• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Thuis aan ’t gas met Opel

Auteur: Dennis, gepost 20 september 2007 om 15:01 – 29 Reacties

Opel aardgas thuistap


In navolging van de Beertender waarmee je thuis zelf een lekker koud biertje tapt, komt Opel ook met een thuistap. De eerste vijftig klanten die een nieuwe Opel Zafira CNG (Compressed Natural Gas oftewel aardgas) of Opel Combo CNG aanschaffen krijgen een gratis aardgas thuistap.

Hiermee kun je gewoon lekker thuis voor de deur met je de auto aan het gas. Let wel op het schuimkraagje van twee vingers! Een vergelijkbaar aantal Opel-dealers zal ook zo’n thuisvulinstallatie geïnstalleerd krijgen, wanneer zij een CNG-model gaan inzetten voor vervangend vervoer of proefritten.

Met deze actie wil Opel zijn milieuambities kracht bij te zetten en de vraag naar modellen die op aardgas rijden extra te stimuleren. De voordelen van het rijden op aardgas zijn aanzienlijk. De aardgasmotoren van Opel leveren een rendement dat al gauw zo’n 20 procent hoger ligt dan dat van een vergelijkbare bi-fuelmotor die op zowel benzine als aardgas kan draaien. Het milieu profiteert, want de uitstoot van CO2 ligt 20 à 25 procent lager dan die van vergelijkbare benzineversies.

In het huidige modellenprogramma van Opel zijn CNG-modellen opgenomen van de Zafira, de Combo en de personenauto-uitvoering van de Combo, de Tour. De goedkoopste Zafira CNG is de 1.6 TWINPORT CNG in Essentia-uitvoering met een vanafprijs van € 29.445,-. De prijzen van de Combo beginnen bij € 13.500,- excl. BTW/BPM voor de basis bedrijfsauto-uitvoering, terwijl de goedkoopste Combo Tour Essentia € 22.830,- kost.

Ook interessant!

  • Opel Combo-e Life
    Ludieke oranje Opel heeft 136 briesende paarden
  • Opel is binnen een paar jaar compleet anders
    Opel is binnen een paar jaar compleet anders
  • Irmscher Opel Insignia iS3
    Irmscher Opel Insignia iS3 heeft bijzondere inspiratiebron
  • Opel maakt de prijs van de vernieuwde Grandland bekend
    Ingrijpende facelift doet Opel Grandland veel goeds

Nieuwste artikelen

  • Is de BMW M3 E92 de allerbeste M3 aller tijden?
  • Nu al de mooiste tint blauw van 2026 is hier
  • Eindelijk officieel, de meest geflipte hypercar van het moment
  • EV-batterijen worden beter, waarom degraderen ze dan sneller?
FacebookTweetPinLinkedIn

Opel

Vorig bericht: « Boze tongen alert! Een vergezocht Spyker scenario?
Volgend bericht: DoMiVideo: Een vurige Audi TT »

Lees Interacties

Reacties

  1. LeonVermaas.nl zegt

    20 september 2007 om 15:03

    Geef mij die Beertender maar!

    Login om te reageren
  2. Sorce zegt

    20 september 2007 om 15:11

    Hoe is het met prestaties? En waarom beloont de overheid dit niet?

    Login om te reageren
  3. Thompson zegt

    20 september 2007 om 15:12

    ..geen accijns..
    hou ik weer geld over voor een biertje te drinken in een echt café…

    Login om te reageren
  4. Thompson zegt

    20 september 2007 om 15:13

    @Sorce
    zie mijn reactie..
    geen accijns, geen inkomsten. Op aardgas wordt wel verdient, maar niet zo veel als op de andere brandstoffen.

    Login om te reageren
  5. Tenck zegt

    20 september 2007 om 15:26

    Handig als je in een flat woont, oftewel hier is weer hard over nagedacht.

    Mensen die er ruimte voor hebben (lees oprit) rijden weer geen Opel. Mooie Catch 22.

    Login om te reageren
  6. Enzo zegt

    20 september 2007 om 15:29

    wat zou de prijs per liter zijn? en is er geen vermogens verlies?

    Login om te reageren
  7. mashell zegt

    20 september 2007 om 15:41

    @Tenck
    Nog nooit in een nieuwbouw wijk geweest? Dat is juist Zafira en Touran country. Dus onder de carport naast de 2-onder-1-kapper staat vaak een Zafira.

