• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Volvo 240 station V8 is de bruutste drifter ooit [video]

Auteur: Alwood, gepost 14 december 2012 om 20:00 – 46 Reacties

MonsterdriftVolvo OMGwtf


Nee, er is weinig waar je mij gelukkiger mee kan maken dan een goed uitgedoste en/of aangeklede eighties Volvo. Een station met een V6 turbo of V8? Dan heb je goud. Het geluid alleen al, heerlijk!

Ongekend sterk, achterwiel aangedreven en standaard heeft ‘ie al een ongekend grote stuuruitslag. Velen geloven het niet of willen het niet geloven maar een oude Volvo is een van de beste beginners drift-instrumenten denkbaar. Sleutelen is makkelijk, de techniek vergevingsgezind en je moet héél erg je best doen echt iets krom te rijden. Eenmaal begonnen met een Volvo dan raak je er aan verslingerd. Zo massief als de auto aanvoelt en zo stabiel als die op de weg ligt. Overstuur is fantastisch makkelijk te doseren, alleen het standaard vermogen valt vaak tegen.

Oplossingen om een Volvo sneller te maken zijn er gelukkig in overvloede. Liefhebbers van puur Zweeds staal houden de viercilinder en bouwen er een knoepert van een turbo op om het vermogen tot pakweg 500 pk te drukvullen. Meer liberaal denkende Volv-o-fielen gaan aan het werk met een Volvo vijfclinder (T5), zescilinder (960) of zelfs een 2JZ of V8 van willekeurige makelij. Onder de motorkap van een 240, 740 of 940 past het allemaal.

Deze Volvo 240 station heeft overduidelijk een “don’t hate my V8”. Genadeloos gebulder in een carrosserie met ervaring. Rat-style. De spatbordverbreders en grote wielen maken het plaatje compleet. Een meesterdrifter, enkel geëvenaard in coolheid door die oude Mercedes 300D driftmachine.

Ook interessant!

  • Video: zo worden nieuwe Volvo's omgebouwd tot ambulance
    Video: zo worden nieuwe Volvo's omgebouwd tot ambulance
  • Video: Scania V8 drift op een rotonde
    Video: Scania V8 drift op een rotonde
  • Deze Volvo C40 Recharge staat gewoon in de winkel
    Deze Volvo C40 Recharge staat gewoon in de winkel
  • Video: Nissan GT-R sleept Volvo vrachtwagen door de sneeuw

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Porsche 911 Cabrio is jouw sportwagen voor 2026 #test
  • lezersvraag autoverhaal
    Wat te doen bij aquaplaning, gladheid en sneeuw (met praktische tips)
  • Video: een spookrijder met volle overtuiging
  • Even voorstellen: ons nieuwe Foto van de Maand-jurylid
FacebookTweetPinLinkedIn

240, driften, estate, station, tuning, Video, Volvo

Vorig bericht: « Audi R8 GT650: dikker dan Bultrug Johannes/je moeder*
Volgend bericht: Techniek: vierwielaandrijving van Mercedes en BMW »

Lees Interacties

Reacties

  1. laulau zegt

    14 december 2012 om 20:02

    oewhh coolheid = +1000

    Login om te reageren
  2. dennisr zegt

    14 december 2012 om 20:04

    Zag de titel en dacht, Dit kan maar 1 geschreven hebben!

    Jawel hoor, Alwood :D

    Login om te reageren
  3. heyaudi zegt

    14 december 2012 om 20:05

    Bij deze maakt het niet uit welke V8 erin zit. Het is gewoon altijd gaaf!

    Login om te reageren
  4. norge zegt

    14 december 2012 om 20:15

    Beste Auto ooit…

    Login om te reageren
    • lincoln zegt

      14 december 2012 om 20:29

      @norge:

      denk idd dat je er niet ver vandaan zit ..

      Login om te reageren
    • Emile_Benz zegt

      14 december 2012 om 22:35

      @norge: bijna. Andere velgen en dan is het idd de beste…

      Login om te reageren
    • flippert zegt

      14 december 2012 om 22:56

      @norge: gelul, veel te zware zwabberbak zul je bedoelen. Wat reden die dingen k*t zeg, zijwind en spoorgevoelig en ontzettende veel herrie van die te kleine blokken. Nooit begrepen waarom mensen dat ding graag wilden hebben.

