• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Video: het geluid van de Audi R8 V10

Auteur: Alwood, gepost 1 februari 2009 om 10:21 – 56 Reacties

Audi R8 5.2 V10 quattro
De kersverse race-Audi is ter promotie maar even op een circuit gezet. Luisterend naar de geweldig snerpende tiencilinder kan ik niet anders dan denken aan een Gallardo. Simpelweg ‘Gallardo’ doet de R8 alleen niet genoeg eer aan, op het merk-plaatje na overtreft deze Duitser gewoon de Italiaanse voorganger.

De Italiaanse voorganger in kwestie is dan wel de 520pk instap-gallardo van een paar jaar terug. Gelukkig staan ze bij Lamborghini ook niet stil en hebben ze inmiddels een nog veel indrukwekkender LP560 staan. Verder is het vooral de prijs/prestatie verhouding die kopers naar de R8 moet gaan trekken. Het argument van het -minder opzichtige uiterlijk- gaat eigenlijk niet meer op.

Het gewicht van de R8 V10 hebben de ingenieurs op een schamele 1610kg weten te houden, scheelt weer in de wegenbelasting. Bovendien komt die 1610kg aardig rap van de plek als die 5.2 tiencilinder zijn volle kracht los mag laten. Deze automaat zorgt in de R8, samen met de launch-control voor nog betere stoplichtsprints. Het enige wat je nog hoeft te doen voor een snelle start is -op het knopje drukken-, gas- en rempedaal indrukken en de rem vervolgens weer loslaten. In 3,9 seconden zit de R8 op de 100km/u, tweehonderd kilometer per uur wordt vervolgens in de 8,2 volgende seconden bereikt. Altijd prettig als een fabrikant met de launch-control adverteert, in plaats van de garantie te annuleren als je hem gebruikt.

klikkerdeklik op de r8

Ook interessant!

  • Meer puristisch vermogen voor de R8 RWD
  • Audi dealerschap onder water
  • Mijn Auto video: Audi R8 V10 Plus van Dennis
  • Video: zelfs met een Audi R8 kan een dragrace fout gaan
    Video: zelfs met een Audi R8 kan een dragrace fout gaan

Nieuwste artikelen

  • Citroën komt met een eigenwijze, kleine versie van de ID Buzz
  • Kia EV4, GEWAAGD uiterlijk maakt het een gedurfde keuze #test
  • Bugatti krijgt een keiharde primeur van Rimac
  • Volvo XC60 Executive Edition
    Volvo maakt van de XC60 een heerlijke dikzak
FacebookTweetPinLinkedIn

Audi, R8, sound, Supercars, Video

Vorig bericht: « Een bezoekersverslag van Dakar 2009
Volgend bericht: Wat rijden de Hollywood sterren? »

Lees Interacties

Reacties

  1. Tiemen zegt

    1 februari 2009 om 10:25

    Ligt het nou aan mij of gebeurt er niks als ik op de R8 klik?

    -edit: wilt u een politiek of een correct antwoord? ;)
    Het zou nu moeten werken-

    Login om te reageren
  2. Dellie zegt

    1 februari 2009 om 10:28

    -edit: het filmpje werkt weer-

    Login om te reageren
  3. Supreem zegt

    1 februari 2009 om 10:28

    Leuk. Wel even die afzichtelijke velgen inruilen voor een ander setje, want dit kan echt niet.

    Login om te reageren
  4. Nas zegt

    1 februari 2009 om 10:32

    Dubbele koppeling?? is dat geen foutje??

    Login om te reageren
  5. Pjotr zegt

    1 februari 2009 om 10:42

    Volgens mij heeft Klaas Zwart leuk verdiend aan dit filmpje: het lijkt zijn circuit in Ronda (S) te zijn.

    Login om te reageren
  6. joost zegt

    1 februari 2009 om 10:44

    @nas, nooit gehoord van een DSG bak?

    Login om te reageren
  7. pvkampen zegt

    1 februari 2009 om 10:50

    Er wordt geschreven dat dit de eerste keer is dat de R8 met een automaat leverbaar is, maar de V8 was er toch ook al met R-Tronic? (automaat)

    Login om te reageren
  8. El Loco zegt

    1 februari 2009 om 10:50

    Dubbele koppeling? Voor het eerst automaat? Volgens mij hoort er in dit ding de enkel-gekoppelde R-Tronic en niet de S-Tronic right?