    Ik heb woon niet in een nieuwbouw wijk, heb geen 2o1k en al helemaal geen Zafira. Maar ben wel benieuwd hoe het zit met belastingen, kosten, actieradius. Misschien eens een idee voor test door autoblog?

    Login om te reageren
  8. Luc zegt

    20 september 2007 om 15:50

    goede actie

    @tenck: Wij hebben een oprit, plaats voor twee en nog een 60km’h wagentje en we rijden gewoon opel. Nee we wonen ook niet een rijtjeshuis of twee onder een kap en ook geen flat

    Login om te reageren
  9. luc II zegt

    20 september 2007 om 15:58

    Zou dit ook gelden voor België?

    Login om te reageren
  10. Alec zegt

    20 september 2007 om 15:59

    rare vraag misschien,

    maar is dit wel veilig???

    ik zie m’n buurman al z’n auto vullen!! dat wordt de schuilkelder in!

    Login om te reageren
  11. ML zegt

    20 september 2007 om 16:01

    @Enzo
    Je moet vaker tanken, maar het is een stuk goedkoper. Brandstofkosten zullen ongeveer 25-35% zijn van de brandstofkosten van een vergelijkbare dieselauto.

    Login om te reageren
  12. C-Driver zegt

    20 september 2007 om 16:07

    @Tenck

    Wat een vooroordelen weer. Duidelijk weinig verstand van de autokoper in Nederland.

    Login om te reageren
  13. LaBonthe zegt

    20 september 2007 om 16:14

    @ Luc, woon je misschien in een socio woning?

    Login om te reageren
  14. Tenck zegt

    20 september 2007 om 16:28

    @ Mashell

    Ik probeer het zoveel mogelijk te vermijden. Mijn auto en drempels zijn niet echt vrienden. Maar echt niet in elke Vinex staan alleen maar 2 onder 1 kap woningen. Daar staan ook gewoon rijtjeshuizen zonder carport. Lekker je slang over de stoep leggen :). Waarschijnlijk zijn al die Zafira’s bij 2 onder 1 kap woningen ook nog eens lease, dus interesseert die bewoners dat hele aardgasgedoe niet.

    Login om te reageren
  15. speedlimit zegt

    20 september 2007 om 16:30

    Heb 5 jaar geleden al ’n peugeot partner 1.4 CNG gehad v/d zaak…top met benzine was 170 en met aardgas kwam ik niet verder dan 130.
    Om de prestaties hoef je ’t niet te doen en kwa zuinigheid kun je beter op benizne blijven rijden.

    Login om te reageren
  16. Tenck zegt

    20 september 2007 om 16:50

    @ Luc

    Dan moet het een villa of woonboot zijn.

    @ C-Driver

    En dus? Ik zeg ook niet dat ik er verstand van heb, of moet ik achter elke zin “lijkt mij” zetten?

    Login om te reageren
  17. MarcO zegt

    20 september 2007 om 16:59

    Heren! Nieuwbouwwijken…. zoals ik er ook in woon…… GEEN gasleiding te bekennen! En ik neem toch aan dat dit thuistapje aangesloten moet worden op het reguliere gasnet. Heeft OPEL daar al eens over nagedacht.

    Login om te reageren
  18. C-Driver zegt

    20 september 2007 om 17:20

    @Tenck

    Nee, je moet niks, maar beweringen doen waar je blijkbaar geen verstand van hebt is niet zo slim.

    Login om te reageren
  19. Chip zegt

    20 september 2007 om 17:45

    Geen gas in Nieuwbouwwijken? Lijkt me sterk. Op gas koken (zelfs water) is veel milieuvriendelijk dan op electriciteit. (verlies van energie olie > stroom > hitte).

    Ik dacht er laatst nog aan, waarom eigenlijk niet. Het zou pas mooi zijn als dit soort installaties ook kunnen worden ingebouwd door de LPG installateurs.

    Maar als dit aansteekt gaat de overheid er zeker weten een stokje voor steken, mark my words. Dan voeren ze de wegenbelasting voor die auto’s flink op tot het net zo duur is als benzine.

    Login om te reageren
  20. Tenck zegt

    20 september 2007 om 18:42

    @ C-Driver

    Dan hoor ik graag van je hoe het wel zit :-).

