• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Winnaars TOP of MINI bekend: 10 unieke dakdesigns

Auteur: Wouter, gepost 26 november 2008 om 12:55 – 28 Reacties

TOP of MINI
Onder het motto “het MINI dak als canvas” mochten jonge Nederlandse ontwerpers en kunstenaars (bouwjaar 1978 of later) vorige maand een ontwerp in sturen voor het dak van een MINI. De winnaars zijn nu bekend gemaakt en het leuke is dat alle designs te koop zijn.

Er waren meer dan 100 inzendingen, die allen beoordeeld zijn door een jury onder leiding van de Nederlandse ontwerper Richard Hutten. Zij kozen de beste 10 ontwerpen, die vanaf vrijdag 28 november tezamen met zijn alle gekwalificeerde inzendingen te zien zijn op www.topofmini.nl.

Vanaf 1 december kunnen de dak ontwerpen voor €495,- worden gekocht bij de aanschaf van een nieuwe MINI. Ieder ontwerp wordt maar één keer verkocht, dus geldt het “Wie het eerst komt- Wie het eerst maalt” principe.

Winnaars TOP of MINI bekend: 10 unieke Dutch dakdesigns

Rijswijk, 26 november 2008 – MINI maakt naar aanleiding van de TOP of MINI ontwerpactie de 10 beste dakdesigns bekend. Onder het motto ‘het MINI dak als canvas’ werden jonge Nederlandse ontwerpers en kunstenaars vorige maand uitgenodigd een ontwerp in te sturen voor het dak van een MINI. Uit de meer dan 100 heeft de jury onder leiding van de Nederlandse ontwerper Richard Hutten de beste 10 gekozen. Deze dakdesigns worden eenmalig in productie genomen. Vanaf vrijdag 28 november zijn alle gekwalificeerde inzendingen en de winnende TOP of MINI ontwerpen te zien op www.topofmini.nl.

Nederland is een ontwerpland. Met waanzinnig veel talent. Met de TOP of MINI ontwerpactie biedt MINI een podium voor jonge designprofessionals met als resultaat: exposure van Nederlands ontwerptalent op de weg. Met de TOP of MINI dakvlaggen benadrukt MINI haar exclusiviteit en persoonlijkheid. De keuze uit tal van accessoires en opvallende kleuren voor interieur, exterieur, spiegels en dak maken elke MINI uniek: slechts 1 op de 100.000 MINI’s zijn identiek. Van elk van deze dakontwerpen van vaderlands design wordt er maar één gemaakt.

Brabants Bont
“Het niveau van de inzendingen was over het algemeen verrassend goed”, aldus Hutten. De selectie, gebaseerd op de criteria kwaliteit en originaliteit, heeft tot een diverse mix van interessante ontwerpen geleid. De Boerenruit ofwel ‘Brabants Bont’ is Huttens persoonlijke favoriet. Maar ook de ‘MINIcode’, waarbij informatie naar keuze in de vorm van een barcode op het dak geplaatst wordt, is een heel sterk idee. Bovendien de meest ultieme vorm van individualisatie, waaarmee het krachtige kenmerk van MINI wordt onderstreept.

De jury bestond uit afgevaardigden van MINI, ontwerpbureau G2K en de juryvoorzitter, ontwerper Richard Hutten. Huttens werk, onder andere voor DROOG design, wordt in tientallen landen verkocht en is bovendien onderdeel van de vaste collecties in onder meer het Centraal Museum Utrecht, het Stedelijk Museum Amsterdam en het San Francisco Museum of Modern Art. De jurering vond plaats in de Richard Hutten Studio in Rotterdam. Zelf werd hij ook geïnspireerd door de TOP of MINI inzendingen en maakte ‘on top’ een eigen dakontwerp.

Winnend tiental
De 10 beste ontwerpen en diens scheppers zijn: ‘MINI weg’ van Sam Loman, ‘My MINI is Big’ van Henk Verhagen, ‘Play’ van Adam Nolte, ‘MINIcode’ van Arn van der Pluijm, ‘Boeren Bont’ van James Granger en Steven Kessels, ‘Engelse vlag, Nederlandse Leeuw’ van Ceddo van der Tang, ‘Ruitpatroon’ van Michiel ten Horn, ‘MyMINI Maps’ van Susanne Laws, ‘Poëzie’ van Astin le Clercq en ‘Tin Can’ van Giovanni Grado. De grootste eer is uiteraard als de ontwerpen uiteindelijk al rijdend op de weg tentoongesteld worden. Daarnaast levert de verkoop van een Dutch dakdesign de ontwerpers een beloning van 500 euro op.