    Verder: Audi R8 porno _O_

    Login om te reageren
  9. natan zegt

    1 februari 2009 om 11:00

    Waarom jast tie hem niet lekker in de toeren en gooit hij hem door de versnellingen. Super filmpje, maar heb nu echt zo`n gevoel “IK wil meer :O”

    Login om te reageren
  10. Alwood zegt

    1 februari 2009 om 11:00

    @El Loco, pvkampen

    klopt! Persbericht is nog een keer doorgelezen en “dubbelplaatskoppeling” is voor “dubbele koppeling” aangezien.

    Net als de V8 heeft de V10 dus een dubbelplaatskoppeling op de handgeschakelde wagen en een normale sequentièle automaat.

    Login om te reageren
  11. corrado vr6 slc/BMWe30 zegt

    1 februari 2009 om 11:02

    Klinkt wel lekker, alleen mag die uitlaat wel iets opener.
    En die velgen vind ik er maar cheap uitzien..

    Login om te reageren
  12. michielh zegt

    1 februari 2009 om 11:03

    Ik vind het geluid wel wat weg hebben van de oer-Audi, de 5-cylinder Quattro :-)

    Login om te reageren
  13. Jorrit zegt

    1 februari 2009 om 11:05

    Wat een mega slecht filmpje. Je hoort dat ding hooguit 1500 toeren klimmen en dan komt alweer het volgende beroerde shot.

    Login om te reageren
  14. Jesper zegt

    1 februari 2009 om 11:27

    Damn wat een lekker geluid, en dan die foto’s :o

    Ik heb weer een nieuwe schermafbeelding :)

    Login om te reageren
  15. vespuci zegt

    1 februari 2009 om 11:45

    Het blijft een mooi circuit dat Ascari Resort…. de audi….. van A3 tot en met R8/Q7 …dertien in dozijn qua vormgeving. …. gewoon doorsparen voor een Lambo als je een R8 wilt… Er gaat niks boven de originele V10 :-)

    Login om te reageren
  16. timberleek zegt

    1 februari 2009 om 11:47

    in een woord wauw.
    geweldig ding

    zou inderdaad wel willen dat de toeren wat meer zouden klimmen.
    maar verder >>porno<<

    Login om te reageren
  17. FUR zegt

    1 februari 2009 om 11:49

    Bijzonder fijn filmpje op de vroege zondag morgen!

    Login om te reageren
  18. k0walsk zegt

    1 februari 2009 om 12:44

    Heerlijke auto! Ook al vind ik de ‘normale’ R8 mooier…

    Login om te reageren
  19. Svensson zegt

    1 februari 2009 om 12:45

    Schamele 1610kg? Ondanks de grote motor en Quattro-techniek toch behoorlijk zwaar voor een sportwagen als je het mij vraagt. De LP560-4 weegt ruim 100kg minder en die is al niet echt bijzonder licht te noemen.. ;)

    Login om te reageren
  20. w0o0dy zegt

    1 februari 2009 om 13:03

    @$vensson: My thoughts exactly!

    De vorige Gallardo was een stuk lichter (om het over de Superleggera met z’n 1330kg maar niet te hebben) en zal dus nog steeds in een rechte lijn sneller zijn dan de R8. Misschien dat voortschrijdend inzicht de R8 het voordeel geeft qua mechanische grip en balans, maar dan nog…. ik denk dat de Gallardo een maatje te groot is voor de R8-v10. De LP560-4 is nog weer een stuk sneller en daartegen zal de R8 geen kans maken….

    Degene die zich echt zorgen moet maken over de R8-v10 lijkt me Porsche….. als je toch mag kiezen tussen deze R8 en de 911 turbo dan lijkt me de keuze snel gemaakt… daarnaast maakt deze R8 waarschijnlijk gehakt van de 911 turbo op het circuit…. gewicht ligt niet ver uit elkaar, de balans van de R8 zal beter zijn en hij heeft meer vermogen bovenin de toeren….. Toch kosten beide auto’s bijna hetzelfde….
    Another nail in the 911’s coffin? I think so.

    Login om te reageren
  21. Yeelen zegt

    1 februari 2009 om 13:15

    @ nathan
    de camera auto kan dan niet volgen :p
    verder wel leuk filmpje, maar had ook graag gewild dat hij de pedalen tegen de grond joeg

    Login om te reageren
  22. RenesisHP zegt

    1 februari 2009 om 13:19

    Typisch V10 geluid. Niks mis mee. Ik vind alleen het filmpje een beetje frustrerend. Een lang recht stuk met flinke acceleratie in meerdere versnellingen is leuker om te horen dan elke keer een kort stukje.