      Login om te reageren
      • Emile_Benz zegt

        14 december 2012 om 23:03

        @flippert: en dat is met de tijd nooit veranderd. De huidige containers zijn net zo. Kun je nagaan hoe een wat zwaarder (lees: gepantserd en de nodige boordapparatuur) uitgevoerd model het doet…met de standaard T5. En de V60 is niet veel beter.

        Login om te reageren
  5. ej20g zegt

    14 december 2012 om 20:17

    Dikke drifter? Zeker weten. Dikste drifter? Nee, dat blijft voor mij persoonlijk toch Mad Mike’s RX7 met 4-rotor. Maar moet toegeven dat deze zeker op nummer 2 of 3 staat. Overigens zie ik zo’n 240 liever met een opgepept Redblock dan zo’n V8. Of als er dan toch een ander blok in moet komen, doe dan zo’n lekkere B5234T3 of B5234T4 (850/V70 Classic blokken), die klinken fantastisch. Maar sowieso is een opgepepte Volvo altijd +100!

    Login om te reageren
    • laulau zegt

      14 december 2012 om 20:19

      @ej20g: ik heb veel bewondering voor je motorenkennis, ik wou dat ik zoveel erover wist…

      Login om te reageren
      • Alwood zegt

        14 december 2012 om 20:29

        @laulau: best makkelijk bij volvo

        b = benzine
        dan bij de blokken vanaf ~92 (6-lijn, 5-lijn):
        eerste getal = cilinders
        tweede en derde getal = motorinhoud deciliters
        laatste getal = aantal kleppen

        De redblocks (jaren ’80) zijn allemaal viercilinders en het eerste getal uit de voornoemde reeks ontbreekt in de codering, dus:
        eerste 2 getallen = motorinhoud
        laatste getal: 0 = 2 kleppen/cyl, 4 = 4 kleppen/cyl.

        mocht je ooit nog wat met volvo’s willen doen… ;-)

        Login om te reageren
        • laulau zegt

          14 december 2012 om 20:38

          @Alwood: Thanks Alwood! Heb zeker interesse in de oude volvo,s.. Heb je mss een tip over een boek fso? Wil er zeker meer van weten/leren. Idem voor de 2JZ en de rb26dett

          Login om te reageren
          • Alwood zegt

            14 december 2012 om 20:44

            @laulau: sowieso de Haynes doorbladeren voor de 240 en 740, hoewel dat vooral een knutselhandleiding is natuurlijk ;-)
            verder veel info bij liefhebberssites. volvolvo.nl, volvo700vereniging.nl, volvokv.nl

            Login om te reageren
          • lincoln zegt

            14 december 2012 om 20:48

            @laulau:

            wegblijven bij die stalkers van de 480 club iig ..

            Login om te reageren
          • ej20g zegt

            14 december 2012 om 20:56

            @laulau: als je iets wil leren over de RB26DETT’s (en daarnaast eventueel RB25DE’s en RB25DET’s) kan ik je Skylineclub.nl ZEKER aanraden. Een groot deel van mijn kennis over de Skyline in het algemeen en hun motoren heb ik daar vandaan. Ook over de Supra (en dus 2JZ-G(T)E) is daar veel te vinden gezien het Nederlandse Supra forum niet meer bestaat. Voor meer informatie over welke motor dan ook is ook op Speedhunters veel te vinden. Overigens is naar Google gaan en gewoon (niet bij Afbeeldingen, al werkt dat ook weleens) iets dergelijks als “700 hp RB26DETT” intypen ook een goede manier om informatie te vinden. Hetzelfde geldt voor Youtube. Klik links en filmpjes aan die je interessant lijken en lees en kijk veel. Daarnaast ben ik meer dan bereid je te voorzien van informatie, dus vragen mag altijd. Ik denk dat dat bij Alwood niet veel anders is. Mensen praten nou eenmaal graag over hun hobby’s!:)

            Login om te reageren
            • laulau zegt

              14 december 2012 om 21:04

              @ej20g: Dank u zeer, meer info is altijd welkom & ik zal het onthouden als ik met vragen zit. Thanks! & @Alwood

              Login om te reageren
              • ej20g zegt

                14 december 2012 om 21:16

                @laulau: geen probleem natuurlijk.:)

          • lincoln zegt

            14 december 2012 om 20:59

            @laulau:

            als je ECHT iets er van wil leren .. dan doe je dat vanaf papier ..
            koop om te beginnen wat Olyslager vraagbaak boekjes van marktplaats ofzo ..
            kost en appel en een ei ..

