Als je dit jaar van plan bent net als de rest van de meute op Zwarte Zaterdag naar de camping in Zuid-Frankrijk te rijden, doe dat dan niet 's nachts. Het beste vertrek je zaterdagmiddag om 16:00 uur.
De enorme files die in Europa tijdens de piek van de zomerspits ontstaan zijn een jaarlijks terugkerend fenomeen. De grote volksverhuizing (bij voorkeur met sleurhut) leidt met de regelmaat van de klok voor opstoppingen en dus leuke mediakoppen.
Om te kijken of het ook anders kan analyseerde de ANWB verkeersdata van TomTom op drie trajecten: van Utrecht naar Perpignan (1337 km), naar Nice (1402 km) en naar Biarritz (1235 km). Vertek je veel eerder dan zaterdag 16.00 uur, dan kost je dit extra tijd, soms wel uren.
De twee zwarte zaterdagen vallen dit jaar op 2 en 9 augustus. Het ironische van dit bericht is natuurlijk dat je behoorlijk in de aap gelogeerd bent als iedere vakantieganger dit advies opvolgt, maar je kunt je ook de potentiële ellende besparen en een vliegtuig pakken of een dag later vertrekken. Uiteindelijk is het echter een zekerheidje dat de eerste 2 zaterdagen van augustus garant gaan staan voor veel fileleed.
Foto: file met uitzicht, autojunk.nl
16 reacties
Pleur de TomTom het raam uit en PLAN je route met behulp van landkaarten.
Over een week of drie zie ik colonnes sleurhutten en masse de afslag naar Luxemburg nemen, komend uit de richting van Lyon.
Ik draaf dan zelf over de autoroute des Anglais richting Calais die op een zootje verdwaalde Britten (nou ja niet verdwaald dus) leeg is.
En op weg naar het zuiden, pak Orléans, Brive en Cahors richting Toulouse.
Al die Vaginatie systemen sturen iedereen dezelfde kant uit, maak van dat nadeel je voordeel.
Rijd eens over Andorra Spanje binnen, over goedkoop tanken gesproken ! (en drank en sigaretten)
Via Ax-les-thermes (waar je heerlijk met je blote poten midden in het dorp in het hete bronwater kunt zitten -doet iedereen daar- ) en Puigcerda, is nog een fantastische bergpas ook.
Soms kom je daar door een bocht banjeren, staan er koeien op de bergpas, fantastisch !
Mensch, durf te leven !
Hoe wel ik ook van de landkaarten ben, of liever nog mijn eigen richtingsgevoel, heb ik nog een tip voor hen die niet zonder TomTom durven.
Pak de kortste route, gegarandeerd dat je op de gekste plekken komt..
Oh, wel even snelwegen blokkeren.
Vreemde logica…
Het meest irritante van onze sleurhut bewoners vind ik het totale gebrek van kennis van de verkeersregels, gewoon op de derde baan twee inhalende vrachtwagens gaan inhalen terwijl een ieder weet dat je met een trekkend voertuig niet op de derde baan mag komen.
Van mij mogen ze daar stante pede een boete ter hoogte van hat vakantiegeld voor opleggen, onmiddellijk te voldoen.