Roepnaam is MINI GP, maar de volledige naam van dit drietal in de rijtest is: MINI John Cooper Works GP. De MINI GP1, GP2 en GP3 samen in de video!
Drie keer hetzelfde concept, maar wel drie verschillende generaties. Natuurlijk zijn er veel elementen hetzelfde, maar het vooral onder de motorkap zijn er nogal veel verschillen. De MINI GP1 heeft de giftige 1.6 met supercharger terwijl voor de MINI GP2 werd een 218 pk sterke 1.6 met turbo uit het rek getrokken. De MINI GP3 overtroeft ze allebei qua rauwe power: de twee liter grote viercilinder pompt er maar liefst 306 pk uit.






De bodykit en de uiterlijke verfraaiingen zijn ook het heftigste bij de MINI GP3. Is dat om te verbloemen dat de rest van de auto minder leuk is of is het karakter intact gebleven? De MINI GP3 viel tijdens de rijtest niet tegen, dus wellicht zijn het juist de oudjes die het niet kunnen bijbenen. De MINI GP1, GP2 én GP3 nemen het dus tegen elkaar op in de video.
Ik heb een Mini GP2. En dr is echt bijna niks leuker om dagelijks mee te crossen. Snelweg is die niet echt voor bedoeld hoewel die verrassend zuinig is!
De eerste blijft de leukste!
Leuke video, mooi om te zien hoe auto’s die van buiten behoorlijk op elkaar lijken onderhuids toch verschillen. Ultiem zou zijn om dit met bijv. een reeks M5 / E-klasse AMG / Golf GTI ofzo te doen.
GTI deden we al eens! https://www.autoblog.nl/plug/autoblog-video-alle-generaties-volkswagen-golf-gti
Nice, dan was ik niet zo scherp op tweede kerstdag 2016 ;) Heb hem net bekeken, mooi gedaan!
Schiet me net te binnen, ook alle generaties Mégane RS: https://www.autoblog.nl/plug/rijtest-alle-generaties-renault-megane-r-s
Ook nog drie keer Boxster: https://www.autoblog.nl/nieuws/autoblog-video-3x-porsche-boxster-69291
En onlangs Rick met z’n drie generaties Focus RS! Meer dan ik dacht zo… ?
Leuk!
En suggesties, ik ben wel de doelgroep voor de ford fiesta st. Die eens bij elkaar krijgen?
Qua suggesties heb ik er denk ik wel een paar leuke van Ferrari ;-)
– De GTO reeks: 288GTO, 250GTO ’62 & ’64, 599GTO
– De TR reeks: 250TR, Testarossa, 512TR, F512M
– De F40, F50, Enzo & LaFerrari
Suc6! ;-)
Leuk video verslag Wouter! Kan me als GP1 rijder goed vinden in je opmerkingen en punten die je benoemd.
Detail nog is dat tussen de GP1 en GP3 15 jaar (ontwikkeling) zit! En nog is de GP1 erg populair!
Leuke video!
Voor mij de gp1, die compressor blijft verslavend in combo met een milltek
Misschien een keer de Escort Cosworth, Focus RS en alles wat daarna kwam? Focus ST