    Login om te reageren
  23. vla zegt

    1 februari 2009 om 13:21

    Hoe hoog kan hij revven? Want ik heb het gevoel dat hij niet helemaal doortrekt in het filmpje. En voor een auto met een middenmotor en dus een kortere uitlaat, maakt hij wel minder kabaal dan ik verwachtte…

    Login om te reageren
  24. mrtn zegt

    1 februari 2009 om 13:23

    @ Yeelen

    Als Audi een RS6 als camera auto had gebruikt wel.

    Login om te reageren
  25. w0o0dy zegt

    1 februari 2009 om 13:35

    @de vlaeminck: als het klopt zou de limiet biju 8700 ! liggen en nee, in dit filmpje komt die echt niet in de buurt van dat toerental…

    En over de hoeveelheid kabaal…. het blijft een Audi… voor de supersoundtrack moet je toch gewoon de Gallardo kopen…. (dat moet je toch doen wat mij betreft, want mooier, exclusiever, sneller en veel meer theater).

    Login om te reageren
  26. GTTChris zegt

    1 februari 2009 om 13:40

    Overtreffen? Dat zal audi in geen enkel opzicht kunnen bij lamborghini………..qua geluid is de gallardo sowieso al veel heftiger als van deze laffe V10. Ondanks dat het dezelfde motor is!

    Login om te reageren
  27. Heyhuub zegt

    1 februari 2009 om 13:43

    @wooody

    Het gewicht dat Lamborghini opgeeft is het volledige droog gewicht. Rijklaar weegt de Superleggera rond de 1520kg en de nieuwe LP560 rond de 1600kg.

    Login om te reageren
  28. Yeelen zegt

    1 februari 2009 om 13:47

    @ mrtn
    en hebben ze dat gedaan?
    want anders zou het wel flauw zijn geweest dat ze hem niet laten hebben doortrekken, de bestuurder zijn enkels jeukten denk ik

    Login om te reageren
  29. vla zegt

    1 februari 2009 om 13:53

    @ w0o0dy
    Knap! Maar ik zou niet opteren voor een Gallardo: hij is gewoon niet aantrekkelijk voor mij, en hij heeft geen echt karakter: hij doet alles wat je wilt en stribbelt nooit eens tegen, is dat dan wel echt een auto of gewoon een super-humantransporter?
    En over je vergelijking 997 Turbo en R8 V10: een Elfer is en zal altijd meer charismatisch zijn dan een Audi. Daar is nu nog eens een auto met een echt karakter! Okee, de Turbo mss niet, maar de andere versies (GT3, GT2, Carrera 2S) zijn, voor mij, nog echte auto’s, echte Elfers! De motor veel te ver naar achter, een veel te speelse achterkant en precisie als een hersenchirurg. Een R8 V10 is gewoon een vlugge auto als je het mij vraagt. Duizend keer liever de Turbo! En qua snelheid: als je eenmaal snelheden boven 300 km/u kan kraken en de honderd in veel minder dan 5 seconden kan raken, maakt het niet onmiddellijk uit wie vlugger is en wie niet. Plus (een argument dat ik dacht nooit uit de kast te halen, maar het is een feit:) de Turbo is economischer! :P 6 cilinder en met die variabele turbo is er meer dan genoeg koppel in de lage toeren.

    Login om te reageren
  30. Auto zegt

    1 februari 2009 om 14:23

    Mooi geluid, alleen jammer dat de kwaliteit van het filmpje iets minder is.

    Login om te reageren
  31. Ary zegt

    1 februari 2009 om 14:26

    VAG maakt haar merk lamborghini belachelijk

    stomme eikels

    je maakt lamboghini er echt ten schande mee

    Login om te reageren
  32. RenesisHP zegt

    1 februari 2009 om 16:03

    @de vlaeminck.

    Mooi, daar zijn we over uit. Jij neemt de Porsche, ik neem de R8 V10.
    Met V10 is de R8 voor mij net wat aantrekkelijker. ;)

    Login om te reageren
  33. w0o0dy zegt

    1 februari 2009 om 16:15

    @vla: sorry hoor, maar dat verhaal over het ontbreken van karakter bij de Gallardo komt van mensen die een stok zoeken om de hond te slaan…. Zoek maar eens wat filmpjes op van de LP560-4…. niets minder dan een beest. Dat een 911 nog lastiger is om hard mee te gaan is geen pluspunt maar een manko. Leuk dat je een levendig karakter hebt met je sportwagen, maar onderstuurd een heg in duiken omdat je vooras geen grip heeft door een verkeerde gewichtsverdeling is gewoonweg suf. Als je de voorkant dan wel kunt laten insturen dan moet je bij het gasgeven oppassen omdat anders de achterkant oncontroleerbaar wordt….. Oftewel…. op de openbare weg kun je niet in de buurt komen van de limiet, simpelweg te gevaarlijk…. De R8 wordt juist geroemd om het evenwichtige karakter van het onderstel. Goed in balans, goed controleerbaar en zeker niet saai….

