Volgens sommigen schieten die nu bommen & granaten op de Russen.
Op 26 april 1986 gaat het fout in de voormalige Sovjet-Unie, heel erg fout. In wat nu Noord-Oekraïne is, explodeert een reactor van een kerncentrale. Velen laten het leven door het blussen van de brand of andere reddingswerkzaamheden rondom de kerncentrale, maar ook veel voertuigen vinden een vroegtijdig einde tijdens de ramp.
Niet dat de auto’s, trucks, bussen, helikopters en tanks het niet meer deden. Nee, ze waren zwaar radioactief. Daar waar over een groot gedeelte van het gebied een verse laag grond is gestort en je de Tsjernobyl-centrale en de verlaten stad Pripyat relatief veilig kunt bezoeken (buiten mijn lichtgevende urine functioneer ik nog normaal), bleven de voertuigen levensgevaarlijk.
Het overgrote deel werd dan ook in een groot open veld geparkeerd (foto’s), om nooit meer naar om te kijken. Dat was althans het plan, want ondanks bewaking struinden ongure types er regelmatig rond om onderdelen te jatten en deze elders weer te verkopen. Levensgevaarlijk, je kunt aan die onderdelen niks ruiken of zien, maar een paar jaar zitten op een radioactieve autostoel leidt vrijwel zeker tot onvruchtbaarheid en andere ellende.
Het uitgestrekte veld met honderden, zo niet duizenden voertuigen is sinds ‘kort’ dan ook niet meer. Grote vraag is alleen, waar zijn al die auto’s, bussen, helikopters, vrachtwagens en tanks naar toe? In het geval van de tanks gaan er wilde verhalen over radioactieve exemplaren die in de Donetsk-regio zijn gespot. Alsof Russische tanks na bijna dertig jaar in een veld geparkeerd staan het nog gewoon doen. Lijkt me een mooi staaltje Russische propaganda…
Het lijkt erop dat men in 2014 is begonnen met het opruimen van de voertuigen, maar hierover is amper informatie te vinden. We komen wat foto’s tegen van het terrein met enkel wat helikopters, genomen in november 2014, maar daar houdt het wel mee op. Ook de gids die mij destijds rondleidde door het getroffen gebied (fotoserie), kon of wilde me er weinig over vertellen. Net als zoveel zaken rondom de Tsjernobyl-ramp, is ook deze kwestie in nevelen gehuld.
74 reacties
Dat ben ik absoluut met u eens, echter dienen we niet te vergeten dat er te weinig telefoons hingen en dat zaken als afsluiters, relais en andere toch wel belangrijke componenten destijds niet aan onze normale Westelijke normen en kwaliteits eisen voldeden
Een anekdote is dat ik ooit bij Tatra als vakantie werker werkte en de banden en Tsjechische instrumenten van de nieuwe vrachtwagens werden gelijk hier te lande vervangen, die Tsjechishe instrumenten stonden te shaken als een gek en kon je gewoon niet of nauwelijks aflezen, bibberatie tellertjes noemden we ze daar !
Bedankt voor deze info !
Van die grafietstaven dat wist ik en ook dat er op een cruciale plek daar in de buurt GEEN simpele telefoon aanwezig was, zodat de techneuten de controlekamer niet konden waarschuwen !
Toch zijn die dingen vaak veiliger dan Japans of Franse reactoren.
Er is bewaking, maar nauwelijks aanwezig en die kijken wel beter uit om iemand daar achterna te gaan zitten !
Dus het meeste is absoluut niet bruikbaar.
Ik ben altijd geïnteresseerd geweest in de tijd na de ramp en hoewel van die sombere-neerslachtig geboren milieu activisten destijds een desolaat leeg maanlandschap hebben voorspeld (lees overigens ook milieu-hippies en milieu terroristen), floreert de fauna en flora aldaar als never nooit tevoren, is de wolf weer actief in dit gebied net als de beer.
Dieren zijn veel beter bestand tegen radio actieve straling dan wij, Got zij dank !
En is zo -weer eens- bewezen dat wij als onoverwinnelijke mensheid als super egoïstisch wezen ontieglijk veel verzieken op deze planeet !
De eerlijkheid gebied me u te bekennen dat ik er ook aan meedoe !
En ik zal u bekennen, ik wil er nog altijd een keer naartoe !
Ja, ondanks mijn zeer beperkte game ervaring kan ik dat gedeelte nog wel dromen. Nekvel gaat er weer van overeind staan.
Nostalgia all over!
Daarnaast zijn ze al gedurende redelijke tijd bezig met het bouwen van een overkapping (NSC – New Safe Confinement) welke geplaatst gaat worden over reactor 4
Absoluut, maar niet eentje die meegaat met de waan van de dag, want alle milieu problematiek, honger, droogte, conflicten heeft eigenlijk maar één oorzaak : Er is gewoon teveel van ons !