            Login om te reageren
      • ej20g zegt

        14 december 2012 om 20:44

        @laulau: danku. Maar dat heeft ermee te maken dat ik al op vroege leeftijd mezelf moest vermaken met mijn grootste hobby: auto’s. Omdat ik nog zo jong was (12) en ik niet in de praktijk bezig kon, ben ik bezig gegaan met de theorie, immers, dat is ook belangrijk als je monteur wil worden. Ik ben nu 17, en kan me eindelijk goed bezig gaan houden met de praktijk. Op die manier kan ik alles goed samenvoegen, want de garage waar ik nu stage loop krijgt bijzonder veel bezoek van Volvo 240’s, S60’s, S80’s, V70 Classic’s en 850’s. Als liefhebber van Volvo’s kan ik me daar dus helemaal uitleven. Maar eerlijk is eerlijk, voor Volvo’s moet je niet bij mij zijn maar is Alwood de échte technisch specialist. Voor JDM (Japanese Domestic Market) moet je wel bij mij zijn, al zeg ik het zelf. Moet toegeven dat ik zéér veel bewondering heb voor Alwood’s algemene kennis over Volvo, de man is een lopende Volvo-encyclopedie.:) Maar zoals Alwood al zegt, bij Volvo is het niet bijzonder moeilijk, je moet het alleen even weten. Is met veel motorfamilies overigens zo.

        Login om te reageren
        • laulau zegt

          14 december 2012 om 20:56

          @ej20g: mooi verhaal! ik zelf ben ook liefhebber van de oude ‘vierkante’ volvo’s & wil er graag meer over weten. Maar vooral zoals jezei JDM, daar heb ik een zwak voor! Ik ben nu 32 maar door omstandigheden (carriere, studie en prive) heb ik niet echt veel tijd gehad om. me erin te verdiepen. Heb je enkele tips om hier wegwijs in te geraken?

          Login om te reageren
          • ej20g zegt

            14 december 2012 om 21:02

            @laulau: tips.. Ja hoor. Kijk op het Nederlandse Skyline forum (zoals in mijn reactie hierboven staat) en zoek op Google en Youtube. Het Nederlandse Subaru forum is ook erg informatief (wel veel origineel Nederlands geleverde exemplaren maar daar leer je toch veel van) en bovendien is het soms wel handig om op de site van Japanese Car Trade en Trade Car View te kijken, dan zie je een beetje het aanbod. Ook is er veel informatie te vinden op Wikipedia, waarvan het meeste wel klopt wat erop staat. Civic Club Holland kan ook voor informatie zorgen, al kijk ik daar zelf niet zo vaak op (ben vooral zéér geïnteresseerd in Subaru) maar toch zou er veel informatie op kunnen staan dus waag eens een gokje.

            Login om te reageren
        • Alwood zegt

          15 december 2012 om 16:24

          @ej20g: haha, thanks, te veel eer ;-) maar de meeste volvo-vragen kan ik wel beantwoorden…

          Login om te reageren
    • zakar36 zegt

      14 december 2012 om 20:22

      @ej20g:

      Precies wat ik ook dacht. Het liefste gewoon met een redblock, T5 of T6. Dat vind ik altijd eindbaas. Neemt niet weg dat deze ongelooflijk bruut is..

      Login om te reageren
      • ej20g zegt

        14 december 2012 om 20:45

        @zakar36: exactly what I thought!

        Login om te reageren
    • Alwood zegt

      14 december 2012 om 20:25

      @ej20g: Een B6304 kan je ook met turbo uitrusten, wordt relatief weinig gedaan in verhouding tot vijfcilinders maar stiekem heb je dan ook een asociaal gewelddadig blok dat nog maar weinig tekort schiet tov een 2JZ.

      Login om te reageren
      • ej20g zegt

        14 december 2012 om 20:50

        @Alwood: daar sluit ik me helemaal bij aan. Als ik me niet vergis heb ik laatst nog aan een B6304 gewerkt, in een S80 als ik me niet vergis. Prachtig blok, zelfs als je alleen maar de motorkap open doet. Ik was behoorlijk verbaasd over hoe soepel dat type blok loopt, je voelt ‘m eigenlijk niet lopen als je je hand erop legt (voor zover dat kan bij een motor uiteraard) en dat zie ik weinig bij auto’s in onze werkplaats. Ik probeer ook altijd een opdracht aan één van de Volvo’s te krijgen als er een exemplaar binnenkomt, al helemaal als het een 850 betreft. Ik ben sinds de eerste keer dat ik bewust een 850 hoorde en zag helemaal verliefd op het model. Er zijn voor mij maar weinig merken of modellen die Volvo of de 850 overtreffen.

