel overlaten aan mb.
Ziet er stukken beter uit dan de ‘gewone’ C63. :roll:
Ik mag hopen dat hier een AMG van komt, AMG heeft niet voor niks geen E-coupe amg! De 63 motor denk ik ook niet dat hier in zal komen, om de simpele reden dat ‘ie niet past. De “gewone” C-klasse is in zijn krachtigste vorm ook al 14,5cm langer om dezelfde reden. En persoonlijk denk ik niet dat de c-coupe langer wordt dan de sedan versie, maar ik kan me uiteraard vergissen.
De sideskirts in de impressie zien er niet echt fraai uit bij de uitkeping voor de deur. Voor de rest niet verkeerd, leuk blokje erin lepelen en het zal wel een verkooptoppertje worden gok ik.
zou mij verbazen mercedes die altijd gezegt heeft als u een c amg coupe wil moet u maar een clk kopen
@bpc: Maar de CLK is er niet meer, en daarbij was die toch een stapje hoger om over de E-coupe nog maar niet te spreken.
@C220AMG: jep dus conclusie mercedes heeft nieet echt nagedacht bij hun marketingbegeleid
tegenhanger van de CTSV coupe, niet echt origineel…
TT concurent?
nee hè?
trouwens bij autoleitner… een Mercedes CLK 63 AMG Black Series te koop, om te watertanden…
http://www.autoleitner.nl/automobielen/aanbod/2008-mercedes-clk-63-amg-black-series-idriumzilver.html
Onrealistische shop. Zoveel goeie impressionisten op het internet maar jullie pikken er altijd de slechtste uit :S
Als je iig niet echt heel veel van auto’s afweet (fouten komen hier regelmatig voor) dan moet je er ook niet over schrijven. Speel autojournalistje alleen als je ook echt alles goed volgt. Zo is al bekend hoe de zijruiten lopen
doet mij d`r maar 1!
Mja ik versta nog altijd niet waarom ze een E-Coupé/Cabrio hebben en dat ze dan nu nog met een C-cabrio komen….
Gewoon een Clk was genoeg geweest….
@Dimglor: C-Coupé natuurlijk….