Nog zo’n rotzooionderzoeksverhaal: de wormen in Tsjernobyl zijn groter geworden. Dus: radioactiviteit creëert reuzengroei – tevens gebruikt in een Godzilla film om het verhaal – ahum – geloofwaardig te maken.
Waar de sensatiebeluste kranten of populair-wetenschappelijk magazines dan helemaal overheen kijken is het ontbreken van vervuiling, pesti- en herbiciden, meststoffen, etc. Dat laatste lijkt me een veel betere verklaring voor de “ongewone” groei van die tettings…
Ik heb me laten vertellen dat de verboden zone rond Tsjerbnobyl veruit het grootste ongerepte stuk natuur in Europa is.
Echt ongerept, zoals je zegt, geen bemoeinis van de mens en alle biologen zijn dan ook niet alleen stomverbaasd hoe snel de natuur zich weet te herstellen, maar dat er ook weer plantensoorten, insecten en vogels weer terug zijn gekeerd, waarvan werd aangenomen dat ze uitgestorven waren, maar in ieder geval al jaren niet meer waren gezien !
En daar kan die kat helemaal niets aan doen LOL !
Dieren hebben minder complexe genstructuren dan wij mensen, dus zijn veel minder gevoelig voor invloeden van externe staling. Plat gezegd kan er minder (cruciaals) kapot gaan. Net als auto’s dus, wat er niet op zit kan ook niet kapot gaan. ;)
Er schijnt nog wel een oude baas te leven in het besmette gebied. Die is nooit zijn huis verlaten en beweert dat hij de straling kan aanvoelen en het vervolgens vermijd. Geen idee of die kerel nog leeft.
Meer info:
http://www.documentairenet.nl/review/chernobyl-reclaimed-an-animal-takeover/
Daarnaast gaan dieren gewoon harder kweken als er een nest mislukt, wat bij de mens niet gebeurd of zelfs net omgekeerd. Dus uitspraken op basis van aantallen – “er zijn er veel, dus de voortplanting lijdt niet onder de radiatie” – zijn ook onzin. Waar territorium is zullen soorten die innemen. Met één worp van vijf, of vijf worpen van één, maar innemen zullen ze…
http://cdn.images.dailystar.co.uk/dynamic/1/photos/256000/620x/124256.jpg
Duurt 1,5 uur en de beeldkwaliteit is om te huilen, maar er zitten veel videobeelden in die destijds zijn geschoten en de bizarre sfeer mooi weergeven. Daarnaast zijn er interviews in verwerkt met mensen die direct betrokken zijn geweest bij de ramp (o.a. een operator van reactor 4, de generaal die de opruimwerkzaakheden in goede banen moest leiden en Gorbatsjov himself). Bizar en boeiend!
En dat ik toendertijd een maand lang geen spinazie mocht eten.
https://www.youtube.com/watch?v=IEmms6vn-p8
Nope .. Niet chique ..
Gewoon niet subtiel genoeg ..
Meer finesse de volgende keer ..
Kan je het zo grof maken als je wil ..
https://www.youtube.com/watch?v=n_aDMqFrUV8
Ahum kijk die filmpje maar eens.
https://www.google.nl/maps/search/graveyard+tjernobyl/@51.1523976,29.9784113,1501m/data=!3m1!1e3
Ietsje verderop richting centrale:
https://www.google.nl/maps/search/graveyard+tjernobyl/@51.3324691,29.9232426,3373m/data=!3m1!1e3
Bekijk de foto’s in maps vooral. Lekker wit (radioactief). Volgens mij een verwerkingsfabriekje neergezet om het staal om te smelten en richting hoogovens te krijgen (spooraansluiting).
https://www.google.nl/maps/search/graveyard+tjernobyl/@51.329586,29.9227661,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1s49997771!2e1!3e10!6s%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2Fproxy%2FeOXHg4B6yYZb-eqzunEH6iyByIOCzSGnYgu2AZTz2A_RMJrVAvrkWmtIUYJV8pCjzV3AVKBkeIHwN4wjBrZvyEKiNTwvJg%3Dw203-h135!7i1200!8i800
Waste storage
Near to the Chernobyl site, the Vektor Radioactive Waste Storage Facility[6] is being built, consisting of the Industrial Complex for Solid Radwaste Management (ICSRM),[7] a nuclear waste storage site. It is being constructed by Nukem Technologies, a German nuclear decommissioning company which is a subsidiary of the Russian Atomstroyexport. This storage is reported to be able to contain 75,000 cubic meters.[8][9] The storage is both for (temporary) high level waste as well as low and intermediate level waste storage
Gade-ver-damme Autoblog. Een 1 op 1 kopie van een bericht van een ander blog, 3 dagen eerder. Zelfs geen bronverwijzing naar de foto’s!