    Login om te reageren
  21. MarcO zegt

    20 september 2007 om 18:48

    @ Chip
    Kom maar kijken….. Had ik maar gas… kookt veel prettiger dan electrisch. Maar kijk even niet naar milieu… kijk even naar veiligheid… Kortom: stadsverwarming, warmtewisselaar voor heet water (doche ed) en electrisch voor de rest. Maar gas? nee hoor in de hele wijk niet.

    Login om te reageren
  22. Luc zegt

    20 september 2007 om 18:51

    @ chip, de meeste nieuwbouwwijken hebben ook geen gas, maar met dit kabinet zal dat wel weer veranderen

    @ tenck, je hebt duidelijk ook geen verstand van huizen. We wonen in een loststaand huis, da tis geen woonboot, noch geen villa.
    De vooroordelen over merken moet toch echt een ophouden, je weet niet eens wat voor personen in merken rijden, hoezo ze die kiezen e.d. Wij kiezen opel omdat we het merk lief hebben, het mooie en betrouwbare auto’s vinden

    @ labonthe, nee da took niet

    Login om te reageren
  23. W!d zegt

    20 september 2007 om 21:38

    Ik heb in een Caddy ecofuel (ook CNG) gereden.. daar zit een oud 2 liter blok in.. en het rijd vergelijkbaar met een 1.6 fsi motor (ongeveer). Ik was echt positief verrast! Ik zou zeggen.. maak een testritje en ervaar zelf. Het motormanagement wordt op de nieuwe brandstof aangepast (bij de Caddy) is er geen ruimte weg van de laadvloer en je ziet er nix van (behalve een nippeltje naast de tankdop). Minpunten.. je kunt nergens tanken en korte actieradius (als je kleine afstanden rijd net als met die c30 uit het stopcontact) zou dit echt ideaal en goedkoop zijn..

    Opel is een modaal merk voor modale burgers die in modale huizen wonen.. voor mij zijn dat gewoon 2 onder 1 kap woningen met gasaansluiting!

    Login om te reageren
  24. Tenck zegt

    20 september 2007 om 21:45

    @ Luc

    Die vooroordelen worden helaas wel in stand gehouden door de marketing proposities van de automerken zelf. Maar als jij Opel rijdt om wat voor reden dan ook dan zal ik de laatste zijn om je daarop te veroordelen. Ik rij ook in een auto waar ik een goed gevoel bij heb en dan zal het me een rotzorg zijn wat anderen denken.

    Login om te reageren
  25. Jeffrey zegt

    20 september 2007 om 23:10

    Doe mij alleen de beertender maar!!!

    Zou zelf geen opel kopen.. tis mijn auto niet.

    Login om te reageren
  26. Laidback zegt

    21 september 2007 om 09:46

    ehm..

    Opel aant gas klinkt beter..

    ..
    Die sticker op de achterbumper, op een Duitse Auto .. ehhrr..

    Login om te reageren
  27. rgseidl zegt

    21 september 2007 om 15:33

    Er moet wel een flink slot op zitten, anders gaan Jan en allemaal hun eigen CNG voertuigen lekker op jouw rekening vullen.

    CNG zit op minimaal 200 bar. Maakt die compressor dan geen herrie? Moet je het gecomprimeerde gas niet afkoelen voordat het de tank ingaat, wil je een beetje fatsoenlijk bereik halen?

    Login om te reageren
  28. tim barendsen zegt

    22 oktober 2007 om 21:42

    auto op aardgas, uitstekend iniatief van opel. Volgens een kenner/vriend, die bioloog is en zeer milieubewust, is rijden op aardgas het minst schadelijk voor het milieu. Nu nog het netwerk van tankstations, maar de eerste 50 thuispompen is ook een uitstekend promotiemiddel van opel. En ik ben absoluut geen opel rijder, maar ik ga toch eens praten in de opel show room!

    Login om te reageren
  29. Jeroen Hoeben zegt

    26 oktober 2007 om 17:29

    De omschrijving “aan `t gas” in de kopregel van dit artikel is een omschrijving die bij mij en mogelijkerwijs bij menig ander nog steeds associaties oproept aan een van de meest tragische periode`s uit onze hedendaagse geschiedenis.
    Het lijkt mij dat hiervoor best wel een andere tekst te bedenken was geweest.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North