“Wie het eerst komt wie het eerst maalt”
Op de officiële site www.topofmini.nl is niet alleen de TOP of MINI top 10 te zien, maar ook de overig gekwalificeerde inzendingen. De tien unieke dakontwerpen worden vanaf 1 december 2008 eenmalig verkocht bij de aanschaf van een nieuwe MINI voor de ‘special edition’ prijs van €495, -. Welke dakdesigns nog beschikbaar zijn, zal op www.topofmini.nl worden bijgehouden. Het oud-Hollands verkoopprincipe “Wie het eerst komt- Wie het eerst maalt” zal hierbij worden gehanteerd.

Ook interessant!

  • Spectre Type 10
    Spectre Type 10 is Mini met 230 pk en RWD
  • Video: Kever sluit deur van Mini
  • Autoblog video: Marktplaats Top 10
  • Top 10 leaseauto's van 2021
    Top 10 leaseauto's van 2021

Nieuwste artikelen

  • Verrassend. Een plan van de overheid dat niet werkt
  • De Chinezen vinden ons oerdom
  • Range Rover ontwikkelt de beste auto voor elke narcist
  • Snelwegblokkeerders lopen straks het risico op een flinke tik
FacebookTweetPinLinkedIn

MINI

Vorig bericht: « Leuk: configureer je eigen Ferrari California
Volgend bericht: Soms Saaie Supersnelle Sedans, Stations en SUV’s, deel II »

Lees Interacties

Reacties

  1. audi-boy zegt

    26 november 2008 om 13:12

    raar smaken hbben ze daar bij mini, ik vind ze niet echt mooie op een na

    Login om te reageren
  2. Race_Kees zegt

    26 november 2008 om 13:12

    Oke die met die Google Maps ‘pinpoint vind ik nog wel leuk.

    Ook die die met de quick response barcode op het dak is wel leuk, alleen de tekst wat saai. Code 1: Hi, how are you doing? Code 2: Urbanlink.nl

    Login om te reageren
  3. Rene zegt

    26 november 2008 om 13:13

    Gaaf! is echt leuk gedaan wist er eigelijk niks vanaf

    Login om te reageren
  4. Race_Kees zegt

    26 november 2008 om 13:13

    Voor de mensen zonder Nokia Barcodelezer, je kunt een vergelijkbare versie gratis bij Kaywa.com downleauden. Werkt op bijna alle telefoons.

    Login om te reageren
  5. fructis zegt

    26 november 2008 om 13:37

    haha dat blik is best wel grappig

    Login om te reageren
  6. GOD zegt

    26 november 2008 om 14:43

    Ik vind het zwakjes op 1 na, en dat is die kruising tussen de engelse flag en de nederlandse leeuw.

    Login om te reageren
  7. smeck zegt

    26 november 2008 om 14:54

    wilde er ook aan meedoen, maar vond et flauw dat je afgestudeerd moest zijn om mee te doen :s

    Login om te reageren
  8. vla zegt

    26 november 2008 om 15:03

    @ GOD
    Je bedoelt de Vlaamse Arabische leeuw!

    Login om te reageren
  9. Jellert zegt

    26 november 2008 om 16:19

    Leuke “koekblik” referentie die laatste :P.

    Login om te reageren
  10. Dennis-maar-niet-de-auteur zegt

    26 november 2008 om 16:32

    redelijk saaie ontwerpen, vond ik mijn idee stukken beter. jammer dat enkel designers mochten meedoen.

    Login om te reageren
  11. RRPhantom zegt

    26 november 2008 om 16:42

    Ik vind die met die M in Google Maps/Earth stijl een van de leukste maar die is het leukst op een satelliet foto.