    Jammer dat mensen nog steeds in het fabeltje trappen dat een goed controleerbare auto saai is…. Het zijn simpelweg andere grootheden, en geenzins communicerende vaten. Dus listig en lastig is zeker niet altijd leuker, misschien wel spannender (lees enger) maar is dat beter? In de echte wereld niet, in de droomwereld van journalisten op een circuit wel.

    Login om te reageren
  34. w0o0dy zegt

    1 februari 2009 om 16:23

    Tim Schrick in de Gallardo, de 911 turbo en de Z06
    Deel 1: http://nl.youtube.com/watch?v=-VC_T-u7Y4U
    Deel 2: http://nl.youtube.com/watch?v=OcGlotIzX4c

    Login om te reageren
  35. 750i zegt

    1 februari 2009 om 16:24

    Ik heb toch liever een Gallardo dan een R8.

    Login om te reageren
  36. Heyhuub zegt

    1 februari 2009 om 16:58

    @Ary

    Zonder VAG was Lamborghini waarschijnlijk allang al ten onder gegaan, of in ieder geval niet zo succesvol en groot als het vandaag de dag is.

    Login om te reageren
  37. vla zegt

    1 februari 2009 om 17:12

    @ w0o0dy
    Hebben we het nu over trackgebruik of over dagelijks gebruik?
    Track: de Elfer is levendiger, heeft voldoende technologie aan boord opdat je niet crasht in de heg, en gaat vlotter driften. De Gallardo (Gallardo en R8 V10 zijn praktisch hetzelfde qua opstelling dus dit geldt voor allebei) z’n grenzen liggen verder en dat is goed voor praktisch alles waar een race voor dient: sneller hoeken nemen, gecontroleerder op de baan, maar als je plezier wil hebben in de vorm van driften, powerslides etcetera, dan moet je bizar hoge snelheden opzoeken en dan übersnel corrigeren of je knalt in de berm, geen technologie die je dan kan helpen. Scandinavian flick zou dan weer wel lekker driften zijn, maar overall is de Turbo beter als funmachine en de Gallardo beter als snelheidsduivel. Dat de Turbo de gewoonlijke 911 kwaaltjes heeft, is ver te zoeken: hij heeft immers vierwielaandrijving en de motor + versnellingsbak zitten beter verdeeld dan in de tijd dat een Elfer daar écht last van had.

    Iedereen kan een vlugge auto maken, maar een auto zo laten handelen dat het een karaktertrek is, vind ik toch uitzonderlijk. Plus het feit dat Porsche één van de slechtste opstellingen van auto’s die er bestaat heeft gebruikt en zodanig geperfectioneerd heeft dat hij het vuur aan de schenen van menig auto’s met vierwielaandrijving, middenmotor etcetera legt, is voor mij toch speciaal.

    @ mx5/rx8owner
    Ik zal geen seconde spijt hebben! Zeker niet wanneer je naast me komt staan voor het rood licht. :twisted:

    Login om te reageren
  38. bozewolf zegt

    1 februari 2009 om 17:25

    Kan niet echt warmlopen voor de r8, V10 of niet.

    Doe dan toch maar die Lambo..als je kon kiezen…

    Login om te reageren
  39. AutoGeek zegt

    1 februari 2009 om 18:49

    Ik vind de R8 zo veel mooier dan de Gallardo.. Ik hou wel van die mooie rondingen, met de looks van Lambo heb ik het wel een beetje gehad, ze lijken me te veel op elkaar. Het geluid is ook lekker, het enige minpuntje vind ik de uitlaten (had er alsjeblieft dubbele op gelaten, of op z’n minst afgeplat), en die velgen zijn ook afzichtelijk. Doe maar gewoon 10 of 8-spaaks velgen, dat is het lekkerst.. :D

    Login om te reageren
  40. w0o0dy zegt

    1 februari 2009 om 19:24

    @vla dat is niet wat tim schrick er van zegt. hij vindt de stuurinrichting van de turbo top maar verder is de auto meer een allrounder en juist niet zo spannend. verder geeft hij aan dat de gallardo rijdt en glijdt als een auto die alleen achterwielaandrijving heeft… toch nog maar eens de video’s kijken ipv vasthouden aan je vooroordeel

    Login om te reageren
  41. Cantago zegt

    1 februari 2009 om 19:26

    HEBBEN HEBBEN HEBBEN HEBBEN IK WIL DIE!!