        Login om te reageren
        • lincoln zegt

          14 december 2012 om 21:16

          @ej20g:

          de C70 T-5 zal toch wel overtreffen ??

          Login om te reageren
          • ej20g zegt

            14 december 2012 om 21:18

            @lincoln: nee. De C70 T5 is een prachtige auto en heb ik zeker een zwak voor, maar die kan in mijn ogen niet tippen aan de 850. Ook de V70 Classic kan niet aan de 850 tippen, ondanks dat dat geen extreem verschillende auto’s zijn.

            Login om te reageren
        • zakar36 zegt

          14 december 2012 om 23:41

          @ej20g:

          De S80 heeft geen B6304 motor(Zo ver ik weet). De T6(B6294T) is het “hoogste” blok qua cilinder inhoud. De B6304 kan je overigens wel in de 960, S90/V90 vinden. In zweden gebruiken ze ook vaak de 2.5 6 cilinder(B6254). Al met al genoeg mogelijkheden :D

          Login om te reageren
          • ej20g zegt

            15 december 2012 om 00:15

            @zakar36: nee je hebt gelijk. Ik was even vergeten dat de B6304 in de S80 B6294S (indien atmosferisch) heet en licht is aangepast voor de dwarse plaatsing en variabele kleptiming geniet. Ik heb dus aan zowel een B6294S (die S80) als B5244S (S60, die kwam een dag na de S80 binnen) gewerkt. Beide zijn fijne motoren om aan te werken vind ik persoonlijk. Klinken ook erg lekker, vooral het blok in de S60, die werd even in de toeren gejaagd.

            Login om te reageren
            • zakar36 zegt

              15 december 2012 om 00:51

              @ej20g:

              HAhaha ja klopt zijn inderdaad heerlijke motoren. Werk er elke dag aan en wil eigenlijk niet anders. Gaat nooit stuk en klinken gewoon fantastisch. Volvo For Life!

              Login om te reageren
              • ej20g zegt

                15 december 2012 om 01:08

                @zakar36: precies, dat is deels het plezier van het werken aan Volvo’s. Ik loop stage bij een universeel bedrijf, dus daar krijgen we eigenlijk alles wel binnen. Ik heb al veel kapot gezien. Vooral veel fuseekogels en stuurkogels, bijna allemaal Renault en Peugeot. De auto’s die weinig problemen hebben zijn Fords, Opels, Nissans en Volkswagen (de oude niet, de nieuwere echter wel). De auto’s die allemaal probleemloos blijken zijn Subaru’s, Toyota’s en je raadt het al, Volvo’s. We hebben tot nu toe 2 dingen “kapot” gehad aan Volvo’s: nummer 1 was een krukaskeerring van een S60 van mensen die extreem veel op de koppeling rijden kwamen we achter (oftewel, dat ding blijft de hele tijd optaters krijgen) en nummer 2 was het achterlicht relais van een Volvo 850. That’s it. De één heeft het begeven door een slechte rijstijl, het ander is een slijtageonderdeel.

  6. bass1103 zegt

    14 december 2012 om 20:21

    Helemaal top <3__<3

    Login om te reageren
  7. lincoln zegt

    14 december 2012 om 20:27

    als je dit bruut gaaf of cool dan ben je weinig gewend ..
    heb in Zweden echt talloze van dit soort projecten gezien ..
    en dit is echt niet spectaculair ofzo ..

    de basis idd perfect ..
    stijver en priemiejummer gaat het niet worden dan dat rigide kippenhok ..
    al zullen er echt wel wat kruiswerkjes onder gelast zijn ..

    Login om te reageren
    • Alwood zegt

      14 december 2012 om 20:31

      @lincoln: zweden gaan altijd nog een stapje verder..
      http://www.youtube.com/watch?&v=iOT4uO90tD0

      Login om te reageren
      • lincoln zegt

        14 december 2012 om 20:38

        @Alwood:

        whaaaa .. de 960 ..
        kraak noch smaak ..
        en toch gaat mijn hartje net effe een beetje sneller kloppen van dat ding ..

        ga meteen effe marktplaatsen ..