    Login om te reageren
  12. GOD zegt

    26 november 2008 om 17:01

    @ de vlaeminck

    Dat is duidelijk de Nederlandse leeuw

    Login om te reageren
  13. vla zegt

    26 november 2008 om 17:06

    @ GOD
    Ah, nu zie ik het! Ik dacht dat het 3 leeuwen bovenop elkaar waren! Idd, dat zwaard en die kroon horen bij die van jullie.

    Login om te reageren
  14. GOD zegt

    26 november 2008 om 17:18

    Van jullie trouwens ook, aangezien Belgie vroeger een deel van Nederland was.
    Als je kijkt naar het Belgische wapen dan zie je zon de zelfde leeuw

    Login om te reageren
  15. CSL zegt

    26 november 2008 om 17:18

    Kun je niet gewoon een dak van Carbon krijgen dan!

    Login om te reageren
  16. GOD zegt

    26 november 2008 om 17:19

    vast wel maar daar heb je geen designers voor nodig

    Login om te reageren
  17. KamerOlifant zegt

    26 november 2008 om 17:45

    Goed, als dit de toekomst is van het komende Nederlandse design. Dan ga ik toch serieus nadenken om te emigreren. Dit is stuk voor stuk ruk..

    Die barcode is gewoon lelijk tot je snapt wat het is, en dan nog is het stupid.
    Dat google earth ding zal 95,9% van de bevolking niet snappen.
    En de rest vind ik werkelijk nergens op slaan…

    Login om te reageren
  18. jasper zegt

    26 november 2008 om 17:47

    Die eerste is wel leuk bedacht, die steepjes zijn van de deksel van zo’n jam potje.

    Login om te reageren
  19. edgar zegt

    26 november 2008 om 19:13

    de meeste vind ik behoorlijk zwak alleen die brit-nederlandse leeuw vind ik wel mooi alleen ik heb toch liever gewoon een finishvlag hoor!

    Login om te reageren
  20. Dr.Bob zegt

    26 november 2008 om 20:13

    @ Autoblog:
    Gallery link kapot ??
    Kan foto’s niet bekijken…!!

    Login om te reageren
  21. autoblogger zegt

    26 november 2008 om 20:29

    @Dr.Bob: als het goed is moet alles gewoon werken…
    http://www.autoblog.nl/image-gallery?file=MINI/TOP_of_MINI_dakdesigns/

    Login om te reageren
  22. Heine zegt

    26 november 2008 om 20:41

    als ze nou tenminste allemaal photoshop in plaats van paint hadden gebruikt.
    Wat een lelijke ontwerpen, je hoeft echt niet afgestudeerd te zijn om dat te kunnen zien.

    Login om te reageren
  23. Pier zegt

    26 november 2008 om 21:20

    WTF dit gaat toch nergens over, die met de NL leeuw is ok maar de rest kan zo weer de prullenbak in!

    Login om te reageren
  24. Citrofiel zegt

    26 november 2008 om 22:24

    Ik ben benieuwd of er nu ook posts op Autojunk gaan verschijnen van deze unieke Mini’s…

    Login om te reageren
  25. CasperH zegt

    27 november 2008 om 00:21

    Inderdaad een beetje jammer van Mini dat alleen afgestudeerden mee mochten doen.

    Login om te reageren
  26. Screamer zegt

    27 november 2008 om 11:47

    Dat is gemeen! gister zeiden ze op de site: vanaf 27 november online. en nu is het 28 nov.

    Login om te reageren
  27. PantheraLeo205 zegt

    27 november 2008 om 12:07

    Weet je waarom alleen afgestudeerden mee mogen doen? Omdat anders hun bestaansrecht wordt ondermijnd door de gewone mens die het beter kan, komen ze wéér niet in de picture. Zeg nou zelf, moet je afgestudeerd zijn om dit te produceren? :P

    Kijk om je heen en je hebt inspiratie: dakpannen, zak friet (of plastic snackbakje), kookplaat, boekenkast, voetbalveld, badkamertegeltjes, parketvloer, kaasschaaf met plak kaas erin, deur, pokerspel (of wat voor spel dan ook), etc etc etc. ‘k Weet zeker dat anderen betere ideeën hebben:P

    Login om te reageren
  28. PantheraLeo205 zegt

    27 november 2008 om 12:11

    Of een dak met allemaal daken van Mini’s waarop weer allemaal daken van Minis’s staan met daken van Mini’s.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North