    Login om te reageren
  42. WieAndersDasAuto zegt

    1 februari 2009 om 19:41

    Wel leuk, zo’n R8 V10! Dat wil ook wel vooruit! Alleen gaat hij helaas in dit filmpje niet tot het uiterste waartoe hij in staat is. Bij hoge toerentallen klinkt het zeker veel gaver!

    Het is Audi weer gelukt om een fantastische auto neer te zetten!

    Login om te reageren
  43. vla zegt

    1 februari 2009 om 19:47

    @ w0o0dy
    Heb ik gedaan, ik zal eens zien of ik ook een overtuigende video kan vinden waarin de Turbo domineert. After all, het is maar een persoon z’n mening. (hoewel hij een professioneel coureur is)
    Maar je kan er toch niet omheen dat de Gallardo niet zo goed kan driften als een Elfer?

    Login om te reageren
  44. 572 zegt

    1 februari 2009 om 20:11

    Leuk geluid, nu afwachten tot de sportuitlaten eraan beginnen te komen.

    Login om te reageren
  45. vla zegt

    1 februari 2009 om 20:21

    http://www.youtube.com/watch?v=wwpH2xGhr-Y
    Zie jij hem steigeren? ;) Maar je hebt me wel overtuigd dat er wat meer spirit zit in de Gallardo. Doch zou ik gaan voor de Turbo, gewoon voor het karakter, niet speciaal omdat hij sneller is.

    Login om te reageren
  46. vla zegt

    1 februari 2009 om 20:24

    http://www.youtube.com/watch?v=mfJOh8dhq1A
    En ik versta geen Japanees, maar deze lap ziet er toch behoorlijk flawless uit. Ook de racing pedigree maakt de Elfer aantrekkelijker dan de Gallardo.

    Login om te reageren
  47. Heyhuub zegt

    1 februari 2009 om 20:25

    @de vlaeminck

    Om te driften koop je geen 911.

    Login om te reageren
  48. vla zegt

    1 februari 2009 om 20:29

    @ Heyuub
    Maar ook geen Gallardo. Om te driften moet je uiteraard een M3, Elise, C63 AMG, Lexus IS-F, Ascari,… Kopen. Maar het gaat hier om de vergelijking Gallardo – Turbo; welke verkies jij dan?

    Login om te reageren
  49. vla zegt

    1 februari 2009 om 20:36

    @ Heyuub
    Btw: je zegt ‘om te driften koop je geen 911‘. GT3 RS? Carrera 2S?

    Login om te reageren
  50. Cantago zegt

    1 februari 2009 om 21:34

    Een 911 gaat zeker wel lekkerder met driften dan een Gallardo… Maarja, een Gallardo ziet er weer beter uit…

    Zou je met een R8 een beetje dwars kunnen gaan?

    Login om te reageren
  51. Oxellaar zegt

    1 februari 2009 om 23:03

    Is dit “het nieuwe rijden” ofzo???????
    Maak eens toeren met dat ding, ging toch om het geluid?

    Beetje jammer

    Login om te reageren
  52. Nick zegt

    1 februari 2009 om 23:34

    @Cantago: Een 911 is vreselijk om mee te driften vanwege de RR layout.
    Een middenmotor met achterwiel of vierwiel- met achterwielbias aandrijving zoals de R8, Gallardo, Elise, MR2, Ascari, etc zijn ideaal om mee te driften.
    Of een FR wagen zoals de M3, IS-F, AE86, etc.

    Login om te reageren
  53. Heyhuub zegt

    2 februari 2009 om 09:11

    @de vlaeminck

    Tuurlijk kan het met een 911, ook AWD modellen, totdat opeens de hele achterkant te hard voorbij wil.
    Volgens mij is het voor de gemiddelde leek makkelijker om met een Gallardo dwars te gaan dan met een 911.

    @Cantago

    ZOek maar eens wat filmpjes op van de R8, er zijn genoeg waar je ziet dat je er aardig mee dwars kan gaan.

    Login om te reageren
  54. Windhoos zegt

    2 februari 2009 om 18:12

    Supergave bak, alleen kan ik maar niet wennen aan die dichte neusgrill. Maar goed, zal vast wel een reden hebben ;-)

    Login om te reageren
  55. audilemans zegt

    31 juli 2009 om 16:00

    (bijna) net zo vet als een gallardo lp560!!!

    Login om te reageren
  56. Svensson zegt

    31 juli 2009 om 16:12

    Almost, but not quite… ;)

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North