        Login om te reageren
    • crackdavid zegt

      15 december 2012 om 00:27

      @lincoln: niet alleen in Zweden, in Nederland worden ook zieke Volvo’s gebouwd, bv bij van Kronenburg Autosport.

      Login om te reageren
      • ej20g zegt

        15 december 2012 om 00:56

        @crackdavid: klopt inderdaad. Ik heb pakweg 2 jaar terug een project gevolgd van iemand die, als ik het me goed herinner, een Volvo V70 van de 2de generatie had maar het vermogen niet genoeg vond. Dus besloot hij volledig zelf (alleen wat hulp van Kronenburg Autosport volgens mij voor de ECU) de 5-cilinder naar meer dan 500 pk te tillen. Schijnt er nog steeds mee rond te rijden overigens.

        Login om te reageren
  8. flippert zegt

    15 december 2012 om 10:06

    Als je goed kijkt, dan zie je dat ie een pijp rookt tijdens het driften! Het blijft een Volvo rijder hè..

    Login om te reageren
  9. hanzel zegt

    15 december 2012 om 13:28

    @ Flippert ik weet één reden waarom ik ooit de 244 gl automaat gereden heb, uiterst betrouwbaar, oerdegelijk niet kapot te krijgen, ontzettend ruim, ow het aller aller belangrijkste verschrikkelijk veilig, en dat weet ik uit eerste hand wetende ikzelf, ben jaren geleden met deze 244gl automaat 1981 over kop gegaan ruim 100km/h en echt een flinke koprol gemaakt.
    Schade gekneusde ribben en een gekneusd bovenbeen verder uitgestapt en verder gaan lopen.
    Autoschade linkerzijkant glad geschaafd voorruit eruit dak lichtelijke beschadigd, neus stond 2 cm uit het lood naar links, alleen zichtbaar met de kap dicht…

    Login om te reageren
  10. Freewarefreak zegt

    15 december 2012 om 14:42

    “Liefhebbers van puur Zweeds staal houden de viercilinder en bouwen er een knoepert van een turbo op om het vermogen tot pakweg 500 pk te drukvullen..”

    Yep. Dat heb ik met deze.. op één of andere manier heeft deze auto mij geraakt. Ik blijf dit filmpje altijd maar weer kijken. Mijn ultieme Volvo..

    http://www.youtube.com/watch?v=SAfd7_xX-bw

    Login om te reageren
  11. madvillain zegt

    15 december 2012 om 21:41

    Ben nu zelf bezig met een 240 uit ’76, B230FT met veel aanpassingen. Hou het voorlopig op 8V, geschat vermogen met vergelijkbare setups is 300 pk, min 12% aandrijfverlies is toch nog netjes. Grotere turbo (Holset) en custom header liggen al klaar voor de volgende stap haha.

    Mocht je je interesseren voor snelle Volvo’s (2/7/9-serie), kijk dan op turbobricks.com en garaget.org.

    Vooral de projecten met een 2JZ ombouw zijn super, blijven toch betere blokken dan de T6’en van Volvo zelf (bullitproof).

    Login om te reageren
  12. madvillain zegt

    15 december 2012 om 21:42

    Bijvoorbeeld deze!:

    http://www.youtube.com/watch?v=ymi0xkErqWI

    Login om te reageren
  13. denniyo zegt

    16 december 2012 om 23:26

    +10.000 voor deze blog eindelijk een blog zonder eindeloze discussies en ellelange ruzies!!!

    Login om te reageren
  14. mr240 zegt

    17 december 2012 om 11:11

    Mijn vrij standaard 240 (met andere uitlaat en luchtfilter) is als het nat is toch best makkelijk dwars te krijgen. In de toekomst gaat er wel meer vermogen in komen, waarschijnlijk met een goeie ouwe redblock. En voor de liefhebbers, kijk inderdaad eens op volvolvo.nl Voor alle vierkante Volvo’s is er wel wat te vinden. En afgelopen zomer was er een Nürburgring meet georganiseerd wat ook mega tof was!

    Login om te reageren
  15. mr240 zegt

    17 december 2012 om 11:23

    @madvillain Hoi Dennis :P

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North